ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/08/2020 02:27

Fatmir Ajeti, i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

Fatmir Ajeti, i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale
Fatmir Ajeti është i ftuari i radhës për intervistim nga Gjykata Speciale. Këtë e ka bërë të ditur Nasim Haradinaj nga Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së. “Sapo u informova se i ftuar nga Gjykata Speciale është ...
Telegrafi | 03-Jul-2020 19:45
Fatmir Ajeti është i ftuari i radhës për intervistim nga Gjykata Speciale. Këtë e ka bërë të ditur Nasim Haradinaj nga Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së. “Sapo u informova se i ftuar nga Gjykata Speciale është ...

A do të jetë Kosova pjesë e Shengenit Ballkanik? Rama: Duhet të jemi bashkë për hapësirat e përbashkëta
Teksa u pyet nga gazetarët për faktin nëse ia kishte parashtruar kërkesën homologut të tij Avdullah Hoti që Kosova të jetë pjesë e Shengenit Ballkanik, kryeministri Edi Rama theksoi se do të donte që të dy vendet të ...
BalkanWeb | 03-Jul-2020 12:24
Teksa u pyet nga gazetarët për faktin nëse ia kishte parashtruar kërkesën homologut të tij Avdullah Hoti që Kosova të jetë pjesë e Shengenit Ballkanik, kryeministri Edi Rama theksoi se do të donte që të dy vendet të ...

Do t’i bashkohet Kosova shengenit rajonal? Rama tregon dialogun me Hotin: Mbyllja nuk është patriotizëm, vullneti në Tiranë dhe Prishtinë nuk ka munduar
Kryeministri Edi Rama është pyetur gjatë konferencës për shtyp me kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti se cili ka qenë diskutimi lidhur me shengenin rajonal. Ai u shpreh nuk është patriotizëm të mbash në këmbë ...
GazetaTema | 03-Jul-2020 12:39
Kryeministri Edi Rama është pyetur gjatë konferencës për shtyp me kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti se cili ka qenë diskutimi lidhur me shengenin rajonal. Ai u shpreh nuk është patriotizëm të mbash në këmbë ...

Bujanoci del në përkrahje të Thaçit e Veselit: UÇK-ja bëri luftë të drejtë
Komuna e Bujanocit në Luginën e Preshevës ka reaguar ndaj pretendimeve që Zyra e Prokurorit Special ka ngritur për krime lufte kundër Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veselit. Në ...
Telegrafi | 03-Jul-2020 16:10
Komuna e Bujanocit në Luginën e Preshevës ka reaguar ndaj pretendimeve që Zyra e Prokurorit Special ka ngritur për krime lufte kundër Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veselit. Në ...

Dogana në Durrës dhe njësimi i dokumenteve/ Rama: Shengeni rajonal do të hapte kufirin me Kosovën
Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës me Kryeministrin Hot u ndal te marrëveshjet mes Shqipërisë dhe Kosovës, por edhe shengenin rajonal.
Top Channel | 03-Jul-2020 12:06
Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës me Kryeministrin Hot u ndal te marrëveshjet mes Shqipërisë dhe Kosovës, por edhe shengenin rajonal.

Aktakuzat ndaj Thaçit, Rama kritika ndërkombëtarëve: Fletërrufe, me demek flet për drejtësi!
Kryeministri Edi Rama në një konferencë të përbashkët me homologun e tij kosovar, Avdulla Hoti nuk i kurseu kritikat e tij në lidhje me aktakuzat e ngritura ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe ish-kryetarit të Kuvendit, ...
BalkanWeb | 03-Jul-2020 12:00
Kryeministri Edi Rama në një konferencë të përbashkët me homologun e tij kosovar, Avdulla Hoti nuk i kurseu kritikat e tij në lidhje me aktakuzat e ngritura ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe ish-kryetarit të Kuvendit, ...

Veterani i UÇK-së, Afrim Bytyqi ftohet nga Gjykata Speciale
Veterani i luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Afrim Bytyqi është i ftuari i radhës i Gjykatës Speciale. Kështu ka bërë të ditur kryetar i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati. “Sapo u ...
Telegrafi | 03-Jul-2020 15:34
Veterani i luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Afrim Bytyqi është i ftuari i radhës i Gjykatës Speciale. Kështu ka bërë të ditur kryetar i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati. “Sapo u ...

Rama: Specialja të mos deformohet në një padrejtësi ndaj Kosovës dhe UÇK-së
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama edhe gjatë takimit me homologun e tij, Avdullah Hoti i ka dalë në krahë presidentit, Hashim Thaçi dhe liderit të PDK-së, Kadri Veseli pas propozim-aktakuzave për krime lufte. Rama në ...
Shprehja | 04-Jul-2020 04:50
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama edhe gjatë takimit me homologun e tij, Avdullah Hoti i ka dalë në krahë presidentit, Hashim Thaçi dhe liderit të PDK-së, Kadri Veseli pas propozim-aktakuzave për krime lufte. Rama në ...

Gjykata Speciale e thërret për ta marrë në pyetje edhe një veteran të UÇK-së
”Sapo u informova se i ftuar nga Gjykata Speciale është Fatmir Ajeti nga Prishtina”, shkruan Haradinaj. Kujtojmë se OVL e UÇK-së do të organizojë protestë me kërkesën për zhbërjen e Speciales. Kjo Gjykatë, para pak ...
Lajminet | 03-Jul-2020 20:17
”Sapo u informova se i ftuar nga Gjykata Speciale është Fatmir Ajeti nga Prishtina”, shkruan Haradinaj. Kujtojmë se OVL e UÇK-së do të organizojë protestë me kërkesën për zhbërjen e Speciales. Kjo Gjykatë, para pak ...

Gjykata Speciale e thërret për ta marrë në pyetje edhe një veteran të UÇK’së
Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj, ka njoftuar se Gjykata Speciale ka ftuar edhe një ish-pjesëtar të UÇK’së për ta marrë në pyetje. ”Sapo u informova se ...
Gazeta Express | 03-Jul-2020 20:03
Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj, ka njoftuar se Gjykata Speciale ka ftuar edhe një ish-pjesëtar të UÇK’së për ta marrë në pyetje. ”Sapo u informova se ...

Gjykata Speciale s’ndalet, fton Fatmir Ajetin
Gjykata Speciale nuk po ndalet me ftesat e saj për kosovarët. Edhe Fatmir Ajeti nga Prishtina u ftua nga Specialja, shkruan Indeksonline. Lajmin e ka bërë të ditur nënkryetari i OVL UÇK-së, Nasim Haradinaj. “Sapo u ...
Indeks Online | 03-Jul-2020 19:37
Gjykata Speciale nuk po ndalet me ftesat e saj për kosovarët. Edhe Fatmir Ajeti nga Prishtina u ftua nga Specialja, shkruan Indeksonline. Lajmin e ka bërë të ditur nënkryetari i OVL UÇK-së, Nasim Haradinaj. “Sapo u ...

Ziberi flet për aktakuzën ndaj Thaçit e Veselit: Njoftim i motivuar politikisht për ta dëmtuar procesin e marrëveshjes finale
Kandidati i parë shqiptar për Kryeministër në Maqedoninë e Veriut Naser Ziberi, ka komentuar propozim aktakuzën e Prokurorisë Speciale ndaj Presidentit të Kosovës Hashim Thaçit dhe ish-kreyparlamentarit Kadri Veseli. ...
Klan Kosova | 03-Jul-2020 19:18
Kandidati i parë shqiptar për Kryeministër në Maqedoninë e Veriut Naser Ziberi, ka komentuar propozim aktakuzën e Prokurorisë Speciale ndaj Presidentit të Kosovës Hashim Thaçit dhe ish-kreyparlamentarit Kadri Veseli. ...

Fatmir Ajeti ftohet nga Gjykata Speciale
Fatmir Ajeti është i ftuari i radhës për intervistim nga Gjykata Speciale. Këtë e ka bërë të ditur Nasim Haradinaj nga Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, transmeton portali . “Sapo u informova se i ftuar nga ...
Arbresh | 03-Jul-2020 19:09
Fatmir Ajeti është i ftuari i radhës për intervistim nga Gjykata Speciale. Këtë e ka bërë të ditur Nasim Haradinaj nga Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, transmeton portali . “Sapo u informova se i ftuar nga ...

Specialja fton edhe një veteran të UÇK-së për intervistim
Një tjetër veteran të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës e ka ftuar Gjykata Speciale për intervistim. Bëhet fjalë për Afrim Bytyqin, transmeton Koha.net Lajmin e konfirmoi përmes Facebook-ut kreu i OVL-UÇK, Hysni ...
Portalb | 03-Jul-2020 17:22
Një tjetër veteran të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës e ka ftuar Gjykata Speciale për intervistim. Bëhet fjalë për Afrim Bytyqin, transmeton Koha.net Lajmin e konfirmoi përmes Facebook-ut kreu i OVL-UÇK, Hysni ...

Familja e ish – Presidentit Rugova del me një deklaratë për aktakuzën ndaj Thaçit e Veselit
Familja e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, ka reaguar për ngritjen e aktakuzës të Prokurorisë së Specializuar ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe të parit të PDK-së, Kadri Veseli. Nga kjo familje kanë kujtuar ...
Gazeta Express | 03-Jul-2020 16:52
Familja e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, ka reaguar për ngritjen e aktakuzës të Prokurorisë së Specializuar ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe të parit të PDK-së, Kadri Veseli. Nga kjo familje kanë kujtuar ...

Kryeministri Hoti zhvillon vizitën e parë në Shqipëri, pritet nga krerët shtetëror (VIDEO)
Nuk priti shumë për t’ia kthyer vizitën. Këtë të premte, kryeministri Avdullah Hoti po qëndron në Shqipëri, tash si mysafir i homologut Edi Rama, i cili vizitoi Kosovën pak ditë më parë. Por, nikoqiri sikur edhe në ...
Klan Kosova | 03-Jul-2020 16:28
Nuk priti shumë për t’ia kthyer vizitën. Këtë të premte, kryeministri Avdullah Hoti po qëndron në Shqipëri, tash si mysafir i homologut Edi Rama, i cili vizitoi Kosovën pak ditë më parë. Por, nikoqiri sikur edhe në ...

Familja e ish-presidentit Rugova beson në pafajësinë e Thaçit dhe Veselit
Familja e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, ka reaguar për ngritjen e aktakuzës të Prokurorisë së Specializuar ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe të parit të PDK-së, Kadri Veseli. Nga kjo familje kanë kujtuar ...
Lajminet | 03-Jul-2020 16:02
Familja e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, ka reaguar për ngritjen e aktakuzës të Prokurorisë së Specializuar ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe të parit të PDK-së, Kadri Veseli. Nga kjo familje kanë kujtuar ...

Reagon familja e ish-presidentit Rugova: Besojmë në pafajësinë e Thaçit dhe Veselit
Aktakuza e çuditshme e ngritur nga Gjykata Speciale ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK’së, Kadri Veseli, ka bërë që të ngjallë reagime të mëdha në Kosovë dhe jashtë saj, reagim i tillë sot ka ardhur edhe ...
EkonomiaOnline | 03-Jul-2020 15:59
Aktakuza e çuditshme e ngritur nga Gjykata Speciale ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK’së, Kadri Veseli, ka bërë që të ngjallë reagime të mëdha në Kosovë dhe jashtë saj, reagim i tillë sot ka ardhur edhe ...

Veterani i luftës së UÇK-së ftohet në Gjykatën Speciale
Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati ka njoftuar se është ftuar nga Gjykata Speciale një veteran i UÇK-së, transmeton Zeri.info Gucati ka bërë të ditur se nga Specialja është ftuar ...
Zeri | 03-Jul-2020 15:48
Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati ka njoftuar se është ftuar nga Gjykata Speciale një veteran i UÇK-së, transmeton Zeri.info Gucati ka bërë të ditur se nga Specialja është ftuar ...

Specialja fton një ish-pjesëtar të UÇK-së
Gjykata Speciale ka ftuar për intervistë ish-pjesëtarin e UÇK-së, Afrim Bytyqin. Lajmin është bërë i ditur nga kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati. “Sapo u njoftova se është ftuar nga ...
Klan Kosova | 03-Jul-2020 15:40
Gjykata Speciale ka ftuar për intervistë ish-pjesëtarin e UÇK-së, Afrim Bytyqin. Lajmin është bërë i ditur nga kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati. “Sapo u njoftova se është ftuar nga ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved