ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/05/2021 05:21


Tiranë, nis punën Komisioni Hetimor për veprimtarinë e Presidentit Meta
Tiranë, nis punën Komisioni Hetimor për veprimtarinë e Presidentit Meta
Në Tiranë, nisi sot punën një komision i posaçëm parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Presidentit të Republikës, Ilir Meta, para dhe gjatë procesit zgjedhor të muajit prill. Parlamenti miratoi dje ngritjen e këtij ...
Te gjitha 253 | Aktuale.MK | para 9 ore
Në Tiranë, nisi sot punën një komision i posaçëm parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Presidentit të Republikës, Ilir Meta, para dhe gjatë procesit zgjedhor të muajit prill. Parlamenti miratoi dje ngritjen e këtij ...
Përplasen dy automjete në aksin Kavajë-Lushnje, ka të plagosur
Përplasen dy automjete në aksin Kavajë-Lushnje, ka të plagosur
Një aksident është shënuar këtë të shtunë në vendin e quajtur “Bishti i Zhurit”, në Rrogozhinë. Nga përplasja e fortë e dy automjeteve, Vizion Plus mëson se kanë mbetur disa persona të plagosur, por ende nuk ka ...
Te gjitha 71 | VizionPlus | para 7 ore
Një aksident është shënuar këtë të shtunë në vendin e quajtur “Bishti i Zhurit”, në Rrogozhinë. Nga përplasja e fortë e dy automjeteve, Vizion Plus mëson se kanë mbetur disa persona të plagosur, por ende nuk ka ...
Tre të vdekur dhe 89 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri
Tre të vdekur dhe 89 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri
Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri, ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë kryer 4,516 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 89 qytetarë. Sipas ministrisë, janë shëruar 873 qytetarë, duke e çuar numrin e të ...
Te gjitha 76 | Telegrafi | para 10 ore
Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri, ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë kryer 4,516 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 89 qytetarë. Sipas ministrisë, janë shëruar 873 qytetarë, duke e çuar numrin e të ...
Vrau gruan se i kërkoi divorcin, zbardhet dëshmia e burrit: E mora vesh nga shokët
Vrau gruan se i kërkoi divorcin, zbardhet dëshmia e burrit: E mora vesh nga shokët
Zbardhet dëshmia tronditëse në gjykatë e Koço Buzo, pasi vrau gruan, Luljetën teksa dilte nga Gjykata e Elbasanit.Ai ka deklaruar se nuk mban mend dhe se lajmin e ka marrë vesh nga shokët për vdekjen e saj. “Nuk mbaj ...
Te gjitha 76 | Gazeta Express | para 12 ore
Zbardhet dëshmia tronditëse në gjykatë e Koço Buzo, pasi vrau gruan, Luljetën teksa dilte nga Gjykata e Elbasanit.Ai ka deklaruar se nuk mban mend dhe se lajmin e ka marrë vesh nga shokët për vdekjen e saj. “Nuk mbaj ...
Ambasada e Kosovës në Shqipëri ngushëllon familjen Haliti nga Gjilani
Ambasada e Kosovës në Shqipëri ngushëllon familjen Haliti nga Gjilani
Ambasadori i Kosovës në Shqiperi, Nait Hasani, përmes një postimi në Facebook, ka shprehur ngushëllime familjes Haliti nga Gjilani që humbi tre anëtarë të familjes. Sipas mediave, tre anëtarët e familjes Haliti ishin ...
Te gjitha 51 | Arbresh | para 3 ore
Ambasadori i Kosovës në Shqiperi, Nait Hasani, përmes një postimi në Facebook, ka shprehur ngushëllime familjes Haliti nga Gjilani që humbi tre anëtarë të familjes. Sipas mediave, tre anëtarët e familjes Haliti ishin ...
“Më jep lekët ose të vrava”, shkoi të marrë paratë në bankomat, gruaja kërcënohet me jetë në Sarandë nga një i ri
“Më jep lekët ose të vrava”, shkoi të marrë paratë në bankomat, gruaja kërcënohet me jetë në Sarandë nga një i ri
Një qytetare ka rënë preh e një grabitje ditën e sotme në Sarande. Uniformat blu bëjnë me dije se sot rreth orës 10:00, në lagjen nr.2, Sarandë, 1 person ende i paidentifikuar, pranë bankomatit të një banke, dyshohet se ...
Te gjitha 48 | Medial | para 14 ore
Një qytetare ka rënë preh e një grabitje ditën e sotme në Sarande. Uniformat blu bëjnë me dije se sot rreth orës 10:00, në lagjen nr.2, Sarandë, 1 person ende i paidentifikuar, pranë bankomatit të një banke, dyshohet se ...
Te “Lokali Nelit”, PD zbulon si u vodhën votat në Tiranë (Video)
Te “Lokali Nelit”, PD zbulon si u vodhën votat në Tiranë (Video)
Partia Demokratike ka vazhduar sot me serinë e denoncimeve, për mënyrën që sipas saj u manipuluan zgjedhjet e 25 Prillit. Në një deklaratë nga selia blu, Belind Këlliçi tha sot se skema e manipulimit dhe shitblerjes së ...
Te gjitha 37 | in7 | para 13 ore
Partia Demokratike ka vazhduar sot me serinë e denoncimeve, për mënyrën që sipas saj u manipuluan zgjedhjet e 25 Prillit. Në një deklaratë nga selia blu, Belind Këlliçi tha sot se skema e manipulimit dhe shitblerjes së ...
12 viktima dhe 198 raste të reja me Kovid-19
12 viktima dhe 198 raste të reja me Kovid-19
Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3108 teste të kryera janë regjistruar 198 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 76 vetëm në Shkup ndërsa 25 në Kumanovë. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik ...
Te gjitha 168 | Medial | para 6 ore
Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3108 teste të kryera janë regjistruar 198 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 76 vetëm në Shkup ndërsa 25 në Kumanovë. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik ...
Manastirliu nxjerr shifrat e fundit, 11 073 vaksinime në 24 orët e fundit, rreth 600 mijë injektime në total
Manastirliu nxjerr shifrat e fundit, 11 073 vaksinime në 24 orët e fundit, rreth 600 mijë injektime në total
Ka shkuar në 596.766 numri total i vaksinimeve anti-Covid të kryera në vendin tonë. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, njofton se vetëm 24 orët e fundit janë kryer 11.073. Vaksinimi masiv në vend vijon prej ...
Te gjitha 35 | BalkanWeb | para 8 ore
Ka shkuar në 596.766 numri total i vaksinimeve anti-Covid të kryera në vendin tonë. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, njofton se vetëm 24 orët e fundit janë kryer 11.073. Vaksinimi masiv në vend vijon prej ...
Ndahet nga jeta poeti arbëresh Pietro Napoletano
Ndahet nga jeta poeti arbëresh Pietro Napoletano
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka shprehur keqardhjen për ndarjen nga jeta të poetit arbëresh, profesor Pietro Napoletano. Në një mesazh në “Facebook”, presidenti Meta shkruan se vepra dhe aktiviteti ...
Te gjitha 57 | ObserverKult | para 13 ore
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka shprehur keqardhjen për ndarjen nga jeta të poetit arbëresh, profesor Pietro Napoletano. Në një mesazh në “Facebook”, presidenti Meta shkruan se vepra dhe aktiviteti ...


A është borxhi publik një mundësi për shpëtimin e ekonomisë së Kosovës?
A është borxhi publik një mundësi për shpëtimin e ekonomisë së Kosovës?
Hyrja në borxh publik po konsiderohet nga ekspertë të fushës së ekonomisë si e vetmja mundësi për të dalë nga kriza ekonomike në të cilën është futur Kosova gjatë kohës së pandemisë COVID-19. Sipas Bankës Qendrore, ...
Te gjitha 13 | Telegrafi | para 8 ore
Hyrja në borxh publik po konsiderohet nga ekspertë të fushës së ekonomisë si e vetmja mundësi për të dalë nga kriza ekonomike në të cilën është futur Kosova gjatë kohës së pandemisë COVID-19. Sipas Bankës Qendrore, ...
Shpërblimet e Prince Caffe nuk kanë të ndalur
Shpërblimet e Prince Caffe nuk kanë të ndalur
Prince Caffe vazhdon që gjithmonë të jetë afër klientëve të saj më besnikë dhe t’i shpërblejë ata me dhurata të ndryshme. Tani është aktive loja shpërblyese në disa pika të marketeve në vendin tonë dhe pjesëmarës në ...
Te gjitha 2 | Zeri | para 14 ore
Prince Caffe vazhdon që gjithmonë të jetë afër klientëve të saj më besnikë dhe t’i shpërblejë ata me dhurata të ndryshme. Tani është aktive loja shpërblyese në disa pika të marketeve në vendin tonë dhe pjesëmarës në ...
?Për 8 vjet KEDS thotë se investoi mbi 170 milionë euro
?Për 8 vjet KEDS thotë se investoi mbi 170 milionë euro
KEDS shënon sot 8 vjetorin e operimit, ndërsa thekson se përgjatë këtyre viteve, kompania ka investuar fuqishëm në rrjet gjithandej vendit. Sipas KEDS-it, mbi 170 milionë euro është vlera e investimeve që janë realizuar ...
Te gjitha 7 | Telegrafi | para 18 ore
KEDS shënon sot 8 vjetorin e operimit, ndërsa thekson se përgjatë këtyre viteve, kompania ka investuar fuqishëm në rrjet gjithandej vendit. Sipas KEDS-it, mbi 170 milionë euro është vlera e investimeve që janë realizuar ...

5 të arrestuar për krimet zgjedhore/ Prokuroria tregon dosjet në shqyrtim, për procesin zgjedhor
5 të arrestuar për krimet zgjedhore/ Prokuroria tregon dosjet në shqyrtim, për procesin zgjedhor
Dy javë nga zgjedhjet parlamentare, hetimi i krimeve zgjedhore nga Prokuroria ka dhënë rezultatet e para. 5 persona janë arrestuar në flagrancë ndërsa 10 të tjerë po ndiqen penalisht. Për 4 shtetas, organi i akuzës ka ...
Te gjitha 6 | Aktuale.MK | para 13 ore
Dy javë nga zgjedhjet parlamentare, hetimi i krimeve zgjedhore nga Prokuroria ka dhënë rezultatet e para. 5 persona janë arrestuar në flagrancë ndërsa 10 të tjerë po ndiqen penalisht. Për 4 shtetas, organi i akuzës ka ...
Konflikte dhe lakmi: Si u bë deputeti Alket Hyseni pronar resorti në Dhërmi
Konflikte dhe lakmi: Si u bë deputeti Alket Hyseni pronar resorti në Dhërmi
Dokumentet e siguruara nga BIRN tregojnë se deputeti socialist, Alket Hyseni u bë pronar i 11 mijë metrave katrorë tokë dhe më pas ortak në resortin turistik ‘Ionian Olea’ në Dhërmi, ndonëse konfliktet për tokën ishin ...
Te gjitha 12 | Telegraf | para 15 ore
Dokumentet e siguruara nga BIRN tregojnë se deputeti socialist, Alket Hyseni u bë pronar i 11 mijë metrave katrorë tokë dhe më pas ortak në resortin turistik ‘Ionian Olea’ në Dhërmi, ndonëse konfliktet për tokën ishin ...
Besimtari 86-vjeçar, agjërim një jetë, edhe mes karameleve të komunizmit
Besimtari 86-vjeçar, agjërim një jetë, edhe mes karameleve të komunizmit
Të agjerosh në emër të Zotit është një nga shtyllat themelore të besimit islam e sidomos në këto ditë të fundit të Ramazanit, mes të cilave “fshihet” edhe Nata e shenjtë e Kadrit, shpërblimi hyjnor është edhe më i madh ...
Te gjitha 2 | A2News | para 8 ore
Të agjerosh në emër të Zotit është një nga shtyllat themelore të besimit islam e sidomos në këto ditë të fundit të Ramazanit, mes të cilave “fshihet” edhe Nata e shenjtë e Kadrit, shpërblimi hyjnor është edhe më i madh ...

“Picasso Ibero”, paraqitet ndikimi i artit iberik në punën e Pablo Picasso-s
“Picasso Ibero”, paraqitet ndikimi i artit iberik në punën e Pablo Picasso-s
Në Santander, Spanjë, Qendra Botín e drejton ekspozitën PICASSO IBERO, ku paraqitet ndikimi i artit iberik në punën e piktorit të njohur spanjoll, Pablo Picasso, nëpërmjet më shumë se 200 punimeve të tij. Kjo ekspozitë ...
Te gjitha 4 | ObserverKult | para 17 ore
Në Santander, Spanjë, Qendra Botín e drejton ekspozitën PICASSO IBERO, ku paraqitet ndikimi i artit iberik në punën e piktorit të njohur spanjoll, Pablo Picasso, nëpërmjet më shumë se 200 punimeve të tij. Kjo ekspozitë ...
Nisma e Luleve nis sezonin e tretë të pastrimit të detit në Sarandë
Nisma e Luleve nis sezonin e tretë të pastrimit të detit në Sarandë
Sot Nisma e Luleve dhe “Spiranca Diving Center” nisën sezoni e tretë të pastrimit të tabanit të Detit Jon. Sot aktivistët pastruan 26 goma, 30 karrige dhe shezlonge në zonën nga Plazhi te Centrali deri te hotel “Grand”. ...
| Saranda Web | para 8 ore
Sot Nisma e Luleve dhe “Spiranca Diving Center” nisën sezoni e tretë të pastrimit të tabanit të Detit Jon. Sot aktivistët pastruan 26 goma, 30 karrige dhe shezlonge në zonën nga Plazhi te Centrali deri te hotel “Grand”. ...
Diamanti 101 karatë, në ankand për 20 milionë dollarë
Diamanti 101 karatë, në ankand për 20 milionë dollarë
Diamanti më i madh i zbuluar ndonjëherë në Rusi, 101 karatë, me gurin e quajtur “Spektakli Alrosa”, pritet të dalë në ankand në Gjenevë gjatë muajit maj. Diamanti, sipas vlerësimeve të ekspertëve, pritet të shitet deri ...
Te gjitha 2 | A2News | para 13 ore
Diamanti më i madh i zbuluar ndonjëherë në Rusi, 101 karatë, me gurin e quajtur “Spektakli Alrosa”, pritet të dalë në ankand në Gjenevë gjatë muajit maj. Diamanti, sipas vlerësimeve të ekspertëve, pritet të shitet deri ...

Ministër Vitia pse po hesht, shqiptarët nuk ta durojnë heshtjen
Ministër Vitia pse po hesht, shqiptarët nuk ta durojnë heshtjen
A muj’ u çove, Arben? Të kam votuar, plus krejt familjen dhe rrethin tim e kam frymëzuar me t’votu ty. I vetmi mashkull që e kam votu’ je Ti, të tjerët janë gra të vuajtura e të përndjekura: V, S, D, A! Pse ti zotëri sa ...
Te gjitha 4 | Medial | para 4 ore
A muj’ u çove, Arben? Të kam votuar, plus krejt familjen dhe rrethin tim e kam frymëzuar me t’votu ty. I vetmi mashkull që e kam votu’ je Ti, të tjerët janë gra të vuajtura e të përndjekura: V, S, D, A! Pse ti zotëri sa ...
Gjeopolitika dhe rëndësia e hartave
Gjeopolitika dhe rëndësia e hartave
Të gjitha shtetet në botë kanë gjeografinë e tyre dhe përparësitë apo kufizimet që sjell ajo. Pozita gjeografike e bën një vend të rëndësishëm qoftë për shkak të pozitës strategjike, për arsye të resurseve apo ...
Te gjitha 2 | Medial | para 17 ore
Të gjitha shtetet në botë kanë gjeografinë e tyre dhe përparësitë apo kufizimet që sjell ajo. Pozita gjeografike e bën një vend të rëndësishëm qoftë për shkak të pozitës strategjike, për arsye të resurseve apo ...
Medet!
Medet!
Nga Bedri Islami Botuar në DITA Në 2 shtator 2016 mediat bënin të ditur se, “një përfaqësues i PDIU-së, do të drejtojë arkivat në vend. Mësohet se Këshilltari i Shpëtim Idrizit, Ardit Bido është emëruar sot në postin e ...
Te gjitha 3 | Gazeta Dita | para 16 ore
Nga Bedri Islami Botuar në DITA Në 2 shtator 2016 mediat bënin të ditur se, “një përfaqësues i PDIU-së, do të drejtojë arkivat në vend. Mësohet se Këshilltari i Shpëtim Idrizit, Ardit Bido është emëruar sot në postin e ...

Ziemlich japanische babe mit gespielt und Gesicht vollgerotzt
Ziemlich japanische babe mit gespielt und Gesicht vollgerotzt
Wie frech vibrator ist pleasuring Ihre nasse Behaarte Muschi das ist wirklich ziemlich bukkake fetish japanische babe ist Spaß sammeln alle diese stud die klebrigen Lasten auf Ihrem Gesicht endet, bis alle vollgerotzt.
Te gjitha 8 | Albportali | para 12 ore
Wie frech vibrator ist pleasuring Ihre nasse Behaarte Muschi das ist wirklich ziemlich bukkake fetish japanische babe ist Spaß sammeln alle diese stud die klebrigen Lasten auf Ihrem Gesicht endet, bis alle vollgerotzt.
Duaja e cila lexohet në natën e lejletul-Kadrit
Duaja e cila lexohet në natën e lejletul-Kadrit
O Zoti im, ti falë shumë dhe e don faljen, andaj më fal edhe mua! O Zot, më kënaq me hallallin Tënd, që të mos i qasem haramit dhe më bën mirësinë Tënde, që të mos jem i nevojshëm për askë tjetër pos për Ty! O Zot, ...
| in7 | para 2 ore
O Zoti im, ti falë shumë dhe e don faljen, andaj më fal edhe mua! O Zot, më kënaq me hallallin Tënd, që të mos i qasem haramit dhe më bën mirësinë Tënde, që të mos jem i nevojshëm për askë tjetër pos për Ty! O Zot, ...
Universiteti më i vjetër në botë u themelua nga një grua myslimane
Universiteti më i vjetër në botë u themelua nga një grua myslimane
Për shekuj me radhë, njerëz të shumtë kanë shkuar në qytetin Fez të Marokut në kërkim të njohurive nga librat e ruajtura në bibliotekën antike të Al-Qarawiyyin, por sidomos në universitetin që gjendet krah bibliotekës, ...
Te gjitha 4 | ObserverKult | para 19 ore
Për shekuj me radhë, njerëz të shumtë kanë shkuar në qytetin Fez të Marokut në kërkim të njohurive nga librat e ruajtura në bibliotekën antike të Al-Qarawiyyin, por sidomos në universitetin që gjendet krah bibliotekës, ...

Tiranë, nis punën Komisioni Hetimor për veprimtarinë e Presidentit Meta
Tiranë, nis punën Komisioni Hetimor për veprimtarinë e Presidentit Meta
Në Tiranë, nisi sot punën një komision i posaçëm parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Presidentit të Republikës, Ilir Meta, para dhe gjatë procesit zgjedhor të muajit prill. Parlamenti miratoi dje ngritjen e këtij ...
Te gjitha 253 | Aktuale.MK | para 9 ore
Në Tiranë, nisi sot punën një komision i posaçëm parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Presidentit të Republikës, Ilir Meta, para dhe gjatë procesit zgjedhor të muajit prill. Parlamenti miratoi dje ngritjen e këtij ...
Përplasen dy automjete në aksin Kavajë-Lushnje, ka të plagosur
Përplasen dy automjete në aksin Kavajë-Lushnje, ka të plagosur
Një aksident është shënuar këtë të shtunë në vendin e quajtur “Bishti i Zhurit”, në Rrogozhinë. Nga përplasja e fortë e dy automjeteve, Vizion Plus mëson se kanë mbetur disa persona të plagosur, por ende nuk ka ...
Te gjitha 71 | VizionPlus | para 7 ore
Një aksident është shënuar këtë të shtunë në vendin e quajtur “Bishti i Zhurit”, në Rrogozhinë. Nga përplasja e fortë e dy automjeteve, Vizion Plus mëson se kanë mbetur disa persona të plagosur, por ende nuk ka ...
Rama, Meta e Basha urojnë – Kurti, Osmani, Abdixhiku e Haradinaj e harrojnë Natën e Kadrit
Rama, Meta e Basha urojnë – Kurti, Osmani, Abdixhiku e Haradinaj e harrojnë Natën e Kadrit
Sonte është Nata e Kadrit e cila ka vlerë të madhe për besimtarët myslimanë. Me këtë rast liderët shtetërorë të Shqipërisë kanë uruar besimtarët e fesë islame nëpërmjet rrjetit social Facebook. Kryeministri i ...
Te gjitha 38 | Aktuale.MK | para 4 ore
Sonte është Nata e Kadrit e cila ka vlerë të madhe për besimtarët myslimanë. Me këtë rast liderët shtetërorë të Shqipërisë kanë uruar besimtarët e fesë islame nëpërmjet rrjetit social Facebook. Kryeministri i ...

Tre anëtarët e familjes nga Gjilani u helmuan me kërpudha në Gjirin e Lalëzit
Tre anëtarët e familjes nga Gjilani u helmuan me kërpudha në Gjirin e Lalëzit
Tre anëtarë të një familjeje nga Gjilani i Kosovës humbën jetën tragjikisht në Gjirin e Lalëzit në Shqipëri pasi dyshohet se kanë konsumuar kërpudha helmuese. Elfete, Afrim e Ferdinaze Haliti prej ditësh ndodheshin në ...
Te gjitha 38 | Ina-Online | para 3 ore
Tre anëtarë të një familjeje nga Gjilani i Kosovës humbën jetën tragjikisht në Gjirin e Lalëzit në Shqipëri pasi dyshohet se kanë konsumuar kërpudha helmuese. Elfete, Afrim e Ferdinaze Haliti prej ditësh ndodheshin në ...
12 viktima dhe 198 raste të reja me Kovid-19
12 viktima dhe 198 raste të reja me Kovid-19
Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3108 teste të kryera janë regjistruar 198 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 76 vetëm në Shkup ndërsa 25 në Kumanovë. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik ...
Te gjitha 168 | Medial | para 6 ore
Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3108 teste të kryera janë regjistruar 198 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 76 vetëm në Shkup ndërsa 25 në Kumanovë. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik ...
Shesheli kërcënon Kroacinë: Nëse ndërtoni bazë ushtarake në Kosovë, do ju sulmojmë me raketa
Shesheli kërcënon Kroacinë: Nëse ndërtoni bazë ushtarake në Kosovë, do ju sulmojmë me raketa
Shtimi i forcave kroate në kuadër të KFOR-it në Kosovë dhe keqcitimi në media i ministrit të Jashtëm kroat, Gordan Grliq Radman, për gjoja ngritjen e një kampi ushtarak në Kosovë për stabilitet të rajonit, ka acaruar jo ...
Te gjitha 100 | Lapsi | para 7 ore
Shtimi i forcave kroate në kuadër të KFOR-it në Kosovë dhe keqcitimi në media i ministrit të Jashtëm kroat, Gordan Grliq Radman, për gjoja ngritjen e një kampi ushtarak në Kosovë për stabilitet të rajonit, ka acaruar jo ...

Parashikimi i motit për nesër, temperaturat arrijnë deri në 23 gradë
Parashikimi i motit për nesër, temperaturat arrijnë deri në 23 gradë
Në vlerat e temperaturave minimale do të kemi rënie, derisa ato maksimalet do të shënojnë rritje. Temperaturat minimale do të zbresin deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të arrijnë deri 23 gradë ...
Te gjitha 80 | Lajminet | para 6 ore
Në vlerat e temperaturave minimale do të kemi rënie, derisa ato maksimalet do të shënojnë rritje. Temperaturat minimale do të zbresin deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të arrijnë deri 23 gradë ...
ASH- AA: Takimi Pendarovski- Mickovski, varrosi drejtësinë në vend
ASH- AA: Takimi Pendarovski- Mickovski, varrosi drejtësinë në vend
Me takimin e djeshëm mes presidentit Pendarovski me liderin e opozitës Mickovski është vorrosur drejtësi në vend, thonë nga koalicioni ASH-AA. Opozita shqiptare nuk la pa kritikuar edhe BDI-në, sipas të cilëve janë në ...
Te gjitha 110 | Aktuale.MK | para 8 ore
Me takimin e djeshëm mes presidentit Pendarovski me liderin e opozitës Mickovski është vorrosur drejtësi në vend, thonë nga koalicioni ASH-AA. Opozita shqiptare nuk la pa kritikuar edhe BDI-në, sipas të cilëve janë në ...
Një i vdekur nga aksidenti në rrugën Shtip-Shkup
Një i vdekur nga aksidenti në rrugën Shtip-Shkup
Shkup, 8 maj – Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur pasditen e sotme në rrugën Shtip-Shkup, para fshatit Konjarë, transmton Alsat. Një makinë është rrokullisur duke lënë të vdekur në vendngjarje një person dhe një ...
Te gjitha 16 | Koha.mk | para 6 ore
Shkup, 8 maj – Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur pasditen e sotme në rrugën Shtip-Shkup, para fshatit Konjarë, transmton Alsat. Një makinë është rrokullisur duke lënë të vdekur në vendngjarje një person dhe një ...

Abazoviq: Nuk kam frikë nga kërcënimet e mafias
Abazoviq: Nuk kam frikë nga kërcënimet e mafias
Zëvendëskryeministri shqiptar në Malin e Zi, Dritan Abazoviq u shpreh në një intervistë për mediat se nuk ka frikë nga kërcënimet e mafies. “Unë mund të tingëlloj arrogant, por ndoshta kam të drejtë për këtë – mendoj se ...
Te gjitha 13 | Arbresh | para 11 ore
Zëvendëskryeministri shqiptar në Malin e Zi, Dritan Abazoviq u shpreh në një intervistë për mediat se nuk ka frikë nga kërcënimet e mafies. “Unë mund të tingëlloj arrogant, por ndoshta kam të drejtë për këtë – mendoj se ...
Kraske: Kërcënohemi nga konflikte të reja, nëse BE-ja s’i ndal fantazitë për kufij etnikë në Ballkanin Perëndimor
Kraske: Kërcënohemi nga konflikte të reja, nëse BE-ja s’i ndal fantazitë për kufij etnikë në Ballkanin Perëndimor
Fantazitë e ndarjes përgjatë vijave etnike po ringjallen në ish-Jugosllavi. Nëse BE nuk ia del të ndalë nacionalizmat, kërcënojnë konflikte të reja të pakontrolluara në Ballkanin Perëndimor, shkruan Marion Kraske. Filmi ...
Te gjitha 6 | Arbresh | para 15 ore
Fantazitë e ndarjes përgjatë vijave etnike po ringjallen në ish-Jugosllavi. Nëse BE nuk ia del të ndalë nacionalizmat, kërcënojnë konflikte të reja të pakontrolluara në Ballkanin Perëndimor, shkruan Marion Kraske. Filmi ...
Në ndjekje të mashtruesit nga Turqia/ Grabiti kriptomonedhat dhe fshihet në Shqipëri, mediat turke publikojnë fotot
Në ndjekje të mashtruesit nga Turqia/ Grabiti kriptomonedhat dhe fshihet në Shqipëri, mediat turke publikojnë fotot
Pamjet e milionerit të kriptomonedhës turke, Faruk Fatih Özer, i cili është shpallur në kërkim dhe mendohet se fshihet në Shqipëri, janë shfaqur në mediat turke.
Te gjitha 16 | Top Channel | para 14 ore
Pamjet e milionerit të kriptomonedhës turke, Faruk Fatih Özer, i cili është shpallur në kërkim dhe mendohet se fshihet në Shqipëri, janë shfaqur në mediat turke.

Austin: Shpresojmë që pjesët e raketës të përfundojnë në oqean
Austin: Shpresojmë që pjesët e raketës të përfundojnë në oqean
Pjesë nga një raketë kineze rakete pritet të bien përsëri në Tokë gjatë ditës së sotme ose nesër. Ende nuk dihet se ku do të bien pjesët e pakontrolluara të raketës kineze, megjithëse thuhet se ato mund të digjen sapo ...
Te gjitha 95 | Alsat-M | para 2 ore
Pjesë nga një raketë kineze rakete pritet të bien përsëri në Tokë gjatë ditës së sotme ose nesër. Ende nuk dihet se ku do të bien pjesët e pakontrolluara të raketës kineze, megjithëse thuhet se ato mund të digjen sapo ...
Xhuma e dhunshme në Al-Aksa të Jerusalemit (VIDEO)
Xhuma e dhunshme në Al-Aksa të Jerusalemit (VIDEO)
Besimtarët myslimanë të Palestinës shkuan në xhami për t’u lutur të premten e fundit të Ramazanit, por shumë prej tyre u lënduan pas përleshjeve me policinë izraelite. Të paktën 163 prej tyre dhe gjashtë policë ...
Te gjitha 33 | Klan Kosova | para 8 ore
Besimtarët myslimanë të Palestinës shkuan në xhami për t’u lutur të premten e fundit të Ramazanit, por shumë prej tyre u lënduan pas përleshjeve me policinë izraelite. Të paktën 163 prej tyre dhe gjashtë policë ...
Covid 19, Merkel: SHBA të hapë tregun dhe të mundësojë eksportin e vaksinave
Covid 19, Merkel: SHBA të hapë tregun dhe të mundësojë eksportin e vaksinave
Kancelarja gjermane, Angela Merkel përsëriti sot kundërshtimin e saj për një heqje të patentave mbi vaksinat antiCOVID-19 dhe i kërkoi SHBA-sp të hapë tregun për të mundësuar eksportin e vaksinave dhe përbërësve të ...
Te gjitha 19 | BalkanWeb | para 2 ore
Kancelarja gjermane, Angela Merkel përsëriti sot kundërshtimin e saj për një heqje të patentave mbi vaksinat antiCOVID-19 dhe i kërkoi SHBA-sp të hapë tregun për të mundësuar eksportin e vaksinave dhe përbërësve të ...

Si duket gara e titullit në La Liga tani: Real Madridi varet vetëm nga vetja
Si duket gara e titullit në La Liga tani: Real Madridi varet vetëm nga vetja
Barcelona dhe Atletico Madrid luajtën baras 0-0 të shtunën mbrëma që nuk bëri ‘vlejti’ asgjë për asnjërën palë, duke ia dhënë avantazhin Real Madridit në garën për titull të La Ligas këtë sezon. Barazimi lë gjithçka në ...
Te gjitha 58 | Telegrafi | para 5 ore
Barcelona dhe Atletico Madrid luajtën baras 0-0 të shtunën mbrëma që nuk bëri ‘vlejti’ asgjë për asnjërën palë, duke ia dhënë avantazhin Real Madridit në garën për titull të La Ligas këtë sezon. Barazimi lë gjithçka në ...
Bayern luan tenis ndaj M’gladbach, Lewandowski tripletë para festës
Bayern luan tenis ndaj M’gladbach, Lewandowski tripletë para festës
Teksa po bëheshin gati të zbrisnin në fushë për nxehjen para ndeshjes me Borussia Monchengladbach, futbollistët e Bayernit të Mynihut u shpallën zyrtarisht kampionë të Gjermanisë për herë të 9 radhazi dhe të 29 në ...
Te gjitha 23 | Top Channel | para 4 ore
Teksa po bëheshin gati të zbrisnin në fushë për nxehjen para ndeshjes me Borussia Monchengladbach, futbollistët e Bayernit të Mynihut u shpallën zyrtarisht kampionë të Gjermanisë për herë të 9 radhazi dhe të 29 në ...
Neymar nënshkruan me PSG-në deri më 2025
Neymar nënshkruan me PSG-në deri më 2025
Paris Sain Germain do të ketë Neymar deri në vitin 2025. Kjo u bë e ditur nga PSG pasi Neymar vendosi që të zgjasë kontratën, transmeton Klan Kosova. Braziliani do të ketë pagë prej 30 milionë euro çdo sezonë duke ...
Te gjitha 24 | Klan Kosova | para 6 ore
Paris Sain Germain do të ketë Neymar deri në vitin 2025. Kjo u bë e ditur nga PSG pasi Neymar vendosi që të zgjasë kontratën, transmeton Klan Kosova. Braziliani do të ketë pagë prej 30 milionë euro çdo sezonë duke ...

Rrëfehet Bebe Rexha: Kam qenë në lidhje me disa vajza të famshme
Rrëfehet Bebe Rexha: Kam qenë në lidhje me disa vajza të famshme
Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, në një intervistë dhënë se fundmi, ka folur hapur për të shkuarën e saj. Ajo ka treguar se ka pasur lidhje me vajza të famshme, por nuk zgjodhi të jepte emra. Sipas ...
Te gjitha 48 | VizionPlus | para 12 ore
Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, në një intervistë dhënë se fundmi, ka folur hapur për të shkuarën e saj. Ajo ka treguar se ka pasur lidhje me vajza të famshme, por nuk zgjodhi të jepte emra. Sipas ...
Dua Lipa kujton pushimet me miqtë dhe të dashurin me një sërë imazhesh
Dua Lipa kujton pushimet me miqtë dhe të dashurin me një sërë imazhesh
Ajo së fundmi u kthye në Angli pasi kaloi shumicën e pandemisë së coronavirusit jashtë shtetit. Dhe Dua Lipa vendosi që përmed një koleksioni të fotografive, të kujtojë pushimet e kaluara dhe të dashurin dhe miqtë, ...
Te gjitha 118 | Telegrafi | para 5 ore
Ajo së fundmi u kthye në Angli pasi kaloi shumicën e pandemisë së coronavirusit jashtë shtetit. Dhe Dua Lipa vendosi që përmed një koleksioni të fotografive, të kujtojë pushimet e kaluara dhe të dashurin dhe miqtë, ...
Publikohet kënga e re nga Samanta, rrëmben menaxherin Kanita Sumës?!
Publikohet kënga e re nga Samanta, rrëmben menaxherin Kanita Sumës?!
Këngëtarja e njohur shqiptare, Samanta Karavella, ka publikuar sot projektin e ri muzikor të titulluar “Emnin Tem”. Kënga “Emnin Tem” është kompozuar nga Boban Apostolav, ndërsa tekstin e ka shkruar Lindon Berisha, por ...
Te gjitha 28 | Koha.mk | para 6 ore
Këngëtarja e njohur shqiptare, Samanta Karavella, ka publikuar sot projektin e ri muzikor të titulluar “Emnin Tem”. Kënga “Emnin Tem” është kompozuar nga Boban Apostolav, ndërsa tekstin e ka shkruar Lindon Berisha, por ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved