ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/08/2020 01:52

Sekuestrohen 77160 franga zvicerane/ Kontroll “Benzit” në vijë të dytë, arrestohen 2 persona

Sekuestrohen 77160 franga zvicerane/ Kontroll “Benzit” në vijë të dytë, arrestohen 2 persona
Një rast i tentativës për transfertë të paligjshme të parave u godit në Morinë të Kukësit.
Top Channel | 05-Jul-2020 20:17
Një rast i tentativës për transfertë të paligjshme të parave u godit në Morinë të Kukësit.

Të fshehura brenda një çante femrash, sekuestrohen mbi 77 mijë franga zviceriane në Morinë, pranga 2 poseduesve (Emrat)
Strukturat e policisë së Kukësit, në bashkëpunim dhe koordinim me Policinë Kufitare në Morinë, parandaluan dhe goditën një rast të tentativës për transfertë të paligjshme të parave. Brenda një makine tip “Benz” të ...
BalkanWeb | 05-Jul-2020 19:49
Strukturat e policisë së Kukësit, në bashkëpunim dhe koordinim me Policinë Kufitare në Morinë, parandaluan dhe goditën një rast të tentativës për transfertë të paligjshme të parave. Brenda një makine tip “Benz” të ...

U kapën mat teksa vidhnin peshk, arrestohen në Fier 3 hajdutët nga Ura Vajgurore
Policia e Fierit ka arrestuar në flagrancë tre persona, të cilët u kapën duke vjedhur. Burime zyrtare bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasit me inicialet F. D., 47 vjeç, B. V., 37 vjeç si dhe K. H., 28 vjeç, të tre ...
BalkanWeb | 05-Jul-2020 13:42
Policia e Fierit ka arrestuar në flagrancë tre persona, të cilët u kapën duke vjedhur. Burime zyrtare bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasit me inicialet F. D., 47 vjeç, B. V., 37 vjeç si dhe K. H., 28 vjeç, të tre ...

Nga Laçi në Peqin për të vjedhur, pranga hajdutit të targave të makinave
Një 33-vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë, pasi akuzohet për një seri vjedhjesh. Burime zyrtare nga policia e Elbasanit bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasin me inicialet A. N., banues në fshatin Sanxhak të ...
BalkanWeb | 05-Jul-2020 12:16
Një 33-vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë, pasi akuzohet për një seri vjedhjesh. Burime zyrtare nga policia e Elbasanit bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasin me inicialet A. N., banues në fshatin Sanxhak të ...

Arrestohet futbollisti, goditi arbitrin për një penallti
Arrestohet një futbollist në Gramsh pasi goditi për shkak të detyrës arbitrin e ndeshjes. V. P., 29 vjeç, lojtar i skuadrës së futbollit Ada, banues në Velipojë, gjatë zhvillimit të ndeshjes Gramshi-Ada, ka goditur dhe ...
Telegraf | 05-Jul-2020 21:27
Arrestohet një futbollist në Gramsh pasi goditi për shkak të detyrës arbitrin e ndeshjes. V. P., 29 vjeç, lojtar i skuadrës së futbollit Ada, banues në Velipojë, gjatë zhvillimit të ndeshjes Gramshi-Ada, ka goditur dhe ...

Ndalohet pasagjerja në kufi, ja shuma e konsiderueshme e parave që iu gjet në çantë
Një makinë është ndaluar në pikën kufitare të Morinës në Kukës, ku gjatë kontrollit pasagjeres iu gjet në çantë një shumë prej 77 160 franga zvicerane. Gjatë këtij aksioni u ndalua edhe drejtuesi i mjetit me të cilin po ...
Telegraf | 05-Jul-2020 19:45
Një makinë është ndaluar në pikën kufitare të Morinës në Kukës, ku gjatë kontrollit pasagjeres iu gjet në çantë një shumë prej 77 160 franga zvicerane. Gjatë këtij aksioni u ndalua edhe drejtuesi i mjetit me të cilin po ...

Pandemia e COVID-19/ Organizonin party me muzikë live e balerina, procedohen dy administratorë lokalesh në Durrës
Dy administratorë lokalesh në Durrës do të procedohen penalisht, pasi organizuan aktivitete masive me muzikë live dhe balerina në lokale nate. Ky veprim bie në kundërshtim me Aktin Normativ dhe urdhrin e Ministrisë së ...
BalkanWeb | 05-Jul-2020 11:20
Dy administratorë lokalesh në Durrës do të procedohen penalisht, pasi organizuan aktivitete masive me muzikë live dhe balerina në lokale nate. Ky veprim bie në kundërshtim me Aktin Normativ dhe urdhrin e Ministrisë së ...

Nga Laçi në Peqin për të vjedhur, pranga hajdutit të targave të makinave
Një 33-vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë, pasi akuzohet për një seri vjedhjesh. Burime zyrtare nga policia e Elbasanit bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasin me inicialet A. N., banues në fshatin Sanxhak të ...
Telegraf | 05-Jul-2020 13:09
Një 33-vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë, pasi akuzohet për një seri vjedhjesh. Burime zyrtare nga policia e Elbasanit bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasin me inicialet A. N., banues në fshatin Sanxhak të ...

VIDEO/ Transportonin ilegalisht emigrantë të paligjshëm kundrejt parave, pranga 3 trafikantëve
Tre persona janë vënë në pranga, pasi u kapën duke transportuar kundrejt fitimit 14 emigrantë të paligjshëm. Në vijim të operacionit policor “Perimetri”, kanë goditur dy raste të tjera të aktivitetit kriminal në fushën ...
BalkanWeb | 05-Jul-2020 09:48
Tre persona janë vënë në pranga, pasi u kapën duke transportuar kundrejt fitimit 14 emigrantë të paligjshëm. Në vijim të operacionit policor “Perimetri”, kanë goditur dy raste të tjera të aktivitetit kriminal në fushën ...

Po transportonin 14 emigrantë të paligjshëm, 3 në pranga
Operacioni i koduar "Perimetri", për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies së ndihmës shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt shpërblimit, ka vënë në pranga 3 ...
Top Channel | 05-Jul-2020 09:46
Operacioni i koduar "Perimetri", për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies së ndihmës shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt shpërblimit, ka vënë në pranga 3 ...

Kishte mbjellë drogë në një zonë të pyllëzuar, pranga 45-vjeçarit në Berat, në kërkim kryeplaku i fshatit, procedohet inxhinieri
Evidentohet dhe goditet një tjetër tentativë për kultivim të bimëve narkotike, ndërkohë që një 45-vjeçar ka rënë në prangat e policisë. Burime nga policia e Beratit bënë me dije se kanë konstatuar të kultivuara në një ...
BalkanWeb | 05-Jul-2020 09:32
Evidentohet dhe goditet një tjetër tentativë për kultivim të bimëve narkotike, ndërkohë që një 45-vjeçar ka rënë në prangat e policisë. Burime nga policia e Beratit bënë me dije se kanë konstatuar të kultivuara në një ...

U kapën duke transportuar 14 emigrantë të paligjshëm, pranga 3 trafikantëve në Pogradec
Tre persona janë arrestuar në Pogradec, në përpjekje për të kaluar ilegalisht 14 emigrantë kundrejt një shume prej 100 euro secili. Në pranga përfunduan dy të rinj me iniciale O. B., 32 vjeç, banues në Farkë, Tiranë dhe ...
VizionPlus | 05-Jul-2020 10:36
Tre persona janë arrestuar në Pogradec, në përpjekje për të kaluar ilegalisht 14 emigrantë kundrejt një shume prej 100 euro secili. Në pranga përfunduan dy të rinj me iniciale O. B., 32 vjeç, banues në Farkë, Tiranë dhe ...

FOTO/ Fshehën 77 mijë franga, arrestohet çifti në Morinë
Shërbimet e Policisë Kufitare të Morinës, në bashkëpunim e koordinim të veprimeve me shërbimet e Policisë së Kukësit ka zbuluar një rast të transfertës së parave në mënyrë të paligjshme nga jashtë vendit. Pas analizës ...
Lapsi | 05-Jul-2020 19:42
Shërbimet e Policisë Kufitare të Morinës, në bashkëpunim e koordinim të veprimeve me shërbimet e Policisë së Kukësit ka zbuluar një rast të transfertës së parave në mënyrë të paligjshme nga jashtë vendit. Pas analizës ...

Transportonin klandestinë, arrestohen 3 persona në Korçë
Policia e Korçës kanë vënë në pranga tre persona të cilët u kapën duke transportuar kundrejt fitimit 14 emigrantë të paligjshëm. Në kuadër të operacionit të koduar “Perimetri”, është bërë i mundur arrestimi i O. B., 32 ...
Telegraf | 05-Jul-2020 10:03
Policia e Korçës kanë vënë në pranga tre persona të cilët u kapën duke transportuar kundrejt fitimit 14 emigrantë të paligjshëm. Në kuadër të operacionit të koduar “Perimetri”, është bërë i mundur arrestimi i O. B., 32 ...

‘Plas’ grushti në Gramsh, futbollisti i Adës së Velipojës godet gjyqtarin për një penallti, shoqërohet në Polici
GRAMSH Një sherr ka ndodhur gjatë ndeshjes Gramshi- Ada ku futbollisti I ekipit mik ka goditur gjyqtarin pasi ky I fundit akordoi një penallti në favor të ekipit pritës. Gramshi shpartalloi 4-0 Adën në këtë ndeshje dhe ...
BalkanWeb | 04-Jul-2020 21:26
GRAMSH Një sherr ka ndodhur gjatë ndeshjes Gramshi- Ada ku futbollisti I ekipit mik ka goditur gjyqtarin pasi ky I fundit akordoi një penallti në favor të ekipit pritës. Gramshi shpartalloi 4-0 Adën në këtë ndeshje dhe ...

Morinë, kapen me 77 mijë franga zviceriane të padeklaruara, në pranga 2 persona
Policia arrestoi dy persona në pikën kufitare të Morinës për transfertë të paligjshme të parave. Autoritetet ndaluan makinën tip “Benz” për kontroll ku sekuestruan 77,160 franga zviceriane të cilat u gjetën në çantën e ...
Ina-Online | 06-Jul-2020 00:50
Policia arrestoi dy persona në pikën kufitare të Morinës për transfertë të paligjshme të parave. Autoritetet ndaluan makinën tip “Benz” për kontroll ku sekuestruan 77,160 franga zviceriane të cilat u gjetën në çantën e ...

Kapen mbi 77 mijë franga zvicerane në Morinë, policia tregon se si i kishte fshehur 27-vjeçarja
Nga aksioni i policisë janë kapur 77 mijë e 160 franga zvicerane. “Sektori për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në DVP Kukës, në bashkëpunim me Policinë Kufitare të Morinës, arrestuan në flagrancë poseduesit e ...
Lajminet | 05-Jul-2020 22:04
Nga aksioni i policisë janë kapur 77 mijë e 160 franga zvicerane. “Sektori për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në DVP Kukës, në bashkëpunim me Policinë Kufitare të Morinës, arrestuan në flagrancë poseduesit e ...

Kapen mbi 77 mijë franga zvicerane në Morinë, policia tregon se si i kishte fshehur 27-vjeçarja
Policia e Kukësit dhe Policia Kufitare në Morinë, kanë parandaluar një rast të tentativës për transfertë të paligjshme të parave. Nga aksioni i policisë janë kapur 77 mijë e 160 franga zvicerane. “Sektori për Hetimin e ...
Zeri | 05-Jul-2020 21:44
Policia e Kukësit dhe Policia Kufitare në Morinë, kanë parandaluar një rast të tentativës për transfertë të paligjshme të parave. Nga aksioni i policisë janë kapur 77 mijë e 160 franga zvicerane. “Sektori për Hetimin e ...

Mbi 77 mijë franga zviceriane të fshehura në çantë, pranga 27-vjeçarja nga Tirana dhe shoferit të Benzit
Dy persona, përkatësisht një 27-vjeçare nga Ndroqi i Tiranës si dhe një 35-vjeçar nga Kavaja, janë arrestuar nga policia pasi në makinën e tyre u gjendën 77mijë e 160 franga zvicerane të padeklaruara. Përmes një ...
Politiko | 05-Jul-2020 21:38
Dy persona, përkatësisht një 27-vjeçare nga Ndroqi i Tiranës si dhe një 35-vjeçar nga Kavaja, janë arrestuar nga policia pasi në makinën e tyre u gjendën 77mijë e 160 franga zvicerane të padeklaruara. Përmes një ...

Kapen mbi 77 mijë franga zvicerane në Morinë, policia tregon se si i kishte fshehur 27-vjeçarja
Policia e Kukësit dhe Policia Kufitare në Morinë, kanë parandaluar një rast të tentativës për transfertë të paligjshme të parave. Nga aksioni i policisë janë kapur 77 mijë e 160 franga zvicerane. “Sektori për Hetimin e ...
Klan Kosova | 05-Jul-2020 21:18
Policia e Kukësit dhe Policia Kufitare në Morinë, kanë parandaluar një rast të tentativës për transfertë të paligjshme të parave. Nga aksioni i policisë janë kapur 77 mijë e 160 franga zvicerane. “Sektori për Hetimin e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved