ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/05/2021 06:37

Kosova mbi të gjithë në Kampionatin Evropian të xhudos

Kosova mbi të gjithë në Kampionatin Evropian të xhudos
I jashtëzakonshëm dhe historik ka qenë suksesi i sivjetmë i Kosovës në Kampionatin Evropian të xhudos që u mbajt në Lisbonë të Portugalisë. Me dy vende të para, një të tretë dhe dy vende të pesta, xhudistët e udhëhequr ...
Telegrafi | 18-Apr-2021 21:35
I jashtëzakonshëm dhe historik ka qenë suksesi i sivjetmë i Kosovës në Kampionatin Evropian të xhudos që u mbajt në Lisbonë të Portugalisë. Me dy vende të para, një të tretë dhe dy vende të pesta, xhudistët e udhëhequr ...

Loriana Kuka humb në gjysmëfinale, por do të luftojë për medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian
Xhudistja jonë, Loriana Kuka ka pësuar humbje në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian “Lisbona 2021”, por është ende në garë për medaljen e brzontë. Pas dy fitoreve në dy ndeshjet e para, xhudistja jonë ka pasuar humbje ...
Telegrafi | 18-Apr-2021 15:05
Xhudistja jonë, Loriana Kuka ka pësuar humbje në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian “Lisbona 2021”, por është ende në garë për medaljen e brzontë. Pas dy fitoreve në dy ndeshjet e para, xhudistja jonë ka pasuar humbje ...

Loriana Kuka arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian
Xhudistja jonë, Loriana Kuka ka arritur në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Loriana Kuka ka arritur edhe fitoren e dytë dhe ka siguruar kalimin në gjysmëfinale të ...
Telegrafi | 18-Apr-2021 14:05
Xhudistja jonë, Loriana Kuka ka arritur në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Loriana Kuka ka arritur edhe fitoren e dytë dhe ka siguruar kalimin në gjysmëfinale të ...

Loriana Kuka mposht ukrainasen Turchyn dhe kalon në çerekfinale të Kampionatit Evropian
Xhudistja jonë, Loriana Kuka ka mposhtur ukrainase Anastasiya Turchyn, duke siguruar kalimin në çerekfinale të Kampionatit Evropian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Edhe dita e sotme (e diel) ka nisur ...
Telegrafi | 18-Apr-2021 13:05
Xhudistja jonë, Loriana Kuka ka mposhtur ukrainase Anastasiya Turchyn, duke siguruar kalimin në çerekfinale të Kampionatit Evropian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Edhe dita e sotme (e diel) ka nisur ...

Akil Gjakova reagon në rrjetet sociale pas shpalljes kampion i Evropës
Xhudisti nga Kosova, Akil Gjakova ka shfyrtëzuar rrjetet sociale për të reaguar pasi u shpall kampion i Evropës në Lisbona të Portugalisë. Dita e sotme (e shtunë) ishte e madhe për sportin e Kosovës, e në veçanti për ...
Telegrafi | 17-Apr-2021 22:35
Xhudisti nga Kosova, Akil Gjakova ka shfyrtëzuar rrjetet sociale për të reaguar pasi u shpall kampion i Evropës në Lisbona të Portugalisë. Dita e sotme (e shtunë) ishte e madhe për sportin e Kosovës, e në veçanti për ...

Egzon Shala e përfaqëson Kosovën në Evropianin e Varshavës
Mundësi kosovar, Egzon Shala do ta përfaqësojë Kosovën në Kampionatin Evropian të mundjes, i cili po mbahet në Varshavë të Polonisë. Garuesi kosovar me normë olimpike “Tokio 2020” do të garojë në kategorinë deri në 125 ...
EkonomiaOnline | 19-Apr-2021 14:35
Mundësi kosovar, Egzon Shala do ta përfaqësojë Kosovën në Kampionatin Evropian të mundjes, i cili po mbahet në Varshavë të Polonisë. Garuesi kosovar me normë olimpike “Tokio 2020” do të garojë në kategorinë deri në 125 ...

Egzon Shala e përfaqëson Kosovën në Evropianin e Varshavës
Mundësi kosovar, Egzon Shala do ta përfaqësojë Kosovën në Kampionatin Evropian të mundjes, i cili po mbahet në Varshavë të Polonisë. Garuesi kosovar me normë olimpike “Tokio 2020” do të garojë në kategorinë deri në 125 ...
Gazeta Express | 19-Apr-2021 14:35
Mundësi kosovar, Egzon Shala do ta përfaqësojë Kosovën në Kampionatin Evropian të mundjes, i cili po mbahet në Varshavë të Polonisë. Garuesi kosovar me normë olimpike “Tokio 2020” do të garojë në kategorinë deri në 125 ...

Ambasada Amerikane uron xhudistët kosovarë për suksesin në Kampionatin Evropian
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës i ka uruar xhudistët kosovarë për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Kjo ambasadë iu ka thënë xhudistëve kosovarë që të vazhdojnë ta bëjnë ...
Klan Kosova | 19-Apr-2021 09:35
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës i ka uruar xhudistët kosovarë për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Kjo ambasadë iu ka thënë xhudistëve kosovarë që të vazhdojnë ta bëjnë ...

Toni Kuka tregon se si e motivoi Akil Gjakovën para fitimit të medaljes së artë
Kosova është renditur e para në Kampionatin Evropian të Xhudos që u mbajt në Lisbonë të Portugalisë. Xhudistët nga Kosova arritën të sigurojnë dy medalje të arta, një të argjentë dhe dy vende të 5-ta. Trajneri i Xhudos ...
Zeri | 19-Apr-2021 00:05
Kosova është renditur e para në Kampionatin Evropian të Xhudos që u mbajt në Lisbonë të Portugalisë. Xhudistët nga Kosova arritën të sigurojnë dy medalje të arta, një të argjentë dhe dy vende të 5-ta. Trajneri i Xhudos ...

Driton Kuka: Tani zyrtarisht Kosova shteti më i fuqishëm në xhudon evropiane
Falë suksesit të xhudistëve, Kosova është renditur e para në listën e kampionatit evropian të xhudos. Trajneri i mirënjohur, Driton Kuka, në një lidhje direkte nga Portugalia në emisionin Sports Show në Klan Kosova, ka ...
Klan Kosova | 18-Apr-2021 22:35
Falë suksesit të xhudistëve, Kosova është renditur e para në listën e kampionatit evropian të xhudos. Trajneri i mirënjohur, Driton Kuka, në një lidhje direkte nga Portugalia në emisionin Sports Show në Klan Kosova, ka ...

Sukses fantastik për Kosovën, lë pas Turqinë e Francën
Kombëtarja e Kosovës në xhudo ka arritur që të ndalet në vendin e parë në renditjen e kombëtarve që kanë arkëtuar medalje në Evropianin në Lisbonë të Portugalisë. Pesë xhudistët nga Kosova kanë arritur që ti siguruojnë ...
Alsat-M | 18-Apr-2021 22:05
Kombëtarja e Kosovës në xhudo ka arritur që të ndalet në vendin e parë në renditjen e kombëtarve që kanë arkëtuar medalje në Evropianin në Lisbonë të Portugalisë. Pesë xhudistët nga Kosova kanë arritur që ti siguruojnë ...

Kosova, e para në Evropianin e Xhudos
Xhudistët e Kosovës kanë arritur një sukses të jashtëzakonshëm. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Kampionatin Evropian, që të dielën përfundoi në Lisbonë të Portugalisë. Kosova e Turqia janë të vetmet që ...
AlbInfo | 18-Apr-2021 20:35
Xhudistët e Kosovës kanë arritur një sukses të jashtëzakonshëm. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Kampionatin Evropian, që të dielën përfundoi në Lisbonë të Portugalisë. Kosova e Turqia janë të vetmet që ...

Kosova e zë vendin e parë në Evropianin e Xhudos në Portugali
Kosova e ka zënë vendin e parë në Kampionatin Evropian të Xhudos 2021 në Portugali, duke e mbyllur garën si shteti me rezultatet më mira nga të gjitha vendet. Kosova është renditur në vendin e parë në Kampionatin ...
Gazeta Express | 18-Apr-2021 20:05
Kosova e ka zënë vendin e parë në Kampionatin Evropian të Xhudos 2021 në Portugali, duke e mbyllur garën si shteti me rezultatet më mira nga të gjitha vendet. Kosova është renditur në vendin e parë në Kampionatin ...

Kosova e para deri më tani me medalje të fituara në Kampionatin Evropian të xhudos
Akil Gjakova është bërë për herë të parë kampion i Evropës në xhudo për senior, në Kampionatin Evropian që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Xhudisti ynë fitoi medaljen e artë në kategorinë deri në 73 kilogramë, duke ...
Telegrafi | 17-Apr-2021 21:06
Akil Gjakova është bërë për herë të parë kampion i Evropës në xhudo për senior, në Kampionatin Evropian që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Xhudisti ynë fitoi medaljen e artë në kategorinë deri në 73 kilogramë, duke ...

Kosova e para në Europianin e Xhudos
Kosova është renditur e para në Europianin e Xhudos, e cila është mbajtur në Lisbonë të Portugalisë. Kosova e ka përfunduar Europianin me më së shumti medalje, dy të arta, një të bronztë dhe dy vende të pesta, njofton ...
Klan Kosova | 18-Apr-2021 20:05
Kosova është renditur e para në Europianin e Xhudos, e cila është mbajtur në Lisbonë të Portugalisë. Kosova e ka përfunduar Europianin me më së shumti medalje, dy të arta, një të bronztë dhe dy vende të pesta, njofton ...

Kosova në krye të shteteve me medalje të fituara në Kampionatin Evropian të xhudos
Pesë xhudistët tanë kanë arritur shumë lartë, duke i siguruar Kosovës edhe tri medalje të tjera, shkruan . Fillimisht Distria Krasniqi u stolis me të artën, e pas saj Akil Gjakova theu akullin duke fituar për herë të ...
Lajminet | 18-Apr-2021 19:36
Pesë xhudistët tanë kanë arritur shumë lartë, duke i siguruar Kosovës edhe tri medalje të tjera, shkruan . Fillimisht Distria Krasniqi u stolis me të artën, e pas saj Akil Gjakova theu akullin duke fituar për herë të ...

Kosova e para në Evropë me numrin e medaljeve në fund të Evropianit
Renditja tabelare në fund të Kampionatit Evropian të xhudos e ka nxjerrë Kosovën në vend të parë në Evropë. Pas saj vijnë Turqia, Franca dhe Georgia. Trajneri Driton Kuka e ka komentuar këtë renditje me shprehjen e ...
PortaliOnline | 18-Apr-2021 19:35
Renditja tabelare në fund të Kampionatit Evropian të xhudos e ka nxjerrë Kosovën në vend të parë në Evropë. Pas saj vijnë Turqia, Franca dhe Georgia. Trajneri Driton Kuka e ka komentuar këtë renditje me shprehjen e ...

Driton Kuka: Me ujë, zjarr e xhudon e Kosovës, s’ka lojë!
Driton Kuka, trajneri i Kosovës në xhudo e ka përshkruar Evropianin në Lisbonë si më të trofeshmin në historinë e xhudos së Koosvës por edhe sportit kosovar në përgjithësi. Lexojeni përshkrimin e tij: “Kosova përmbylli ...
PortaliOnline | 18-Apr-2021 18:35
Driton Kuka, trajneri i Kosovës në xhudo e ka përshkruar Evropianin në Lisbonë si më të trofeshmin në historinë e xhudos së Koosvës por edhe sportit kosovar në përgjithësi. Lexojeni përshkrimin e tij: “Kosova përmbylli ...

Kuka e pafat, mbetet pa medalje
Xhudistja kosovare Loriana Kuka e ka mbyllur pa medalje aventurën në kampionatin Evropian të xhudos në Lisbonë. Loriana që nisi në mënyrën më të mirë duke mposhtur ukrainasen Anastasia Turchyn në raundin e dytë dhe ...
Zeri | 18-Apr-2021 18:05
Xhudistja kosovare Loriana Kuka e ka mbyllur pa medalje aventurën në kampionatin Evropian të xhudos në Lisbonë. Loriana që nisi në mënyrën më të mirë duke mposhtur ukrainasen Anastasia Turchyn në raundin e dytë dhe ...

Kuka e pafat, mposhtet me ippon nga xhudistja franceze Posvite dhe mbetet pa medalje
Loriana që nisi në mënyrën më të mirë duke mposhtur ukrainasen Anastasia Turchyn në raundin e dytë dhe pastaj holandezen Bernardette Graf në çerekfinale, u mposht në gjysmëfinale nga Guusje Stennhuius, shkruan . Ajo ...
Lajminet | 18-Apr-2021 18:05
Loriana që nisi në mënyrën më të mirë duke mposhtur ukrainasen Anastasia Turchyn në raundin e dytë dhe pastaj holandezen Bernardette Graf në çerekfinale, u mposht në gjysmëfinale nga Guusje Stennhuius, shkruan . Ajo ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved