ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/05/2021 05:32

Nis stërvitja ushtarake “Defender Europe 21”

Nis stërvitja ushtarake “Defender Europe 21”
Është çelur zyrtarisht në portin e Durrësit stërvitja më e madhe pas Luftës së Dytë Botërore, Defender 21, që do të angazhojë 3100 trupa të NATO-s dhe 960 ushtarë shqiptarë, e që sjell në Shqipëri 3 gjeneralë amerikanë, ...
in7 | 04-May-2021 16:35
Është çelur zyrtarisht në portin e Durrësit stërvitja më e madhe pas Luftës së Dytë Botërore, Defender 21, që do të angazhojë 3100 trupa të NATO-s dhe 960 ushtarë shqiptarë, e që sjell në Shqipëri 3 gjeneralë amerikanë, ...

MB-ja njofton për pjesëmarrjen e FSK-së në ushtrimin ushtarak “Defender Europe 21” në Shqipëri
Kosova për herë të parë do të jetë pjesëmarrëse në stërvitjen ushtarake më të madhe në rajon, “Defender-Europe 21”. “Defender-Europe 21” është stërvitje vjetore e përmasave të mëdha ushtarake amerikane në Evropë dhe ...
Zeri | 04-May-2021 15:35
Kosova për herë të parë do të jetë pjesëmarrëse në stërvitjen ushtarake më të madhe në rajon, “Defender-Europe 21”. “Defender-Europe 21” është stërvitje vjetore e përmasave të mëdha ushtarake amerikane në Evropë dhe ...

Durrës, nis stërvitja ushtarake “Defender Europe 21”
Nisi në Portin e Durrësit stërvitja e madhe, me dislokimin që ndodh për herë të parë që prej Luftës së Dytë Botërore, në Europë, ku do të demonstrohen aftësitë ndërvepruese të Shteteve të Bashkuara me ushtritë partnere ...
Alsat-M | 04-May-2021 15:06
Nisi në Portin e Durrësit stërvitja e madhe, me dislokimin që ndodh për herë të parë që prej Luftës së Dytë Botërore, në Europë, ku do të demonstrohen aftësitë ndërvepruese të Shteteve të Bashkuara me ushtritë partnere ...

Rama i dhuroi suvenir, gjenerali amerikan i jep medalje. Kryeministri: Do ia jap Zahos
Në kuadër të nisjes së stërvitjes më të madhe ushtarake “Defender Europe 2021”, kryeministri Edi Rama ka bërë një udhëtim me anijen ushtarake të Rojes Bregdetare shqiptare.
Top Channel | 04-May-2021 15:05
Në kuadër të nisjes së stërvitjes më të madhe ushtarake “Defender Europe 2021”, kryeministri Edi Rama ka bërë një udhëtim me anijen ushtarake të Rojes Bregdetare shqiptare.

Kosova pjesëmarrëse në mesin e 27 Shteteve në ushtrimin ushtarak “Defender Europe 21”
Kosova për herë të parë do të jetë pjesëmarrëse në stërvitjen ushtarake më te madhe në rajon “Defender-Europe 21”. “DEFENDER-Europe 21” është stërvitje vjetore e përmasave të mëdha ushtarake amerikane në Evropë dhe ...
Gazeta Express | 04-May-2021 15:05
Kosova për herë të parë do të jetë pjesëmarrëse në stërvitjen ushtarake më te madhe në rajon “Defender-Europe 21”. “DEFENDER-Europe 21” është stërvitje vjetore e përmasave të mëdha ushtarake amerikane në Evropë dhe ...

FOTO/ Stërvitja “Defender Europe 2021”, Yuri Kim qëndron larg Metës, nuk i ndahet për asnjë moment Ramës
Ambasadorja amerikane Yuri Kim dhe Presidenti Ilir Meta janë përballur për herë të parë bashkë pas sulmeve politike që kanë pasur ndaj njëri-tjetrit para zgjedhjeve të 25 prillit.
Top Channel | 04-May-2021 14:35
Ambasadorja amerikane Yuri Kim dhe Presidenti Ilir Meta janë përballur për herë të parë bashkë pas sulmeve politike që kanë pasur ndaj njëri-tjetrit para zgjedhjeve të 25 prillit.

Rama në anijen ushtarake të Rojes Bregdetare shqiptare, shkëmben dhuarata me gjeneralin amerikan Tod Wolters
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është ngjitur në anijen ushtarake të Rojes Bregdetare shqiptare në Durrës së bashku me gjeneralin amerikan Tod D. Wolters dhe ambasadoren amerikane Yuri Kim. Pasi vizitës në anije, ...
BalkanWeb | 04-May-2021 14:06
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është ngjitur në anijen ushtarake të Rojes Bregdetare shqiptare në Durrës së bashku me gjeneralin amerikan Tod D. Wolters dhe ambasadoren amerikane Yuri Kim. Pasi vizitës në anije, ...

E konfirmuar nga Kosova, pjesë e stërvitjes së madhe ushtarake “Defender Europe 21” edhe FSK
Forca e Sigurisë së Kosovës do të marrë pjesë në stërvitjet ushtarake “Defender Europe 2021” të NATO-s, që do të zhvillohen në Durrës. Lajmi është konfirmuar për mediat kosovare nga zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes ...
BalkanWeb | 04-May-2021 14:06
Forca e Sigurisë së Kosovës do të marrë pjesë në stërvitjet ushtarake “Defender Europe 2021” të NATO-s, që do të zhvillohen në Durrës. Lajmi është konfirmuar për mediat kosovare nga zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes ...

Rama i dhuroi një karikaturë e një suvenir, gjenerali amerikan i jep medaljen: Do ia jap Zahos
Kryeministri Edi Rama së bashku me gjeneralin amerikan T.D.Wolters pas ceremonisë së nisjes të stërvitjes “Defender 2021”, janë ngjitur në kuvertën e një anije ushtarake të Rojes Bregdetare shqiptare. Gjatë shëtitjes në ...
Gazeta Dita | 04-May-2021 15:05
Kryeministri Edi Rama së bashku me gjeneralin amerikan T.D.Wolters pas ceremonisë së nisjes të stërvitjes “Defender 2021”, janë ngjitur në kuvertën e një anije ushtarake të Rojes Bregdetare shqiptare. Gjatë shëtitjes në ...

Kosova, pjesëmarrëse në mesin e 27 Shteteve në ushtrimin ushtarak “Defender Europe 21”
Kosova për herë të parë do të jetë pjesëmarrëse në stërvitjen ushtarake më te madhe në rajon “Defender-Europe 21”. “DEFENDER-Europe 21” është stërvitje vjetore e përmasave të mëdha ushtarake amerikane në Evropë dhe ...
Arbresh | 04-May-2021 14:35
Kosova për herë të parë do të jetë pjesëmarrëse në stërvitjen ushtarake më te madhe në rajon “Defender-Europe 21”. “DEFENDER-Europe 21” është stërvitje vjetore e përmasave të mëdha ushtarake amerikane në Evropë dhe ...

Krah Metës e Ramës, Gramoz Ruçi merr pjesë në ceremoninë e stërvitjes së madhe ushtarake “Defender Europe 21” (Foto)
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, mori pjesë në Ditën e Vizitorëve të Shquar, DV-DAY, të stërvitjes “Immediate Response 21 (Defender Europe 21)”, e cila u zhvillua sot në Portin e Durrësit. Në këtë ceremoni ishin të ...
BalkanWeb | 04-May-2021 12:36
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, mori pjesë në Ditën e Vizitorëve të Shquar, DV-DAY, të stërvitjes “Immediate Response 21 (Defender Europe 21)”, e cila u zhvillua sot në Portin e Durrësit. Në këtë ceremoni ishin të ...

Nis “Defender Europe 21” në Shqipëri/ Rama: Stërvitje unikale, besnikërisht pranë NATO-s
Vendi ynë nisi këtë të martë stërvitjen më të madhe ushtarake, e cila synon përgatitjen e forcave tona ushtarake për pozicione mbrojtjeje.
Top Channel | 04-May-2021 12:05
Vendi ynë nisi këtë të martë stërvitjen më të madhe ushtarake, e cila synon përgatitjen e forcave tona ushtarake për pozicione mbrojtjeje.

VOA: NATO zhvilloi ceremoni për hapjen e stërvitjes “Defender Europe 21”
Drejtuesit e stërvitjes “Defender Europe 21” zhvilluan sot në portin detar të Durrësit ceremoninë e Ditës së Vizitorëve të Shquar. Komandanti Suprem i NATO-s për Europën, njëkohësisht komandant i komandës së SHBA-ve në ...
Medial | 04-May-2021 14:06
Drejtuesit e stërvitjes “Defender Europe 21” zhvilluan sot në portin detar të Durrësit ceremoninë e Ditës së Vizitorëve të Shquar. Komandanti Suprem i NATO-s për Europën, njëkohësisht komandant i komandës së SHBA-ve në ...

Stërvitja “Defender Europe 2021”, Basha ka një mesazh të qartë: Aleanca është gati të përballet me këdo që ëndërron kthimin e Ballkanit në një fuçi baruti
Kreu i PD, Lulzim Basha ka uruar stërvitjen e madhe ushtarake në vendin tonë “Defender Europe 2021” duke thënë se aleanca është e gatshme të përballet me cdo agresion dhe ta zbrapsë nëse vlerat janë të pacenueshme.
Top Channel | 04-May-2021 11:35
Kreu i PD, Lulzim Basha ka uruar stërvitjen e madhe ushtarake në vendin tonë “Defender Europe 2021” duke thënë se aleanca është e gatshme të përballet me cdo agresion dhe ta zbrapsë nëse vlerat janë të pacenueshme.

Stërvitja “Defender Europe 21” në Shqipëri, Meta: Besimi i popullit shqiptar dhe mbështetja ndaj NATO-s është unanime
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka dhënë një mesazh pas nisjes së stërvitjes ‘’Defender Europe 21’’. Meta thotë se besimi i popullit shqiptar dhe mbështetja ndaj NATO-s ashtu sikundër edhe vokacioni ...
BalkanWeb | 04-May-2021 11:06
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka dhënë një mesazh pas nisjes së stërvitjes ‘’Defender Europe 21’’. Meta thotë se besimi i popullit shqiptar dhe mbështetja ndaj NATO-s ashtu sikundër edhe vokacioni ...

Rama shkëmben dhurata me gjeneralin amerikan: Do ia jap djalit
Kryeministri Edi Rama së bashku me gjeneralin amerikan T.D.Wolters pas ceremonisë së nisjes të stërvitjes “Defender 2021”, janë ngjitur në kuvertën e një anije ushtarake të Rojes Bregdetare shqiptare. Gjatë shëtitjes në ...
Lapsi | 04-May-2021 14:05
Kryeministri Edi Rama së bashku me gjeneralin amerikan T.D.Wolters pas ceremonisë së nisjes të stërvitjes “Defender 2021”, janë ngjitur në kuvertën e një anije ushtarake të Rojes Bregdetare shqiptare. Gjatë shëtitjes në ...

Stërvitja e NATO, Basha: Të bashkuar do iu tregojmë rivalëve se jemi të gatshëm të përballemi me çdo agresion dhe ta zmbrapsim atë
TIRANË Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, iu uroi mirëseardhjen rreth 23 mijë trupave të NATO, që po zhvillojnë stërvitjen më të madhe ushtarake në Shqipëri “Defender Europe 21”. Në një dalje për media, Basha iu ...
BalkanWeb | 04-May-2021 11:06
TIRANË Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, iu uroi mirëseardhjen rreth 23 mijë trupave të NATO, që po zhvillojnë stërvitjen më të madhe ushtarake në Shqipëri “Defender Europe 21”. Në një dalje për media, Basha iu ...

FSK merr pjesë në stërvitjet ushtarake të NATO-s në Durrës
Forca e Sigurisë së Kosovës do të marrë pjesë në stërvitje ushtarake “Defender Europe 2021” të NATO-s, të cilat do të mbahen në Durrës. Kështu ka konfirmuar për Telegrafin, zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes, Flamur ...
Telegrafi | 04-May-2021 13:36
Forca e Sigurisë së Kosovës do të marrë pjesë në stërvitje ushtarake “Defender Europe 2021” të NATO-s, të cilat do të mbahen në Durrës. Kështu ka konfirmuar për Telegrafin, zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes, Flamur ...

Presidenti Meta merr pjesë dhe përshëndet Ditën e Vizitorëve të Shquar në stërvitjen e përbashkët ushtarake të vendeve anëtare të NATO-s “Immediate Response 21” (Defender Europe 21)
Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta, njëkohësisht edhe Komandanti i Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë, mori pjesë në Ditën e Vizitorëve të Shquar në portin e Durrësit, duke përshëndetur ...
Telegraf | 04-May-2021 13:05
Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta, njëkohësisht edhe Komandanti i Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë, mori pjesë në Ditën e Vizitorëve të Shquar në portin e Durrësit, duke përshëndetur ...

“Shtëpia e shqiptarit është e Zotit dhe e mikut”, Meta për stërvitjen e NATO-s në Shqipëri: Do të tregojmë që mbrojmë vlerat e demokracisë në Evropë dhe hapësirën Euroatlantike
Presidenti i Republikës Ilir Meta, në fjalën e tij në pritjen që iu zhvillua forcave të NATO-s në Portin e Durrësit, shprehu falenderimin që aleanca zgjodhi Shqipërinë për të zhvilluar stërvitjen e titulluar “Defender ...
BalkanWeb | 04-May-2021 10:36
Presidenti i Republikës Ilir Meta, në fjalën e tij në pritjen që iu zhvillua forcave të NATO-s në Portin e Durrësit, shprehu falenderimin që aleanca zgjodhi Shqipërinë për të zhvilluar stërvitjen e titulluar “Defender ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved