ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/08/2020 02:27

Mustafa: Pas aktakuzës ndaj Thaçit e Veselit, Vendi është futur në situatë e cila nuk garanton stabilitet të institucioneve

Mustafa: Pas aktakuzës ndaj Thaçit e Veselit, Vendi është futur në situatë e cila nuk garanton stabilitet të institucioneve
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se, pas propozim aktakuzës nga Specialja ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli, Kosova është futur në një gjendje me shumë të panjohura, që nuk determinon ...
Telegrafi | 04-Jul-2020 21:58
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se, pas propozim aktakuzës nga Specialja ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli, Kosova është futur në një gjendje me shumë të panjohura, që nuk determinon ...

Veteranët i përgjigjen Veselit: OVL UÇK i ka strukturat që vendosin si të veprojnë
Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i ka reaguar kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli i cili kërkoi anulimin e protestës së paralajmëruar për 9 korrik. Përmes një statusi në Facebook, ...
Telegrafi | 04-Jul-2020 20:08
Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i ka reaguar kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli i cili kërkoi anulimin e protestës së paralajmëruar për 9 korrik. Përmes një statusi në Facebook, ...

Diplomacia e PD në dorë të Aldo Bumçit: Rama mori rol paternalist, i dha Vuçiçit kapital politik në raport me Kosovën
Ish-ministri i Jashtëm, Aldo Bumçi, ka komentuar dialogun mes Kosovës dhe Serbisë dhe rolin e Shqipërisë. I ftuar në emsionin “Java”, Bumçi akuzoi kryeministrin Rama, se me kursin e ri që nisi, i hapi rrugë Serbisë. ...
GazetaTema | 03-Jul-2020 23:17
Ish-ministri i Jashtëm, Aldo Bumçi, ka komentuar dialogun mes Kosovës dhe Serbisë dhe rolin e Shqipërisë. I ftuar në emsionin “Java”, Bumçi akuzoi kryeministrin Rama, se me kursin e ri që nisi, i hapi rrugë Serbisë. ...

Gjenerali Lame: Aktakuzat kundër Thaçit e Veselit janë të ndikuara nga shërbimet serbo-ruse
Ushtria Çlirimtare e Kosovës nuk ka kryer krime thotë gjenerali Kudusi Lame i cili atë kohë ishte komandant i zonës së Kukësit. Gjenerali Lame thotë se aktakuzat e pakonfirmuara nga Dhomat e Specializuara kundër ...
Arbresh | 04-Jul-2020 23:42
Ushtria Çlirimtare e Kosovës nuk ka kryer krime thotë gjenerali Kudusi Lame i cili atë kohë ishte komandant i zonës së Kukësit. Gjenerali Lame thotë se aktakuzat e pakonfirmuara nga Dhomat e Specializuara kundër ...

Mustafa thotë që po rrezikohet Kosova: Na duhet qeveri më e fortë
Isa Mustafa i Lidhjes Demokratike të Kosovës nuk i ka lënë vend keqkuptimeve duke e paraqitur të plotë prononcimin e tij për televizionin e familjes Surroi, Koha. Ai ka shpjeguar qëndrimin e tij se “Kosovës i duhen ...
Shprehja | 04-Jul-2020 23:06
Isa Mustafa i Lidhjes Demokratike të Kosovës nuk i ka lënë vend keqkuptimeve duke e paraqitur të plotë prononcimin e tij për televizionin e familjes Surroi, Koha. Ai ka shpjeguar qëndrimin e tij se “Kosovës i duhen ...

Mustafa: Paralajmërimi i Prokurorisë së Speciales flet për një betejë të gjatë të Kosovës me Serbinë
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, përmes një shkrimi në Facebook, tha se paralajmërimi i Prokurorisë së Speciales flet për një betejë të gjatë në mes të Kosovës dhe Serbisë. Ai gjithashtu tha se ...
TetovaSot | 04-Jul-2020 22:43
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, përmes një shkrimi në Facebook, tha se paralajmërimi i Prokurorisë së Speciales flet për një betejë të gjatë në mes të Kosovës dhe Serbisë. Ai gjithashtu tha se ...

Mustafa: Pas aktakuzës ndaj Thaçit e Veselit, vendi është futur në një gjendje me shumë të panjohura
Kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka thënë se pas propozim aktakuzës nga Specialja ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli, situata në Kosovë është tjetër Mustafa me anë të një shkrimi në facebook ...
Arbresh | 04-Jul-2020 22:42
Kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka thënë se pas propozim aktakuzës nga Specialja ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli, situata në Kosovë është tjetër Mustafa me anë të një shkrimi në facebook ...

Mustafa pas aktakuzës ndaj Thaçit e Veselit: Jemi në një gjendje me shumë të panjohura, na duhen institucione të fuqishme
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se situata në Kosovë është tjetër pasë dorëzimt të aktakuzës nga Prokuroria e Specializuar në Hagë ndaj Presidentit Hashim Thaçi, dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli. “Tani ...
Klan Kosova | 04-Jul-2020 22:31
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se situata në Kosovë është tjetër pasë dorëzimt të aktakuzës nga Prokuroria e Specializuar në Hagë ndaj Presidentit Hashim Thaçi, dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli. “Tani ...

Gjenerali Lame: Aktakuzat kundër Thaçit e Veselit janë të ndikuara nga shërbimet serbo-ruse
Për luftëtarët e UÇK-së Lame thotë se shkelën vetëm një herë diciplinën, kur nuk donin të qëndronin në kampet stërvitore por ishin të flakët që të futeshin menjëherë në luftë për ta mbrojtur atdheun e tyre. “Jam i ...
Lajminet | 04-Jul-2020 22:31
Për luftëtarët e UÇK-së Lame thotë se shkelën vetëm një herë diciplinën, kur nuk donin të qëndronin në kampet stërvitore por ishin të flakët që të futeshin menjëherë në luftë për ta mbrojtur atdheun e tyre. “Jam i ...

Mustafa: Paralajmërimi i Prokurorisë së Speciales flet për një betejë të gjatë të Kosovës me Serbinë
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, përmes një shkrimi në Facebook, tha se paralajmërimi i Prokurorisë së Speciales flet për një betejë të gjatë në mes të Kosovës dhe Serbisë. Ai gjithashtu tha se ...
Gazeta Express | 04-Jul-2020 22:25
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, përmes një shkrimi në Facebook, tha se paralajmërimi i Prokurorisë së Speciales flet për një betejë të gjatë në mes të Kosovës dhe Serbisë. Ai gjithashtu tha se ...

Gjenerali Lame për UÇK-në: Nuk ka pasur krime lufte, sepse disiplina ishte e madhe
Ushtria Çlirimtare e Kosovës nuk ka kryer krime thotë gjenerali Kudusi Lame i cili atë kohë ishte komandant i zonës së Kukësit. Gjenerali Lame thotë se aktakuzat e pakonfirmuara nga Dhomat e Specializuara kundër ...
TetovaSot | 04-Jul-2020 22:23
Ushtria Çlirimtare e Kosovës nuk ka kryer krime thotë gjenerali Kudusi Lame i cili atë kohë ishte komandant i zonës së Kukësit. Gjenerali Lame thotë se aktakuzat e pakonfirmuara nga Dhomat e Specializuara kundër ...

Lajme: Nuk ka pasur krime lufte, sepse disiplina ishte e madhe
Ushtria Çlirimtare e Kosovës nuk ka kryer krime thotë gjenerali Kudusi Lame i cili atë kohë ishte komandant i zonës së Kukësit. Gjenerali Lame thotë se aktakuzat e pakonfirmuara nga Dhomat e Specializuara kundër ...
Gazeta Express | 04-Jul-2020 22:13
Ushtria Çlirimtare e Kosovës nuk ka kryer krime thotë gjenerali Kudusi Lame i cili atë kohë ishte komandant i zonës së Kukësit. Gjenerali Lame thotë se aktakuzat e pakonfirmuara nga Dhomat e Specializuara kundër ...

Veseli kërkon anulimin e protestës së paralajmëruar nga organizatat e dala nga lufta, i falënderon për mbështetjen
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, i ka falënderuar të gjithë bashkëluftëtarët dhe qytetarët për mbështetjen e treguar këto ditë dhe për gatishmërinë e secilit për t’iu gjetur pranë. Lideri i ...
Telegrafi | 04-Jul-2020 17:12
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, i ka falënderuar të gjithë bashkëluftëtarët dhe qytetarët për mbështetjen e treguar këto ditë dhe për gatishmërinë e secilit për t’iu gjetur pranë. Lideri i ...

Isa Mustafa paralajmëron mundësinë e zgjerimit të koalicionit qeverisës
Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është shprehur se partia e tij është gati që të zgjerojë koalicionin me qëllim forcimin e shtetit të Kosovës. Mustafa ka deklaruar për KTV se vendi është futur në ...
EkonomiaOnline | 04-Jul-2020 21:55
Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është shprehur se partia e tij është gati që të zgjerojë koalicionin me qëllim forcimin e shtetit të Kosovës. Mustafa ka deklaruar për KTV se vendi është futur në ...

Mustafa: Jemi në një gjendje me shumë të panjohura, na duhen institucione të fuqishme
Ky i fundit, me anë të një postimi në Facebook, ka thënë se situata në Kosovë, është ndryshe nga ajo që ishte para 24 qershorit, shkruan . Sipas tij, Kosova tani është në një gjendje me shumë të panjohura që nuk ...
Lajminet | 04-Jul-2020 21:52
Ky i fundit, me anë të një postimi në Facebook, ka thënë se situata në Kosovë, është ndryshe nga ajo që ishte para 24 qershorit, shkruan . Sipas tij, Kosova tani është në një gjendje me shumë të panjohura që nuk ...

LDK synon zgjerimin e koalicionit qeverises
Lidhja Demokratike e Kosovës synon ta zgjerojë koalicionin qeverisës. Kreu i kësaj partie, Isa Mustafa, ka deklaruar se vendi është futur në situatë e cila nuk garanton stabilitet të institucioneve, pas aktakuzës për ...
PortaliOnline | 04-Jul-2020 20:59
Lidhja Demokratike e Kosovës synon ta zgjerojë koalicionin qeverisës. Kreu i kësaj partie, Isa Mustafa, ka deklaruar se vendi është futur në situatë e cila nuk garanton stabilitet të institucioneve, pas aktakuzës për ...

Veseli kërkon anulimin e protestës së thirrur nga OVL e UÇK-së
Prishtinë, 4 korrik 2020 – Kryetari i Partise¨ Demokratike te¨ Kosove¨s, Kadri Veseli, u ka bër thirrje organizatorëve të protestës së ftuar nga Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL e ...
Illyriapress | 04-Jul-2020 20:32
Prishtinë, 4 korrik 2020 – Kryetari i Partise¨ Demokratike te¨ Kosove¨s, Kadri Veseli, u ka bër thirrje organizatorëve të protestës së ftuar nga Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL e ...

Gucati: Protesta do të mbahet me 9 korrik në Prishtinë në ora 12:00
Kryetari i Organizatës së Veteranëve të të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, ka thënë se protesta e paralajmëruar për 9 korrik do të mbahet. “Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë ...
EkonomiaOnline | 04-Jul-2020 20:20
Kryetari i Organizatës së Veteranëve të të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, ka thënë se protesta e paralajmëruar për 9 korrik do të mbahet. “Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë ...

Gucati: Protesta do të mbahet me 9 korrik në Prishtinë në ora 12:00
Kryetari i Organizatës së Veteranëve të të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, ka thënë se protesta e paralajmëruar për 9 korrik do të mbahet. “Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë ...
Klan Kosova | 04-Jul-2020 20:14
Kryetari i Organizatës së Veteranëve të të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, ka thënë se protesta e paralajmëruar për 9 korrik do të mbahet. “Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë ...

Mustafa: Vendi është futur në situatë e cila nuk garanton stabilitet të institucioneve
Lidhja Demokratike e Kosovës synon ta zgjerojë koalicionin qeverisës. Kreu i kësaj partie, Isa Mustafa, ka deklaruar se vendi është futur në situatë e cila nuk garanton stabilitet të institucioneve, pas aktakuzës për ...
TetovaSot | 04-Jul-2020 20:12
Lidhja Demokratike e Kosovës synon ta zgjerojë koalicionin qeverisës. Kreu i kësaj partie, Isa Mustafa, ka deklaruar se vendi është futur në situatë e cila nuk garanton stabilitet të institucioneve, pas aktakuzës për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved