ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/07/2020 04:09

A do e miratojë Reformën Zgjedhore pa opozitën? Si përgjigjet Edi Rama

A do e miratojë Reformën Zgjedhore pa opozitën? Si përgjigjet Edi Rama
Kryeministri Rama i pyetur në emisionin Opinion nëse mazhoranca do ta kalojë në Kuvend Reformën Zgjedhore pa pëlqimin e opozitës tha se ata do të presin por jo pafund. “ Po të jetë për ta bërë me ligj dhe me zakon ne ...
BalkanWeb | 04-Jun-2020 22:13
Kryeministri Rama i pyetur në emisionin Opinion nëse mazhoranca do ta kalojë në Kuvend Reformën Zgjedhore pa pëlqimin e opozitës tha se ata do të presin por jo pafund. “ Po të jetë për ta bërë me ligj dhe me zakon ne ...

Drafti për marrëveshjen zgjedhore/ Peza në “Open”: Basha bën lojë politike, ja përse nuk e gjuan topin
Sekretari për Marrëdhëniet me Shoqërinë Civile dhe Mediat në Partinë Socialiste, Alfred Peza, ka hedhur hipoteza për arsyet se përse kreu i PD-së, Lulzim Basha nuk po firmos marrëveshjen e arritur për Reformën Zgjedhore.
Top Channel | 04-Jun-2020 21:51
Sekretari për Marrëdhëniet me Shoqërinë Civile dhe Mediat në Partinë Socialiste, Alfred Peza, ka hedhur hipoteza për arsyet se përse kreu i PD-së, Lulzim Basha nuk po firmos marrëveshjen e arritur për Reformën Zgjedhore.

Reforma Zgjedhore ka ngecur/ Ambasadorët në aksion për të bindur opozitën
Kanë kaluar më shumë se 24 orë nga koha kur ambasadorja amerikane Yuri Kim i kërkoi Lulzim Bashës ti thojë “PO” marrëveshjes së negociuar duke e lënë topin në fushën e tij.
Top Channel | 04-Jun-2020 21:28
Kanë kaluar më shumë se 24 orë nga koha kur ambasadorja amerikane Yuri Kim i kërkoi Lulzim Bashës ti thojë “PO” marrëveshjes së negociuar duke e lënë topin në fushën e tij.

VIDEO/ “Gëzuar reformën Baftjar”, Dash Shehi shkon super i dehur në emision: Më vjen keq për kolegun tim Basha
Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi, gjatë një interviste për ABC Neës, është shfaqur në një gjendje të rënduar emocionale për shkak të sasisë së alkoolit që kishte konsumuar. Teksa aleati i kryedemokratit Lulzim Basha ishte ...
GazetaTema | 04-Jun-2020 23:39
Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi, gjatë një interviste për ABC Neës, është shfaqur në një gjendje të rënduar emocionale për shkak të sasisë së alkoolit që kishte konsumuar. Teksa aleati i kryedemokratit Lulzim Basha ishte ...

“Topi është në fushën tënde”, Dash Shehi: Basha do e mbyllë sot marrëveshjen për “Zgjedhoren”, nuk do të zgjidhë gjë
Aleati i kreut demokrat Lulzim Basha, thotë se kreu i PD do ta mbyllë sot marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. Duke iu referuar deklaratës së diplomates së SHBA Yuri Kim për Bashën, Dashamir Shehi tha se Basha do e ...
GazetaTema | 04-Jun-2020 21:12
Aleati i kreut demokrat Lulzim Basha, thotë se kreu i PD do ta mbyllë sot marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. Duke iu referuar deklaratës së diplomates së SHBA Yuri Kim për Bashën, Dashamir Shehi tha se Basha do e ...

“S’jemi VIP-a të politikës shqiptare”/ Opozita parlamentare letër Yuri Kim-it dhe Luigi Soreca-s
Në një letër dërguar ambasadores së SHBA-së, Yuri Kim dhe atij të BE-së, Luigi Soreca, deputetët e opozitës parlamentare shprehen se janë përjashtuar nga procesi i negociatave për Reformën Zgjedhore.
Top Channel | 04-Jun-2020 17:15
Në një letër dërguar ambasadores së SHBA-së, Yuri Kim dhe atij të BE-së, Luigi Soreca, deputetët e opozitës parlamentare shprehen se janë përjashtuar nga procesi i negociatave për Reformën Zgjedhore.

Kur Basha bënte fushatë me topin përballë ish- basketbollistit Rama dhe ‘gjuajtja’ që pret SHBA prej tij për ‘Zgjedhoren’
Kur Lulzim Basha garonte për kreun e Bashkisë Tiranë, një nga spotet e tij ishte për sportin dhe niste pikërisht me topin dhe mbyllej me premtimin se ai ishte ndryshe. Topi tashmë është në fushën e tij, siç i tha dhe ...
GazetaTema | 04-Jun-2020 20:01
Kur Lulzim Basha garonte për kreun e Bashkisë Tiranë, një nga spotet e tij ishte për sportin dhe niste pikërisht me topin dhe mbyllej me premtimin se ai ishte ndryshe. Topi tashmë është në fushën e tij, siç i tha dhe ...

Topi është i Lulit, por penalltinë ai nuk e gjuan dot vetë!
Nga Alfred Peza Ajo që ka mbetur si fraza më tingëlluese në publik, pas dakordësisë së mazhorancës për arritjen e “marrëveshjes shumë të mirë” për reformën e re zgjedhore, janë fjalitë e fundit e Ambasadores Amerikane ...
GazetaTema | 04-Jun-2020 18:59
Nga Alfred Peza Ajo që ka mbetur si fraza më tingëlluese në publik, pas dakordësisë së mazhorancës për arritjen e “marrëveshjes shumë të mirë” për reformën e re zgjedhore, janë fjalitë e fundit e Ambasadores Amerikane ...

Bamir Topi “zbërthen” qëndrimin e ambasadores Yuri Kim ndaj Bashës: Nuk i tha gjuaj penalltinë por të kanë bërë gol ndaj të takon të fillosh lojën
Ish-presidenti Bamir Topi ka zbërthyer frazën e ambasadores amerikane Yuri Kim se tashmë “topi është në fushën e Lulzim Bashës “. Topi nënvizoi se kjo deklaratë nënkuptonte se tani që të kanë shënuar gol dhe mund ta ...
GazetaTema | 04-Jun-2020 18:17
Ish-presidenti Bamir Topi ka zbërthyer frazën e ambasadores amerikane Yuri Kim se tashmë “topi është në fushën e Lulzim Bashës “. Topi nënvizoi se kjo deklaratë nënkuptonte se tani që të kanë shënuar gol dhe mund ta ...

Reforma Zgjedhore/ Konsensusi në ‘dorë’ të Bashës, pret aleatë në selinë e PD
TIRANA Kreu i PD, Lulzim Basha ka filluar sot takimet në kuadër të procesit të negocimit dhe konsensusit për Reformën Zgjedhore. Basha pret sot në takim Kryemadhin, Idrizin dhe Mediun teksa do të diskutojnë për ...
BalkanWeb | 04-Jun-2020 16:36
TIRANA Kreu i PD, Lulzim Basha ka filluar sot takimet në kuadër të procesit të negocimit dhe konsensusit për Reformën Zgjedhore. Basha pret sot në takim Kryemadhin, Idrizin dhe Mediun teksa do të diskutojnë për ...

Opozita parlamentare letër ambasadorëve: Të fyer për përjashtimin nga negociatat. Nuk e votojmë Kodin e ri Zgjedhor pa lista të hapura!
Ndërsa ambasadorja amerikane Yuri Kim ka marrë rolin e negociatores kryesore mes palëve politike në Këshillin Politik të Reformës Zgjedhore, një letër adresohet nga opozita parlamentare. Këta të fundit i drejtohen ...
BalkanWeb | 04-Jun-2020 16:21
Ndërsa ambasadorja amerikane Yuri Kim ka marrë rolin e negociatores kryesore mes palëve politike në Këshillin Politik të Reformës Zgjedhore, një letër adresohet nga opozita parlamentare. Këta të fundit i drejtohen ...

Familja Berisha sulmon ambasadoren amerikane: Është përfaqësuese e Antifa-s, Basha të mos e dëgjojë
Familja Berisha është hedhur në sulm këto ditët e fundit, për të pamundësuar arritjen e reformës zgjedhore, e cila do të sillte hapjen e negociatave për Shqipërinë. Si të mos mjaftonte presioni ndaj Lulzim Basha, së ...
GazetaTema | 04-Jun-2020 17:21
Familja Berisha është hedhur në sulm këto ditët e fundit, për të pamundësuar arritjen e reformës zgjedhore, e cila do të sillte hapjen e negociatave për Shqipërinë. Si të mos mjaftonte presioni ndaj Lulzim Basha, së ...

“Topi” në fushën e Bashës, kreu i PD mbledh aleatët për reformën zgjedhore
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thirrur në takim aleatët në opozitë. Diskutimet për Reformën Zgjedhore dominojnë bisedat politike prej disa javësh, por ende palët nuk janë dakordësuar. Një ditë më parë, ...
GazetaTema | 04-Jun-2020 17:05
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thirrur në takim aleatët në opozitë. Diskutimet për Reformën Zgjedhore dominojnë bisedat politike prej disa javësh, por ende palët nuk janë dakordësuar. Një ditë më parë, ...

“Zgjedhorja”, opozita letër ambasadorëve: Nuk votojmë reformën pa plotësuar kushtet
Opozita parlamentare i është drejtuar me një letër ambasadores së SHBA në vendin tonë Yuri Kim dhe atij të BE-së Luigi Soreca, ku kërkojnë përfshirje dhe dialog në hartimin e Reformën Zgjedhore, në të kundërt nuk do ta ...
GazetaTema | 04-Jun-2020 16:52
Opozita parlamentare i është drejtuar me një letër ambasadores së SHBA në vendin tonë Yuri Kim dhe atij të BE-së Luigi Soreca, ku kërkojnë përfshirje dhe dialog në hartimin e Reformën Zgjedhore, në të kundërt nuk do ta ...

“Zgjedhorja”, Dashamir Shehi tregon çfarë është vendosur: Basha sot e mbyll, por ka edhe shumë gjëra për t’u bërë
Kreu i LZHK, Dashamir Shehi komentoi situatën politike, ndërsa Reforma Zgjedhore është drejt mbylljes. Ndërsa ambasadorja amerikane kërkoi mbrëmjen e djeshme një përgjigje nga Lulzim Basha, Shehi shprehet se ...
Telegraf | 04-Jun-2020 22:33
Kreu i LZHK, Dashamir Shehi komentoi situatën politike, ndërsa Reforma Zgjedhore është drejt mbylljes. Ndërsa ambasadorja amerikane kërkoi mbrëmjen e djeshme një përgjigje nga Lulzim Basha, Shehi shprehet se ...

(Video)Reforma Zgjedhore/ Rama ‘pret’ Bashën por s’kursen ironinë: Presim ata që kanë topin, të thonë se ku do e çojnë
Pas deklaratës së ambasadores së SHBA-ve Yuri Kim se topi ishte në anën e fushës së opozitës dhe se i takonte kryetarit të PD-së Lulzim Basha që të bënte lëvizjen e tij për marrëveshjen për reformën zgjedhore, vjen një ...
BalkanWeb | 04-Jun-2020 13:58
Pas deklaratës së ambasadores së SHBA-ve Yuri Kim se topi ishte në anën e fushës së opozitës dhe se i takonte kryetarit të PD-së Lulzim Basha që të bënte lëvizjen e tij për marrëveshjen për reformën zgjedhore, vjen një ...

“Zgjedhorja”/ Rama: Politika shqiptare në stad adoleshenti. Hera e parë që BE ndërhyn në politikën e brendshme të një shteti
Kreu i qeverisë Edi Rama në fjalën e tij në parlament foli për zhvillimet e fundit politke sa i përket reformës zgjedhore.
Top Channel | 04-Jun-2020 13:45
Kreu i qeverisë Edi Rama në fjalën e tij në parlament foli për zhvillimet e fundit politke sa i përket reformës zgjedhore.

“Këshilli politik”/ Murrizi: Këta ambasadorë nuk kanë nevojë që të gëzohen pse takohen 3 hajdutë mes njëri-tjetrit
Deputeti i opozitës, Myslym Murrizi nuk i kurseu ironitë për tryezën e Këshillin Politik teksa u ndal tek reforma zgjedhore.
Top Channel | 04-Jun-2020 13:14
Deputeti i opozitës, Myslym Murrizi nuk i kurseu ironitë për tryezën e Këshillin Politik teksa u ndal tek reforma zgjedhore.

Reforma zgjedhore/ “S’duhet të gëzohemi kur takohen 3 hajdutë”, Murrizi: Ta sjellin ligjin në tryezë, e votojmë
Deputeti i opozitës, Myslym Murrizi teksa u ndal tek reforma zgjedhore, nuk i kurseu ironitë për tryezën e Këshillin Politik. Murrizi tha se nëse një model i përshtatshëm si ai i një nga vendeve të BE-së do të paraqitet ...
BalkanWeb | 04-Jun-2020 13:01
Deputeti i opozitës, Myslym Murrizi teksa u ndal tek reforma zgjedhore, nuk i kurseu ironitë për tryezën e Këshillin Politik. Murrizi tha se nëse një model i përshtatshëm si ai i një nga vendeve të BE-së do të paraqitet ...

Përfundon takimi i Soreca, Yuri Kim, Norman dhe Borchardt
Që prej orës 11:00 në zyrën e ambasadorit të BE-së në Tiranë, Luigi Soreca u mbajt takimi mes tij dhe ambasadorëve të SHBA-së, Yuri Kim, Britanisë së Madhe Duncan Norman dhe i OSBE-së, Bernd Borchardt.
Top Channel | 04-Jun-2020 12:16
Që prej orës 11:00 në zyrën e ambasadorit të BE-së në Tiranë, Luigi Soreca u mbajt takimi mes tij dhe ambasadorëve të SHBA-së, Yuri Kim, Britanisë së Madhe Duncan Norman dhe i OSBE-së, Bernd Borchardt.

123...>>

Lajmet Kryesore

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved