ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/07/2020 07:05

Fushata kundër Kosovës/ Serbia pranon ta pezullojë

Fushata kundër Kosovës/ Serbia pranon ta pezullojë
Serbia ka pranuar të pezullojë fushatën për tërheqjen e njohjeve të pavarësisë së Kosovës, konfirmuan për gazetarët, burime diplomatike në Bruksel, raporton korrespondenti i "Radio Evropa e Lirë".
Top Channel | 04-Jun-2020 16:49
Serbia ka pranuar të pezullojë fushatën për tërheqjen e njohjeve të pavarësisë së Kosovës, konfirmuan për gazetarët, burime diplomatike në Bruksel, raporton korrespondenti i "Radio Evropa e Lirë".

Tërhiqet Serbia, pezullon fushatën kundër njohjeve të pavarësisë së Kosovës
Serbia ka pranuar të pezullojë fushatën për tërheqjen e njohjeve të pavarësisë së Kosovës, konfirmuan për gazetarët, burime diplomatike në Bruksel, raporton korrespondenti i Radios Evropa e Lirë. Po ashtu, është thënë ...
GazetaTema | 04-Jun-2020 16:43
Serbia ka pranuar të pezullojë fushatën për tërheqjen e njohjeve të pavarësisë së Kosovës, konfirmuan për gazetarët, burime diplomatike në Bruksel, raporton korrespondenti i Radios Evropa e Lirë. Po ashtu, është thënë ...

Pezullimi i fushatës së mosnjohjes? Daçiç: Nuk e bëjmë derisa të ndalet fushata për njohjen e Kosovës
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka reaguar ashpër ndaj lajmit të REL se Serbia do të ndalë fushatën e mosnjohjes ndaj Kosovës. Daçiç tha se Serbia nuk është ndalur dhe as do të ndalet derisa të ndalohet ...
BalkanWeb | 04-Jun-2020 16:15
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka reaguar ashpër ndaj lajmit të REL se Serbia do të ndalë fushatën e mosnjohjes ndaj Kosovës. Daçiç tha se Serbia nuk është ndalur dhe as do të ndalet derisa të ndalohet ...

“Serbia pezullon fushatën kundër Kosovës”
Serbia ka pranuar të pezullojë fushatën për tërheqjen e njohjeve të pavarësisë së Kosovës, konfirmuan për gazetarët, burime diplomatike në Bruksel, raporton korrespondenti i Radios Evropa e Lirë. Po ashtu, është thënë ...
VizionPlus | 04-Jun-2020 16:43
Serbia ka pranuar të pezullojë fushatën për tërheqjen e njohjeve të pavarësisë së Kosovës, konfirmuan për gazetarët, burime diplomatike në Bruksel, raporton korrespondenti i Radios Evropa e Lirë. Po ashtu, është thënë ...

Daçiç: Serbia nuk e ka ndaluar fushatën e çnjohjes së Kosovës
Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiç, i ka vlerësuar si gënjeshtra pretendimet e mediave se Serbia ka pezulluar fushatën për tërheqjen e njohjes së Kosovës. “Serbia nuk e ka ndalur fushatën e tërheqjes së ...
Lapsi | 04-Jun-2020 20:49
Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiç, i ka vlerësuar si gënjeshtra pretendimet e mediave se Serbia ka pezulluar fushatën për tërheqjen e njohjes së Kosovës. “Serbia nuk e ka ndalur fushatën e tërheqjes së ...

Daçiq mohon lajmin se Serbia e ka ndalur fushatën e çnjohjeve të Kosovës
Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, i ka vlerësuar si “gënjeshtër të madhe” pretendimet e mediave se Serbia ka pezulluar fushatën për tërheqjen e njohjes së Kosovës. “Serbia nuk e ka ndalur fushatën e ...
Telegrafi | 04-Jun-2020 17:52
Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, i ka vlerësuar si “gënjeshtër të madhe” pretendimet e mediave se Serbia ka pezulluar fushatën për tërheqjen e njohjes së Kosovës. “Serbia nuk e ka ndalur fushatën e ...

Rifillimi i dialogut/ Beogradi dakord të ndalojë fushatën e mosnjohjes së Kosovës
KOSOVA Me qeverinë e re duket se dhe dialogu Kosovë- Serbi do të rifillojë me bekimin e SHBA dhe BE. Radio Evropa e Lirë ka mësuar nga burime diplomatike se Serbia do të ndalojë fushatën e mosnjohjes së Kosovës për të ...
BalkanWeb | 04-Jun-2020 15:36
KOSOVA Me qeverinë e re duket se dhe dialogu Kosovë- Serbi do të rifillojë me bekimin e SHBA dhe BE. Radio Evropa e Lirë ka mësuar nga burime diplomatike se Serbia do të ndalojë fushatën e mosnjohjes së Kosovës për të ...

BE-ja pret që Hoti të emërojë kryenegociatorin e Kosovës për dialog
Bashkimi Evropian dëshiron që sa më parë të rifillojë dialogu mes Kosovës dhe Serbisë dhe që qëllimi i këtij rifillimi të jetë edhe përfundimi sa më i shpejtë i këtij dialogu përmes një marrëveshje gjithpërfshirëse. ...
Shenja | 04-Jun-2020 21:48
Bashkimi Evropian dëshiron që sa më parë të rifillojë dialogu mes Kosovës dhe Serbisë dhe që qëllimi i këtij rifillimi të jetë edhe përfundimi sa më i shpejtë i këtij dialogu përmes një marrëveshje gjithpërfshirëse. ...

Daçiq: Serbia s’e ka ndalur fushatën e çnjohjeve të Kosovës
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, tha se vendi i tij nuk e ka ndalur fushatën e tërheqjeve të njohjeve të pavarësisë së Kosovës. Në një deklaratë për agjencinë serbe të lajmeve Tanjug, Daçiq tha se Serbia as që ...
Shenja | 04-Jun-2020 21:48
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, tha se vendi i tij nuk e ka ndalur fushatën e tërheqjeve të njohjeve të pavarësisë së Kosovës. Në një deklaratë për agjencinë serbe të lajmeve Tanjug, Daçiq tha se Serbia as që ...

REL: Serbia pezullon fushatën e çnjohjeve ndaj Kosovës
Serbia ka pranuar të pezullojë fushatën për tërheqjen e njohjeve të pavarësisë së Kosovës, konfirmuan burimet diplomatike në Bruksel për Radio Evropa e Lirë në gjuhën serbe. Është thënë gjithashtu se autoritetet e ...
Shenja | 04-Jun-2020 21:48
Serbia ka pranuar të pezullojë fushatën për tërheqjen e njohjeve të pavarësisë së Kosovës, konfirmuan burimet diplomatike në Bruksel për Radio Evropa e Lirë në gjuhën serbe. Është thënë gjithashtu se autoritetet e ...

Kryeziu i KDI’së: Kurti deshi t’i ikte përgjegjësive që e prisnin
Ismet Kryeziu nga Instituti Demokratik i Kosovës ka thënë se ka indikacione që ish-kryeministri Albin Kurti ka dashur “t’i ikën përgjegjësisë që e presin Kosovën” dhe me shkarkimin e Agim Veliut nga posti i ministrit të ...
Gazeta Express | 04-Jun-2020 21:40
Ismet Kryeziu nga Instituti Demokratik i Kosovës ka thënë se ka indikacione që ish-kryeministri Albin Kurti ka dashur “t’i ikën përgjegjësisë që e presin Kosovën” dhe me shkarkimin e Agim Veliut nga posti i ministrit të ...

Daçiq reagon pas bisedës me Vuçiqin: Rrenë e madhe, s’e kemi ndalë fushatën kundër Kosovës
Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se Serbia nuk e ka ndalur kampanjën kundër pavarësisë së Kosovës. Kreu i diplomacisë serbe në një përgjigje të shkruar për Radion Evropa e Lirë ka thënë se ...
TetovaSot | 04-Jun-2020 21:29
Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se Serbia nuk e ka ndalur kampanjën kundër pavarësisë së Kosovës. Kreu i diplomacisë serbe në një përgjigje të shkruar për Radion Evropa e Lirë ka thënë se ...

Dita e parë e qeverisë vlerësohet ‘e zymtë’
Albin Kurti refuzoi që të merrte pjesë në ceremoninë e dorëzimi të detyrës, me arsyetimin e se nuk mund t’ia dorëzonte detyrën dikujt që e kishte shkarkuar paraprakisht. Por pavarësisht refuzimit të Kurtit një ceremoni ...
Lajminet | 04-Jun-2020 21:17
Albin Kurti refuzoi që të merrte pjesë në ceremoninë e dorëzimi të detyrës, me arsyetimin e se nuk mund t’ia dorëzonte detyrën dikujt që e kishte shkarkuar paraprakisht. Por pavarësisht refuzimit të Kurtit një ceremoni ...

Kryeziu mendon që Kurti ka dashur t’u ikte përgjegjësive që e prisnin
Ismet Kryeziu nga Instituti Demokratik i Kosovës ka thënë se ka indikacione që ish-kryeministri Albin Kurti ka dashur “t’i ikën përgjegjësisë që e presin Kosovën” dhe me shkarkimin e Agim Veliut nga posti i ministrit të ...
EkonomiaOnline | 04-Jun-2020 20:55
Ismet Kryeziu nga Instituti Demokratik i Kosovës ka thënë se ka indikacione që ish-kryeministri Albin Kurti ka dashur “t’i ikën përgjegjësisë që e presin Kosovën” dhe me shkarkimin e Agim Veliut nga posti i ministrit të ...

Daçiq: Serbia nuk e ka ndalur fushatën e tërheqjes së njohjeve të pavarësisë së Kosovës
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, tha se vendi i tij nuk e ka ndalur fushatën e tërheqjeve të njohjeve të pavarësisë së Kosovës. Në një deklaratë për agjencinë serbe të lajmeve Tanjug, Daçiq tha se Serbia as që ...
PortaliOnline | 04-Jun-2020 20:27
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, tha se vendi i tij nuk e ka ndalur fushatën e tërheqjeve të njohjeve të pavarësisë së Kosovës. Në një deklaratë për agjencinë serbe të lajmeve Tanjug, Daçiq tha se Serbia as që ...

Dita e parë e qeverisë vlerësohet "e zymtë"
Për dallim nga kryeministrat e kaluar, kryeministri i ri i Kosovës, Avdullah Hoti, e nisi ditën e parë të punës, pa pranim-dorëzim të detyrës. Albin Kurti refuzoi që të merrte pjesë në ceremoninë e ...
Radio Evropa e Lire | 04-Jun-2020 19:58
Për dallim nga kryeministrat e kaluar, kryeministri i ri i Kosovës, Avdullah Hoti, e nisi ditën e parë të punës, pa pranim-dorëzim të detyrës. Albin Kurti refuzoi që të merrte pjesë në ceremoninë e ...

Daçiq mohon që Serbia ka ndërprerë fushatën për çnjohjen e Kosovës
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se informacionet rreth ndërprerjes së fushatës për tërheqjen e pavarësisë së Kosovës “janë gënjeshtër e madhe”. “Serbia asnjëherë nuk e ka ndalë këtë fushatë dhe, as ...
Medial | 04-Jun-2020 19:33
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se informacionet rreth ndërprerjes së fushatës për tërheqjen e pavarësisë së Kosovës “janë gënjeshtër e madhe”. “Serbia asnjëherë nuk e ka ndalë këtë fushatë dhe, as ...

Daçiq mohon që Serbia ka ndërprerë fushatën për çnjohjen e Kosovës
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se informacionet rreth ndërprerjes së fushatës për tërheqjen e pavarësisë së Kosovës “janë gënjeshtër e madhe”. “Serbia asnjëherë nuk e ka ndalë këtë fushatë dhe, as ...
Klan Kosova | 04-Jun-2020 19:30
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se informacionet rreth ndërprerjes së fushatës për tërheqjen e pavarësisë së Kosovës “janë gënjeshtër e madhe”. “Serbia asnjëherë nuk e ka ndalë këtë fushatë dhe, as ...

Fillon punën qeveria e re e Kosovës – përballë sfidash të vjetra
Kryeministri i ri i Kosovës, Avdullah Hoti, mori edhe zyrtarisht detyrën. Por ndryshe nga e kaluara kryeministri Hoti parakaloi i vetëm para Gardës së Kosovës, pasi që ish kryeministri Albin Kurti, i cili e cilëson ta ...
Zeri Amerikes | 04-Jun-2020 18:26
Kryeministri i ri i Kosovës, Avdullah Hoti, mori edhe zyrtarisht detyrën. Por ndryshe nga e kaluara kryeministri Hoti parakaloi i vetëm para Gardës së Kosovës, pasi që ish kryeministri Albin Kurti, i cili e cilëson ta ...

Daçiq: Serbia s’e ka ndalur fushatën e çnjohjeve të Kosovës
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, tha se vendi i tij nuk e ka ndalur fushatën e tërheqjeve të njohjeve të pavarësisë së Kosovës, transmeton REL Në një deklaratë për agjencinë serbe të lajmeve Tanjug, Daçiq tha ...
Portalb | 04-Jun-2020 18:26
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, tha se vendi i tij nuk e ka ndalur fushatën e tërheqjeve të njohjeve të pavarësisë së Kosovës, transmeton REL Në një deklaratë për agjencinë serbe të lajmeve Tanjug, Daçiq tha ...

123...>>

Lajmet Kryesore

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved