ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/08/2020 02:27

Basha: Rama hedh gurin dhe fsheh dorën, është pas ndryshimeve kushtetuese. Si i bleu deputetët

Basha: Rama hedh gurin dhe fsheh dorën, është pas ndryshimeve kushtetuese. Si i bleu deputetët
Në Shqipëri problem nuk është sistemi apo siç e thotë ajo fabula e Skënderbeut, “nuk është shpata tha, nuk është kordha, është krahu”. Problemi nuk është sistemi. Çdo sistem bie prè-e ka treguar që ka rënë prè- e ...
BalkanWeb | 03-Jul-2020 22:56
Në Shqipëri problem nuk është sistemi apo siç e thotë ajo fabula e Skënderbeut, “nuk është shpata tha, nuk është kordha, është krahu”. Problemi nuk është sistemi. Çdo sistem bie prè-e ka treguar që ka rënë prè- e ...

Rama mund të shtyjë zgjedhjet duke përdorur COVID-19? Përgjigjet Lulzim Basha, flet edhe për koalicionet parazgjedhore
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shfaqur i prerë se zgjedhjet e vitit të ardhshëm nuk do të shtyhen. Kjo përgjigje e tij erdhi teksa u pyet nga Arjan Çani, në emisionin “Zonë e Lirë” nëse do t’i shtyjë ...
BalkanWeb | 03-Jul-2020 21:45
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shfaqur i prerë se zgjedhjet e vitit të ardhshëm nuk do të shtyhen. Kjo përgjigje e tij erdhi teksa u pyet nga Arjan Çani, në emisionin “Zonë e Lirë” nëse do t’i shtyjë ...

“Pse Luli Basha?”, kreu i PD komenton deklaratën e Kim: Edhe unë i them Yuri, ambasadorja e sqaroi dhe vetë
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka folur sot për deklaratën e ambasadores Yuri Kim, e cila para pak ditësh i është drejtuar me emër dhe jo me mbiemër. Në një intervistë në “Zonë e Lirë”, Basha u shpreh se ...
GazetaTema | 03-Jul-2020 22:41
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka folur sot për deklaratën e ambasadores Yuri Kim, e cila para pak ditësh i është drejtuar me emër dhe jo me mbiemër. Në një intervistë në “Zonë e Lirë”, Basha u shpreh se ...

Pas takimit me Avdullah Hotin, Basha: I kërkova mbështetje për turizmin, të kemi numër sa më të madh pushuesish nga Kosova
Kreu i PD, Lulzim Basha i ka kërkuar kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti mbështetje për turizmin. Basha thotë se i kërkoi Hotit dhe autoriteteve kosovare të bashkëpunojnë që të sillen sa më shumë turistë në Shqipëri ...
BalkanWeb | 03-Jul-2020 19:07
Kreu i PD, Lulzim Basha i ka kërkuar kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti mbështetje për turizmin. Basha thotë se i kërkoi Hotit dhe autoriteteve kosovare të bashkëpunojnë që të sillen sa më shumë turistë në Shqipëri ...

Basha sulmon deputetët e opozitës: Bënë pazar me Edi Ramën, dikujt i ka premtuar nxjerrjen e vëllait nga burgu, tjetrit iu falën borxhet
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka komentuar ngjarjet e fundit politike në vend, teksa i ftuar në Zonë e Lirë ai tha se deputetët e opozitës së re kanë bërë pazare me Edi Ramën. “Koalicionet parazgjedhore/ A ...
GazetaTema | 03-Jul-2020 22:35
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka komentuar ngjarjet e fundit politike në vend, teksa i ftuar në Zonë e Lirë ai tha se deputetët e opozitës së re kanë bërë pazare me Edi Ramën. “Koalicionet parazgjedhore/ A ...

Premtimi i Bashës pas takimit me Hotin: Heqim taksën
Edhe kryetari i PD-së, Lulëzim Basha ka pritur sot kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti, ku kanë diskutuar për sfidat e Kosovës në rrugëtimin e saj të integrimit Evropian dhe euro-atlantik.
Top Channel | 03-Jul-2020 18:04
Edhe kryetari i PD-së, Lulëzim Basha ka pritur sot kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti, ku kanë diskutuar për sfidat e Kosovës në rrugëtimin e saj të integrimit Evropian dhe euro-atlantik.

Basha: Rama hedh gurin dhe fsheh dorën, është pas ndryshimeve kushtetuese. Si i bleu deputetët
Në Shqipëri problem nuk është sistemi apo siç e thotë ajo fabula e Skënderbeut, “nuk është shpata tha, nuk është kordha, është krahu”. Problemi nuk është sistemi. Çdo sistem bie prè-e ka treguar që ka rënë prè- e ...
Telegraf | 03-Jul-2020 23:09
Në Shqipëri problem nuk është sistemi apo siç e thotë ajo fabula e Skënderbeut, “nuk është shpata tha, nuk është kordha, është krahu”. Problemi nuk është sistemi. Çdo sistem bie prè-e ka treguar që ka rënë prè- e ...

Takimi me Hotin, Basha: Sapo PD të vijë në pushtet do sjellë turistë nga Kosova, si kryeministër do heq taksën e Rrugës së Kombit
Kryedemokrati Lulzim Basha ka folur pas takimit më kryeministrin e Kosovës Avdullah Hotit jashtë dyerve të selisë blu. Basha tha se janë diskutuar disa çështje të rëndësishme sa i përket sfidave të krijuara për shkak të ...
GazetaTema | 03-Jul-2020 17:01
Kryedemokrati Lulzim Basha ka folur pas takimit më kryeministrin e Kosovës Avdullah Hotit jashtë dyerve të selisë blu. Basha tha se janë diskutuar disa çështje të rëndësishme sa i përket sfidave të krijuara për shkak të ...

Pas takimit me Avdullah Hotin, Basha: Ja çfarë i kërkova, më ftoi për një vizitë në Kosovë së shpejti
Kreu i PD, Lulzim Basha i ka kërkuar kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti mbështetje për turizmin. Basha thotë se i kërkoi Hotit dhe autoriteteve kosovare të bashkëpunojnë që të sillen sa më shumë turistë në Shqipëri ...
Telegraf | 03-Jul-2020 19:24
Kreu i PD, Lulzim Basha i ka kërkuar kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti mbështetje për turizmin. Basha thotë se i kërkoi Hotit dhe autoriteteve kosovare të bashkëpunojnë që të sillen sa më shumë turistë në Shqipëri ...

Avdullah Hoti merr premtimin e Bashës/ “Heqja e taksës së Rrugës së Kombit vendimi i ditëve të para të qeverisë së ardhshme”
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në takimin e përbashkët me kreun e PD-së, Lulzim Basha tha se kanë folur për shumë çështje, ndërsa pranoi para gazetarëve se ka marrë premtimin e këtij të fundit për heqjen e taksës ...
BalkanWeb | 03-Jul-2020 16:29
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në takimin e përbashkët me kreun e PD-së, Lulzim Basha tha se kanë folur për shumë çështje, ndërsa pranoi para gazetarëve se ka marrë premtimin e këtij të fundit për heqjen e taksës ...

Basha takon Hotin: PD mbështet objektivat e Kosovës, dialogu të përmbyllet me njohje, qeveria juaj shembull për të lehtësuar pasojat pas pandemisë
Kreu i PD, Lulzim Basha ka pritur për herë të parë në takim Avdullah Hotin, kryeministrin e Kosovës i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Tiranë. Basha tha se PD mbështet objektivat e Kosovës sa i përket qeverisë së ...
BalkanWeb | 03-Jul-2020 16:19
Kreu i PD, Lulzim Basha ka pritur për herë të parë në takim Avdullah Hotin, kryeministrin e Kosovës i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Tiranë. Basha tha se PD mbështet objektivat e Kosovës sa i përket qeverisë së ...

Berisha pret Hotin: Rëndësi jetike bashkëpunimi midis dy vendeve në kuadrin bilateral dhe rajonal
Ish-kryeministri Sali Berisha ka pritur në një takim ditën e sotme kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti. Gjatë takimit Berisha e uroi Hotin për misionin e tij si kryeministër si dhe mbi rëndësinë jetike të ...
Telegraf | 03-Jul-2020 17:52
Ish-kryeministri Sali Berisha ka pritur në një takim ditën e sotme kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti. Gjatë takimit Berisha e uroi Hotin për misionin e tij si kryeministër si dhe mbi rëndësinë jetike të ...

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi pret Avdullah Hotin: Të vazhdojë dialogu me Serbinë…
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti sot Kryeministrin e Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, dhe delegacionin qeveritar, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Shqipëri.
Top Channel | 03-Jul-2020 15:22
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti sot Kryeministrin e Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, dhe delegacionin qeveritar, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Shqipëri.

Hoti: Basha u zotua se do të heqë taksën e Rrugës së Kombit
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka mirëpritur angazhimin e kryedemokratit Lulzim Basha për heqjen e taksës së Rrugës së Kombit. I pyetur nëse kanë patur diskutime për taksën e Rrugën së Kombit, Hoti tha se kanë ...
VizionPlus | 03-Jul-2020 17:05
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka mirëpritur angazhimin e kryedemokratit Lulzim Basha për heqjen e taksës së Rrugës së Kombit. I pyetur nëse kanë patur diskutime për taksën e Rrugën së Kombit, Hoti tha se kanë ...

Ruçi pret në takim Avdullah Hotin: Dialogu Kosovë- Serbi të ketë si rezultat njohjen e ndërsjelltë, koordinohuni me SHBA dhe BE
Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi priti në takim kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti duke i shprehur mbështetjen e Shqipërisë për dialogun me Serbinë të ndërmjetësuar nga BE. Ruçi thotë se dialogu Kosovë- Serbi duhet të ...
BalkanWeb | 03-Jul-2020 15:20
Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi priti në takim kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti duke i shprehur mbështetjen e Shqipërisë për dialogun me Serbinë të ndërmjetësuar nga BE. Ruçi thotë se dialogu Kosovë- Serbi duhet të ...

Basha: Truku i Ramës me deputetë surrogatë për të hequr koalicionet
Kreu i PD-së Lulzim Basha thotë se ndryshimi i sistemit nuk do të eliminojë fenomenet negative të zgjedhjeve shqiptare. “Problemi nuk është sistemi. Çdo sistem bie prè dhe ka treguar që ka rënë prè e sëmundjeve të ...
Lapsi | 03-Jul-2020 22:55
Kreu i PD-së Lulzim Basha thotë se ndryshimi i sistemit nuk do të eliminojë fenomenet negative të zgjedhjeve shqiptare. “Problemi nuk është sistemi. Çdo sistem bie prè dhe ka treguar që ka rënë prè e sëmundjeve të ...

Kreu i PD zbulon pse ambasadorja amerikane e thirri: “Zoti Luli Basha”
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka folur për deklaratën e ambasadores Yuri Kim, e cila para pak ditësh i është drejtuar në një mënyrë të pazakontë: “Zoti Luli Basha”. Në një intervistë në “Zonë e Lirë”, Basha ...
Lapsi | 03-Jul-2020 22:17
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka folur për deklaratën e ambasadores Yuri Kim, e cila para pak ditësh i është drejtuar në një mënyrë të pazakontë: “Zoti Luli Basha”. Në një intervistë në “Zonë e Lirë”, Basha ...

Hoti: Kosova do ta ketë gjithmonë mbështetjen e Shqipërisë në agjendën e integrimit euroatlantik
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, gjatë vizitës zyrtare në Republikën e Shqipërisë, është pritur nga kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi. Gjatë takimit, kryetari i Kuvendit Ruçi e përgëzoi ...
Telegrafi | 03-Jul-2020 18:24
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, gjatë vizitës zyrtare në Republikën e Shqipërisë, është pritur nga kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi. Gjatë takimit, kryetari i Kuvendit Ruçi e përgëzoi ...

Basha i premton kryeministrit të Kosovës: Vendimi i parë i qeverisë time, do jetë heqja e traut të Rrugës së Kombit
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në krah të kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti, në përfundim të takimit që ata zhvilluan kokë më kokë në ambientet e selisë blu, premtoi se një ndër vendimet e para që ai ...
Telegraf | 03-Jul-2020 16:40
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në krah të kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti, në përfundim të takimit që ata zhvilluan kokë më kokë në ambientet e selisë blu, premtoi se një ndër vendimet e para që ai ...

Basha takim me kryeministrin Hoti, zbulon detaje nga biseda
Lulzim Basha thotë se i ka kërkuar kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti mbështetje për turizmin. Sipas statusit të tij në Facebook, Basha i kërkoi Hotit dhe autoriteteve kosovare të bashkëpunojnë që të sillen sa më ...
Lapsi | 03-Jul-2020 19:24
Lulzim Basha thotë se i ka kërkuar kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti mbështetje për turizmin. Sipas statusit të tij në Facebook, Basha i kërkoi Hotit dhe autoriteteve kosovare të bashkëpunojnë që të sillen sa më ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved