ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/07/2020 06:56

Vetëvendosje: Nuk ka protestë nesër

Vetëvendosje: Nuk ka protestë nesër
Lëvizja Vetëvendosje ka dalë me komunikatë për media pas përfundimit të takimit të Kryesisë dhe grupit parlamentar të kësaj partie, një ditë para seancës së jashtëzakonshme për votimin e Qeverisë Hoti.
Top Channel | 02-Jun-2020 21:50
Lëvizja Vetëvendosje ka dalë me komunikatë për media pas përfundimit të takimit të Kryesisë dhe grupit parlamentar të kësaj partie, një ditë para seancës së jashtëzakonshme për votimin e Qeverisë Hoti.

Qeveria e re e Kosovës/ Emrat e ministrave
Në kabinetin e mandatarit për kryeministër, Avdullah Hoti pritet të jenë disa nga ministrat aktual në detyrë, por edhe të rinj.
Top Channel | 02-Jun-2020 20:29
Në kabinetin e mandatarit për kryeministër, Avdullah Hoti pritet të jenë disa nga ministrat aktual në detyrë, por edhe të rinj.

Qeveria Hoti/ LDK bën publike emrat e ministrave
Ka përfunduar mbledhja e kryesisë e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe janë bërë publike emrat që do të përbëjnë kabinetin e ri qeverisës. Në një konferencë për shtyp, Avdullah Hoti ka dhënë emrat e zyrtarëve që do ...
BalkanWeb | 02-Jun-2020 20:21
Ka përfunduar mbledhja e kryesisë e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe janë bërë publike emrat që do të përbëjnë kabinetin e ri qeverisës. Në një konferencë për shtyp, Avdullah Hoti ka dhënë emrat e zyrtarëve që do ...

Avdullah Hoti bën të ditur emrat për Qeverinë e re nga radha e subjektit të tij
Kandidati për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti, ka bërë të ditur emrat në qeverinë e re nga radha e subjektit të tij. ‘’Pas një disktuimi të gjatë për sifdave që do na presin në këtë qeveri dhe pas disa ...
GazetaTema | 02-Jun-2020 19:59
Kandidati për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti, ka bërë të ditur emrat në qeverinë e re nga radha e subjektit të tij. ‘’Pas një disktuimi të gjatë për sifdave që do na presin në këtë qeveri dhe pas disa ...

LDK-ja publikon emrat e ministrave të rinj në qeverinë Hoti
Kandidati për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti, ka bërë të ditur emrat në qeverinë e re nga radha e subjektit të tij. Përmes një konference për mediat Hoti është shprehur se, me këtë ekip dhe ekipin që ...
Telegraf | 02-Jun-2020 20:41
Kandidati për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti, ka bërë të ditur emrat në qeverinë e re nga radha e subjektit të tij. Përmes një konference për mediat Hoti është shprehur se, me këtë ekip dhe ekipin që ...

Thaçi: Qeveria e re do ta ketë mbështetjen time
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Qeveria e re do ta ketë mbështetjen e tij. “Nga nesër është një mundësi për një kapitull të ri, se sa do të shfrytëzohet i mbetet kohës dhe njerëzve që do të marrin ...
Telegrafi | 02-Jun-2020 22:11
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Qeveria e re do ta ketë mbështetjen e tij. “Nga nesër është një mundësi për një kapitull të ri, se sa do të shfrytëzohet i mbetet kohës dhe njerëzve që do të marrin ...

Fillon mbledhja e LDK-së, Avdulla Hoti do të propozojë kabinetin qeveritar
Sapo ka filluar mbledhja e kryesisë së LDK-së, në të cilën i dekretuari për kryeministër, Avdullah Hoti do të propozojë kabinetin qeveritar.
Top Channel | 02-Jun-2020 16:59
Sapo ka filluar mbledhja e kryesisë së LDK-së, në të cilën i dekretuari për kryeministër, Avdullah Hoti do të propozojë kabinetin qeveritar.

Vjosa Osmani bojkoton mbledhjen e LDK-së për emrat e rinj të kabinetit “Hoti”
Kryesia e LDK-së është mbledhur për të miratuar emrat e përbërjes së kabinetit të ri qeveritar. Në këtë mbledhje mungon zv. kryetarja e partisë, Vjosa Osmani, e cila njëkohësisht mban dhe postin e Kryetares së Kuvendit ...
GazetaTema | 02-Jun-2020 17:38
Kryesia e LDK-së është mbledhur për të miratuar emrat e përbërjes së kabinetit të ri qeveritar. Në këtë mbledhje mungon zv. kryetarja e partisë, Vjosa Osmani, e cila njëkohësisht mban dhe postin e Kryetares së Kuvendit ...

Mushkolaj përplaset me Aliun: Propozimi i Murat Jasharit për kryeministër në këtë kohë është i vonshëm
Analisti Imer Mushkolaj është përplasur në “Debat Plus” në RTV Dukagjini me deputetin e LVV-së, Liburn Aliu për propozimin e këtij të fundit se Murat Jashari do të ishte një kryeministër konsensual. Mushkolaj ka thënë ...
Telegrafi | 02-Jun-2020 21:17
Analisti Imer Mushkolaj është përplasur në “Debat Plus” në RTV Dukagjini me deputetin e LVV-së, Liburn Aliu për propozimin e këtij të fundit se Murat Jashari do të ishte një kryeministër konsensual. Mushkolaj ka thënë ...

Abazi tregon “marrëveshjen Abrashi-Gjuriq”: Lista Serbe merr zv/kryeministrin dhe pozita të tjera të rëndësishme
Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, i Lëvizjes Vetëvendosje, ka thënë se marrëveshja e LDK-së me Listën Serbe po mbahet sekret, për shkakun se kësaj partie politike do t’i poste të rëndësishme në Qeveri, dukë ...
Telegrafi | 02-Jun-2020 21:11
Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, i Lëvizjes Vetëvendosje, ka thënë se marrëveshja e LDK-së me Listën Serbe po mbahet sekret, për shkakun se kësaj partie politike do t’i poste të rëndësishme në Qeveri, dukë ...

Aliu: Në LVV nuk pati vendim, por kishte një disponim që Murat Jashari të jetë kryeministër konsensual
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu ka folur për idenë që Murat Jashari të jetë kryeministër konsensual. Aliu në ”Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini thotë se gjatë ...
Telegrafi | 02-Jun-2020 20:56
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu ka folur për idenë që Murat Jashari të jetë kryeministër konsensual. Aliu në ”Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini thotë se gjatë ...

LDK diskuton emrat e Ministrave, “Vetëvendosje” mbledh firma në shesh
Menjeherë pas shpalljes së vendimit të plotë të Gjykatës Kushtetuese, Lidhja demokratike e Kosovës ka mbledhur kryesinë për të caktuar emrat e ministrave të qeverisë Hoti. Seanca parlamentare ku pritet të votohet ...
VizionPlus | 02-Jun-2020 19:29
Menjeherë pas shpalljes së vendimit të plotë të Gjykatës Kushtetuese, Lidhja demokratike e Kosovës ka mbledhur kryesinë për të caktuar emrat e ministrave të qeverisë Hoti. Seanca parlamentare ku pritet të votohet ...

Hoti: Marr obligim që shumë shpejt ta publikoj marrëveshjen me Listën Serbe
I dekretuari i LDK-së për kryeministër Avdullah Hoti ka premtuar se do të bëjë publike marrëveshjen me Listën Serbe. “Çështja e marrëveshjes me Listën Serbe është e ndërtuar mbi bazat e Kushtetutës dhe ligjeve të ...
Telegrafi | 02-Jun-2020 20:11
I dekretuari i LDK-së për kryeministër Avdullah Hoti ka premtuar se do të bëjë publike marrëveshjen me Listën Serbe. “Çështja e marrëveshjes me Listën Serbe është e ndërtuar mbi bazat e Kushtetutës dhe ligjeve të ...

“Qeveria Hoti”, largohet Abdixhiku rikthehet Veliu
Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë publikë emrat e ministrave nga radhët e LDK-së, në Qeverinë Hoti, e cila pritet të votohet të mërkurën në Kuvendin e Kosovës. Në Qeverinë e re disa prej ministrave aktualë të LDK do ...
Telegrafi | 02-Jun-2020 19:56
Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë publikë emrat e ministrave nga radhët e LDK-së, në Qeverinë Hoti, e cila pritet të votohet të mërkurën në Kuvendin e Kosovës. Në Qeverinë e re disa prej ministrave aktualë të LDK do ...

LDK bën publike emrat e ministrave për qeverinë ‘Hoti’
Ka përfunduar mbledhja e kryesisë e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe janë bërë publike emrat që do të përbëjnë kabinetin e ri qeverisës. Në një konferencë për shtyp, Avdullah Hoti ka dhënë emrat e zyrtarëve që do ...
Lapsi | 02-Jun-2020 20:26
Ka përfunduar mbledhja e kryesisë e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe janë bërë publike emrat që do të përbëjnë kabinetin e ri qeverisës. Në një konferencë për shtyp, Avdullah Hoti ka dhënë emrat e zyrtarëve që do ...

Hoti prezanton ekipin e ministrave të LDK-së, Selmanaj zëvendëskryeministër
Një ditë para seancës së Kuvendit, ku pritet votimi i Qeverisë, Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë publike emrat e ministrave të ardhshëm. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, pas mbledhjes së kryesisë së partisë së tij, ...
Telegrafi | 02-Jun-2020 19:41
Një ditë para seancës së Kuvendit, ku pritet votimi i Qeverisë, Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë publike emrat e ministrave të ardhshëm. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, pas mbledhjes së kryesisë së partisë së tij, ...

Bajqinovci: E mbështesë plotësisht idenë e Vjosa Osmanit për një Qeveri tranzitore, ku kryeministër do të jetë Murat Jashari
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, ka thënë se e mbështet plotësisht idenë e kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani për nje¨ Qeveri tranzitore 6 deri ne¨ 9 muaj. Bajqinovci ka theksuar se ...
Telegrafi | 02-Jun-2020 19:32
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, ka thënë se e mbështet plotësisht idenë e kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani për nje¨ Qeveri tranzitore 6 deri ne¨ 9 muaj. Bajqinovci ka theksuar se ...

Seanca për votimin e qeverisë së re në Kosovë mbahet nesër
Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që të mërkurën në ora 11 të mbahet seanca, në të cilën pritet të votohet qeveria e re e drejtuar nga Avdullah Hoti i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Pas mbledhjes së Kryesisë së ...
GazetaTema | 02-Jun-2020 14:01
Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që të mërkurën në ora 11 të mbahet seanca, në të cilën pritet të votohet qeveria e re e drejtuar nga Avdullah Hoti i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Pas mbledhjes së Kryesisë së ...

Deputeti i LVV-së: Pajtohemi për një qeveri tranzitore me Murat Jasharin kryeministër
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka thënë se partia e tij do të përkrahte një qeveri tranzitore të cilën e ka propozuar kryeparlamentarja Vjosa Osmani, në krye me Murat ...
Telegrafi | 02-Jun-2020 19:20
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka thënë se partia e tij do të përkrahte një qeveri tranzitore të cilën e ka propozuar kryeparlamentarja Vjosa Osmani, në krye me Murat ...

LDK propozoi kandidatët e saj për kabinetin e ri qeveritar
Prishtinë, 2 qershor 2020 – Lidhja Demokratike e Kosovës ka propozuar emrat e ministrave të qeverisë së re të Kosovës, e cila pritet të votohet të mërkurën në Kuvendin e Kosovës. Listën e kandidatëve e kandidatëve e ka ...
Illyriapress | 02-Jun-2020 22:14
Prishtinë, 2 qershor 2020 – Lidhja Demokratike e Kosovës ka propozuar emrat e ministrave të qeverisë së re të Kosovës, e cila pritet të votohet të mërkurën në Kuvendin e Kosovës. Listën e kandidatëve e kandidatëve e ka ...

123...>>

Lajmet Kryesore

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved