ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/07/2020 04:48

Hoti: Unë do të jem kryenegociator në procesin e dialogut Kosovë-Serbi

Hoti: Unë do të jem kryenegociator në procesin e dialogut Kosovë-Serbi
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se ai do të jetë kryenegociator në procesin e dialogut Kosovë-Serbi që pritet të rifillojë në Bruksel. Hoti ka thënë se ka zhvilluar një bisedë telefonike me të dërguarin ...
Shenja | 04-Jun-2020 22:36
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se ai do të jetë kryenegociator në procesin e dialogut Kosovë-Serbi që pritet të rifillojë në Bruksel. Hoti ka thënë se ka zhvilluar një bisedë telefonike me të dërguarin ...

Hoti: Unë do të jem përgjegjës për udhëheqjen e dialogut me Serbinë
Kryeministri i ri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se ai do të jetë përgjegjës në dialog me Serbinë, kurse nuk do të hyjë mes SHBA-së dhe BE-së. “Kryenegociator do të jem unë, unë do të jem përgjegjës për udhëheqjen e ...
AlbInfo | 04-Jun-2020 22:09
Kryeministri i ri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se ai do të jetë përgjegjës në dialog me Serbinë, kurse nuk do të hyjë mes SHBA-së dhe BE-së. “Kryenegociator do të jem unë, unë do të jem përgjegjës për udhëheqjen e ...

Avdullah Hoti: Kryenegociatori do të jem unë, kështu e thotë Kushtetuta
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se ai do të udhëheqë dialogun me Serbinë, pasi kështu e thotë Kushtetuta e Kosovës. Gjykata Kushtetuese bëri të ditur ne anë të një vendimi ën vitin 2019 se kryeministri ...
TetovaSot | 04-Jun-2020 21:46
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se ai do të udhëheqë dialogun me Serbinë, pasi kështu e thotë Kushtetuta e Kosovës. Gjykata Kushtetuese bëri të ditur ne anë të një vendimi ën vitin 2019 se kryeministri ...

Kryeministri i ri sfidon presidentin: Unë do të jem kryenegociatori me Serbinë
Kryeministri Avdullah Hoti, ka thënë se ai do të jetë kryenegociator në procesin e dialogut Kosovë-Serbi që pritet të rifillojë në Bruksel. Hoti ka thënë se ka zhvilluar një bisedë telefonike me të dërguarin special të ...
PortaliOnline | 04-Jun-2020 21:31
Kryeministri Avdullah Hoti, ka thënë se ai do të jetë kryenegociator në procesin e dialogut Kosovë-Serbi që pritet të rifillojë në Bruksel. Hoti ka thënë se ka zhvilluar një bisedë telefonike me të dërguarin special të ...

Lista Srpska thotë se Qeveria Hoti do të heqë reciprocitetin
Lista Srpska është zotuar se Qeveria e re e Kosovës, e udhëhequr nga Avdullah Hoti, do t’ia heqë masat e reciprocitetit Serbisë. Qeveria Hoti do të eliminojë “masat e reciprocitetit” me Serbinë, të vendosura nga ...
TetovaSot | 04-Jun-2020 21:21
Lista Srpska është zotuar se Qeveria e re e Kosovës, e udhëhequr nga Avdullah Hoti, do t’ia heqë masat e reciprocitetit Serbisë. Qeveria Hoti do të eliminojë “masat e reciprocitetit” me Serbinë, të vendosura nga ...

?Hoti: Unë do të jem kryenegociator në dialogun Kosovë-Serbi
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, ka thënë se ai do të jetë kryenegociator në procesin e dialogut Kosovë-Serbi që pritet të rifillojë në Bruksel. Hoti ka thënë se ka zhvilluar një bisedë telefonike me të dërguarin ...
Shprehja | 04-Jun-2020 21:12
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, ka thënë se ai do të jetë kryenegociator në procesin e dialogut Kosovë-Serbi që pritet të rifillojë në Bruksel. Hoti ka thënë se ka zhvilluar një bisedë telefonike me të dërguarin ...

Hoti: Unë do të jem kryenegociator në procesin e dialogut Kosovë-Serbi
Kryeministri Avdullah Hoti, ka thënë se ai do të jetë kryenegociator në procesin e dialogut Kosovë-Serbi që pritet të rifillojë në Bruksel. Hoti ka thënë se ka zhvilluar një bisedë telefonike me të dërguarin special të ...
Telegrafi | 04-Jun-2020 20:43
Kryeministri Avdullah Hoti, ka thënë se ai do të jetë kryenegociator në procesin e dialogut Kosovë-Serbi që pritet të rifillojë në Bruksel. Hoti ka thënë se ka zhvilluar një bisedë telefonike me të dërguarin special të ...

Hoti për masat e reciprocitetit të vendosura nga Kurti: Do t’i heqim të gjitha pengesat për dialogun me Serbinë
Por për këto masa Hoti ka thënë së shpejti do t’i largojë që t’i hap rrugë dialogut me Serbinë. “Ne do të heqim të gjitha pengesat për dialogun”, ka thënë ai në RTK. Hoti u shpreh se heqja e masave të vendosura nga ...
Lajminet | 04-Jun-2020 21:06
Por për këto masa Hoti ka thënë së shpejti do t’i largojë që t’i hap rrugë dialogut me Serbinë. “Ne do të heqim të gjitha pengesat për dialogun”, ka thënë ai në RTK. Hoti u shpreh se heqja e masave të vendosura nga ...

Hoti e konfirmon se do ta shfuqizojë masën reciprocitetit ndaj Serbisë
Qeveria e re në krye me Avdullah Hotin, pritet ta shfuqizojë vendimin e ish-kryeministrit, Albin Kurti që vendosi reciprocitet të plotë tregtar me Serbinë. Kjo do të bëhet për t'i hapur rrugë dialogut në Bruksel, ka ...
Zeri | 04-Jun-2020 21:03
Qeveria e re në krye me Avdullah Hotin, pritet ta shfuqizojë vendimin e ish-kryeministrit, Albin Kurti që vendosi reciprocitet të plotë tregtar me Serbinë. Kjo do të bëhet për t'i hapur rrugë dialogut në Bruksel, ka ...

Avdullah Hoti: Kryenegociatori do të jem unë, kështu e thotë Kushtetuta
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se ai do të udhëheqë dialogun me Serbinë, pasi kështu e thotë Kushtetuta e Kosovës. Gjykata Kushtetuese bëri të ditur ne anë të një vendimi në vitin 2019 se kryeministri ...
Arbresh | 04-Jun-2020 21:00
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se ai do të udhëheqë dialogun me Serbinë, pasi kështu e thotë Kushtetuta e Kosovës. Gjykata Kushtetuese bëri të ditur ne anë të një vendimi në vitin 2019 se kryeministri ...

Hoti thotë se ai do të jetë kryenegociator në dialogun me Serbinë
Kryeministri i ri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se ai do të jetë kryenegociator në dialog me Serbinë, kurse nuk do të hyjë mes SHBA-së dhe BE-së. “Kryenegociator do të jem unë, unë do të jem përgjegjës për ...
Indeks Online | 04-Jun-2020 20:57
Kryeministri i ri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se ai do të jetë kryenegociator në dialog me Serbinë, kurse nuk do të hyjë mes SHBA-së dhe BE-së. “Kryenegociator do të jem unë, unë do të jem përgjegjës për ...

Hoti: Unë do të jem kryenegociator në dialogun me Serbinë
Kryeministri i ri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se ai do të jetë kryenegociator në dialog me Serbinë, kurse nuk do të hyjë mes SHBA-së dhe BE-së. “Kryenegociator do të jem unë, unë do të jem përgjegjës për ...
Medial | 04-Jun-2020 20:55
Kryeministri i ri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se ai do të jetë kryenegociator në dialog me Serbinë, kurse nuk do të hyjë mes SHBA-së dhe BE-së. “Kryenegociator do të jem unë, unë do të jem përgjegjës për ...

Hoti: Unë do të jem kryenegociator në dialogun me Serbinë
Kryeministri i ri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se ai do të jetë kryenegociator në dialog me Serbinë, kurse nuk do të hyjë mes SHBA-së dhe BE-së. “Kryenegociator do të jem unë, unë do të jem përgjegjës për ...
Klan Kosova | 04-Jun-2020 20:52
Kryeministri i ri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se ai do të jetë kryenegociator në dialog me Serbinë, kurse nuk do të hyjë mes SHBA-së dhe BE-së. “Kryenegociator do të jem unë, unë do të jem përgjegjës për ...

Hoti: Do t’i heqim të gjitha pengesat për procesin e dialogut me Serbinë, përfshirë masat e vendosura nga Kurti
Kryeministri Avdullah Hoti ka folur edhe për masat e reciprocitetit ndaj Serbisë, që Qeveria Kurti i vendosi së fundi. Hoti thotë se do ti heqë të gjitha pengesat për procesin e dialogut, përfshirë masat, shkruan ...
Indeks Online | 04-Jun-2020 20:49
Kryeministri Avdullah Hoti ka folur edhe për masat e reciprocitetit ndaj Serbisë, që Qeveria Kurti i vendosi së fundi. Hoti thotë se do ti heqë të gjitha pengesat për procesin e dialogut, përfshirë masat, shkruan ...

Hoti: Unë do të jem kryenegociator i bisedimeve me Serbinë
Kryeministri i sapozgjedhur, Avdullah Hotit, do të udhëheq dialogun me Serbinë. Këtë e ka konfirmuar vet Hoti, i cili ka thënë se do të jetë kryenegociator në bisedimet me Serbinë. "Unë do të jem kryenegociatori, unë do ...
Zeri | 04-Jun-2020 20:43
Kryeministri i sapozgjedhur, Avdullah Hotit, do të udhëheq dialogun me Serbinë. Këtë e ka konfirmuar vet Hoti, i cili ka thënë se do të jetë kryenegociator në bisedimet me Serbinë. "Unë do të jem kryenegociatori, unë do ...

?Hoti: Unë do të jem kryenegociator në dialogun Kosovë-Serbi
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, ka thënë se ai do të jetë kryenegociator në procesin e dialogut Kosovë-Serbi që pritet të rifillojë në Bruksel. Hoti ka thënë se ka zhvilluar një bisedë telefonike me të dërguarin ...
Alsat-M | 04-Jun-2020 20:43
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, ka thënë se ai do të jetë kryenegociator në procesin e dialogut Kosovë-Serbi që pritet të rifillojë në Bruksel. Hoti ka thënë se ka zhvilluar një bisedë telefonike me të dërguarin ...

Avdullah Hoti: Kryenegociatori do të jem unë, kështu e thotë Kushtetuta
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se ai do të udhëheqë dialogun me Serbinë, pasi kështu e thotë Kushtetuta e Kosovës. Gjykata Kushtetuese bëri të ditur ne anë të një vendimi ën vitin 2019 se kryeministri ...
Gazeta Express | 04-Jun-2020 20:33
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se ai do të udhëheqë dialogun me Serbinë, pasi kështu e thotë Kushtetuta e Kosovës. Gjykata Kushtetuese bëri të ditur ne anë të një vendimi ën vitin 2019 se kryeministri ...

A pritet të ketë rinisje të shpejtë të dialogut me Hotin si kryeministër?
E votimin e qeverisë së re e kanë mirëpritur edhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian, shkruan . Qeveria e re po shihet edhe si ajo që do t’i largojë të gjitha barrierat e dialogut dhe do të krijojë ...
Lajminet | 04-Jun-2020 20:04
E votimin e qeverisë së re e kanë mirëpritur edhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian, shkruan . Qeveria e re po shihet edhe si ajo që do t’i largojë të gjitha barrierat e dialogut dhe do të krijojë ...

Lista Srpska thotë se Qeveria Hoti do të heqë reciprocitetin
Lista Srpska është zotuar se Qeveria e re e Kosovës, e udhëhequr nga Avdullah Hoti, do t’ia heqë masat e reciprocitetit Serbisë. Qeveria Hoti do të eliminojë “masat e reciprocitetit” me Serbinë, të vendosura nga ...
Zeri | 04-Jun-2020 17:27
Lista Srpska është zotuar se Qeveria e re e Kosovës, e udhëhequr nga Avdullah Hoti, do t’ia heqë masat e reciprocitetit Serbisë. Qeveria Hoti do të eliminojë “masat e reciprocitetit” me Serbinë, të vendosura nga ...

I dërguari i posaçëm amerikan përshëndet qeverinë e re në Kosovë: Grenell mesazh kabinetit “Hoti”
I dërguari i posaçëm amerikan në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell ka mirëpritur votimin e qeverisë së re në krye me Avdullah Hotin. Në një komunikatë nisur për media nga zyra e Grenell, thonë se i dërguari ...
GazetaTema | 03-Jun-2020 14:32
I dërguari i posaçëm amerikan në dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell ka mirëpritur votimin e qeverisë së re në krye me Avdullah Hotin. Në një komunikatë nisur për media nga zyra e Grenell, thonë se i dërguari ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved