ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/05/2021 05:45

Mourinho kthehet në Itali për të udhëhequr klubin nga Serie A

Mourinho kthehet në Itali për të udhëhequr klubin nga Serie A
Jose Mourinho rikthehet në Itali 11 vite pasi fitoi gjithçka me skuadrën e Interit, këtë herë për të drejtuar rivalët më të fortë të zikaltërve në atë kohë, kryeqytetasit e Romës, raporton SS. Vetëm pak orë pasi njoftoi ...
in7 | 04-May-2021 17:35
Jose Mourinho rikthehet në Itali 11 vite pasi fitoi gjithçka me skuadrën e Interit, këtë herë për të drejtuar rivalët më të fortë të zikaltërve në atë kohë, kryeqytetasit e Romës, raporton SS. Vetëm pak orë pasi njoftoi ...

E ardhmja e Maurizio Sarrit pritet të jetë në Ligën Premier: Arsenal dhe Tottenham janë vënë pas tij
Jose Mourinho tashmë është emëruar zyrtarisht si trajner i Romës, pozitë që flitej se ishte e rezervuar për Maurizio Sarrin. Tani trajneri italian lidhet me një rikthim në Ligën Premier, pasi Arsenali dhe Tottenhami ...
Telegrafi | 04-May-2021 17:06
Jose Mourinho tashmë është emëruar zyrtarisht si trajner i Romës, pozitë që flitej se ishte e rezervuar për Maurizio Sarrin. Tani trajneri italian lidhet me një rikthim në Ligën Premier, pasi Arsenali dhe Tottenhami ...

Dy klube angleze në garë për të siguruar shërbimet e Sarrit
With José Mourinho appointed Roma coach, Maurizio Sarri could return to the Premier League as Arsenal and Tottenham are in talks with the Tuscan tactician, Football Italia can exclusively reveal. Tottenham raportohet të ...
Lajminet | 04-May-2021 17:06
With José Mourinho appointed Roma coach, Maurizio Sarri could return to the Premier League as Arsenal and Tottenham are in talks with the Tuscan tactician, Football Italia can exclusively reveal. Tottenham raportohet të ...

Sarri në bisedime me dy klubet e mëdha angleze
Maurizio Sarri mund të kthehet në Premierligë. Trajneri italian është në bisedime me Arsenalin dhe Tottenhamin, raporton Football Italia. “Spurs” kishin filluar negociatat me ish-trajnerin e Chelseat dhe Juventusit ...
Gazeta Express | 04-May-2021 17:05
Maurizio Sarri mund të kthehet në Premierligë. Trajneri italian është në bisedime me Arsenalin dhe Tottenhamin, raporton Football Italia. “Spurs” kishin filluar negociatat me ish-trajnerin e Chelseat dhe Juventusit ...

Jose Mourinho rikthehet në Serinë A, trajneri portugez merr drejtimin e Romës
Nga Italia ka ardhur “bomba” e madhe, teksa Roma ka njoftuar se drejtimin e skuadrës do ta marre trajneri portugez Jose Mourinho. Teksa ditën e sotme u dha lajmi i ndërprerjes së kontratës me Fonsecan, verdhekuqtë nuk ...
Telegraf | 04-May-2021 17:05
Nga Italia ka ardhur “bomba” e madhe, teksa Roma ka njoftuar se drejtimin e skuadrës do ta marre trajneri portugez Jose Mourinho. Teksa ditën e sotme u dha lajmi i ndërprerjes së kontratës me Fonsecan, verdhekuqtë nuk ...

Fjalët e para të Jose Mourinhos si trajner i Romës: Pasioni i tifozëve dhe vizioni i klubit më bindën që të bashkohem
Jose Mourinho ka thënë se dëshiron të krijojë një projekt fitues te Roma dhe zgjodhi Giallorossët për pasionin e jashtëzakonshëm që kanë tifozët për klubin. 58-vjeçari do të kthehet në Serie A, në fillimin e sezonit ...
Telegrafi | 04-May-2021 16:36
Jose Mourinho ka thënë se dëshiron të krijojë një projekt fitues te Roma dhe zgjodhi Giallorossët për pasionin e jashtëzakonshëm që kanë tifozët për klubin. 58-vjeçari do të kthehet në Serie A, në fillimin e sezonit ...

Mourinho zbulon arsyejen kryesore pse u transferua në Romë
Jose Mourinho pas zyrtarizimit ka thënë se ai dëshiron të krijojë një projekt fitues te Roma dhe erdhi këtu për shkak të pasionit e madh të tifozëve, transmeton . Ish-trajneri i FC Porto, Chelsea, Inter, Real Madrid, ...
Lajminet | 04-May-2021 16:36
Jose Mourinho pas zyrtarizimit ka thënë se ai dëshiron të krijojë një projekt fitues te Roma dhe erdhi këtu për shkak të pasionit e madh të tifozëve, transmeton . Ish-trajneri i FC Porto, Chelsea, Inter, Real Madrid, ...

Roma bën goditjen e madhe në pankinë, “Special One” rikthehet në Serie A
Është dita e revolucionit të madh te Roma. Pasi njoftoi largimin e Paulo Fonseca në fund të sezonit, klubi verdhekuq dhuron suprizën e madhe. Duke nisur nga sezoni I ardhshëm në pankinë do të ulet Jose Mourinho. ...
BalkanWeb | 04-May-2021 15:35
Është dita e revolucionit të madh te Roma. Pasi njoftoi largimin e Paulo Fonseca në fund të sezonit, klubi verdhekuq dhuron suprizën e madhe. Duke nisur nga sezoni I ardhshëm në pankinë do të ulet Jose Mourinho. ...

Zyrtare: Jose Mourinho emërohet trajner i Romës
Roma ka njoftuar se Jose Mourinho do të jetë trajneri i tyre i ri për edicionin e ri. Skuadra italiane e shkarkoi para pak çastesh Paulo Fionsecan për rezultate të dobëta, mirëpo do të qëndrojë deri në fund të sezonit. ...
Zeri | 04-May-2021 16:35
Roma ka njoftuar se Jose Mourinho do të jetë trajneri i tyre i ri për edicionin e ri. Skuadra italiane e shkarkoi para pak çastesh Paulo Fionsecan për rezultate të dobëta, mirëpo do të qëndrojë deri në fund të sezonit. ...

Surprizon Murinjo/ Do të jetë trajneri i ri i Romës
Zhose Murinjo rikthehet në Itali. Trajneri i njohur portugez i ka befasuar të gjithë duke firmosur një kontratë tre-vjeçare me Romën. “Special One” do të jetë në krye të stolit verdhekuq deri në verën e vitit 2024. ...
VizionPlus | 04-May-2021 15:36
Zhose Murinjo rikthehet në Itali. Trajneri i njohur portugez i ka befasuar të gjithë duke firmosur një kontratë tre-vjeçare me Romën. “Special One” do të jetë në krye të stolit verdhekuq deri në verën e vitit 2024. ...

S’ka marrëveshje të re, Fonseca largohet në fund të sezonit nga drejtimi i Romës
ITALI Roma nuk do të ketë më trajner Paulo Fonsecën për sezonin e ri. Dështimi në këtë sezon si në Seria A për të kapur një vend në Europë, ashtu dhe në Europa League ku ka pësuar një disfatë 6-2 nga Manchester United ...
BalkanWeb | 04-May-2021 13:06
ITALI Roma nuk do të ketë më trajner Paulo Fonsecën për sezonin e ri. Dështimi në këtë sezon si në Seria A për të kapur një vend në Europë, ashtu dhe në Europa League ku ka pësuar një disfatë 6-2 nga Manchester United ...

Roma zyrtarizon Mourinhon për sezonin e ri
Pak orë pasi njoftoi se Paulo Fonseca nuk do të jetë në krye të ekipit për sezonin e ardhshëm, Roma ka zbuluar emrin e trajnerit të ri. Portugezi Jose Mourinho do ta drejtoj skuadrën nga Serie A prej sezonit të ardhshëm ...
EkonomiaOnline | 04-May-2021 16:35
Pak orë pasi njoftoi se Paulo Fonseca nuk do të jetë në krye të ekipit për sezonin e ardhshëm, Roma ka zbuluar emrin e trajnerit të ri. Portugezi Jose Mourinho do ta drejtoj skuadrën nga Serie A prej sezonit të ardhshëm ...

Roma bën gati goditjen për sezonin e ri, kontratë 2-vjeçare për ish-trajnerin e Juventusit
Mediat italiane shkruajnë se Roma është pranë ish-trajnerit të Juventusit, Mauricio Sarri. Për teknikun e njohur italian është gati një kontratë 2-vjeçare me një shifër 4 milionë euro në sezon, plus bonuset e lidhura me ...
BalkanWeb | 02-May-2021 15:35
Mediat italiane shkruajnë se Roma është pranë ish-trajnerit të Juventusit, Mauricio Sarri. Për teknikun e njohur italian është gati një kontratë 2-vjeçare me një shifër 4 milionë euro në sezon, plus bonuset e lidhura me ...

Mourinho “tradhton” Inter: Nuk do hezitoja të drejtoja një rival të tyre në Serie A
Inter mbetet një kujtim i bukur, i përjetshëm, për një trajner si Jose Mourinho. “Tripleta” e famshme do të kujtohet gjithnjë nga tekniku portugez por ky fakt nuk e pengon për të pranuar në të ardhmen një ofertë nga një ...
BalkanWeb | 02-May-2021 14:05
Inter mbetet një kujtim i bukur, i përjetshëm, për një trajner si Jose Mourinho. “Tripleta” e famshme do të kujtohet gjithnjë nga tekniku portugez por ky fakt nuk e pengon për të pranuar në të ardhmen një ofertë nga një ...

Deklarata e parë e Mourinhos pas u zyrtarizua si trajner i Romës
Roma zyrtarizoi Jose Mourinhon si trajnerin e ri për edicionin 2021/22. Kjo erdhi pikërisht në ditën kur “Gjallorosët” njoftuan se Paulo Fonseca do të largohet nga pozita e trajnerit në fund të këtij sezoni. Edhe ...
Zeri | 04-May-2021 16:35
Roma zyrtarizoi Jose Mourinhon si trajnerin e ri për edicionin 2021/22. Kjo erdhi pikërisht në ditën kur “Gjallorosët” njoftuan se Paulo Fonseca do të largohet nga pozita e trajnerit në fund të këtij sezoni. Edhe ...

Zyrtare: Mourinho emërohet trajner i Romës
Roma ka njoftuar se Jose Mourinho do të jetë trajneri i tyre i ri për edicionin e ri. Skuadra italiane e shkarkoi para pak çastesh Paulo Fionsecan për rezultate të dobëta, mirëpo do të qëndrojë deri në fund të sezonit. ...
Telegrafi | 04-May-2021 15:36
Roma ka njoftuar se Jose Mourinho do të jetë trajneri i tyre i ri për edicionin e ri. Skuadra italiane e shkarkoi para pak çastesh Paulo Fionsecan për rezultate të dobëta, mirëpo do të qëndrojë deri në fund të sezonit. ...

ZYRTARE: UEFA me një ndryshim të madh para Kampionatit Evropian “EURO 2020”
Roma sot ka zyrtarizuar trajnerin e ri të tyre. Postin e drejtuesit të klubit italian, Roma, e ka marrë portugezi, Jose Mourinho, shkruan GazetaBlic Sport. Pasi mori detyrën e re si trajner i Romës, Mourinho është ...
GazetaBlic | 04-May-2021 16:35
Roma sot ka zyrtarizuar trajnerin e ri të tyre. Postin e drejtuesit të klubit italian, Roma, e ka marrë portugezi, Jose Mourinho, shkruan GazetaBlic Sport. Pasi mori detyrën e re si trajner i Romës, Mourinho është ...

Roma bën goditjen e madhe në pankinë, “Special One” rikthehet në Serie A
Është dita e revolucionit të madh te Roma. Pasi njoftoi largimin e Paulo Fonseca në fund të sezonit, klubi verdhekuq dhuron suprizën e madhe. Duke nisur nga sezoni I ardhshëm në pankinë do të ulet Jose Mourinho. Murinjo ...
E Dua Sportin | 04-May-2021 16:05
Është dita e revolucionit të madh te Roma. Pasi njoftoi largimin e Paulo Fonseca në fund të sezonit, klubi verdhekuq dhuron suprizën e madhe. Duke nisur nga sezoni I ardhshëm në pankinë do të ulet Jose Mourinho. Murinjo ...

Jose Mourinho rikthehet trajner në Itali, ja ekipi që do të drejtojë
Portugezi, Jose Mourinho do të jetë trajneri i ri i Romës, ndërsa lajmi surprizë është konfirmuar nga vetë klubi italian. Përmes një postimi në rrjetet sociale, bëhet e ditur se portugezi do ta marrë drejtimin e ...
Gazeta Dita | 04-May-2021 16:05
Portugezi, Jose Mourinho do të jetë trajneri i ri i Romës, ndërsa lajmi surprizë është konfirmuar nga vetë klubi italian. Përmes një postimi në rrjetet sociale, bëhet e ditur se portugezi do ta marrë drejtimin e ...

Fonseca deklarohet pas shkarkimit nga Roma
Trajneri i Romës, Paulo Fonseca largohet nga klubi pas fushatës aktuale. Giallorossët konfirmuan se trajneri nuk do të qëndrojë përtej sezonit, me skuadrën aktualisht që gjendet në vendin e shtatë në Serie A dhe me ...
Telegrafi | 04-May-2021 14:36
Trajneri i Romës, Paulo Fonseca largohet nga klubi pas fushatës aktuale. Giallorossët konfirmuan se trajneri nuk do të qëndrojë përtej sezonit, me skuadrën aktualisht që gjendet në vendin e shtatë në Serie A dhe me ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved