ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/05/2021 05:45

Presidenti i Parlamentit Evropian e kundërshton fuqishëm krijimin e Superligës Evropiane

Presidenti i Parlamentit Evropian e kundërshton fuqishëm krijimin e Superligës Evropiane
Presidenti i Parlamentit Evropian që nga viti 2019 dhe tifoz i Fiorentinës, italiani David Sassoli shpjegon për L’Équipe kundërshtimin e tij për krijimin e Superligës Evropiane. Një projekt që ai e konsideron të ...
Gazeta Express | 19-Apr-2021 17:35
Presidenti i Parlamentit Evropian që nga viti 2019 dhe tifoz i Fiorentinës, italiani David Sassoli shpjegon për L’Équipe kundërshtimin e tij për krijimin e Superligës Evropiane. Një projekt që ai e konsideron të ...

Presidenti i Francës kundërshton krijimin e Superligës Evropiane
Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka thënë se është kundër krijimit të Superligës Evropiane, duke shtuar se mbështet qëndrimet e UEFA-s. “Presidenti i Republikës mirëpret qëndrimin e klubeve franceze për të refuzuar ...
Klan Kosova | 19-Apr-2021 17:35
Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka thënë se është kundër krijimit të Superligës Evropiane, duke shtuar se mbështet qëndrimet e UEFA-s. “Presidenti i Republikës mirëpret qëndrimin e klubeve franceze për të refuzuar ...

?Superliga Evropiane, reagon edhe presidenti i Francës Macron
Presidenti Macron thotë se është i kënaqur që PSG, të cilët janë të dytët në Ligue 1, nuk ishin në mesin e 12 anëtarëve themelues të kësaj gare të re, përcjell KosovaPress. “Presidenti mirëpret pozicionin e klubeve ...
Lajminet | 19-Apr-2021 16:35
Presidenti Macron thotë se është i kënaqur që PSG, të cilët janë të dytët në Ligue 1, nuk ishin në mesin e 12 anëtarëve themelues të kësaj gare të re, përcjell KosovaPress. “Presidenti mirëpret pozicionin e klubeve ...

Presidenti i Francës, Macron, reagon për Superligën e Evropës, pajtohet me PSG
Formimi i Superligës Evropiane për klube po vazhdon të kritikohet nga figurat e njohura sportive dhe jo vetëm. Së fundmi, është presidenti i Francës, Emanuele Macron që u ka dalur në krah skuadrës së Paris ...
Zeri | 19-Apr-2021 16:35
Formimi i Superligës Evropiane për klube po vazhdon të kritikohet nga figurat e njohura sportive dhe jo vetëm. Së fundmi, është presidenti i Francës, Emanuele Macron që u ka dalur në krah skuadrës së Paris ...

Themeluesit e Superligës me veprime ligjore kundër FIFA-s dhe UEFA-s
Anëtarët themelues të Superligës Evropiane kanë paralajmëruar UEFA-n dhe FIFA-n, se kanë ngritur mocion në gjykata të shumta për të penguar çdo përpjekje të këtyre dy shtëpive të futbollit për t`i bllokuar planet e ...
Klan Kosova | 19-Apr-2021 14:35
Anëtarët themelues të Superligës Evropiane kanë paralajmëruar UEFA-n dhe FIFA-n, se kanë ngritur mocion në gjykata të shumta për të penguar çdo përpjekje të këtyre dy shtëpive të futbollit për t`i bllokuar planet e ...

BE: Super Liga kërcënon vlerat evropiane
Nënkryetari i Komisionit Evropian, i cili merret me promovimin e mënyrës evropiane të jetesës, i kritkoi planet e 12 klubeve më të fuqishme të futbollit në Evropë, për të formuar një superligë të re. “Ne duhet ta ...
EkonomiaOnline | 19-Apr-2021 13:35
Nënkryetari i Komisionit Evropian, i cili merret me promovimin e mënyrës evropiane të jetesës, i kritkoi planet e 12 klubeve më të fuqishme të futbollit në Evropë, për të formuar një superligë të re. “Ne duhet ta ...

BE: Super Liga kërcënon vlerat evropiane
Nënkryetari i Komisionit Evropian, i cili merret me promovimin e mënyrës evropiane të jetesës, i kritikoi planet e 12 klubeve më të fuqishme të futbollit në Evropë, për të formuar një superligë të re. “Ne duhet ta ...
Press Online | 19-Apr-2021 12:05
Nënkryetari i Komisionit Evropian, i cili merret me promovimin e mënyrës evropiane të jetesës, i kritikoi planet e 12 klubeve më të fuqishme të futbollit në Evropë, për të formuar një superligë të re. “Ne duhet ta ...

BE: Super Liga kërcënon vlerat evropiane
Nënkryetari i Komisionit Evropian, i cili merret me promovimin e mënyrës evropiane të jetesës, i kritikoi planet e 12 klubeve më të fuqishme të futbollit në Evropë, për të formuar një superligë të re. “Ne duhet ta ...
Alsat-M | 19-Apr-2021 12:05
Nënkryetari i Komisionit Evropian, i cili merret me promovimin e mënyrës evropiane të jetesës, i kritikoi planet e 12 klubeve më të fuqishme të futbollit në Evropë, për të formuar një superligë të re. “Ne duhet ta ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved