ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/07/2020 04:35

Protestat për vrasjen e 46-vjeçarit me ngjyrë, Trump zbut qëndrimin për dërgimin e ushtrisë në qytete

Protestat për vrasjen e 46-vjeçarit me ngjyrë, Trump zbut qëndrimin për dërgimin e ushtrisë në qytete
Pas kërcënimeve në adresë të shteteve se do të dërgonte ushtrinë për të shuar protestat, Presidenti Donald Trump duket se po tërhiqet nga deklaratat e tij. Zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë thanë se përgjigja ndaj ...
BalkanWeb | 03-Jun-2020 19:50
Pas kërcënimeve në adresë të shteteve se do të dërgonte ushtrinë për të shuar protestat, Presidenti Donald Trump duket se po tërhiqet nga deklaratat e tij. Zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë thanë se përgjigja ndaj ...

Donald Trump zbut qëndrimin për dërgimin e ushtrisë në qytete
Pas kërcënimeve në adresë të shteteve se do të dërgonte ushtrinë për të shuar protestat, Presidenti Donald Trump duket se po tërhiqet nga deklaratat e tij. Zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë thanë se përgjigja ndaj ...
GazetaTema | 03-Jun-2020 20:40
Pas kërcënimeve në adresë të shteteve se do të dërgonte ushtrinë për të shuar protestat, Presidenti Donald Trump duket se po tërhiqet nga deklaratat e tij. Zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë thanë se përgjigja ndaj ...

SHBA: Protestat, kryesisht paqësore
Protestat në Shtetet e Bashkuara ishin mbrëmë të qeta në pjesën më të madhe, ndërkohë që njerëzit vazhduan të shprehin zemërim për vdekjen nën arrest policor të afrikano-amerikanit George Floyd. Protestuesit paqësorë ...
GazetaTema | 03-Jun-2020 16:30
Protestat në Shtetet e Bashkuara ishin mbrëmë të qeta në pjesën më të madhe, ndërkohë që njerëzit vazhduan të shprehin zemërim për vdekjen nën arrest policor të afrikano-amerikanit George Floyd. Protestuesit paqësorë ...

Trazira, dhunë, plaçkitje! Vazhdojnë protestat në SHBA për vrasjen e George Floyd, disa qytete në shtetrrethim
Në Shtetet e Bashkuara kanë vazhduar protestat për vrasjen e një afrikano-amerikani në Mineapolis, derisa shumë shtete kanë vendosur masën e shtetrrethimit për të parandaluar trazirat, dhunën dhe plaçkitjet. Dhjetëra ...
BalkanWeb | 03-Jun-2020 09:32
Në Shtetet e Bashkuara kanë vazhduar protestat për vrasjen e një afrikano-amerikani në Mineapolis, derisa shumë shtete kanë vendosur masën e shtetrrethimit për të parandaluar trazirat, dhunën dhe plaçkitjet. Dhjetëra ...

Trump zotohet t’i jap fund dhunës në SHBA; Biden thotë se vendi ka nevojë për ‘udhëheqje’
Presidenti amerikan Donald Trump është zotuar t’i jap fund “trazirave dhe veprimeve të paligjshme” në të gjithë vendin, por përleshjet midis policisë dhe protestuesve shpërthyen për një natë të shtatë të hënën, madje ...
Telegraf | 03-Jun-2020 16:36
Presidenti amerikan Donald Trump është zotuar t’i jap fund “trazirave dhe veprimeve të paligjshme” në të gjithë vendin, por përleshjet midis policisë dhe protestuesve shpërthyen për një natë të shtatë të hënën, madje ...

Zemërimi amerikan për Floyd/ Dhjetëra-mijëra njerëz protestojnë e përplasen me policinë
Dhjetëra mijëra njerëz kanë protestuar sërish në natën e 8 të demonstratave pas vdekjes së afrikano-amerikanit George Floyd. Por ndryshe nga herët e tjera, në protestën e një nate më parë pati më pak përleshje. Në ...
VizionPlus | 03-Jun-2020 12:47
Dhjetëra mijëra njerëz kanë protestuar sërish në natën e 8 të demonstratave pas vdekjes së afrikano-amerikanit George Floyd. Por ndryshe nga herët e tjera, në protestën e një nate më parë pati më pak përleshje. Në ...

George Floyd do të varroset më 9 qershor, ja kërkesa që ka familja e tij
Ceremonia mortore për afro-amerikanin George Floyd, që mbeti i vrarë gjatë arrestimit të tij, do të zhvillohet javës që vjen. Mediat angleze shkruajnë se ceremonia mortore e Floyd do të zhvillohet ditën e hënë në kishën ...
BalkanWeb | 02-Jun-2020 18:27
Ceremonia mortore për afro-amerikanin George Floyd, që mbeti i vrarë gjatë arrestimit të tij, do të zhvillohet javës që vjen. Mediat angleze shkruajnë se ceremonia mortore e Floyd do të zhvillohet ditën e hënë në kishën ...

Përleshjet në SHBA/ Protestuesit plagosin 5 oficerë policie, kaos nëpër rrugë, shkatërrohen dhjetëra biznese
MINNEAPOLIS Në SHBA, vazhdojnë protestat masive nëpër qytete të ndryshme, pas vdekjes së George Floyd gjatë arrestimit. Ai ishte një afro – amerikan. Mediat raportojnë se protestuesit kanë qëlluar dhe plagosur 5 oficerë ...
BalkanWeb | 02-Jun-2020 16:47
MINNEAPOLIS Në SHBA, vazhdojnë protestat masive nëpër qytete të ndryshme, pas vdekjes së George Floyd gjatë arrestimit. Ai ishte një afro – amerikan. Mediat raportojnë se protestuesit kanë qëlluar dhe plagosur 5 oficerë ...

Biden kundër mobilizimit nga Presidenti Trump të ushtrisë ndaj protestuesve
Ish-Nënpresidenti amerikan Joe Biden ka shprehur shqetësimin “për vetë shpirtin e vendit tonë” pasi Presidenti Donald Trump u zotua të hënën të përdorë ushtrinë për t’i dhënë fund “trazirave dhe paligjshmërisë” që kanë ...
BalkanWeb | 02-Jun-2020 16:42
Ish-Nënpresidenti amerikan Joe Biden ka shprehur shqetësimin “për vetë shpirtin e vendit tonë” pasi Presidenti Donald Trump u zotua të hënën të përdorë ushtrinë për t’i dhënë fund “trazirave dhe paligjshmërisë” që kanë ...

SHBA, trupat aktive largohen nga kryeqyteti
Trupat me detyrë aktive të sjella në Uashington për të ndihmuar nëse do të ishte e nevojshme në kryeqytetin amerikan, kanë filluar të kthehen në shtëpi, ndërkohë që protestat janë bërë më paqësore, thanë zyrtarë të ...
Gazeta Express | 03-Jun-2020 22:38
Trupat me detyrë aktive të sjella në Uashington për të ndihmuar nëse do të ishte e nevojshme në kryeqytetin amerikan, kanë filluar të kthehen në shtëpi, ndërkohë që protestat janë bërë më paqësore, thanë zyrtarë të ...

Sekretari amerikan i Mbrojtjes kundër Trumpit për përdorimin e ushtarakëve aktivë ndaj protestuesve
Sekretari i Mbrojtjes, Mark Esper tha të mërkurën se nuk e mbështet vënien në veprim të Ligjit për Rebelimin për të dislokuar forca ushtarake aktive për të shuar trazirat civile, një veprim që Presidenti Donald Trump ...
TetovaSot | 03-Jun-2020 22:32
Sekretari i Mbrojtjes, Mark Esper tha të mërkurën se nuk e mbështet vënien në veprim të Ligjit për Rebelimin për të dislokuar forca ushtarake aktive për të shuar trazirat civile, një veprim që Presidenti Donald Trump ...

Sekretari amerikan i Mbrojtjes kundër Trumpit për përdorimin e ushtarakëve aktivë ndaj protestuesve
Sekretari i Mbrojtjes, Mark Esper tha të mërkurën se nuk e mbështet vënien në veprim të Ligjit për Rebelimin për të dislokuar forca ushtarake aktive për të shuar trazirat civile, një veprim që Presidenti Donald Trump ...
Medial | 03-Jun-2020 22:23
Sekretari i Mbrojtjes, Mark Esper tha të mërkurën se nuk e mbështet vënien në veprim të Ligjit për Rebelimin për të dislokuar forca ushtarake aktive për të shuar trazirat civile, një veprim që Presidenti Donald Trump ...

Sekretari amerikan i Mbrojtjes kundër Trumpit për përdorimin e ushtarakëve aktivë ndaj protestuesve
Sekretari i Mbrojtjes, Mark Esper tha të mërkurën se nuk e mbështet vënien në veprim të Ligjit për Rebelimin për të dislokuar forca ushtarake aktive për të shuar trazirat civile, një veprim që Presidenti Donald Trump ...
Gazeta Express | 03-Jun-2020 22:14
Sekretari i Mbrojtjes, Mark Esper tha të mërkurën se nuk e mbështet vënien në veprim të Ligjit për Rebelimin për të dislokuar forca ushtarake aktive për të shuar trazirat civile, një veprim që Presidenti Donald Trump ...

Trump zbut qëndrimin për dërgimin e ushtrisë në qytete
Pas kërcënimeve në adresë të shteteve se do të dërgonte ushtrinë për të shuar protestat, Presidenti Donald Trump duket se po tërhiqet nga deklaratat e tij. Zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë thanë se përgjigja ndaj ...
Shprehja | 03-Jun-2020 21:40
Pas kërcënimeve në adresë të shteteve se do të dërgonte ushtrinë për të shuar protestat, Presidenti Donald Trump duket se po tërhiqet nga deklaratat e tij. Zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë thanë se përgjigja ndaj ...

Esper, kundër përdorimit të ushtarakëve aktivë ndaj protestuesve
Sekretari i Mbrojtjes, Mark Esper tha të mërkurën se nuk e mbështet vënien në veprim të Ligjit për Rebelimin për të dislokuar forca ushtarake aktive për të shuar trazirat civile, një veprim që Presidenti Donald Trump ...
Zeri Amerikes | 03-Jun-2020 21:01
Sekretari i Mbrojtjes, Mark Esper tha të mërkurën se nuk e mbështet vënien në veprim të Ligjit për Rebelimin për të dislokuar forca ushtarake aktive për të shuar trazirat civile, një veprim që Presidenti Donald Trump ...

Trump zbut qëndrimin për dërgimin e ushtrisë në qytete
Pas kërcënimeve në adresë të shteteve se do të dërgonte ushtrinë për të shuar protestat, Presidenti Donald Trump duket se po tërhiqet nga deklaratat e tij. Zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë thanë se përgjigja ndaj ...
Alsat-M | 03-Jun-2020 20:16
Pas kërcënimeve në adresë të shteteve se do të dërgonte ushtrinë për të shuar protestat, Presidenti Donald Trump duket se po tërhiqet nga deklaratat e tij. Zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë thanë se përgjigja ndaj ...

Protestat për vdekjen e George Floydit zgjerohen përtej SHBA-së
Mijëra persona kanë protestuar nëpër rrugët e Evropës, në shenjë solidariteti me protestuesit kundër-racizmit në Shtetet e Bashkuara, të cilët për tetë net me radhë kanë kërkuar drejtësi për vdekjen e ...
Radio Evropa e Lire | 03-Jun-2020 20:13
Mijëra persona kanë protestuar nëpër rrugët e Evropës, në shenjë solidariteti me protestuesit kundër-racizmit në Shtetet e Bashkuara, të cilët për tetë net me radhë kanë kërkuar drejtësi për vdekjen e ...

Trump zbut qëndrimin për dërgimin e ushtrisë në qytete
Pas kërcënimeve në adresë të shteteve se do të dërgonte ushtrinë për të shuar protestat, Presidenti Donald Trump, duket se po tërhiqet nga deklaratat e tij. Zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë thanë se përgjigja ndaj ...
RTSH | 03-Jun-2020 20:01
Pas kërcënimeve në adresë të shteteve se do të dërgonte ushtrinë për të shuar protestat, Presidenti Donald Trump, duket se po tërhiqet nga deklaratat e tij. Zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë thanë se përgjigja ndaj ...

Protestat në SHBA, sekretari i Mbrojtes nuk pajtohet me Trump-in për Aktin e Kryengritjes
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper, tha sot se nuk mbështet propozimin e presidentit amerikan Donald Trump që të aktivizojë Aktin e Kryengritjes për të shuar protestat që po mbahen në gjithë vendin pas vrasjes ...
Shenja | 03-Jun-2020 19:26
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper, tha sot se nuk mbështet propozimin e presidentit amerikan Donald Trump që të aktivizojë Aktin e Kryengritjes për të shuar protestat që po mbahen në gjithë vendin pas vrasjes ...

Trump zbut qëndrimin për dërgimin e ushtrisë në qytete
Pas kërcënimeve në adresë të shteteve se do të dërgonte ushtrinë për të shuar protestat, Presidenti Donald Trump duket se po tërhiqet nga deklaratat e tij. Zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë thanë se përgjigja ndaj ...
Zeri Amerikes | 03-Jun-2020 19:16
Pas kërcënimeve në adresë të shteteve se do të dërgonte ushtrinë për të shuar protestat, Presidenti Donald Trump duket se po tërhiqet nga deklaratat e tij. Zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë thanë se përgjigja ndaj ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved