ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/08/2020 02:27

Rikthehen kufizimet/ Kosovë, rëndohet bilanci i Covid-it

Rikthehen kufizimet/ Kosovë, rëndohet bilanci i Covid-it
Forca të Policisë së Kosovës u vendosën mëngjesin e të dielës në hyrjen e klinikës infektive të QKUK-së në Kosovë, duke bllokuar hyrjen atje.
Top Channel | 05-Jul-2020 16:55
Forca të Policisë së Kosovës u vendosën mëngjesin e të dielës në hyrjen e klinikës infektive të QKUK-së në Kosovë, duke bllokuar hyrjen atje.

?Hoti nuk jep detaje për 4 pacientë që kanë vdekur në Klinikën Infektive
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, nuk ka dhënë detaje se çka ka ndodhur me 4 pacientë që kanë vdekur në Klinikën Infektive. Ai ka thënë se stafi është duke e bërë punën në mënyrën më të mirë, ndërsa tha se nëse ka ...
Top Channel | 05-Jul-2020 15:24
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, nuk ka dhënë detaje se çka ka ndodhur me 4 pacientë që kanë vdekur në Klinikën Infektive. Ai ka thënë se stafi është duke e bërë punën në mënyrën më të mirë, ndërsa tha se nëse ka ...

Ministria e Shëndetësisë jep detaje për vdekjet e së dielës nga COVID-19
Ministria e Shëndetësisë dhe Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës shprehin keqardhje me rastin e vdekjes së pacientëve, të diagnostikuar me Covid-19, në orët e para të mëngjesit të ditës e diele. Sipas ...
Telegrafi | 05-Jul-2020 16:17
Ministria e Shëndetësisë dhe Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës shprehin keqardhje me rastin e vdekjes së pacientëve, të diagnostikuar me Covid-19, në orët e para të mëngjesit të ditës e diele. Sipas ...

Dikush ndali 30 minuta oksigjenin/ Dyshime për 4 vdekjet e fundit në spitalin e Prishtinës
Paraditen e kësaj të diele mediat e Kosovës raportuan se gjatë natës ndërruan jetë 4 pacientë në Qendrën Infektive. Sipas të njëjtave burime shkak i jetëve të humbura ishte mosfunksionimi i respiratorëve të oksigjenit. ...
Lapsi | 05-Jul-2020 17:27
Paraditen e kësaj të diele mediat e Kosovës raportuan se gjatë natës ndërruan jetë 4 pacientë në Qendrën Infektive. Sipas të njëjtave burime shkak i jetëve të humbura ishte mosfunksionimi i respiratorëve të oksigjenit. ...

Humolli: Shoqërimi i pacientëve me COVID-19 brenda QKUK-së, në kundërshtim me udhëzimet e OBSH-së
Zyrtarët e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) në Kosovë, kanë deklaruar se qasja dhe prania e personave që nuk i takojnë stafit shëndetësort, e personat e infektuar në klinikat ku ata po trajtohen për ...
Telegrafi | 05-Jul-2020 15:43
Zyrtarët e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) në Kosovë, kanë deklaruar se qasja dhe prania e personave që nuk i takojnë stafit shëndetësort, e personat e infektuar në klinikat ku ata po trajtohen për ...

Hoti nuk jep detaje, kur pyetet për 4 pacientë të vdekur sot në Klinikën Infektive
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, nuk ka dhënë detaje se çka ka ndodhur me 4 pacientë që kanë vdekur në Klinikën Infektive. Ai ka thënë se stafi është duke e bërë punën në mënyrën më të mirë, ndërsa tha se nëse ka ...
Telegrafi | 05-Jul-2020 15:26
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, nuk ka dhënë detaje se çka ka ndodhur me 4 pacientë që kanë vdekur në Klinikën Infektive. Ai ka thënë se stafi është duke e bërë punën në mënyrën më të mirë, ndërsa tha se nëse ka ...

Ministria kërkon përmbajtje nga “konkludimet e parakohshme“ për vdekjen e 5 pacientëve
Prishtinë, 5 korrik 2020 – Ministria e Shëndetësisë e Kosovës ka reaguar lidhur me dyshimet se pesë pacientë me Covid-19 kanë vdekur për shkak të mungesës së trajtimit të duhur në Klinikën Infektive Ministria e ...
Illyriapress | 05-Jul-2020 21:04
Prishtinë, 5 korrik 2020 – Ministria e Shëndetësisë e Kosovës ka reaguar lidhur me dyshimet se pesë pacientë me Covid-19 kanë vdekur për shkak të mungesës së trajtimit të duhur në Klinikën Infektive Ministria e ...

Në Kosovë vdesin 5 pacientë me Covid-19, ka dyshime për trajtimin e tyre
Prishtinë, 5 korrik 2020 – Pesë pacientë me Covid-19 kanë vdekur në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, të dielën në orët e hetshme të mëngjesit. Vdekja e tyre ka shkaktuar dyshime se ata kanë ...
Illyriapress | 05-Jul-2020 20:33
Prishtinë, 5 korrik 2020 – Pesë pacientë me Covid-19 kanë vdekur në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, të dielën në orët e hetshme të mëngjesit. Vdekja e tyre ka shkaktuar dyshime se ata kanë ...

Dyshime rreth vdekjeve në Infektivë, gjashtë trupa dërgohen në obduksion (VIDEO)
Gjatë paraditës së sotme, hyrje daljet në Qendrën Infektive i bllokoi Policia e Kosovës. Kjo ndodhi pas vdekjeve të fundit, sidomos të katër personave për të cilët ka dyshime se vdiqen si pasojë e mos funksionimit të ...
Klan Kosova | 05-Jul-2020 20:09
Gjatë paraditës së sotme, hyrje daljet në Qendrën Infektive i bllokoi Policia e Kosovës. Kjo ndodhi pas vdekjeve të fundit, sidomos të katër personave për të cilët ka dyshime se vdiqen si pasojë e mos funksionimit të ...

Kosovë, tetë të vdekur të shtunën nga COVID-19
Në Kosovë të shtunën u raportua vdekja e tetë personave nga pasojat e COVID-19-tës, numri më i lartë i të vdekurve brenda një dite që nga shfaqja e pandemisë. Të dielën u njoftua jozyrtarisht për viktima të reja, ndërsa ...
Zeri Amerikes | 05-Jul-2020 19:39
Në Kosovë të shtunën u raportua vdekja e tetë personave nga pasojat e COVID-19-tës, numri më i lartë i të vdekurve brenda një dite që nga shfaqja e pandemisë. Të dielën u njoftua jozyrtarisht për viktima të reja, ndërsa ...

Shoqata e të Drejtave të Pacientëve: Lirimi i masave solli gjendjen në prag të kolapsit
Shoqata e të Drejtave të Pacientëve në Kosovë (PRAK) ka reaguar pas lajmit për vdekjen e pacientëve me koronavirus në QKUK dhe rritjes së të infektuarve, duke thënë se “institucionet nuk po arrijnë të menaxhojnë fluksin ...
Radio Evropa e Lire | 05-Jul-2020 18:35
Shoqata e të Drejtave të Pacientëve në Kosovë (PRAK) ka reaguar pas lajmit për vdekjen e pacientëve me koronavirus në QKUK dhe rritjes së të infektuarve, duke thënë se “institucionet nuk po arrijnë të menaxhojnë fluksin ...

Shoqata e të Drejtave të Pacientëve kërkon dorëheqjen e Basri Sejdiut
Shoqata e të Drejtave të Pacientëve në Kosovë (PRAK), ka reaguar pas raportimit të 12 vdekjeve gjatë dy ditëve të fundit si pasojë e COVID-19 në Klinikën Infektive. PRAK përmes një reagimi, ka vlerësuar se menaxhimi i ...
Zeri | 05-Jul-2020 18:24
Shoqata e të Drejtave të Pacientëve në Kosovë (PRAK), ka reaguar pas raportimit të 12 vdekjeve gjatë dy ditëve të fundit si pasojë e COVID-19 në Klinikën Infektive. PRAK përmes një reagimi, ka vlerësuar se menaxhimi i ...

Kosovë, MSh kërkoi përmbajtje deri në zbulimin e shkakut të vdekjeve në QKUK
Ministria e Shëndetësisë dhe Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) kanë shprehur keqardhjen me rastin e e vdekjes së pacientëve, të diagnostikuar me COVID-19, në orët e para të mëngjesit të ditës e ...
Portalb | 05-Jul-2020 17:33
Ministria e Shëndetësisë dhe Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) kanë shprehur keqardhjen me rastin e e vdekjes së pacientëve, të diagnostikuar me COVID-19, në orët e para të mëngjesit të ditës e ...

MSH kërkon përmbajtje deri në zbulimin e shkakut të vdekjeve në QKUK
Ministria e Shëndetësisë dhe Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) kanë shprehur keqardhjen me rastin e e vdekjes së pacientëve, të diagnostikuar me COVID-19, në orët e para të mëngjesit të ditës e ...
Radio Evropa e Lire | 05-Jul-2020 16:57
Ministria e Shëndetësisë dhe Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) kanë shprehur keqardhjen me rastin e e vdekjes së pacientëve, të diagnostikuar me COVID-19, në orët e para të mëngjesit të ditës e ...

?Për vdekjeve në Infektivë, Hoti thotë se personeli ka bërë maksimumin
Kryeministri Avdullah Hoti nuk ka dhënë detaje se çka ka ndodhur saktësisht në Klinikën Infektive mbrëmë, ku kanë vdekur 4 persona, ndërsa ka folur rreth asaj nëse do të shkarkojë ministrin e Shëndetësisë Armend Zemaj ...
Indeks Online | 05-Jul-2020 16:52
Kryeministri Avdullah Hoti nuk ka dhënë detaje se çka ka ndodhur saktësisht në Klinikën Infektive mbrëmë, ku kanë vdekur 4 persona, ndërsa ka folur rreth asaj nëse do të shkarkojë ministrin e Shëndetësisë Armend Zemaj ...

Ndalohet qëllimisht oksigjeni për pacientët me Covid 19? Në Klinikën Infektive po hetohet për vrasje të qëllimshme
Gjatë 24 orëve të fundit është shënuar numër rekord i viktimave të Covid-19 në Kosovë. Lidhur me këtë, qysh në mëngjes Klinika Infektive e QKUK-së u rrethua në Policia e Kosovës. Burime të Indeksonline brenda hetuesisë ...
AlMaKos | 05-Jul-2020 16:43
Gjatë 24 orëve të fundit është shënuar numër rekord i viktimave të Covid-19 në Kosovë. Lidhur me këtë, qysh në mëngjes Klinika Infektive e QKUK-së u rrethua në Policia e Kosovës. Burime të Indeksonline brenda hetuesisë ...

Ndalohet qëllimisht oksigjeni për pacientët me Covid 19? Nisin hetimet për vrasje të qëllimshme në Klinikën Infektive
Gjatë 24 orëve të fundit është shënuar numër rekord i viktimave të Covid-19 në Kosovë. Lidhur me këtë, qysh në mëngjes Klinika Infektive e QKUK-së u rrethua në Policia e Kosovës. Burime të Indeksonline brenda hetuesisë ...
Politiko | 05-Jul-2020 16:40
Gjatë 24 orëve të fundit është shënuar numër rekord i viktimave të Covid-19 në Kosovë. Lidhur me këtë, qysh në mëngjes Klinika Infektive e QKUK-së u rrethua në Policia e Kosovës. Burime të Indeksonline brenda hetuesisë ...

Dyshimet në Infektivë, 6 trupa dërgohen për obduksion
Policia është ftuar në Klinikën Infektive të QKUK-së pasi për dy ditë u regjistrua një numër i madh vdekjeve të pacientëve të prekur me Covid-19. Por, ka dyshime se jo të gjithë kanë vdekur nga virusi. E në veçanti 4 ...
TetovaSot | 05-Jul-2020 16:28
Policia është ftuar në Klinikën Infektive të QKUK-së pasi për dy ditë u regjistrua një numër i madh vdekjeve të pacientëve të prekur me Covid-19. Por, ka dyshime se jo të gjithë kanë vdekur nga virusi. E në veçanti 4 ...

Hot flet edhe për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka folur edhe për 4 vdekjet e dyshimta që ndodhën mbrëmë në Kliniken Infektive në QKUK, teksa ka thënë se nëse ka pasur lëshime atëherë organet kompetente do të merren me këto ...
Shprehja | 05-Jul-2020 16:28
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka folur edhe për 4 vdekjet e dyshimta që ndodhën mbrëmë në Kliniken Infektive në QKUK, teksa ka thënë se nëse ka pasur lëshime atëherë organet kompetente do të merren me këto ...

Konfirmohen 4 viktimat nga Covid-19 në Kosovë, dyshohet për mungesë oksigjeni
Katër persona të prekur me koronavirus kanë humbur jetën në Klinikën Infektive në Kosovë. Ata dyshohet se kanë vdekur në mungesë të oksigjenit. Ndërkohë, ekipet e Mjekësisë Ligjore janë parë pranë Klinikës Infektive ...
Top Channel | 05-Jul-2020 11:57
Katër persona të prekur me koronavirus kanë humbur jetën në Klinikën Infektive në Kosovë. Ata dyshohet se kanë vdekur në mungesë të oksigjenit. Ndërkohë, ekipet e Mjekësisë Ligjore janë parë pranë Klinikës Infektive ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved