ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/07/2020 05:19

Vazhdojnë protestat në qytetet kryesore të SHBA-ve. Përmasat e shkatërrimit në Los Angeles si të 1992

Vazhdojnë protestat në qytetet kryesore të SHBA-ve. Përmasat e shkatërrimit në Los Angeles si të 1992
Në Shtetet e Bashkuara vazhduan demonstratat në dhjetra qytete, përfshirë kryeqytetin Washington, DC për të protestuar ndaj vdekjes së afrikano-amerikanit George Floyd nën prangat e policisë së Mineapolis. Shumë prej ...
BalkanWeb | 31-May-2020 16:43
Në Shtetet e Bashkuara vazhduan demonstratat në dhjetra qytete, përfshirë kryeqytetin Washington, DC për të protestuar ndaj vdekjes së afrikano-amerikanit George Floyd nën prangat e policisë së Mineapolis. Shumë prej ...

Protestat e dhunshme për vrasjen e George Floyd, Minnesota dhe 11 shtete të SHBA mobilizojnë Gardën Kombëtare
SHBA Guvernatorët e Minesotës dhe 11 shtete të tjera kanë mobilizuar trupat e Gardës Kombëtare, ndërsa qytetet e tyre u përballën me një tjetër natë protestash të dhunshme të shkaktuara nga vdekja e një ...
BalkanWeb | 31-May-2020 15:47
SHBA Guvernatorët e Minesotës dhe 11 shtete të tjera kanë mobilizuar trupat e Gardës Kombëtare, ndërsa qytetet e tyre u përballën me një tjetër natë protestash të dhunshme të shkaktuara nga vdekja e një ...

Media sociale ekspozon racizmin në SHBA
Videoja e një polici të bardhë amerikan që i kishte vënë gjurin në qafë një afrikano-amerikani, i cili vdiq gjatë arrestit, u përhap me shpejtësi përmes medias sociale. Videoja u bë symbol i reagimit të ashpër të ...
GazetaTema | 31-May-2020 17:51
Videoja e një polici të bardhë amerikan që i kishte vënë gjurin në qafë një afrikano-amerikani, i cili vdiq gjatë arrestit, u përhap me shpejtësi përmes medias sociale. Videoja u bë symbol i reagimit të ashpër të ...

VIDEO: Z. Nishani shikoni këto pamje nga SHBA, përpara se të akuzoni policinë shqiptare
Bujar Nishani është treguar entuziast për takimin e PD në Durrës, i mbajtur në shkelje të të gjitha protokolleve të diktuara nga siguria globale. Ndërkohë, ish-presidenti demokrat ka hedhur akuza për përplasjen e ...
GazetaTema | 31-May-2020 15:43
Bujar Nishani është treguar entuziast për takimin e PD në Durrës, i mbajtur në shkelje të të gjitha protokolleve të diktuara nga siguria globale. Ndërkohë, ish-presidenti demokrat ka hedhur akuza për përplasjen e ...

VIDEO/ Shënjestroi protestuesit me hark e shigjetë, rrihet paq qytetari në SHBA
Protestat e dhunshme që kanë shpërthyer në të gjithë Shtetet e Bashkuara për vdekjen e afrikano-amerikanit George Floyd i cili u mbyt nga një oficer policie, kanë shënuar dhe një incident të rrallë. Gjatë një proteste ...
GazetaTema | 31-May-2020 14:24
Protestat e dhunshme që kanë shpërthyer në të gjithë Shtetet e Bashkuara për vdekjen e afrikano-amerikanit George Floyd i cili u mbyt nga një oficer policie, kanë shënuar dhe një incident të rrallë. Gjatë një proteste ...

Protestat e dhunshme/ Një i vrarë e dy të plagosur në Indianapolis, në 25 qytete vendoset shtetrrethimi (FOTO+VIDEO)
Protestat kundër vrasjes së afrikano-amerikanit George Floyd kanë vazhduar edhe në orët e para të së dielës në Shtetet e Bashkuara. Një person është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur në Indianapolis. Lajmin për sulmin ...
BalkanWeb | 31-May-2020 10:32
Protestat kundër vrasjes së afrikano-amerikanit George Floyd kanë vazhduar edhe në orët e para të së dielës në Shtetet e Bashkuara. Një person është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur në Indianapolis. Lajmin për sulmin ...

Protestat e dhunshme për vrasjen e George Floyd, Minnesota dhe 11 shtete të SHBA-ve mobilizojnë Gardën Kombëtare
Guvernatorët e Minesotës dhe 11 shtete të tjera kanë mobilizuar trupat e Gardës Kombëtare, ndërsa qytetet e tyre u përballën me një tjetër natë protestash të dhunshme të shkaktuara nga vdekja e një afrikano-amerikan ...
Telegraf | 31-May-2020 17:15
Guvernatorët e Minesotës dhe 11 shtete të tjera kanë mobilizuar trupat e Gardës Kombëtare, ndërsa qytetet e tyre u përballën me një tjetër natë protestash të dhunshme të shkaktuara nga vdekja e një afrikano-amerikan ...

“Ajo që ndodhi ishte e gabuar”, Polici që kupton protestuesit: Keni të drejtë që jeni të inatosur
Një polic në Atlanta të SHBA-së habiti protestuesit që kanë dalë nëpër rrugë pas vdekjes së George Floyd, duke u thënë se kanë të drejtë që janë të inatosur. Në shumë shtete amerikane ka pasur trazira ditët e fundit, ...
GazetaTema | 31-May-2020 09:10
Një polic në Atlanta të SHBA-së habiti protestuesit që kanë dalë nëpër rrugë pas vdekjes së George Floyd, duke u thënë se kanë të drejtë që janë të inatosur. Në shumë shtete amerikane ka pasur trazira ditët e fundit, ...

SHBA “nuk merr dot frymë”/ Nuk ndalen protesta e dhunshme për vrasjen e 46-vjeçarit
Vdekja e Xhorxh Flloid është pasuar me protesta të dhunshme që vijojnë nga dita e hënë dhe janë shpërndarë në më shumë se 30 qytete amerikane. Me thirrjet “Nuk mund të marr frymë”, demostruesit kërkojnë dënimin e katër ...
VizionPlus | 31-May-2020 12:59
Vdekja e Xhorxh Flloid është pasuar me protesta të dhunshme që vijojnë nga dita e hënë dhe janë shpërndarë në më shumë se 30 qytete amerikane. Me thirrjet “Nuk mund të marr frymë”, demostruesit kërkojnë dënimin e katër ...

Rihanna reagon për protestat
Rihanna ka reaguar për vrasjen e Geoge Floyd, i cili vdiq në duart e policit këtë javë. Rihanna përmes Instagramit reagoi e zemëruar dhe trishtuar për vrasjen e George Floyd, shkruan DailyMail. “Teksa shikoi popullin ...
Lapsi | 31-May-2020 18:42
Rihanna ka reaguar për vrasjen e Geoge Floyd, i cili vdiq në duart e policit këtë javë. Rihanna përmes Instagramit reagoi e zemëruar dhe trishtuar për vrasjen e George Floyd, shkruan DailyMail. “Teksa shikoi popullin ...

Dhunë, djegie e plaçkitje në SHBA, protestat nuk ndalen
Demonstratat në dhjetëra qytete të SHBA për vdekjen e afrikano-amerikanit George Floyd nën prangat e policisë së Mineapolis, u shndërruan përsëri në dhunë të shtunën mbrëma. Megjithë ndalimqarkullimet dhe dërgimin e ...
VizionPlus | 31-May-2020 09:45
Demonstratat në dhjetëra qytete të SHBA për vdekjen e afrikano-amerikanit George Floyd nën prangat e policisë së Mineapolis, u shndërruan përsëri në dhunë të shtunën mbrëma. Megjithë ndalimqarkullimet dhe dërgimin e ...

Përhapen protestat në SHBA, Donald Trump: Të tregohemi më të ashpër, do nxjerr ushtrinë në rrugë
Presidenti i SHBA Donald Trump tha të shtunën se shtetet dhe qytetet amerikane duhet të tregohen “shumë më të ashpra” ndaj protestave anti-policore përndryshe qeveria federale do të ndërhyjë, përfshirë duke përdorur ...
GazetaTema | 30-May-2020 22:35
Presidenti i SHBA Donald Trump tha të shtunën se shtetet dhe qytetet amerikane duhet të tregohen “shumë më të ashpra” ndaj protestave anti-policore përndryshe qeveria federale do të ndërhyjë, përfshirë duke përdorur ...

Mark Zuckerberg: Pse Facebook s’i fshin dot postimet e Trump-it
Mark Zuckerberg, drejtori i Përgjithshëm i Facebook, shpjegoi se pse kompania e tij nuk do të ndërmarrë asnjë veprim në postime ku Presidenti Trump kërcënon se një “plaçkitje ” në Minneapolis do të çonte në një ...
GazetaTema | 30-May-2020 22:13
Mark Zuckerberg, drejtori i Përgjithshëm i Facebook, shpjegoi se pse kompania e tij nuk do të ndërmarrë asnjë veprim në postime ku Presidenti Trump kërcënon se një “plaçkitje ” në Minneapolis do të çonte në një ...

Vdekja e afrikano-amerikanit gjatë arrestit/ Pas protestave të dhunshme, aktivizohet Garda Kombëtare e Minesotas
Protestat rreth vdekjes së një burri me ngjyrë, dhe të paarmatosur, gjatë arrestimit në Mineapolis, janë zgjeruar në gjithë Shtetet e Bashkuara, ndërkohë që njerëzit kanë shprehur zemërimin e tyre për një seri të ...
BalkanWeb | 30-May-2020 20:07
Protestat rreth vdekjes së një burri me ngjyrë, dhe të paarmatosur, gjatë arrestimit në Mineapolis, janë zgjeruar në gjithë Shtetet e Bashkuara, ndërkohë që njerëzit kanë shprehur zemërimin e tyre për një seri të ...

Protestat e dhunshme për vrasjen e afro-amerikanit, Minnesota dhe 11 shtete të SHBA mobilizojnë Gardën Kombëtare
Guvernatorët e Minesotës dhe 11 shtete të tjera kanë mobilizuar trupat e Gardës Kombëtare, ndërsa qytetet e tyre u përballën me një tjetër natë protestash të dhunshme të shkaktuara nga vdekja e një afrikano-amerikan ...
Lapsi | 31-May-2020 16:01
Guvernatorët e Minesotës dhe 11 shtete të tjera kanë mobilizuar trupat e Gardës Kombëtare, ndërsa qytetet e tyre u përballën me një tjetër natë protestash të dhunshme të shkaktuara nga vdekja e një afrikano-amerikan ...

Gruaja e policit që vrau Floyd kërkon divorcin
Gruaja e oficerit të policisë së bardhë të akuzuar për vrasjen e George Floyd ka bërë kërkesë për divorc ndaj tij. Ish-mis Minesota, Kellie Chauvin, njoftoi divorcin në të njëjtën ditë kur burri i saj, polici i pushuar ...
Lapsi | 31-May-2020 13:08
Gruaja e oficerit të policisë së bardhë të akuzuar për vrasjen e George Floyd ka bërë kërkesë për divorc ndaj tij. Ish-mis Minesota, Kellie Chauvin, njoftoi divorcin në të njëjtën ditë kur burri i saj, polici i pushuar ...

Trazirat në protesta: Pentagoni mund të dërgojë në Mineapolis policinë ushtarake
Ndërsa trazirat u përhapën në dhjetëra qytete amerikane, Pentagoni ndërmori një hap të rrallë duke urdhëruar ushtrinë që të vërë në gatishmëri disa njësi të policisë ushtarake për të shkuar në Mineapolis, ku vdekja e ...
GazetaTema | 30-May-2020 19:14
Ndërsa trazirat u përhapën në dhjetëra qytete amerikane, Pentagoni ndërmori një hap të rrallë duke urdhëruar ushtrinë që të vërë në gatishmëri disa njësi të policisë ushtarake për të shkuar në Mineapolis, ku vdekja e ...

Ushtria ka marrë urdhër të jetë gati, Pentagoni ndërmerr hapin e rrallë ndaj protestuesve
Ndërsa trazirat u përhapën në dhjetëra qytete amerikane, Pentagoni ndërmori një hap të rrallë duke urdhëruar ushtrinë që të vërë në gatishmëri disa njësi të policisë ushtarake për të shkuar në Mineapolis, ku vdekja e ...
Telegraf | 30-May-2020 22:16
Ndërsa trazirat u përhapën në dhjetëra qytete amerikane, Pentagoni ndërmori një hap të rrallë duke urdhëruar ushtrinë që të vërë në gatishmëri disa njësi të policisë ushtarake për të shkuar në Mineapolis, ku vdekja e ...

SHBA, protestat mund të sjellin një rritje të rasteve me COVID-19
Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë paralajmërojnë se mund të ketë një rritje të re të rasteve me koronavirus për shkak të protestave në vend, të nxitura nga vdekja e George Floyd, afrikano-amerikanit i cili humbi jetën ...
Zeri Amerikes | 31-May-2020 19:11
Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë paralajmërojnë se mund të ketë një rritje të re të rasteve me koronavirus për shkak të protestave në vend, të nxitura nga vdekja e George Floyd, afrikano-amerikanit i cili humbi jetën ...

Trazirat në SHBA: 12 shtete mobilizojnë Gardën Kombëtare
Guvernatorët e Minesotës dhe 11 shtete të tjera kanë mobilizuar trupat e Gardës Kombëtare, ndërsa qytetet e tyre u përballën me një tjetër natë protestash të dhunshme të shkaktuara nga vdekja e një afrikano-amerikan ...
Gazeta Express | 31-May-2020 18:45
Guvernatorët e Minesotës dhe 11 shtete të tjera kanë mobilizuar trupat e Gardës Kombëtare, ndërsa qytetet e tyre u përballën me një tjetër natë protestash të dhunshme të shkaktuara nga vdekja e një afrikano-amerikan ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved