ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/05/2021 05:32

PS, ftesë PD për reformë politike: Të ndryshojmë edhe ligjin e zgjedhjeve, jo më komisionerë politikë

PS, ftesë PD për reformë politike: Të ndryshojmë edhe ligjin e zgjedhjeve, jo më komisionerë politikë
Numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla i bëri ftesë opozitës që të njohë rezultatin dhe të pranojë ftesën për bashkëpunim në një kohë kur pritet nisja e konferencës ndërqeveritare mes Shqipërisë dhe Bashkimit ...
Top Channel | 04-May-2021 15:35
Numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla i bëri ftesë opozitës që të njohë rezultatin dhe të pranojë ftesën për bashkëpunim në një kohë kur pritet nisja e konferencës ndërqeveritare mes Shqipërisë dhe Bashkimit ...

Kuvendi në rend dite shkarkimin e Metës, Presidenca: Shqiptarëve nuk mund t’ju grabitet kurrsesi vota
Presidenca ka reaguar pas përfundimit të seancës së sotme plenare ku në rend dite u fut dhe shkarkimi i Metës. Zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi shkruan që të numërohet dhe rinumërohet çdo votë, dhe se të gjitha ...
Gazeta Dita | 04-May-2021 14:35
Presidenca ka reaguar pas përfundimit të seancës së sotme plenare ku në rend dite u fut dhe shkarkimi i Metës. Zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi shkruan që të numërohet dhe rinumërohet çdo votë, dhe se të gjitha ...

Shkarkimi i Metës u fut në rend dite, reagon zëdhënësi i presidentit: Zero vëmendje ndaj Parlamentit
Zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi, ka reaguar pas vendimit të Kuvendit për të futur në rendin e ditës shkarkimin e Ilir Metës. Nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook”, Blushi bën me dije se çdo shkelje dhe ...
Lapsi | 04-May-2021 14:35
Zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi, ka reaguar pas vendimit të Kuvendit për të futur në rendin e ditës shkarkimin e Ilir Metës. Nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook”, Blushi bën me dije se çdo shkelje dhe ...

Balla: LSI shkoi për skrap, PD e ka rezultatin e zgjedhjeve në kuti
Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla i bëri thirrje opozitës të njohë rezultatin e procesit zgjedhor dhe të lërë akuzat për blerje votash. Nga foltorja e Kuvendit, Balla tha se përpara Shqipëria ka sfida të ...
VizionPlus | 04-May-2021 14:06
Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla i bëri thirrje opozitës të njohë rezultatin e procesit zgjedhor dhe të lërë akuzat për blerje votash. Nga foltorja e Kuvendit, Balla tha se përpara Shqipëria ka sfida të ...

Tedi Blushi: Hapni kutitë! Ndryshimi është aty!
Zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi reagoi pas seancës parlamentare të kësaj të marte, ku u diskutua edhe për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Duke injoruar këto diskutime, Blushi tha se vëmendja duhet të ...
VizionPlus | 04-May-2021 14:06
Zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi reagoi pas seancës parlamentare të kësaj të marte, ku u diskutua edhe për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Duke injoruar këto diskutime, Blushi tha se vëmendja duhet të ...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Presidenca: Hapni kutitë, zero vëmendje ndaj Parlamentit me zero opozitë
Zëdhënësi i Presidentit të Republikës, Tedi Blushi, përmes një postimi në rrjete sociale bën thirrje të hape kutitë dhe të numërohen e rinumërohen çdo votë e zgjedhjeve të 25 prillit.
Top Channel | 04-May-2021 14:05
Zëdhënësi i Presidentit të Republikës, Tedi Blushi, përmes një postimi në rrjete sociale bën thirrje të hape kutitë dhe të numërohen e rinumërohen çdo votë e zgjedhjeve të 25 prillit.

Ish ministri i PS Taulant Dedja: Jo regjimit të ambasadorëve!
/Gazeta TELEGRAF Ish ministri i PS Taulant Dedja shkruan se nisma e maxhorancës për të shkarkuar Presidentin e Republikës Ilir Meta, është “Që të mbulohet pisllëku i Yuri Kim, që të largohet vëmendja nga krimi zgjedhor ...
Telegraf | 04-May-2021 00:05
/Gazeta TELEGRAF Ish ministri i PS Taulant Dedja shkruan se nisma e maxhorancës për të shkarkuar Presidentin e Republikës Ilir Meta, është “Që të mbulohet pisllëku i Yuri Kim, që të largohet vëmendja nga krimi zgjedhor ...

Zëdhënësi i presidentit: Të vijojë procesi i administrimit të zgjedhjeve deri në fund. Transparenca për votën e çdo qytetari, vendimtare për demokracinë
Zëdhënësi i presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi theksoi se është e domosdoshme që procesi i administrimit të zgjedhjeve të vazhdojë deri në fund. Përmes një postimi në ‘Facebook’, Blushi pohoi se transparenca dhe ...
BalkanWeb | 03-May-2021 21:05
Zëdhënësi i presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi theksoi se është e domosdoshme që procesi i administrimit të zgjedhjeve të vazhdojë deri në fund. Përmes një postimi në ‘Facebook’, Blushi pohoi se transparenca dhe ...

Zëdhënësi i Metës: Hapni kutitë, ndryshimi është brenda
Me anë të një statusi në Facebook, zëdhënësi i Presidentit Meta, Tedi Blushi shkruan se parlamenti aktual ka zero vëmendje, ndërsa më tej kërkon që të hapen kutitë e zgjedhjeve të 25 prillit, pasi aty është ndryshimi ...
A2News | 04-May-2021 14:05
Me anë të një statusi në Facebook, zëdhënësi i Presidentit Meta, Tedi Blushi shkruan se parlamenti aktual ka zero vëmendje, ndërsa më tej kërkon që të hapen kutitë e zgjedhjeve të 25 prillit, pasi aty është ndryshimi ...

Ish-deputeti i PS, Taulant Dedja: Edi Rama kërkon të shkarkojë Presidentin, institucionin e fundit që nuk kontrollon Klika e Surrelit
Ditën e sotme, grupi parlamentar socialist ka nisur procedurat për shkarkimin e Presidenti të Republikës, Ilir Meta. Me anë të një postimi të shpërndarë në rrjetet sociale, ka reaguar për këtë çëshjte dhe ish-deputeti i ...
Telegraf | 03-May-2021 21:35
Ditën e sotme, grupi parlamentar socialist ka nisur procedurat për shkarkimin e Presidenti të Republikës, Ilir Meta. Me anë të një postimi të shpërndarë në rrjetet sociale, ka reaguar për këtë çëshjte dhe ish-deputeti i ...

Tedi Blushi: Të vazhdojë procesi i administrimit të zgjedhjeve deri në fund
Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, shprehet se procesi zgjedhor dhe ankesat për 25 prillin duhet të ndiqen deri në fund, sipas ligjit. Në një reagim në të shpërndarë në rrjetet sociale, Blushi shprehet ...
Telegraf | 03-May-2021 21:35
Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, shprehet se procesi zgjedhor dhe ankesat për 25 prillin duhet të ndiqen deri në fund, sipas ligjit. Në një reagim në të shpërndarë në rrjetet sociale, Blushi shprehet ...

Balla thirrje PD: Pranoni zgjedhjet dhe ftesën e PS për bashkëpunim
Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, i bëri thirrje Partisë Demokratike, që të pranojë zgjedhjet e 25 prillit dhe ftesën e mazhorancës për të bashkëpunuar në Parlamentin e ri, që nis punën nga 9 shtatori. Nga ...
Medial | 04-May-2021 13:06
Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, i bëri thirrje Partisë Demokratike, që të pranojë zgjedhjet e 25 prillit dhe ftesën e mazhorancës për të bashkëpunuar në Parlamentin e ri, që nis punën nga 9 shtatori. Nga ...

Kërcënimi i kandidatit në Fier, reagon Meta: Të mbrohen denoncuesit e krimeve zgjedhore!
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pas lajmit se një kandidat në Fier është kërcënuar, pasi deklaroi se i kanë vjedhur votat në zgjedhjet e 25 prillit. Presidenti Meta bën apel të mbrohen denoncuesit e ...
BalkanWeb | 01-May-2021 13:05
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar pas lajmit se një kandidat në Fier është kërcënuar, pasi deklaroi se i kanë vjedhur votat në zgjedhjet e 25 prillit. Presidenti Meta bën apel të mbrohen denoncuesit e ...

Vasili: Çdo kërkesë për dorëheqje ndihmon që të fshihen krimet zgjedhore, opozita detyrë të mbrojë vullnetin e sovranit
Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili theksoi se opozita ka detyrë të mbrojë vullnetin e sovranit deri në rinumerimin e votës se fundit. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Vasili pohoi se çdo kërkesë për dorëheqje apo ...
BalkanWeb | 01-May-2021 12:05
Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili theksoi se opozita ka detyrë të mbrojë vullnetin e sovranit deri në rinumerimin e votës se fundit. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Vasili pohoi se çdo kërkesë për dorëheqje apo ...

Presidenti Meta kërkon rinumërim të votave të pavlefshme
Me anë të një postimi në rrjetet sociale, presidenti Ilir Meta kërkon rinumërim të votave të pavlefshme, të cilat ishin në një përqindje mjaft të lartë në zgjedhjet e 25 prillit.
Top Channel | 01-May-2021 11:35
Me anë të një postimi në rrjetet sociale, presidenti Ilir Meta kërkon rinumërim të votave të pavlefshme, të cilat ishin në një përqindje mjaft të lartë në zgjedhjet e 25 prillit.

Presidenti Meta nxjerr shifrat e 2013 e 2017: Numërimi dhe rinumërimi i çdo vote të pavlefshme, vendimtar për të rritur besimin e qytetarëve
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka nxjerr sot shifrat e votave të pavlefshme në vitin 2013, 2017 dhe ato aktuale. Nisur nga këto rezultate, Kreu i Shtetit thekson se numërimi dhe rinumërimi i çdo vote të ...
BalkanWeb | 01-May-2021 11:05
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka nxjerr sot shifrat e votave të pavlefshme në vitin 2013, 2017 dhe ato aktuale. Nisur nga këto rezultate, Kreu i Shtetit thekson se numërimi dhe rinumërimi i çdo vote të ...

“Çdo votë të numërohet e rinumërohet”, Meta përsërit thirrjen: Të hetohen të gjitha fletët e pavlefshme
Presidenti Ilir Meta ripërsërit thirrjen për hetimin e votave të pavlefshme të 25 prillit, ku dolën mbi 83 mijë fletë të pavlefshme. Përmes një mesazhi në “Facebook”, Meta thekson se hetimi i këtyre votave me qetësi dhe ...
BalkanWeb | 30-Apr-2021 15:06
Presidenti Ilir Meta ripërsërit thirrjen për hetimin e votave të pavlefshme të 25 prillit, ku dolën mbi 83 mijë fletë të pavlefshme. Përmes një mesazhi në “Facebook”, Meta thekson se hetimi i këtyre votave me qetësi dhe ...

Zëdhënësi i presidentit: Të vijojë procesi i administrimit të zgjedhjeve deri në fund
Zëdhënësi i presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi theksoi se është e domosdoshme që procesi i administrimit të zgjedhjeve të vazhdojë deri në fund. Përmes një postimi në ‘Facebook’, Blushi pohoi se transparenca dhe ...
Medial | 03-May-2021 22:05
Zëdhënësi i presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi theksoi se është e domosdoshme që procesi i administrimit të zgjedhjeve të vazhdojë deri në fund. Përmes një postimi në ‘Facebook’, Blushi pohoi se transparenca dhe ...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Presidenti Meta thirrje: Të hetohen fletët e pavlefshme
Presidenti i vendit, Ilir Meta ka bërë thirrje për hetim të fletëve të pavlefshme, të cilat janë rreth 83 mijë, ku sipas tij ato mund të lëvizin shumë mandate.
Top Channel | 30-Apr-2021 14:35
Presidenti i vendit, Ilir Meta ka bërë thirrje për hetim të fletëve të pavlefshme, të cilat janë rreth 83 mijë, ku sipas tij ato mund të lëvizin shumë mandate.

Kreu i Shtetit: Mos u merrni me “shashka”, por me krimet zgjedhore! Asgjë s’ka përfunduar
Reagon Presidenti i Republikës, Ilir Meta, lidhur me nismën e ndërmarrë nga Partia socialiste për shkarkimin e kreut të shtetit. Në një postim në Facebook, Presidenti Meta shkruan: Të përqëndrohemi në mbylljen e ...
Telegraf | 03-May-2021 12:35
Reagon Presidenti i Republikës, Ilir Meta, lidhur me nismën e ndërmarrë nga Partia socialiste për shkarkimin e kreut të shtetit. Në një postim në Facebook, Presidenti Meta shkruan: Të përqëndrohemi në mbylljen e ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved