ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/08/2020 02:02

“Institucioni Shtetëror i Kulteve është kthyer në kult”/ Ekspertët pas ngjarjes në Kombinat: Të hetohet çdo gjë që lëviz

“Institucioni Shtetëror i Kulteve është kthyer në kult”/ Ekspertët pas ngjarjes në Kombinat: Të hetohet çdo gjë që lëviz
Anisa Josifi, u pa për herë të fundit jashtë shtëpisë, ditën kur humbi vendin e punës. Pas saj, pasi e larguan nga detyra si ekonomiste, edhe Blerta u mbyll në shtëpi.
Top Channel | 03-Jul-2020 20:41
Anisa Josifi, u pa për herë të fundit jashtë shtëpisë, ditën kur humbi vendin e punës. Pas saj, pasi e larguan nga detyra si ekonomiste, edhe Blerta u mbyll në shtëpi.

Tronditëse dëshmia e fqinjës së familjes Josifi: Pallati u mbush me erën e kufomave…
E kush mund ta kishte imagjinuar që nënë e bijë, do të zgjidhnin të vetëflijoheshin me shpresën që do të ringjalleshin sërish. Nënë e bijë, të identifikuara si Zhaneta dhe Anisa Josifi, mbrëmjen e djeshme u gjetën të ...
Top Channel | 03-Jul-2020 18:16
E kush mund ta kishte imagjinuar që nënë e bijë, do të zgjidhnin të vetëflijoheshin me shpresën që do të ringjalleshin sërish. Nënë e bijë, të identifikuara si Zhaneta dhe Anisa Josifi, mbrëmjen e djeshme u gjetën të ...

U vetëflijuan për t’u ringjallur, nënë e bijë do të përcillen për në banesën e fundit në vendlindje
Zhaneta Josifi 56-vjeç dhe vajza e saj Anisa Josifi 30-vjeç do të prehen në banesën e fundit në qytetin e tyre të origjinës në Përmet. Pasditen e sotme në lagjen ku ato jetonin janë afishuar edhe lajmërimet e ndarjes ...
GazetaTema | 03-Jul-2020 22:58
Zhaneta Josifi 56-vjeç dhe vajza e saj Anisa Josifi 30-vjeç do të prehen në banesën e fundit në qytetin e tyre të origjinës në Përmet. Pasditen e sotme në lagjen ku ato jetonin janë afishuar edhe lajmërimet e ndarjes ...

“Me sektin fetar u lidhën në Tiranë”, flasin shoqet e Zhanetës në Përmet: Këtu shiste rroba, nuk e besojmë dot atë që ndodhi
Ngjarja në kufijtë e të paimagjinueshmes që ka ndodhur në Kombinat, ka tronditur opinion publik. Zhaneta Josifi, nëna e dy vajzave, njëra tashmë ka ndërruar jetë, ndërsa tjetra ndodhet në gjendje të rënduar psikologjike ...
GazetaTema | 03-Jul-2020 17:55
Ngjarja në kufijtë e të paimagjinueshmes që ka ndodhur në Kombinat, ka tronditur opinion publik. Zhaneta Josifi, nëna e dy vajzave, njëra tashmë ka ndërruar jetë, ndërsa tjetra ndodhet në gjendje të rënduar psikologjike ...

Dëshmitë e ngjarjes tronditëse: Vajza e vdekur prej muajsh, nëna dhe motra besonin te ringjallja
“Se keni idenë çfarë kaluam ne për të fituar ringjalljen. Nëna vdiq, unë mbijetova”, ishin fjalët e para të Blerta Josifit, të mbijetuarës së vetme të ngjarjes makabër, ku nënë e bijë, Zhaneta Josifi, 56 vjeç dhe vajza ...
GazetaTema | 03-Jul-2020 17:37
“Se keni idenë çfarë kaluam ne për të fituar ringjalljen. Nëna vdiq, unë mbijetova”, ishin fjalët e para të Blerta Josifit, të mbijetuarës së vetme të ngjarjes makabër, ku nënë e bijë, Zhaneta Josifi, 56 vjeç dhe vajza ...

“Vajzat e forta nuk e vrasin veten” Bledi Mane për vetëflijimin e nënë e bij në Kombinat: U yshtën drejt largimit
Gazetari Bledi Mane me anë të një statusi në Facebook ka dhënë detaje të reja rreth vetflijimit të nënë e bijë në Kombinat.
Top Channel | 03-Jul-2020 16:28
Gazetari Bledi Mane me anë të një statusi në Facebook ka dhënë detaje të reja rreth vetflijimit të nënë e bijë në Kombinat.

Vetëflijohen, nënë e bijë! Të afërmit e viktimave: Ishin praktikante të një sekti fetar
Kjo është dera e banesës së familjes Josifi, brenda së cilës polici, mbrëmjen e së enjtes gjeti të vdekur Zhaneta Josifin 56 vjeçe dhe vajzën e saj 30 vjeçe.
Top Channel | 03-Jul-2020 15:13
Kjo është dera e banesës së familjes Josifi, brenda së cilës polici, mbrëmjen e së enjtes gjeti të vdekur Zhaneta Josifin 56 vjeçe dhe vajzën e saj 30 vjeçe.

“Ik mos ta shoh bojën”/ Komshija e Zhanetës rrëfen detaje rrëqethëse: I thashë ku e ke Anisën?
U tretën, pa bukë e ujë pranë njëra-tjetrës, jo me ditë, por më javë dhe muaj… Vendosën të shkonin drejt vdekjes, për të pritur ringjalljen. Zhaneta, Anisa dhe Blerta Josifi janë protagonistet e një prej ngjarjeve më ...
Telegraf | 03-Jul-2020 17:34
U tretën, pa bukë e ujë pranë njëra-tjetrës, jo me ditë, por më javë dhe muaj… Vendosën të shkonin drejt vdekjes, për të pritur ringjalljen. Zhaneta, Anisa dhe Blerta Josifi janë protagonistet e një prej ngjarjeve më ...

“Nuk mund të imagjinohet nga mendjet njerëzore”, mediat greke raportojnë ngjarjen horror në Kombinat: Dëshmitaret e Jehovait vendosën të sakrifikojnë veten për ” t’u ringjallur”
Në mediat greke ndër lajmet kryesore ditën e sotme gjendet edhe ngjarja horror e ndodhur një ditë më parë në Kombinat në kryeqytet. “ Zougla ” ka raportuar vdekjen e Zhaneta Josifit dhe vajzës së saj Anisa, të cilat ...
GazetaTema | 03-Jul-2020 14:37
Në mediat greke ndër lajmet kryesore ditën e sotme gjendet edhe ngjarja horror e ndodhur një ditë më parë në Kombinat në kryeqytet. “ Zougla ” ka raportuar vdekjen e Zhaneta Josifit dhe vajzës së saj Anisa, të cilat ...

Nënë e bijë i dhanë fund jetës/ Gazetari tregon detajin tronditës: Edhe babai i tyre…
Në emisionin “Shqipëria Live” në Top Channel po diskutohet rreth ngjarjes së rëndë që tronditi kryeqytetin mbrëmjen e djeshme ku në një banesë në zonën e Kombinatit u gjetën të vetëflijuara nënë e bijë të cilat besohet ...
Top Channel | 03-Jul-2020 13:54
Në emisionin “Shqipëria Live” në Top Channel po diskutohet rreth ngjarjes së rëndë që tronditi kryeqytetin mbrëmjen e djeshme ku në një banesë në zonën e Kombinatit u gjetën të vetëflijuara nënë e bijë të cilat besohet ...

“Dëshmitarët e Jahovait të shpallen të paligjshme”, eksperti kriminalist: Shteti ka çeduar…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme që ka tronditur Tiranën dhe opinionin publik. Një nënë së bashku me të bijën, Zhaneta dhe Anisa Josifi, janë gjetur pa shenja jete në banesën e tyre. Gjithashtu edhe ...
Telegraf | 03-Jul-2020 17:19
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme që ka tronditur Tiranën dhe opinionin publik. Një nënë së bashku me të bijën, Zhaneta dhe Anisa Josifi, janë gjetur pa shenja jete në banesën e tyre. Gjithashtu edhe ...

“S’ka bërë ditët, nuk e takon dot”/ Ja çfarë deklaroi kunati për gruan që u vetëflijua bashkë më të bijën në Kombinat
Kunati i Zhaneta Josifit, 56-vjeçarja që u gjet e vdekur bashkë me njërën nga vajzat në apartamentin e saj në Kombinat, jep detaje të reja lidhur me ngjarjen shokuese. Duke folur për mediat, ai ka treguar se kishte një ...
Telegraf | 03-Jul-2020 17:10
Kunati i Zhaneta Josifit, 56-vjeçarja që u gjet e vdekur bashkë me njërën nga vajzat në apartamentin e saj në Kombinat, jep detaje të reja lidhur me ngjarjen shokuese. Duke folur për mediat, ai ka treguar se kishte një ...

Nënë e bijë të vetëflijuara në banesë/ Fqinja: Kishte dy vjet që nuk dilnin nga shtëpia, nuk pranonin ndihma…
Tirana u trondit mbrëmjen e djeshme pas një ngjarje tepër të rëndë, ku në Kombinat u gjetën të vetëvrara nënë e bijë Zhaneta dhe Anisa Josifi. Këto të fundit thuhet se se ishin besimtare të sektit fetar “Dëshmitarët e ...
Top Channel | 03-Jul-2020 13:42
Tirana u trondit mbrëmjen e djeshme pas një ngjarje tepër të rëndë, ku në Kombinat u gjetën të vetëvrara nënë e bijë Zhaneta dhe Anisa Josifi. Këto të fundit thuhet se se ishin besimtare të sektit fetar “Dëshmitarët e ...

Fqinjet tregojnë momentet e fundit me gruan dhe vajzën që u flijuan: I rashë derës Zhaneta me tha zhduku mos ta shoh bojën, dy vjet që nuk dilnin nga shtëpia
Për vetëflijimin e Zhaneta Josifit së bashku me të bijën, ngjarje që ka ndodhur në zonën e Kombinatit në Tiranë, e cila ka tronditur opinionin publik, kanë folur edhe fqinjët e saj, me të cilët ajo nuk ka folur për një ...
GazetaTema | 03-Jul-2020 14:03
Për vetëflijimin e Zhaneta Josifit së bashku me të bijën, ngjarje që ka ndodhur në zonën e Kombinatit në Tiranë, e cila ka tronditur opinionin publik, kanë folur edhe fqinjët e saj, me të cilët ajo nuk ka folur për një ...

Çfarë dimë deri tani për vetëflijimin e nënës dhe dy vajzave, Dëshmitare të Jehovait
Zhaneta dhe Anisa Josifi, nënë e bijë, 56 dhe 33 vjeç, janë gjetur të vetëflijuara në shtëpinë e tyre në Kombinat, ndërsa vajza tjetër, Blerta Josifi, 34 vjeç është në gjendje të rëndë shëndetësore. Të treja kanë qenë ...
Telegraf | 03-Jul-2020 16:16
Zhaneta dhe Anisa Josifi, nënë e bijë, 56 dhe 33 vjeç, janë gjetur të vetëflijuara në shtëpinë e tyre në Kombinat, ndërsa vajza tjetër, Blerta Josifi, 34 vjeç është në gjendje të rëndë shëndetësore. Të treja kanë qenë ...

Gjyqtarja mungon për arsye shëndetësore, shtyhet sërish seanca për ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla
Shtyhet sërish seanca për ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla në Gjykatën e Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin. Gazetarja Klodiana Lala raportoi për “BalkanWeb” se seanca paraprake është shtyrë për shkak se ...
BalkanWeb | 03-Jul-2020 13:16
Shtyhet sërish seanca për ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla në Gjykatën e Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin. Gazetarja Klodiana Lala raportoi për “BalkanWeb” se seanca paraprake është shtyrë për shkak se ...

Tragjedia në Tiranë, jehonë në mediat greke: Familja vetësakrifikohet për “ringjalljen”
Ngjarja tragjike e Kombinatit që mund të cilësohet përtej imagjinatës njerëzore dhe e padëgjuar në asnjë vend të botës më parë, ka marrë vëmendjen e mediave fqinje. Mediat greke i kanë dhënë jehonë lajmit tronditës, ku ...
Telegraf | 03-Jul-2020 15:40
Ngjarja tragjike e Kombinatit që mund të cilësohet përtej imagjinatës njerëzore dhe e padëgjuar në asnjë vend të botës më parë, ka marrë vëmendjen e mediave fqinje. Mediat greke i kanë dhënë jehonë lajmit tronditës, ku ...

Vetëflijimi horror i nënë e bijë/ Fqinjët: Sekti i mori më qafë, edhe babai iu vetëvra
Kjo është dera e banesës së familjes Josifi, familje e përbërë nga nëna dhe dy vajzat e saj, të cilat për shkak të besimit të tyre vendosën që të vetëflijohen. E para që ndërroi jetë ishte Anisa Josifi. 30 vjeçarja ...
VizionPlus | 03-Jul-2020 15:34
Kjo është dera e banesës së familjes Josifi, familje e përbërë nga nëna dhe dy vajzat e saj, të cilat për shkak të besimit të tyre vendosën që të vetëflijohen. E para që ndërroi jetë ishte Anisa Josifi. 30 vjeçarja ...

Të vetëflijuara në banesë nënë e bijë/ Reagojnë “Dëshmitarët e Jehovait”: Nuk kanë qenë pjesëtarë të Organizatës sonë …
Një ngjarje e rëndë tronditi kryeqytetin mbrëmjen e djeshme pasi në Kombinat u gjetën të vrara, nënë e bijë Zhaneta dhe Anisa Josifi, të vetëflijuara në banesë, të cilat thuhej se ishin besimtare të sektit fetar ...
Top Channel | 03-Jul-2020 12:30
Një ngjarje e rëndë tronditi kryeqytetin mbrëmjen e djeshme pasi në Kombinat u gjetën të vrara, nënë e bijë Zhaneta dhe Anisa Josifi, të vetëflijuara në banesë, të cilat thuhej se ishin besimtare të sektit fetar ...

Vetëflijimi për motive fetare, sociologu Tushi flet për “Dëshmitarët e Jehovait”: Shteti të ndalojë sektet që ushqejnë vetëvrasjen
Autoritetet janë ende në fazën e dyshimeve se pas tragjedisë së e zbuluar mbrëmjen e së enjtes në zonën e Kombinatit, ku e ëma dhe njëra prej vajzave të saj ndërruan jetë nga vetëflijimi duke refuzuar ushqimin dhe ujin ...
GazetaTema | 03-Jul-2020 13:18
Autoritetet janë ende në fazën e dyshimeve se pas tragjedisë së e zbuluar mbrëmjen e së enjtes në zonën e Kombinatit, ku e ëma dhe njëra prej vajzave të saj ndërruan jetë nga vetëflijimi duke refuzuar ushqimin dhe ujin ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved