ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/05/2021 06:27

Klubi gjerman refuzon pjesëmarrjen në Superligën e Evropës

Klubi gjerman refuzon pjesëmarrjen në Superligën e Evropës
RB Leipzig është klubi i radhës që ka refuzuar pjesëmarrjen në Superligën Evropiane për klube. Klubi gjerman i është bashkuar Bayern Munichut dhe Dortmundit që i kanë vendosur “vijë të kuqe” kësaj gare. “Në futbollin ...
Zeri | 19-Apr-2021 18:05
RB Leipzig është klubi i radhës që ka refuzuar pjesëmarrjen në Superligën Evropiane për klube. Klubi gjerman i është bashkuar Bayern Munichut dhe Dortmundit që i kanë vendosur “vijë të kuqe” kësaj gare. “Në futbollin ...

Presidenti i Federatës Polake, Boniek: Ka nisur Lufta e Tretë Botërore në futboll
Dje, zyrtarisht u konfirmua krijimi i Superligës Evropiane ku morën pjesë 12 gjigantë evropianë, derisa pritet të këtë edhe disa të tjerë, përcjellë . Boniek e cilëson këtë ligë si nisja e Luftës së Tretë Botërore dhe ...
Lajminet | 19-Apr-2021 17:35
Dje, zyrtarisht u konfirmua krijimi i Superligës Evropiane ku morën pjesë 12 gjigantë evropianë, derisa pritet të këtë edhe disa të tjerë, përcjellë . Boniek e cilëson këtë ligë si nisja e Luftës së Tretë Botërore dhe ...

Lajpcigu bashkohet me Bajernin dhe Dortmundin
Lajpcigu ka njoftuar se nuk do marrin pjesë në Superligën Evropiane. Ka pasur spekulime të shumta, që RB Lajpcig, Borusia Dortmund dhe Bajern Munihu do bashkoheshin te Superliga, por se pari Dortmund dhe Bajern mohuan, ...
Alsat-M | 19-Apr-2021 17:06
Lajpcigu ka njoftuar se nuk do marrin pjesë në Superligën Evropiane. Ka pasur spekulime të shumta, që RB Lajpcig, Borusia Dortmund dhe Bajern Munihu do bashkoheshin te Superliga, por se pari Dortmund dhe Bajern mohuan, ...

Rummenigge e zëvendëson Agnellin në UEFA, Bayerni kundër Superligës Evropiane
Shefi i bordit ekzekutive të Bayernit, Karl Heinz Rummenigge ka zënë vendin e presidentit të Juventusit, Andrea Agnellit në Komitetin Ekzekutiv të UEFA-s, raporton RMC Sport. Në anën tjetër, Agnelli është tani në bordin ...
Gazeta Express | 19-Apr-2021 16:35
Shefi i bordit ekzekutive të Bayernit, Karl Heinz Rummenigge ka zënë vendin e presidentit të Juventusit, Andrea Agnellit në Komitetin Ekzekutiv të UEFA-s, raporton RMC Sport. Në anën tjetër, Agnelli është tani në bordin ...

Flik konfirmon: Bajerni nuk luan në Superligë
Trajneri i Bajern Munihut, Hansi Flik ka konfirmuar se Bajerni nuk do të bëhet pjesë e Superligës Evropiane. Flik ka konfirmuar lajmin e dhënë më parë për mediat nga Drejtori sportiv i Dortmundit, Hans-Joakim Vatzke, i ...
Alsat-M | 19-Apr-2021 16:35
Trajneri i Bajern Munihut, Hansi Flik ka konfirmuar se Bajerni nuk do të bëhet pjesë e Superligës Evropiane. Flik ka konfirmuar lajmin e dhënë më parë për mediat nga Drejtori sportiv i Dortmundit, Hans-Joakim Vatzke, i ...

Hansi Flick konfirmon: Bayerni nuk do jetë pjesë e Superligës
Flick ka konfirmuar lajmin e dhënë më parë për mediat nga Drejtori sportiv i Dortmundit, Hans-Joachim Watzke, i cili konfirmoi se Dortmundi nuk do të jetë pjesë e kësaj lige. Flick mendon se kjo garë mund të lëndojë ...
Lajminet | 19-Apr-2021 15:36
Flick ka konfirmuar lajmin e dhënë më parë për mediat nga Drejtori sportiv i Dortmundit, Hans-Joachim Watzke, i cili konfirmoi se Dortmundi nuk do të jetë pjesë e kësaj lige. Flick mendon se kjo garë mund të lëndojë ...

Lojtarët që do të luajnë në Superligën Evropiane ndalohen të paraqiten për Përfaqësueset e tyre
Bayern Munich dhe Borussia Dortmund, dy klubet gjermane në bordin e Shoqatës Europiane të Klubeve (ECA), kanë folur qartë kundër planit për të krijuar një Super Ligë . Kjo u deklarua nga CEO i Borusia Dortmund, ...
GazetaBlic | 19-Apr-2021 15:05
Bayern Munich dhe Borussia Dortmund, dy klubet gjermane në bordin e Shoqatës Europiane të Klubeve (ECA), kanë folur qartë kundër planit për të krijuar një Super Ligë . Kjo u deklarua nga CEO i Borusia Dortmund, ...

Bayern dhe Borussia Dortmund, vjen vendimi zyrtar për Superligën
Borussia Dortmund dhe Bayern Muncih nuk do të marrin pjesë në Superligën e sapoformuar. Ky është njoftimi zyrtar i dy klubeve të njohura gjermane: “Anëtarët e bordit të Shoqatës Evropiane të Klubeve (ECA) u mblodhën për ...
Koha.mk | 19-Apr-2021 13:35
Borussia Dortmund dhe Bayern Muncih nuk do të marrin pjesë në Superligën e sapoformuar. Ky është njoftimi zyrtar i dy klubeve të njohura gjermane: “Anëtarët e bordit të Shoqatës Evropiane të Klubeve (ECA) u mblodhën për ...

Bayern Munchen nuk do të jetë pjesë e Superligës Evropiane
Më herët gjatë ditës, edhe Drejtori i Përgjithshëm i Borussia Dortmundit, Hans-Joachim Watzke konfirmoi se klubi nuk do të jetë pjëse e Superligës, transmeton . Sipas “L’Equipe” Watzke deklaroi se ai dhe Karl ...
Lajminet | 19-Apr-2021 13:06
Më herët gjatë ditës, edhe Drejtori i Përgjithshëm i Borussia Dortmundit, Hans-Joachim Watzke konfirmoi se klubi nuk do të jetë pjëse e Superligës, transmeton . Sipas “L’Equipe” Watzke deklaroi se ai dhe Karl ...

Bayerni dhe Dortmundi nuk i bashkohen Superligës së Europës
Lajmi për krijimin e Super League-s së Europës ka shkaktuar një situatë kaosi, teksa nga ora në orë shtohet numri i skuadrave që deklarojnë miratimin e tyre ose jo për të qenë pjesë e këtij kompeticioni, që pritet të ...
SuperSport | 19-Apr-2021 12:35
Lajmi për krijimin e Super League-s së Europës ka shkaktuar një situatë kaosi, teksa nga ora në orë shtohet numri i skuadrave që deklarojnë miratimin e tyre ose jo për të qenë pjesë e këtij kompeticioni, që pritet të ...

Dortmund nuk pranon t’i bashkohet Superligës së Evropës
Skuadra e Dortmundit ka vendosur që të mos i bashkohet 12 skuadrave të tjera për të themeluar Superligën Evropiane. Sipas presidentit të Dortmundit, Hans-Joachim Watzke klubi gjerman nuk i bashkohet kauzës me skuadrat e ...
EkonomiaOnline | 19-Apr-2021 12:05
Skuadra e Dortmundit ka vendosur që të mos i bashkohet 12 skuadrave të tjera për të themeluar Superligën Evropiane. Sipas presidentit të Dortmundit, Hans-Joachim Watzke klubi gjerman nuk i bashkohet kauzës me skuadrat e ...

ZYRTARE: Borussia Dortmund nuk do të jetë pjesë e Superligës Evropiane
Borussia Dortmundi nuk do të jetë pjesë e Superligës Evropiane, transmeton . Këtë e ka konfirmuar Drejtori i Përgjithshëm i Borussia Dortmundit, Hans-Joachim Watzke. Watzke deklaroi se klubi do të ndjekë reformën që po ...
Lajminet | 19-Apr-2021 11:36
Borussia Dortmundi nuk do të jetë pjesë e Superligës Evropiane, transmeton . Këtë e ka konfirmuar Drejtori i Përgjithshëm i Borussia Dortmundit, Hans-Joachim Watzke. Watzke deklaroi se klubi do të ndjekë reformën që po ...

Borusia Dortmund del kundër Superligës Evropiane
Borusia Dortmund ka konfirmuar se nuk do të jetë pjesë e Superligës Evropiane dhe do të ndjekë planin e hartuar nga UEFA. Këtë e ka konfirmuar drejtori i përgjithshëm i Borusia Dortmundit, Hans-Joakim Vatzke. Ky i ...
Alsat-M | 19-Apr-2021 11:35
Borusia Dortmund ka konfirmuar se nuk do të jetë pjesë e Superligës Evropiane dhe do të ndjekë planin e hartuar nga UEFA. Këtë e ka konfirmuar drejtori i përgjithshëm i Borusia Dortmundit, Hans-Joakim Vatzke. Ky i ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved