ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/07/2020 03:28

Reforma Zgjedhore ka ngecur/ Ambasadorët në aksion për të bindur opozitën

Reforma Zgjedhore ka ngecur/ Ambasadorët në aksion për të bindur opozitën
Kanë kaluar më shumë se 24 orë nga koha kur ambasadorja amerikane Yuri Kim i kërkoi Lulzim Bashës ti thojë “PO” marrëveshjes së negociuar duke e lënë topin në fushën e tij.
Top Channel | 04-Jun-2020 21:28
Kanë kaluar më shumë se 24 orë nga koha kur ambasadorja amerikane Yuri Kim i kërkoi Lulzim Bashës ti thojë “PO” marrëveshjes së negociuar duke e lënë topin në fushën e tij.

‘’Topi në fushën e Bashës’’, Gjiknuri: Nuk e di pse nuk e aprovon, marrëveshja për Reformën Zgjedhore s’ka humbur
Bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore i ftuar në emisionin ‘’Real Story’’ të Sokol Ballës në News24 ka komentuar deklaratën e Yuri Kim duke thënë se nuk po e kupton pse Basha me opozitën nuk po aprovojnë ...
BalkanWeb | 04-Jun-2020 21:24
Bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore i ftuar në emisionin ‘’Real Story’’ të Sokol Ballës në News24 ka komentuar deklaratën e Yuri Kim duke thënë se nuk po e kupton pse Basha me opozitën nuk po aprovojnë ...

‘’Topi në fushën e Bashës’’, Gjiknuri: Nuk e di pse nuk e aprovon, marrëveshja për Reformën Zgjedhore s’ka humbur
Bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri nuk po e kupton pse Lulzim Basha me opozitën nuk po aprovojnë konsensusin për marrëveshjen. Ai tha se në marrëveshjen për reformën zgjedhore janë ...
GazetaTema | 04-Jun-2020 21:51
Bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri nuk po e kupton pse Lulzim Basha me opozitën nuk po aprovojnë konsensusin për marrëveshjen. Ai tha se në marrëveshjen për reformën zgjedhore janë ...

“Topi është në fushën tënde”, Dash Shehi: Basha do e mbyllë sot marrëveshjen për “Zgjedhoren”, nuk do të zgjidhë gjë
Aleati i kreut demokrat Lulzim Basha, thotë se kreu i PD do ta mbyllë sot marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. Duke iu referuar deklaratës së diplomates së SHBA Yuri Kim për Bashën, Dashamir Shehi tha se Basha do e ...
GazetaTema | 04-Jun-2020 21:12
Aleati i kreut demokrat Lulzim Basha, thotë se kreu i PD do ta mbyllë sot marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. Duke iu referuar deklaratës së diplomates së SHBA Yuri Kim për Bashën, Dashamir Shehi tha se Basha do e ...

Kur Basha bënte fushatë me topin përballë ish- basketbollistit Rama dhe ‘gjuajtja’ që pret SHBA prej tij për ‘Zgjedhoren’
Kur Lulzim Basha garonte për kreun e Bashkisë Tiranë, një nga spotet e tij ishte për sportin dhe niste pikërisht me topin dhe mbyllej me premtimin se ai ishte ndryshe. Topi tashmë është në fushën e tij, siç i tha dhe ...
GazetaTema | 04-Jun-2020 20:01
Kur Lulzim Basha garonte për kreun e Bashkisë Tiranë, një nga spotet e tij ishte për sportin dhe niste pikërisht me topin dhe mbyllej me premtimin se ai ishte ndryshe. Topi tashmë është në fushën e tij, siç i tha dhe ...

Besnik Mustafaj: Reforma Zgjedhore nuk do të ketë rezultate, ambasadorët përpjekje për të mbrojtur Edi Ramën
Ish ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” deklaroi se Reforma Zgjedhore është në një fazë terminale. Ai shtoi se ambasadorët janë duke mbajtur më shumë anën e kryeministrit Edi ...
BalkanWeb | 04-Jun-2020 17:40
Ish ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” deklaroi se Reforma Zgjedhore është në një fazë terminale. Ai shtoi se ambasadorët janë duke mbajtur më shumë anën e kryeministrit Edi ...

“S’jemi VIP-a të politikës shqiptare”/ Opozita parlamentare letër Yuri Kim-it dhe Luigi Soreca-s
Në një letër dërguar ambasadores së SHBA-së, Yuri Kim dhe atij të BE-së, Luigi Soreca, deputetët e opozitës parlamentare shprehen se janë përjashtuar nga procesi i negociatave për Reformën Zgjedhore.
Top Channel | 04-Jun-2020 17:15
Në një letër dërguar ambasadores së SHBA-së, Yuri Kim dhe atij të BE-së, Luigi Soreca, deputetët e opozitës parlamentare shprehen se janë përjashtuar nga procesi i negociatave për Reformën Zgjedhore.

Topi është i Lulit, por penalltinë ai nuk e gjuan dot vetë!
Nga Alfred Peza Ajo që ka mbetur si fraza më tingëlluese në publik, pas dakordësisë së mazhorancës për arritjen e “marrëveshjes shumë të mirë” për reformën e re zgjedhore, janë fjalitë e fundit e Ambasadores Amerikane ...
GazetaTema | 04-Jun-2020 18:59
Nga Alfred Peza Ajo që ka mbetur si fraza më tingëlluese në publik, pas dakordësisë së mazhorancës për arritjen e “marrëveshjes shumë të mirë” për reformën e re zgjedhore, janë fjalitë e fundit e Ambasadores Amerikane ...

Opozita vendos kushte: Kim e Soreca të mos ulen me ata që s’kanë asnjë votë. Nuk votojmë nëse s’hapen listat, i duan dhe 10 deputetë të shumicës
Deputeti Halit Valteri ka kërkuar përfshirjen e opozitës parlamentare në diskutimet për reformën zgjedhore. Për “Report Tv”, Valteri është shprehur, se grupi demokrat është i vendosur të mos votojë reformën, nëse nuk ...
GazetaTema | 04-Jun-2020 18:59
Deputeti Halit Valteri ka kërkuar përfshirjen e opozitës parlamentare në diskutimet për reformën zgjedhore. Për “Report Tv”, Valteri është shprehur, se grupi demokrat është i vendosur të mos votojë reformën, nëse nuk ...

Besnik Mustafaj kundër ambasadorëve: Fjalia ‘topi është në anën e Bashës’ është presion publik, Berisha nuk thyhej. Rama e Basha duan të ruajnë status quo-në
Ish ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” deklaroi se Reforma Zgjedhore është në një fazë terminale, duke shtuar se ambasadorët janë duke mbajtur më shumë anën e kryeministrit, ...
GazetaTema | 04-Jun-2020 18:41
Ish ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” deklaroi se Reforma Zgjedhore është në një fazë terminale, duke shtuar se ambasadorët janë duke mbajtur më shumë anën e kryeministrit, ...

Bamir Topi “zbërthen” qëndrimin e ambasadores Yuri Kim ndaj Bashës: Nuk i tha gjuaj penalltinë por të kanë bërë gol ndaj të takon të fillosh lojën
Ish-presidenti Bamir Topi ka zbërthyer frazën e ambasadores amerikane Yuri Kim se tashmë “topi është në fushën e Lulzim Bashës “. Topi nënvizoi se kjo deklaratë nënkuptonte se tani që të kanë shënuar gol dhe mund ta ...
GazetaTema | 04-Jun-2020 18:17
Ish-presidenti Bamir Topi ka zbërthyer frazën e ambasadores amerikane Yuri Kim se tashmë “topi është në fushën e Lulzim Bashës “. Topi nënvizoi se kjo deklaratë nënkuptonte se tani që të kanë shënuar gol dhe mund ta ...

Reforma Zgjedhore/ Konsensusi në ‘dorë’ të Bashës, pret aleatë në selinë e PD
TIRANA Kreu i PD, Lulzim Basha ka filluar sot takimet në kuadër të procesit të negocimit dhe konsensusit për Reformën Zgjedhore. Basha pret sot në takim Kryemadhin, Idrizin dhe Mediun teksa do të diskutojnë për ...
BalkanWeb | 04-Jun-2020 16:36
TIRANA Kreu i PD, Lulzim Basha ka filluar sot takimet në kuadër të procesit të negocimit dhe konsensusit për Reformën Zgjedhore. Basha pret sot në takim Kryemadhin, Idrizin dhe Mediun teksa do të diskutojnë për ...

Opozita parlamentare letër ambasadorëve: Të fyer për përjashtimin nga negociatat. Nuk e votojmë Kodin e ri Zgjedhor pa lista të hapura!
Ndërsa ambasadorja amerikane Yuri Kim ka marrë rolin e negociatores kryesore mes palëve politike në Këshillin Politik të Reformës Zgjedhore, një letër adresohet nga opozita parlamentare. Këta të fundit i drejtohen ...
BalkanWeb | 04-Jun-2020 16:21
Ndërsa ambasadorja amerikane Yuri Kim ka marrë rolin e negociatores kryesore mes palëve politike në Këshillin Politik të Reformës Zgjedhore, një letër adresohet nga opozita parlamentare. Këta të fundit i drejtohen ...

Familja Berisha sulmon ambasadoren amerikane: Është përfaqësuese e Antifa-s, Basha të mos e dëgjojë
Familja Berisha është hedhur në sulm këto ditët e fundit, për të pamundësuar arritjen e reformës zgjedhore, e cila do të sillte hapjen e negociatave për Shqipërinë. Si të mos mjaftonte presioni ndaj Lulzim Basha, së ...
GazetaTema | 04-Jun-2020 17:21
Familja Berisha është hedhur në sulm këto ditët e fundit, për të pamundësuar arritjen e reformës zgjedhore, e cila do të sillte hapjen e negociatave për Shqipërinë. Si të mos mjaftonte presioni ndaj Lulzim Basha, së ...

Reforma Zgjedhore/ Roland Bejko: Opozitës i duhen listat e hapura, nuk ka marrë ende dy garancitë për zgjedhjet
Pedagogu dhe ish- kreu i PD në Gjirokastër, Roland Bejko i ftuar në rubrikën ‘’Opinion’’ në Neës24 ka thënë se opozita nuk ka marrë ende dy garancitë për përmbushjen e Reformës Zgjedhore dhe për futjen në zgjedhjet e ...
BalkanWeb | 04-Jun-2020 15:25
Pedagogu dhe ish- kreu i PD në Gjirokastër, Roland Bejko i ftuar në rubrikën ‘’Opinion’’ në Neës24 ka thënë se opozita nuk ka marrë ende dy garancitë për përmbushjen e Reformës Zgjedhore dhe për futjen në zgjedhjet e ...

“PO-ja” e Bashës, përshpejton rënien e Ramës
Nga Namir Lapardhaja Investimi më i madh i Edi Ramës në pushtet ka qenë ngulitja e idesë se për gjithçka në këtë vend fajin e ka kundërshtari politik. Nuk i duhet mohuar kjo meritë. Opozita e ka fajin kur Edi Rama kapet ...
GazetaTema | 04-Jun-2020 17:09
Nga Namir Lapardhaja Investimi më i madh i Edi Ramës në pushtet ka qenë ngulitja e idesë se për gjithçka në këtë vend fajin e ka kundërshtari politik. Nuk i duhet mohuar kjo meritë. Opozita e ka fajin kur Edi Rama kapet ...

“Topi” në fushën e Bashës, kreu i PD mbledh aleatët për reformën zgjedhore
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thirrur në takim aleatët në opozitë. Diskutimet për Reformën Zgjedhore dominojnë bisedat politike prej disa javësh, por ende palët nuk janë dakordësuar. Një ditë më parë, ...
GazetaTema | 04-Jun-2020 17:05
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thirrur në takim aleatët në opozitë. Diskutimet për Reformën Zgjedhore dominojnë bisedat politike prej disa javësh, por ende palët nuk janë dakordësuar. Një ditë më parë, ...

“Zgjedhorja”, opozita letër ambasadorëve: Nuk votojmë reformën pa plotësuar kushtet
Opozita parlamentare i është drejtuar me një letër ambasadores së SHBA në vendin tonë Yuri Kim dhe atij të BE-së Luigi Soreca, ku kërkojnë përfshirje dhe dialog në hartimin e Reformën Zgjedhore, në të kundërt nuk do ta ...
GazetaTema | 04-Jun-2020 16:52
Opozita parlamentare i është drejtuar me një letër ambasadores së SHBA në vendin tonë Yuri Kim dhe atij të BE-së Luigi Soreca, ku kërkojnë përfshirje dhe dialog në hartimin e Reformën Zgjedhore, në të kundërt nuk do ta ...

(Video)Reforma Zgjedhore/ Rama ‘pret’ Bashën por s’kursen ironinë: Presim ata që kanë topin, të thonë se ku do e çojnë
Pas deklaratës së ambasadores së SHBA-ve Yuri Kim se topi ishte në anën e fushës së opozitës dhe se i takonte kryetarit të PD-së Lulzim Basha që të bënte lëvizjen e tij për marrëveshjen për reformën zgjedhore, vjen një ...
BalkanWeb | 04-Jun-2020 13:58
Pas deklaratës së ambasadores së SHBA-ve Yuri Kim se topi ishte në anën e fushës së opozitës dhe se i takonte kryetarit të PD-së Lulzim Basha që të bënte lëvizjen e tij për marrëveshjen për reformën zgjedhore, vjen një ...

“Zgjedhorja”/ Rama: Politika shqiptare në stad adoleshenti. Hera e parë që BE ndërhyn në politikën e brendshme të një shteti
Kreu i qeverisë Edi Rama në fjalën e tij në parlament foli për zhvillimet e fundit politke sa i përket reformës zgjedhore.
Top Channel | 04-Jun-2020 13:45
Kreu i qeverisë Edi Rama në fjalën e tij në parlament foli për zhvillimet e fundit politke sa i përket reformës zgjedhore.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved