ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/07/2020 06:59

Kush janë 4 komunat në Kosovë, me raste të reja me koronavirus

Kush janë 4 komunat në Kosovë, me raste të reja me koronavirus
Rastet e reja në Kosovë janë përqendruar në 4 komuna. Mësohet se në komunën e Vushtrrisë janë 14 raste të reja, por kjo komunë nuk është e vetmja. Sipas njoftimit të Institutit të Shëndetësisë Publike, sot më 01 qershor ...
BalkanWeb | 01-Jun-2020 22:51
Rastet e reja në Kosovë janë përqendruar në 4 komuna. Mësohet se në komunën e Vushtrrisë janë 14 raste të reja, por kjo komunë nuk është e vetmja. Sipas njoftimit të Institutit të Shëndetësisë Publike, sot më 01 qershor ...

Edhe 27 raste të reja në Kosovë! Covid-19, rritet numri i të infektuarve
27 raste të reja me Covid-19 janë konfirmuar në Kosovë nga 172 mostra të testuara.
Top Channel | 01-Jun-2020 21:43
27 raste të reja me Covid-19 janë konfirmuar në Kosovë nga 172 mostra të testuara.

Mujka: Nuk kemi informacione për tri rastet e reja me COVID-19 të paraqitura në Mitrovicë
Tri raste të reja janë paraqitur sonte në Komunën e Mitrovicës. Nënkryetari Faruk Mujka thotë për RTV Dukagjinin se tri rastet e ditës së sotme nuk janë mostra të dërguara nga Mitrovica. “Nuk mund ta dimë për momentin ...
Telegrafi | 01-Jun-2020 23:23
Tri raste të reja janë paraqitur sonte në Komunën e Mitrovicës. Nënkryetari Faruk Mujka thotë për RTV Dukagjinin se tri rastet e ditës së sotme nuk janë mostra të dërguara nga Mitrovica. “Nuk mund ta dimë për momentin ...

Pesë të infektuarit në Fushë Kosovë janë dy bashkëshortë dhe tre fëmijët e tyre
Pesë raste të reja me coronavirus janë paraqitur sonte në Komunën e Fushë Kosovës. Zëdhënësi i kësaj komune Ali Topalli thotë për RTV Dukagjinin se të pesë personat e infektuar janë nga e njëjta familje dhe sipas tij në ...
Telegrafi | 01-Jun-2020 23:06
Pesë raste të reja me coronavirus janë paraqitur sonte në Komunën e Fushë Kosovës. Zëdhënësi i kësaj komune Ali Topalli thotë për RTV Dukagjinin se të pesë personat e infektuar janë nga e njëjta familje dhe sipas tij në ...

Meholli: Me 14 rastet e fundit, numri i rasteve aktive në Komunën e Vushtrrisë shkon në 62
Në Komunën e Vushtrrisë sot janë paraqitur 14 raste të reja me coronavirus. Drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Sylejman Meholli ka thënë për RTV Dukagjinin se rastet e reja janë raste kontakti kryesisht nga fshati ...
Telegrafi | 01-Jun-2020 22:57
Në Komunën e Vushtrrisë sot janë paraqitur 14 raste të reja me coronavirus. Drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Sylejman Meholli ka thënë për RTV Dukagjinin se rastet e reja janë raste kontakti kryesisht nga fshati ...

Pesë raste të reja me coronavirus në Podujevë, në mesin e tyre edhe një qytetar i cili ishte kthyer nga Austria
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka njoftuar se sot janë konfirmuar edhe 27 raste të reja me coronavirus, ku pesë prej tyre janë nga Komuna e Podujevës. Nënkryetari i Komunës së Podujevës, Nexhmi Rudari, ka ...
Telegrafi | 01-Jun-2020 22:51
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka njoftuar se sot janë konfirmuar edhe 27 raste të reja me coronavirus, ku pesë prej tyre janë nga Komuna e Podujevës. Nënkryetari i Komunës së Podujevës, Nexhmi Rudari, ka ...

Rritet numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë, 27 raste brenda 24 orëve
Ka pësuar një rritje numri i personave të identifikuar me COVID-19 në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se sot janë testuar gjithsej 172 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe ...
BalkanWeb | 01-Jun-2020 21:12
Ka pësuar një rritje numri i personave të identifikuar me COVID-19 në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se sot janë testuar gjithsej 172 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe ...

E çuditshme: Personat që rezultuan pozitiv me koronavirus, dje dolën negativ
Tri raste të reja janë paraqitur mbrëmë në Komunën e Mitrovicës. Nënkryetari Faruk Mujka thotë për RTV Dukagjinin se tri rastet e ditës së sotme nuk janë mostra të dërguara nga Mitrovica. “Nuk mund ta dimë për momentin ...
Gazeta Express | 02-Jun-2020 07:20
Tri raste të reja janë paraqitur mbrëmë në Komunën e Mitrovicës. Nënkryetari Faruk Mujka thotë për RTV Dukagjinin se tri rastet e ditës së sotme nuk janë mostra të dërguara nga Mitrovica. “Nuk mund ta dimë për momentin ...

Detaje nga tre fëmijët dhe prindërit të infektuar në Fushë Kosovë
Pesë raste të reja me koronavirus janë paraqitur mbrëmë në Komunën e Fushë Kosovës. Zëdhënësi i kësaj komune Ali Topalli thotë për RTV Dukagjinin se të pesë personat e infektuar janë nga e njëjta familje dhe sipas tij ...
Gazeta Express | 02-Jun-2020 07:17
Pesë raste të reja me koronavirus janë paraqitur mbrëmë në Komunën e Fushë Kosovës. Zëdhënësi i kësaj komune Ali Topalli thotë për RTV Dukagjinin se të pesë personat e infektuar janë nga e njëjta familje dhe sipas tij ...

Covid-19 në Kosovë: 1,110 të infektuar, 843 të shëruar dhe 30 viktima
Numri i të infektuarve në Kosovë deri tani ka arritur në 1,110, derisa janë shëruar 843 persona, dhe janë konfirmuar 30 viktima. Me 1 qershor zyrtarisht filloi faza e tretë e lehtësimit të masave, ku kafiteritë dhe ...
Indeks Online | 02-Jun-2020 07:14
Numri i të infektuarve në Kosovë deri tani ka arritur në 1,110, derisa janë shëruar 843 persona, dhe janë konfirmuar 30 viktima. Me 1 qershor zyrtarisht filloi faza e tretë e lehtësimit të masave, ku kafiteritë dhe ...

Koronavirusi në Kosovë: 1,110 të infektuar, 843 të shëruar dhe 30 viktima
Numri i të infektuarve në Kosovë deri tani ka arritur në 1,110, derisa janë shëruar 843 persona, dhe janë konfirmuar 30 viktima. Me 1 qershor zyrtarisht filloi faza e tretë e lehtësimit të masave, ku kafiteritë dhe ...
Gazeta Express | 02-Jun-2020 07:11
Numri i të infektuarve në Kosovë deri tani ka arritur në 1,110, derisa janë shëruar 843 persona, dhe janë konfirmuar 30 viktima. Me 1 qershor zyrtarisht filloi faza e tretë e lehtësimit të masave, ku kafiteritë dhe ...

Tahiri thotë se 14 rastet e reja me coronavirus në Vushtrri janë rezultat i lëvizjeve të pakontrolluara gjatë festës së Fitër Bajramit
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka njoftuar se sot janë konfirmuar edhe 27 raste të reja me coronavirus, ku 14 prej tyre janë nga Komuna e Vushtrrisë. Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka thënë ...
Telegrafi | 01-Jun-2020 21:46
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka njoftuar se sot janë konfirmuar edhe 27 raste të reja me coronavirus, ku 14 prej tyre janë nga Komuna e Vushtrrisë. Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka thënë ...

62 raste aktive në Vushtrri – izolimi i qytetit e fshatrave nuk është opsion (VIDEO)
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë njoftoi sonte se 14 nga 27 rastet e reja me koronavirus janë nga komuna e Vushtrrisë. Nënkryetari i komunës, Besim Muzaqi, në Edicionin Special në Klan Kosova bëri të ...
Medial | 02-Jun-2020 00:02
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë njoftoi sonte se 14 nga 27 rastet e reja me koronavirus janë nga komuna e Vushtrrisë. Nënkryetari i komunës, Besim Muzaqi, në Edicionin Special në Klan Kosova bëri të ...

Mujka: Nuk kemi informacione për tri rastet e reja me COVID-19 të paraqitura në Mitrovicë
Nënkryetari Faruk Mujka thotë për RTV Dukagjinin se tri rastet e ditës së sotme nuk janë mostra të dërguara nga Mitrovica. “Nuk mund ta dimë për momentin vendbanimin e tyre dhe as nëse janë raste kontakti”, tha ai. ...
Lajminet | 01-Jun-2020 23:59
Nënkryetari Faruk Mujka thotë për RTV Dukagjinin se tri rastet e ditës së sotme nuk janë mostra të dërguara nga Mitrovica. “Nuk mund ta dimë për momentin vendbanimin e tyre dhe as nëse janë raste kontakti”, tha ai. ...

62 raste aktive në Vushtrri – izolimi i qytetit e fshatrave nuk është opsion (VIDEO)
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë njoftoi sonte se 14 nga 27 rastet e reja me koronavirus janë nga komuna e Vushtrrisë. Nënkryetari i komunës, Besim Muzaqi, në Edicionin Special në Klan Kosova bëri të ...
Klan Kosova | 01-Jun-2020 23:56
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë njoftoi sonte se 14 nga 27 rastet e reja me koronavirus janë nga komuna e Vushtrrisë. Nënkryetari i komunës, Besim Muzaqi, në Edicionin Special në Klan Kosova bëri të ...

237 raste aktive me koronavirus në Kosovë
27 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar sot në Kosovë, duke çuar kështu në 1 mijë e 110 numrin e përgjithshëm të infektuarve. Deri tash numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 1 mijë e 110. Sipas ...
Indeks Online | 01-Jun-2020 23:47
27 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar sot në Kosovë, duke çuar kështu në 1 mijë e 110 numrin e përgjithshëm të infektuarve. Deri tash numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 1 mijë e 110. Sipas ...

Tre fëmijët dhe prindërit të infektuar në Fushë Kosovë, janë kontakte me familjarë në Vushtrri
Pesë raste të reja me koronavirus janë paraqitur sonte në Komunën e Fushë Kosovës. Zëdhënësi i kësaj komune Ali Topalli thotë për RTV Dukagjinin se të pesë personat e infektuar janë nga e njëjta familje dhe sipas tij në ...
Zeri | 01-Jun-2020 23:47
Pesë raste të reja me koronavirus janë paraqitur sonte në Komunën e Fushë Kosovës. Zëdhënësi i kësaj komune Ali Topalli thotë për RTV Dukagjinin se të pesë personat e infektuar janë nga e njëjta familje dhe sipas tij në ...

Tre fëmijët dhe prindërit të infektuar në Fushë Kosovë, janë kontakte me familjarë në Vushtrri
Zëdhënësi i kësaj komune Ali Topalli thotë për RTV Dukagjinin se të pesë personat e infektuar janë nga e njëjta familje dhe sipas tij në bazë të informacioneve të para ato janë raste kontakti. “Për momentin është e ...
Lajminet | 01-Jun-2020 23:29
Zëdhënësi i kësaj komune Ali Topalli thotë për RTV Dukagjinin se të pesë personat e infektuar janë nga e njëjta familje dhe sipas tij në bazë të informacioneve të para ato janë raste kontakti. “Për momentin është e ...

Pas gati një muaj e gjysmë pas asnjë të infektuar, Podujeva sot shënon pesë raste me COVID-19
Janë bërë gati një muaj e gjysmë që komuna e Podujevës nuk kishte regjistruar asnjë rast me të sëmurë me COVID-19. Mirëpo nga rezultatet e fundit të IKSHPK-së për testet e bëra në 24 orët ë fundit, pesë persona të kësaj ...
Zeri | 01-Jun-2020 23:11
Janë bërë gati një muaj e gjysmë që komuna e Podujevës nuk kishte regjistruar asnjë rast me të sëmurë me COVID-19. Mirëpo nga rezultatet e fundit të IKSHPK-së për testet e bëra në 24 orët ë fundit, pesë persona të kësaj ...

Edhe 237 raste aktive me koronavirus në Kosovë
Deri tash numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 1 mijë e 110. Sipas shifrave zyrtare, numri i të shëruarve është 843 ndërkaq 30 persona kanë vdekur si pasojë e koronavirusit, për të cilët gjithashtu është ...
Lajminet | 01-Jun-2020 23:06
Deri tash numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 1 mijë e 110. Sipas shifrave zyrtare, numri i të shëruarve është 843 ndërkaq 30 persona kanë vdekur si pasojë e koronavirusit, për të cilët gjithashtu është ...

123...>>

Lajmet Kryesore

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved