ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/08/2020 02:02

Çfarë i nguti prokurorët për Thaçin?/ Flet eksperti i Ballkanit, Bieber: Samiti në SHBA mund t’i jepte mbrojtje presidentit

Çfarë i nguti prokurorët për Thaçin?/ Flet eksperti i Ballkanit, Bieber: Samiti në SHBA mund t’i jepte mbrojtje presidentit
Florian Bieber, profesor në Universitetin e Gracit në Austri dhe ekspert i Çështjeve të Ballkanin, në një intervistë për Top Channel, tregon se përse sipas tij, dy ditë përpara takimit Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë, ...
Top Channel | 05-Jul-2020 20:12
Florian Bieber, profesor në Universitetin e Gracit në Austri dhe ekspert i Çështjeve të Ballkanin, në një intervistë për Top Channel, tregon se përse sipas tij, dy ditë përpara takimit Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë, ...

“Situata s’garanton stabilitet për institucionet”, Isa Mustafa: Jemi gati të zgjerojmë koalicionin qeverisës
Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është shprehur se partia e tij është gati që të zgjerojë koalicionin me qëllim forcimin e shtetit të Kosovës. Në një intervistë për Koha, Mustafa ka deklaruar se vendi ...
GazetaTema | 05-Jul-2020 08:26
Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është shprehur se partia e tij është gati që të zgjerojë koalicionin me qëllim forcimin e shtetit të Kosovës. Në një intervistë për Koha, Mustafa ka deklaruar se vendi ...

Hoti: Po presim të konfirmohet data dhe modalitetet për Samitin e Parisit
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti pritet të udhëtojë javën e ardhshme për në kryeqytetin francez për të marrë pjesë në Samitin e Parisit. Ai tha se posa të konfirmohet data dhe modalitetet e samitit, do t’i bëjë ...
Telegrafi | 05-Jul-2020 17:06
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti pritet të udhëtojë javën e ardhshme për në kryeqytetin francez për të marrë pjesë në Samitin e Parisit. Ai tha se posa të konfirmohet data dhe modalitetet e samitit, do t’i bëjë ...

Hoxha: Dy qeveri dështuan ta zbatojnë një Pako Emergjente
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Sejdi Hoxha, ka thënë se Qeveria e kaluar e udhëhequr nga Albin Kurti dhe ajo që po udhëhiqet nga Avdullah Hoti, kanë dështuar në zbatimin e Pakos Emergjente Fiskale. Hoxha ...
Telegrafi | 05-Jul-2020 13:51
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Sejdi Hoxha, ka thënë se Qeveria e kaluar e udhëhequr nga Albin Kurti dhe ajo që po udhëhiqet nga Avdullah Hoti, kanë dështuar në zbatimin e Pakos Emergjente Fiskale. Hoxha ...

Zhbërja e Speciales është e pamundur
Në dhjetor të vitit 2017 me propozim të OVL të UÇK-së, u tentua të merrje miratimi i deputetëve që të zhbëhej Gjykata Speciale. Por, ishte ndërhyrja e ndërkombëtarëve ajo që parandaloi një gjë të tillë. Përderisa sivjet ...
Telegrafi | 05-Jul-2020 09:48
Në dhjetor të vitit 2017 me propozim të OVL të UÇK-së, u tentua të merrje miratimi i deputetëve që të zhbëhej Gjykata Speciale. Por, ishte ndërhyrja e ndërkombëtarëve ajo që parandaloi një gjë të tillë. Përderisa sivjet ...

Cakaj në mbrojtje të Thaçit e Veselit: Historia e UÇK-së s’mund të njolloset nga askush
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Shqipërisë Gent Cakaj ka shprehur bindjen e tij në pastërtinë e luftës së lavdishme të UÇK-së, duke kërkuar mbështetje të pakursyer nga i gjithë kombi shqiptar për presidentin ...
Shprehja | 06-Jul-2020 06:43
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Shqipërisë Gent Cakaj ka shprehur bindjen e tij në pastërtinë e luftës së lavdishme të UÇK-së, duke kërkuar mbështetje të pakursyer nga i gjithë kombi shqiptar për presidentin ...

Cakaj në mbrojtje të Thaçit e Veselit: Historia e UÇK-së s’mund të njolloset nga askush
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Shqipërisë Gent Cakaj ka shprehur bindjen e tij në pastërtinë e luftës së lavdishme të UÇK-së, duke kërkuar mbështetje të pakursyer nga i gjithë kombi shqiptar për presidentin ...
Arbresh | 06-Jul-2020 00:03
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Shqipërisë Gent Cakaj ka shprehur bindjen e tij në pastërtinë e luftës së lavdishme të UÇK-së, duke kërkuar mbështetje të pakursyer nga i gjithë kombi shqiptar për presidentin ...

Unë bindem, ndaj "jam" ministër
Askush nuk mund të njollosë historinë e UÇK-së dhe të popullit shqiptar. Kjo është një thuajse bindje e përgjithshme në mesin tonë, pasojë e pakorrigjueshme e historiografisë dhe pedagogjisë nacionaliste të Enver Hoxhës ...
Respublica | 05-Jul-2020 23:48
Askush nuk mund të njollosë historinë e UÇK-së dhe të popullit shqiptar. Kjo është një thuajse bindje e përgjithshme në mesin tonë, pasojë e pakorrigjueshme e historiografisë dhe pedagogjisë nacionaliste të Enver Hoxhës ...

?Cakaj në mbrojtje të Thaçit e Veselit: Historia e UÇK-së nuk mund të njolloset asnjëherë e nga askush
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme në Shqipëri, Gent Cakaj, ka reaguar pas propozim-aktakuzës për krime lufte nga Prokuroria e Specializuar në Hagë ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të Partisë Demokratike ...
Klan Kosova | 05-Jul-2020 23:22
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme në Shqipëri, Gent Cakaj, ka reaguar pas propozim-aktakuzës për krime lufte nga Prokuroria e Specializuar në Hagë ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të Partisë Demokratike ...

?Cakaj: Historia e UÇK-së s’mund të njolloset nga askush
Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë Gent Cakaj ka shprehur bindjen e tij në pastërtinë e luftës së lavdishme të UÇK-së, duke kërkuar mbështetje të pakursyer nga i gjithë kombi shqiptar për presidentin Hashim ...
Indeks Online | 05-Jul-2020 23:22
Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë Gent Cakaj ka shprehur bindjen e tij në pastërtinë e luftës së lavdishme të UÇK-së, duke kërkuar mbështetje të pakursyer nga i gjithë kombi shqiptar për presidentin Hashim ...

?Cakaj në mbrojtje të Thaçit e Veselit: Historia e UÇK-së s’mund të njolloset nga askush
Ai në një postim në Facebook shkruan se kur vjen puna te pastërtia dhe drejtësia e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nuk duhet të reagojmë si shumë parti, as si dy shtete, por si një komb. “Historia e UÇK-së dhe e popullit ...
Lajminet | 05-Jul-2020 23:16
Ai në një postim në Facebook shkruan se kur vjen puna te pastërtia dhe drejtësia e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nuk duhet të reagojmë si shumë parti, as si dy shtete, por si një komb. “Historia e UÇK-së dhe e popullit ...

Cakaj: Kur vjen puna te pastëria dhe drejtësia e UÇK-së duhet të reagojmë si një komb!
Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka shprehur edhe një herë mbështetje për presidentin Hashim Thaçi dhe kreun e PDK-së, Kadri Veseli, për të cilët tashmë janë publikuar aktakuzat nga Prokurori I Specializuar ...
Zeri | 05-Jul-2020 22:35
Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka shprehur edhe një herë mbështetje për presidentin Hashim Thaçi dhe kreun e PDK-së, Kadri Veseli, për të cilët tashmë janë publikuar aktakuzat nga Prokurori I Specializuar ...

OVL: Nuk ka mungesa më 9 korrik! (VIDEO)
E kundër akuzave nga Prokoruri Special ndaj Presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Organizata e veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po fton protestë. Për më tepër kërkojnë edhe nga vet Kadri Veseli, ...
Klan Kosova | 05-Jul-2020 20:30
E kundër akuzave nga Prokoruri Special ndaj Presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Organizata e veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po fton protestë. Për më tepër kërkojnë edhe nga vet Kadri Veseli, ...

LDK mobilizohet për periudhën pas “aktakuzave” (VIDEO)
Gjatë ditës së sotme, Lidhja Demokratike të Kosovës mblodhi kryesinë në një takim në të cilin diskutuan disa tema aktuale, përfshirë edhe aktakuzat ndaj Presidentit Thaci dhe liderit të PDK-së, Kadri Veseli. Por ...
Klan Kosova | 05-Jul-2020 20:25
Gjatë ditës së sotme, Lidhja Demokratike të Kosovës mblodhi kryesinë në një takim në të cilin diskutuan disa tema aktuale, përfshirë edhe aktakuzat ndaj Presidentit Thaci dhe liderit të PDK-së, Kadri Veseli. Por ...

Qytetarët e quajnë të padrejtë propozim-aktakuzën ndaj Thaçit e Veselit: “Të dënohet presidenti është katastrofë për neve”
“Heronj të luftës dhe paqes”, kështu shkruan në pllakatin e vendosur te hotel “Grandi”, në sheshin e kryeqytetit në mbështetje të luftës së lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, presidentit të Kosovës Hashim ...
Gazeta Express | 05-Jul-2020 18:21
“Heronj të luftës dhe paqes”, kështu shkruan në pllakatin e vendosur te hotel “Grandi”, në sheshin e kryeqytetit në mbështetje të luftës së lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, presidentit të Kosovës Hashim ...

Qytetarët e quajnë të padrejtë propozim-aktakuzën ndaj Thaçit e Veselit: “Të dënohet presidenti është katastrofë për neve”
“Heronj të luftës dhe paqes”, kështu shkruan në pllakatin e vendosur te hotel “Grandi”, në sheshin e kryeqytetit në mbështetje të luftës së lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, presidentit të Kosovës Hashim ...
Klan Kosova | 05-Jul-2020 18:12
“Heronj të luftës dhe paqes”, kështu shkruan në pllakatin e vendosur te hotel “Grandi”, në sheshin e kryeqytetit në mbështetje të luftës së lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, presidentit të Kosovës Hashim ...

Qytetarët e quajnë të padrejtë propozim-aktakuzën ndaj Thaçit e Veselit
Muajin e kaluar Gjykata Speciale në Hagë doli me propozim-aktakuzë ndaj Thaçit, Veselit dhe nëntë të tjerëve nga Kosova për kinse krime lufte. Derisa Thaçi dhe Veseli kanë mohuar pretendimet në propozim-aktakuzë për ...
Lajminet | 05-Jul-2020 18:03
Muajin e kaluar Gjykata Speciale në Hagë doli me propozim-aktakuzë ndaj Thaçit, Veselit dhe nëntë të tjerëve nga Kosova për kinse krime lufte. Derisa Thaçi dhe Veseli kanë mohuar pretendimet në propozim-aktakuzë për ...

?Qytetarët e quajnë të padrejtë propozim-aktakuzën ndaj Thaçit e Veselit
“Heronj të luftës dhe paqes”, kështu shkruan në pllakatin e vendosur te hotel “Grandi”, në sheshin e kryeqytetit në mbështetje të luftës së lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, presidentit Hashim Thaçi dhe kreut ...
Indeks Online | 05-Jul-2020 18:03
“Heronj të luftës dhe paqes”, kështu shkruan në pllakatin e vendosur te hotel “Grandi”, në sheshin e kryeqytetit në mbështetje të luftës së lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, presidentit Hashim Thaçi dhe kreut ...

Mitrovica mbush billbordet ne¨ pe¨rkrahje te¨ Thac¸it e Veselit
Lagje të shumta në Mitrovicë sot janë mbushur me billborde në përkrahje të ish-udhëheqësve të UÇK-së, Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit. Në rrugët “Mbretëresha Teutë”, “Shemsi Ahmeti”, “Bedri Gjinaj” dhe tek liqeni ...
Medial | 05-Jul-2020 17:30
Lagje të shumta në Mitrovicë sot janë mbushur me billborde në përkrahje të ish-udhëheqësve të UÇK-së, Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit. Në rrugët “Mbretëresha Teutë”, “Shemsi Ahmeti”, “Bedri Gjinaj” dhe tek liqeni ...

Mitovicë: Në qytet vendosen banerë në përkrahje të Thaçit dhe Veselit
Nëpër qytetin e Mitrovicës me moton “Çlirimtarë Mitrovica është me ju”, janë vendosur disa banerë në përkrahje të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, shkruan ...
Klan Kosova | 05-Jul-2020 17:30
Nëpër qytetin e Mitrovicës me moton “Çlirimtarë Mitrovica është me ju”, janë vendosur disa banerë në përkrahje të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, shkruan ...

123...>>

Lajmet Kryesore

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved