ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/08/2020 02:02

Sërish rritje rastesh me COVID-19 në Kosovë, 216 në 24 orët e fundit, vetëm 40 të shëruar

Sërish rritje rastesh me COVID-19 në Kosovë, 216 në 24 orët e fundit, vetëm 40 të shëruar
KOSOVA Kosova ka regjistruar sërish një rritje rastesh teksa në 24 orët e fundit ishin 216 të tilla me COVID-19. Një rritje e lehtë krahasuar me dje pasi janë 13 raste më shumë por përsëri shifrat ngelen mbi 200. Nga ...
BalkanWeb | 13-Jul-2020 07:56
KOSOVA Kosova ka regjistruar sërish një rritje rastesh teksa në 24 orët e fundit ishin 216 të tilla me COVID-19. Një rritje e lehtë krahasuar me dje pasi janë 13 raste më shumë por përsëri shifrat ngelen mbi 200. Nga ...

Prishtina edhe sot me numrin më të madh të rasteve me COVID-19
Në 24 orët e fundit numri i rasteve të infektuarve me COVID-19 në Kosovë, ka shënuar rënie, me gjithsej 187 raste, prej të cilave gati gjysma nga Komuna e Prishtinës, ku sot janë regjistruar 92 raste. Për dallim nga ...
Telegrafi | 13-Jul-2020 23:53
Në 24 orët e fundit numri i rasteve të infektuarve me COVID-19 në Kosovë, ka shënuar rënie, me gjithsej 187 raste, prej të cilave gati gjysma nga Komuna e Prishtinës, ku sot janë regjistruar 92 raste. Për dallim nga ...

Sot, 187 të infektuar, 103 të shëruar dhe gjashtë të vdekur nga COVID-19
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se të hënën janë testuar gjithsej 424 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 187 ...
Telegrafi | 13-Jul-2020 23:32
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se të hënën janë testuar gjithsej 424 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 187 ...

Kosovë/ Një i vdekur dhe 216 raste të reja me koronavirusin e ri
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar se janë regjistruar edhe 216 raste të reja me koronavirus pas testimit të 493 mostrave. Numri total i rasteve pozitive me 12 korrik është 4.931 raste nga 28.216 ...
VizionPlus | 13-Jul-2020 08:30
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar se janë regjistruar edhe 216 raste të reja me koronavirus pas testimit të 493 mostrave. Numri total i rasteve pozitive me 12 korrik është 4.931 raste nga 28.216 ...

6 vdekje të reja nga koronavirusi në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka publikuar rastet e reja me koronavirus në vendin tonë. Në bazë të statistikave të fundit, janë regjistruar edhe 6 vdekje më shumë nga koronavirusi në Kosovë. Numri i të ...
Shprehja | 14-Jul-2020 04:02
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka publikuar rastet e reja me koronavirus në vendin tonë. Në bazë të statistikave të fundit, janë regjistruar edhe 6 vdekje më shumë nga koronavirusi në Kosovë. Numri i të ...

Prishtina sërish rekord të rasteve me koronavirus, këto janë komunat tjera të prekura
IKSHKP ka njoftuar për 187 raste të reja me koronavirus në Kosovë, derisa vetëm në Prishtinë janë raportuar 91 të infektuar. Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar ...
Shprehja | 14-Jul-2020 02:33
IKSHKP ka njoftuar për 187 raste të reja me koronavirus në Kosovë, derisa vetëm në Prishtinë janë raportuar 91 të infektuar. Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar ...

Kosovë, 6 të vdekur dhe 187 raste të reja me COVID-19
Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë bërë të ditur se edhe 6 persona të diagnostikuar pozitiv me koronavirusin e ri (COVID-19) kanë vdekur, duke çuar në 108 numrin e të vdekurve nga ky virus në nivel vendi, ...
Shenja | 14-Jul-2020 00:39
Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë bërë të ditur se edhe 6 persona të diagnostikuar pozitiv me koronavirusin e ri (COVID-19) kanë vdekur, duke çuar në 108 numrin e të vdekurve nga ky virus në nivel vendi, ...

Vdesin edhe 6 persona nga COVID-19 në Kosovë
Sot më 13 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 424 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve ...
Ina-Online | 14-Jul-2020 00:14
Sot më 13 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 424 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve ...

Komunat me më shumë raste aktive me COVID-19 në Kosovë, Prishtina mbi 1 mijë persona aktiv me virus
Rastet me COVID-19, sa vijnë e shtohen në tërë territorin e Republikës së Kosovës, ku deri më tani janë infektuar gjithsej 4 mijë e 931 persona, prej të cilëve edhe 2 mijë e 561 janë ende raste aktive. Sipas të dhënave ...
Telegrafi | 13-Jul-2020 09:02
Rastet me COVID-19, sa vijnë e shtohen në tërë territorin e Republikës së Kosovës, ku deri më tani janë infektuar gjithsej 4 mijë e 931 persona, prej të cilëve edhe 2 mijë e 561 janë ende raste aktive. Sipas të dhënave ...

6 të vdekur nga koronavirusi sot në Kosovë
Gjashtë persona kanë ndërruar sot jetë në Kosovë, si pasojë e koronavirusit. Kjo është bërë e ditur nga IKSHPK, derisa thuhet se personat kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese. “Numri total i rasteve pozitive është ...
TetovaSot | 14-Jul-2020 00:10
Gjashtë persona kanë ndërruar sot jetë në Kosovë, si pasojë e koronavirusit. Kjo është bërë e ditur nga IKSHPK, derisa thuhet se personat kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese. “Numri total i rasteve pozitive është ...

Në Kosovë shënohet rënie e lehtë e rasteve të reja me COVID-19
Prishtinë, 13 korrik 2020 – Të hënën në Kosovë është shënuar një rënie e lehtë e rasteve të reja pozitive me koronavirus. Sipas raportit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, të hënën janë regjistruar 187 ...
Illyriapress | 14-Jul-2020 00:00
Prishtinë, 13 korrik 2020 – Të hënën në Kosovë është shënuar një rënie e lehtë e rasteve të reja pozitive me koronavirus. Sipas raportit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, të hënën janë regjistruar 187 ...

Përsëri Prishtina me më së shumti raste pozitive me COVID-19
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se sot janë testuar gjithsej 424 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 187 raste pozitivë. ...
Zeri | 14-Jul-2020 00:00
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se sot janë testuar gjithsej 424 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 187 raste pozitivë. ...

Gjashtë viktima dhe 187 raste të reja me koronavirus në Kosovë
Në Kosovë u regjistruan të hënën gjashtë viktima dhe 187 raste të reja me koronavirus, bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK). Rastet pozitive rezultuan nga testimi i 424 mostrave, thuhet në ...
Radio Evropa e Lire | 13-Jul-2020 23:50
Në Kosovë u regjistruan të hënën gjashtë viktima dhe 187 raste të reja me koronavirus, bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK). Rastet pozitive rezultuan nga testimi i 424 mostrave, thuhet në ...

Prishtina sot me 92 të prekur me koronavirus – ja rastet e komunave të tjera
187 raste të reja me koronavirus, janë regjistruar sot në Kosovë. Nga këto raste, me shifrat më të lartë shqetësuese, prin Komuna e Prishtinës më 92 të infektuar, njofton Klan Kosova. ”Rastet pozitive janë nga: komuna ...
Klan Kosova | 13-Jul-2020 23:44
187 raste të reja me koronavirus, janë regjistruar sot në Kosovë. Nga këto raste, me shifrat më të lartë shqetësuese, prin Komuna e Prishtinës më 92 të infektuar, njofton Klan Kosova. ”Rastet pozitive janë nga: komuna ...

Kosovë: 187 raste të reja dhe gjashtë viktima me COVID-19
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se në 24 orët e fundit, janë regjistruar 187 raste pozitive me COVID-19, ndërsa kanë humbur jetën gjashtë pacientë, shkruan albinfo.ch. Rastet pozitive ...
AlbInfo | 13-Jul-2020 23:44
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se në 24 orët e fundit, janë regjistruar 187 raste pozitive me COVID-19, ndërsa kanë humbur jetën gjashtë pacientë, shkruan albinfo.ch. Rastet pozitive ...

187 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, 103 të shëruar
IKSHPK ka konfirmuar 187 raste të reja me Covid-19 në Kosovë. 103 persona janë shëruar. “Sot më 13 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 424 mostra ...
TetovaSot | 13-Jul-2020 23:44
IKSHPK ka konfirmuar 187 raste të reja me Covid-19 në Kosovë. 103 persona janë shëruar. “Sot më 13 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 424 mostra ...

Prishtina sërish rekord të rasteve me koronavirus, këto janë komunat tjera të prekura
Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 424 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 187 raste ...
Lajminet | 13-Jul-2020 23:41
Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 424 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 187 raste ...

Kosovë,187 raste të reja me koronavirus
Autoritetet shëndetësore në Kosovë bëjnë të ditur se nga gjithsej 424 testime të kryera brenda 24 orëve, pozitiv me koronavirusin e ri (Covid-19) kanë rezultuar 187 persona. Me statistikat e fundit, numri total i ...
Shprehja | 13-Jul-2020 23:41
Autoritetet shëndetësore në Kosovë bëjnë të ditur se nga gjithsej 424 testime të kryera brenda 24 orëve, pozitiv me koronavirusin e ri (Covid-19) kanë rezultuar 187 persona. Me statistikat e fundit, numri total i ...

Nga 187 rastet e fundit, 92 të infektuar veç në Prishtinë
Janë konfirmuar sot edhe 187 raste të reja me COVID-19, duke çuar numrin e të infektuarve në 5118. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 92 raste, komuna Pejë 12 raste, komuna Gjakovë 12 raste, komuna Lipjan 11 ...
Indeks Online | 13-Jul-2020 23:41
Janë konfirmuar sot edhe 187 raste të reja me COVID-19, duke çuar numrin e të infektuarve në 5118. Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 92 raste, komuna Pejë 12 raste, komuna Gjakovë 12 raste, komuna Lipjan 11 ...

Gjashtë të vdekur nga Covid-19 sot në Kosovë, bilanci arrin në 108
Gjashtë pacientë me Covid-19 kanë ndërruar jetë sot në Kosovë, ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike. Këto raste çojnë në 108 shifrat e të vdekjeve por që të cilët pacientë kishin edhe sëmundje të ...
Klan Kosova | 13-Jul-2020 23:38
Gjashtë pacientë me Covid-19 kanë ndërruar jetë sot në Kosovë, ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike. Këto raste çojnë në 108 shifrat e të vdekjeve por që të cilët pacientë kishin edhe sëmundje të ...

123...>>

Lajmet Kryesore

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved