ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/05/2021 06:00

“Lufta e të pasurve”, “Akt kriminal”, mediat ndërkombëtare kundër Super League

“Lufta e të pasurve”, “Akt kriminal”, mediat ndërkombëtare kundër Super League
UEFA, FIFA dhe jo vetëm. Themeluesit e Super League ndoshta nuk e kishin menduar se do të kishin kundër dhe në bllok zërat më të rëndësishëm të medias sportive europiane. Prestigjozja franceze “L’Equipe” flet për një ...
BalkanWeb | 19-Apr-2021 13:36
UEFA, FIFA dhe jo vetëm. Themeluesit e Super League ndoshta nuk e kishin menduar se do të kishin kundër dhe në bllok zërat më të rëndësishëm të medias sportive europiane. Prestigjozja franceze “L’Equipe” flet për një ...

Zyrtarisht Bayerni kundër Superligës, flet Rummenigge
Bayern Munich edhe zyrtarisht është kundër krijimit të Superligës Evropiane. Bayerni lëshoi një komunikatë para pak çasteve, ku foli Karl-Heinz Rummenigge. Duke komentuar planet për të prezantuar një Superligë ...
Gazeta Express | 19-Apr-2021 18:05
Bayern Munich edhe zyrtarisht është kundër krijimit të Superligës Evropiane. Bayerni lëshoi një komunikatë para pak çasteve, ku foli Karl-Heinz Rummenigge. Duke komentuar planet për të prezantuar një Superligë ...

“Lufta e të pasurve”, “Akt kriminal”, mediat ndërkombëtare kundër Super League
UEFA, FIFA dhe jo vetëm. Themeluesit e Super League ndoshta nuk e kishin menduar se do të kishin kundër dhe në bllok zërat më të rëndësishëm të medias sportive europiane. Prestigjozja franceze “L’Equipe” flet për një ...
E Dua Sportin | 19-Apr-2021 15:05
UEFA, FIFA dhe jo vetëm. Themeluesit e Super League ndoshta nuk e kishin menduar se do të kishin kundër dhe në bllok zërat më të rëndësishëm të medias sportive europiane. Prestigjozja franceze “L’Equipe” flet për një ...

Themelimi i Superligës, mediat në Evropë flasim për luftë
“Futbolli është në luftë”. Ky ka qënë titulli kryesor I disa prej të përditshmeve më të rëndësishme në Evropë pas luftës së hapur mes FIFA-S, UEFA-s e federatave kryesore në një krah dhe 12 klubeve themeluese të ...
Koha.mk | 19-Apr-2021 14:05
“Futbolli është në luftë”. Ky ka qënë titulli kryesor I disa prej të përditshmeve më të rëndësishme në Evropë pas luftës së hapur mes FIFA-S, UEFA-s e federatave kryesore në një krah dhe 12 klubeve themeluese të ...

Themelimi i Superligës, mediet në Europë flasim për luftë
“Futbolli është në luftë”. Ky ka qënë titulli kryesor I disa prej të përditshmeve më të rëndësishme në Europë pas luftës së hapur mes FIFA-S, UEFA-s e federatave kryesore në një krah dhe 12 klubeve themeluese të ...
SuperSport | 19-Apr-2021 12:35
“Futbolli është në luftë”. Ky ka qënë titulli kryesor I disa prej të përditshmeve më të rëndësishme në Europë pas luftës së hapur mes FIFA-S, UEFA-s e federatave kryesore në një krah dhe 12 klubeve themeluese të ...

FIFA e quan nismë seperatiste krijimin e Superligës europiane!
Çdo kompeticion futbolli, kombëtar, rajonal ose global, duhet të pasqyrojë gjithmonë parimet themelore të solidaritetit, gjithëpërfshirjes, integritetit dhe rishpërndarjes së drejtë financiare, parime që Super League ...
InfoSport.mk | 19-Apr-2021 12:06
Çdo kompeticion futbolli, kombëtar, rajonal ose global, duhet të pasqyrojë gjithmonë parimet themelore të solidaritetit, gjithëpërfshirjes, integritetit dhe rishpërndarjes së drejtë financiare, parime që Super League ...

FIFA refuzon prerë 12 klubet: Superliga e tyre, separatiste dhe e mbyllur
“Çdo kompeticion futbolli, kombëtar, rajonal ose global, duhet të pasqyrojë gjithmonë parimet themelore të solidaritetit, gjithëpërfshirjes, integritetit dhe rishpërndarjes së drejtë financiare, parime që Super League ...
Koha.mk | 19-Apr-2021 12:05
“Çdo kompeticion futbolli, kombëtar, rajonal ose global, duhet të pasqyrojë gjithmonë parimet themelore të solidaritetit, gjithëpërfshirjes, integritetit dhe rishpërndarjes së drejtë financiare, parime që Super League ...

FIFA kërkon dialog dhe maturi nga skuadrat evropiane
Federata Ndërkombëtare e Futbollit, FIFA ka reaguar në lidhje me lajmet për krijimin e Superligës Evropiane. Gjiganti i futbollit botëror, ka deklaruar në uebfaqen zyrtare se qëllimi është përmirësimi i sportit të ...
Alsat-M | 19-Apr-2021 11:36
Federata Ndërkombëtare e Futbollit, FIFA ka reaguar në lidhje me lajmet për krijimin e Superligës Evropiane. Gjiganti i futbollit botëror, ka deklaruar në uebfaqen zyrtare se qëllimi është përmirësimi i sportit të ...

Reagon FIFA, kërkon dialog dhe maturi nga të gjitha palët
FIFA ka reaguar për krijimin e Superligës Evropiane dhe reagimit nga UEFA, transmeton . Gjiganti i futbollit botëror, ka deklaruar në uebfaqen zyrtare se qëllimi është përmirësimi i sportit të futbollit, dhe ka bërë ...
Lajminet | 19-Apr-2021 10:36
FIFA ka reaguar për krijimin e Superligës Evropiane dhe reagimit nga UEFA, transmeton . Gjiganti i futbollit botëror, ka deklaruar në uebfaqen zyrtare se qëllimi është përmirësimi i sportit të futbollit, dhe ka bërë ...

FIFA me deklaratë emergjente pas zyrtarizimit të Super Ligës Europiane
Organi më i lartë i futbollit botëror, FIFA, ka lëshuar deklaratë emergjente lidhur me raportimet e themelimit të Super Ligës Europiane. Në reagimin e saj, FIFA ndërsa kundërshton ashpër formimin e kësaj Super Lige, bën ...
Klan Kosova | 19-Apr-2021 03:35
Organi më i lartë i futbollit botëror, FIFA, ka lëshuar deklaratë emergjente lidhur me raportimet e themelimit të Super Ligës Europiane. Në reagimin e saj, FIFA ndërsa kundërshton ashpër formimin e kësaj Super Lige, bën ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved