ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/08/2020 02:10

Kosovë/ Instituti i Shëndetësisë bën thirrje që të respektohen rekomandimet kundër koronavirusit

Kosovë/ Instituti i Shëndetësisë bën thirrje që të respektohen rekomandimet kundër koronavirusit
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës u ka bërë thirrje qytetarëve që të respektojnë rekomandimet, në mënyrë që të parandalohet përhapja e mëtejmë e koronavirusit.
Top Channel | 05-Jul-2020 09:48
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës u ka bërë thirrje qytetarëve që të respektojnë rekomandimet, në mënyrë që të parandalohet përhapja e mëtejmë e koronavirusit.

Rritja e rasteve me COVID-19 në Kosovë, vetëm në Prishtinë u identifikuan 81 të infektuar
Rastet në Kosovë me koronavirus çdo ditë po pësojnë rritje. Teksa dje u identifikuan 178 raste, 81 prej tyre janë në Prishtinë. Ky fakt u bë i ditur nga Instituti i Shëndetit Publik, ndërsa 50 pacientë janë shëruar. ...
BalkanWeb | 05-Jul-2020 08:12
Rastet në Kosovë me koronavirus çdo ditë po pësojnë rritje. Teksa dje u identifikuan 178 raste, 81 prej tyre janë në Prishtinë. Ky fakt u bë i ditur nga Instituti i Shëndetit Publik, ndërsa 50 pacientë janë shëruar. ...

Me rastet e fundit, shkon në 75 numri i të vdekurve nga coronavirusi në Kosovë
Nëntë persona kanë vdekur të dielën në Kosovë, të cilët kanë qenë të infektuar me coronavirus. Kështu bën të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike. Po ashtu të dielën në Kosovë janë regjistruar 152 raste të ...
Telegrafi | 05-Jul-2020 23:54
Nëntë persona kanë vdekur të dielën në Kosovë, të cilët kanë qenë të infektuar me coronavirus. Kështu bën të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike. Po ashtu të dielën në Kosovë janë regjistruar 152 raste të ...

Nëntë të vdekur dhe 152 raste të reja me COVID-19 në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, njofton se të dielën në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 324 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe ...
Telegrafi | 05-Jul-2020 23:31
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, njofton se të dielën në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 324 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe ...

Policia bllokon Klinikën Infektive, largohen disa trupa të pajetë
Forca të shtuara të Policisë së Kosovës janë aktualisht në Klinikën Infektive të QKUK-së. Është raportuar se në këtë klinikë ka shkuar edhe prokurori. Ndërkohë, ekipi i Mjekësisë Ligjore është duke i larguar trupat e ...
Telegrafi | 05-Jul-2020 10:56
Forca të shtuara të Policisë së Kosovës janë aktualisht në Klinikën Infektive të QKUK-së. Është raportuar se në këtë klinikë ka shkuar edhe prokurori. Ndërkohë, ekipi i Mjekësisë Ligjore është duke i larguar trupat e ...

152 raste të reja me koronavirus në Kosovë – shërohen 28
IKSHPK ka konfirmuar edhe 152 raste të reja em Covid-19 në Kosovë, ndërkohë që edhe 28 persona të tjerë janë shëruar. Njoftimi i plotë: 28 TË SHËRUAR DHE 152 RASTE ME COVID-19! Sot më 05 korrik 2020, në Laboratorin e ...
Shprehja | 06-Jul-2020 06:43
IKSHPK ka konfirmuar edhe 152 raste të reja em Covid-19 në Kosovë, ndërkohë që edhe 28 persona të tjerë janë shëruar. Njoftimi i plotë: 28 TË SHËRUAR DHE 152 RASTE ME COVID-19! Sot më 05 korrik 2020, në Laboratorin e ...

152 rastet e reja me koronavirus vijnë nga këto komuna
Instituti i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se gjatë ditës së sotme janë infektuar 152 persona me koronavirus. Të infektuarit vijnë nga komuna e Prishtinës, Prizrenit, Fushë Kosovës, Vushtrrisë, Mitrovicës, Gjilanit, ...
Shprehja | 06-Jul-2020 04:40
Instituti i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se gjatë ditës së sotme janë infektuar 152 persona me koronavirus. Të infektuarit vijnë nga komuna e Prishtinës, Prizrenit, Fushë Kosovës, Vushtrrisë, Mitrovicës, Gjilanit, ...

Konfirmohen 75 vdekje nga koronavirusi në Kosovë
Koronavirus është duke alarmuar situatën në Kosovë, kjo ka bërë që të ketë edhe masa të reja kundër pandemisë. Numri total i rasteve pozitive në Kosovë është 3.508 raste me gjithsej 75 raste të vdekjes të cilët kanë ...
Shprehja | 06-Jul-2020 02:37
Koronavirus është duke alarmuar situatën në Kosovë, kjo ka bërë që të ketë edhe masa të reja kundër pandemisë. Numri total i rasteve pozitive në Kosovë është 3.508 raste me gjithsej 75 raste të vdekjes të cilët kanë ...

Rastet e reja me Covid-19 prin Prishtina, Prizreni dhe Fushë Kosova
Instituti i Shëndetësisë Publike ka publikuar rezultatet e reja të testimeve për Covid-19. Sipas IKSHPK-së janë shënuar edhe 152 raste të reja. Për nga numri më i madh prin Prishtina, Prizreni dhe Fushë Kosova. “Rastet ...
Medial | 06-Jul-2020 01:02
Instituti i Shëndetësisë Publike ka publikuar rezultatet e reja të testimeve për Covid-19. Sipas IKSHPK-së janë shënuar edhe 152 raste të reja. Për nga numri më i madh prin Prishtina, Prizreni dhe Fushë Kosova. “Rastet ...

Të dielën në Kosovë, 152 të infektuar me Covid-19, vetëm 28 të shëruar
Prishtinë, 5 korrik 2020 – Lakorja e përhapjes së pandemisë së kosonavirusit në Kosovë vazhdon me ngritje shqetësuese në Kosovë. Të dielën, pak para mesnate, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njoftoi se gjatë 24 ...
Illyriapress | 06-Jul-2020 00:47
Prishtinë, 5 korrik 2020 – Lakorja e përhapjes së pandemisë së kosonavirusit në Kosovë vazhdon me ngritje shqetësuese në Kosovë. Të dielën, pak para mesnate, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njoftoi se gjatë 24 ...

Kosovë, 152 raste të reja me koronavirus
Autoritetet shëndetësore në Kosovë njoftojnë se gjatë datës 05 korrik 2020, janë realizuar gjithsej 324 teste për Covid-19, prej të cilëve rezultojnë 152 raste pozitive. Numri total i rasteve pozitive 3.508 raste nga ...
Shprehja | 06-Jul-2020 00:35
Autoritetet shëndetësore në Kosovë njoftojnë se gjatë datës 05 korrik 2020, janë realizuar gjithsej 324 teste për Covid-19, prej të cilëve rezultojnë 152 raste pozitive. Numri total i rasteve pozitive 3.508 raste nga ...

IKSHPK: Virusi është kudo, përmbajuni rekomandimeve!
Gjashtë persona të vdekur dhe 178 të infektuar me coronavirus, është epilogu i ditës së shtunë. Këto shifra kanë alarmuar institucionet shëndetësorë në vend, duke bërë që sot kryeminsitri Hoti të thërrasë sot në takim ...
Telegrafi | 05-Jul-2020 08:49
Gjashtë persona të vdekur dhe 178 të infektuar me coronavirus, është epilogu i ditës së shtunë. Këto shifra kanë alarmuar institucionet shëndetësorë në vend, duke bërë që sot kryeminsitri Hoti të thërrasë sot në takim ...

Rastet e reja me Covid-19 prin Prishtina, Prizreni dhe Fushë Kosova
Instituti i Shëndetësisë Publike ka publikuar rezultatet e reja të testimeve për Covid-19. Sipas IKSHPK-së janë shënuar edhe 152 raste të reja. Për nga numri më i madh prin Prishtina, Prizreni dhe Fushë Kosova. “Rastet ...
Klan Kosova | 06-Jul-2020 00:18
Instituti i Shëndetësisë Publike ka publikuar rezultatet e reja të testimeve për Covid-19. Sipas IKSHPK-së janë shënuar edhe 152 raste të reja. Për nga numri më i madh prin Prishtina, Prizreni dhe Fushë Kosova. “Rastet ...

Kosovë, 152 raste të reja me koronavirus
Autoritetet shëndetësore në Kosovë njoftojnë se gjatë datës 05 korrik 2020, janë realizuar gjithsej 324 teste për Covid-19, prej të cilëve rezultojnë 152 raste pozitive. Numri total i rasteve pozitive 3.508 raste nga ...
Ina-Online | 06-Jul-2020 00:15
Autoritetet shëndetësore në Kosovë njoftojnë se gjatë datës 05 korrik 2020, janë realizuar gjithsej 324 teste për Covid-19, prej të cilëve rezultojnë 152 raste pozitive. Numri total i rasteve pozitive 3.508 raste nga ...

Përkeqësim i situatës me COVID-19 në Kosovë – arrin në 75 numri i viktimave
Të dielën mbrëma, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike konfirmoi 152 raste të reja të të prekurve nga koronavirusi, ndërsa tha se numri i përgjithshëm i viktimave arriti në 75. Një natë më parë numri i viktimave ...
Zeri Amerikes | 06-Jul-2020 00:12
Të dielën mbrëma, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike konfirmoi 152 raste të reja të të prekurve nga koronavirusi, ndërsa tha se numri i përgjithshëm i viktimave arriti në 75. Një natë më parë numri i viktimave ...

Edhe nëntë viktima nga koronavirusi – arrin në 75 numri i të vdekurve në vend
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në vend njofton se gjatë ditës së sotme kanë vdekur nëntë persona nga koronavirusi duke çuar numrin e viktimave në 75. Teksa në njoftimin e mbrëmshëm të IKSHPK-së raportohej për ...
Klan Kosova | 06-Jul-2020 00:06
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në vend njofton se gjatë ditës së sotme kanë vdekur nëntë persona nga koronavirusi duke çuar numrin e viktimave në 75. Teksa në njoftimin e mbrëmshëm të IKSHPK-së raportohej për ...

Prishtina edhe sot më e goditura me 57 raste të reja, të prekurit janë nga këto komuna
IKSHP ka njoftuar për 152 raste të reja gjatë ditës së sotme, raporton Gazeta Blic. Prishtina vazhdon të mbetet më e prekura edhe gjatë 24 orëve të fundit. “Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 57 raste, komuna ...
Medial | 06-Jul-2020 00:03
IKSHP ka njoftuar për 152 raste të reja gjatë ditës së sotme, raporton Gazeta Blic. Prishtina vazhdon të mbetet më e prekura edhe gjatë 24 orëve të fundit. “Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 57 raste, komuna ...

Në Prishtinë regjistrohen 57 raste të reja me koronavirus
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike gjatë të dielës ka regjistruar 57 raste të reja me koronavirus në Prishtinë. “Komuna e Prishtinës 57 raste”, thuhet në njoftimin e IKSHPK’së. Me këtë shkon në 763 numri i ...
Gazeta Express | 05-Jul-2020 23:54
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike gjatë të dielës ka regjistruar 57 raste të reja me koronavirus në Prishtinë. “Komuna e Prishtinës 57 raste”, thuhet në njoftimin e IKSHPK’së. Me këtë shkon në 763 numri i ...

Edhe 152 raste të reja me koronavirus në vend, 28 të shëruar
Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 324 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 152 ...
Klan Kosova | 05-Jul-2020 23:51
Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 324 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 152 ...

152 raste të reja në Kosovë
Sot më 5 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 324 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të ...
AlbInfo | 05-Jul-2020 23:51
Sot më 5 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 324 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved