ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/07/2020 04:58

“Ajo që ndodhi ishte e gabuar”, Polici që kupton protestuesit: Keni të drejtë që jeni të inatosur

“Ajo që ndodhi ishte e gabuar”, Polici që kupton protestuesit: Keni të drejtë që jeni të inatosur
Një polic në Atlanta të SHBA-së habiti protestuesit që kanë dalë nëpër rrugë pas vdekjes së George Floyd, duke u thënë se kanë të drejtë që janë të inatosur. Në shumë shtete amerikane ka pasur trazira ditët e fundit, ...
GazetaTema | 31-May-2020 09:10
Një polic në Atlanta të SHBA-së habiti protestuesit që kanë dalë nëpër rrugë pas vdekjes së George Floyd, duke u thënë se kanë të drejtë që janë të inatosur. Në shumë shtete amerikane ka pasur trazira ditët e fundit, ...

Dhunë, djegie e plaçkitje në SHBA, protestat nuk ndalen
Demonstratat në dhjetëra qytete të SHBA për vdekjen e afrikano-amerikanit George Floyd nën prangat e policisë së Mineapolis, u shndërruan përsëri në dhunë të shtunën mbrëma. Megjithë ndalimqarkullimet dhe dërgimin e ...
VizionPlus | 31-May-2020 09:45
Demonstratat në dhjetëra qytete të SHBA për vdekjen e afrikano-amerikanit George Floyd nën prangat e policisë së Mineapolis, u shndërruan përsëri në dhunë të shtunën mbrëma. Megjithë ndalimqarkullimet dhe dërgimin e ...

Përhapen protestat në SHBA, Donald Trump: Të tregohemi më të ashpër, do nxjerr ushtrinë në rrugë
Presidenti i SHBA Donald Trump tha të shtunën se shtetet dhe qytetet amerikane duhet të tregohen “shumë më të ashpra” ndaj protestave anti-policore përndryshe qeveria federale do të ndërhyjë, përfshirë duke përdorur ...
GazetaTema | 30-May-2020 22:35
Presidenti i SHBA Donald Trump tha të shtunën se shtetet dhe qytetet amerikane duhet të tregohen “shumë më të ashpra” ndaj protestave anti-policore përndryshe qeveria federale do të ndërhyjë, përfshirë duke përdorur ...

Mark Zuckerberg: Pse Facebook s’i fshin dot postimet e Trump-it
Mark Zuckerberg, drejtori i Përgjithshëm i Facebook, shpjegoi se pse kompania e tij nuk do të ndërmarrë asnjë veprim në postime ku Presidenti Trump kërcënon se një “plaçkitje ” në Minneapolis do të çonte në një ...
GazetaTema | 30-May-2020 22:13
Mark Zuckerberg, drejtori i Përgjithshëm i Facebook, shpjegoi se pse kompania e tij nuk do të ndërmarrë asnjë veprim në postime ku Presidenti Trump kërcënon se një “plaçkitje ” në Minneapolis do të çonte në një ...

Vdekja e afrikano-amerikanit gjatë arrestit/ Pas protestave të dhunshme, aktivizohet Garda Kombëtare e Minesotas
Protestat rreth vdekjes së një burri me ngjyrë, dhe të paarmatosur, gjatë arrestimit në Mineapolis, janë zgjeruar në gjithë Shtetet e Bashkuara, ndërkohë që njerëzit kanë shprehur zemërimin e tyre për një seri të ...
BalkanWeb | 30-May-2020 20:07
Protestat rreth vdekjes së një burri me ngjyrë, dhe të paarmatosur, gjatë arrestimit në Mineapolis, janë zgjeruar në gjithë Shtetet e Bashkuara, ndërkohë që njerëzit kanë shprehur zemërimin e tyre për një seri të ...

Trazirat në protesta: Pentagoni mund të dërgojë në Mineapolis policinë ushtarake
Ndërsa trazirat u përhapën në dhjetëra qytete amerikane, Pentagoni ndërmori një hap të rrallë duke urdhëruar ushtrinë që të vërë në gatishmëri disa njësi të policisë ushtarake për të shkuar në Mineapolis, ku vdekja e ...
GazetaTema | 30-May-2020 19:14
Ndërsa trazirat u përhapën në dhjetëra qytete amerikane, Pentagoni ndërmori një hap të rrallë duke urdhëruar ushtrinë që të vërë në gatishmëri disa njësi të policisë ushtarake për të shkuar në Mineapolis, ku vdekja e ...

Ushtria ka marrë urdhër të jetë gati, Pentagoni ndërmerr hapin e rrallë ndaj protestuesve
Ndërsa trazirat u përhapën në dhjetëra qytete amerikane, Pentagoni ndërmori një hap të rrallë duke urdhëruar ushtrinë që të vërë në gatishmëri disa njësi të policisë ushtarake për të shkuar në Mineapolis, ku vdekja e ...
Telegraf | 30-May-2020 22:16
Ndërsa trazirat u përhapën në dhjetëra qytete amerikane, Pentagoni ndërmori një hap të rrallë duke urdhëruar ushtrinë që të vërë në gatishmëri disa njësi të policisë ushtarake për të shkuar në Mineapolis, ku vdekja e ...

Protesta të dhunshme për vrasjen e 46-vjeçarit me ngjyrë, mbetet i vrarë polici në SHBA, plagoset një tjetër
SHBA Një oficer policie ka mbetur i vrarë dhe një tjetër është plagos nga të shtënat me armë gjatë protestave në Oakland, Kaliforni, për vdekjen e afrikano-amerikanit George Floyd në Minneapolis. CNN raporton, duke ...
BalkanWeb | 30-May-2020 15:23
SHBA Një oficer policie ka mbetur i vrarë dhe një tjetër është plagos nga të shtënat me armë gjatë protestave në Oakland, Kaliforni, për vdekjen e afrikano-amerikanit George Floyd në Minneapolis. CNN raporton, duke ...

Protesta të dhunshme në SHBA pas vdekjes së George Floyd, protestuesit thirrje në kor: Nuk mund të marrë frymë!
Vijojnë protestat e dhunshme mes qytetarëve para Shtëpisë së Bardhë në SHBA, pas vdekjes së së afrikano-amerikanit, George Floyd, në duart e autoriteteve në Mineapolis ditë më parë. Qindra njerëz kanë protestuar duke ...
BalkanWeb | 30-May-2020 11:32
Vijojnë protestat e dhunshme mes qytetarëve para Shtëpisë së Bardhë në SHBA, pas vdekjes së së afrikano-amerikanit, George Floyd, në duart e autoriteteve në Mineapolis ditë më parë. Qindra njerëz kanë protestuar duke ...

Protesta të dhunshme për vrasjen e 46-vjeçarit me ngjyrë, mbetet i vrarë polici në SHBA, plagoset një tjetër
Një oficer policie ka mbetur i vrarë dhe një tjetër është plagosur nga të shtënat me armë gjatë protestave në Oakland, Kaliforni, për vdekjen e afrikano-amerikanit George Floyd në Minneapolis. CNN raporton, duke ...
Telegraf | 30-May-2020 16:02
Një oficer policie ka mbetur i vrarë dhe një tjetër është plagosur nga të shtënat me armë gjatë protestave në Oakland, Kaliforni, për vdekjen e afrikano-amerikanit George Floyd në Minneapolis. CNN raporton, duke ...

Tensionohet situata në SHBA, vritet një 19-vjeçar gjatë protestave të dhunshme për vdekjen e afro-amerikanit 40-vjeçar
Përshkallëzohen tensionet lidhur me protestat e qytetarëve mbi vdekjen e një afro-amerikani në Minnesota. CNN shkruan se një 19-vjeçar mbeti i vrarë në protestë, pas disa të shtënave me armë që u qëlluan drejt turmës ...
GazetaTema | 30-May-2020 11:11
Përshkallëzohen tensionet lidhur me protestat e qytetarëve mbi vdekjen e një afro-amerikani në Minnesota. CNN shkruan se një 19-vjeçar mbeti i vrarë në protestë, pas disa të shtënave me armë që u qëlluan drejt turmës ...

SHBA, vrasja e 46-vjeçarit me ngjyrë nga policia, autopsia: Përjashtohet asfiksimi ose mbytja, reagojnë familjarët
SHBA Dali rezultatet e autopsisë së 46-vjeçarit me ngjyrë në SHBA, i cili ndërroi jetë duke kërkuar ndihmë, teksa një oficer policie e shtriu në tokë dhe i bllokoi frymëmarrjen duke i vendosur gjurin në qafë. “Nuk ka ...
BalkanWeb | 30-May-2020 10:28
SHBA Dali rezultatet e autopsisë së 46-vjeçarit me ngjyrë në SHBA, i cili ndërroi jetë duke kërkuar ndihmë, teksa një oficer policie e shtriu në tokë dhe i bllokoi frymëmarrjen duke i vendosur gjurin në qafë. “Nuk ka ...

FOTOT: Vdekja e George Floyd “ngre në këmbë” Amerikën, dëmtohet edhe selia e CNN
Protestuesit u përleshën sërish me policinë në disa shtete amerikane, për të katërtën ditë radhazi, lidhur me vrasjen e një afro-amerikani të paarmatosur gjatë një arrestimi nga policia në Minneapolis. Qindra persona ...
GazetaTema | 30-May-2020 10:55
Protestuesit u përleshën sërish me policinë në disa shtete amerikane, për të katërtën ditë radhazi, lidhur me vrasjen e një afro-amerikani të paarmatosur gjatë një arrestimi nga policia në Minneapolis. Qindra persona ...

Qytetet e SHBA-së në orë policore për shkak të protestave për vrasjen e Floyd
Protesta gjithëpërfshirëse janë duke ndodhur nëpër disa qytete, me policinë kundër kryengritjeve që kanë përdorur gaz lotsjellës dhe plumba gome pasi që veturat e tyre u dogjën në disa qytete, raporton BBC. Protestuesit ...
Lajminet | 31-May-2020 09:53
Protesta gjithëpërfshirëse janë duke ndodhur nëpër disa qytete, me policinë kundër kryengritjeve që kanë përdorur gaz lotsjellës dhe plumba gome pasi që veturat e tyre u dogjën në disa qytete, raporton BBC. Protestuesit ...

Qytetet e SHBA-së në orë policore për shkak të protestave
Nëpër qytetet përgjatë tërë SHBA-ve është urdhëruar orë policore si përpjekje për të ndalur përplasjet e dhunshme në mes protestuesve dhe policisë për shkak të vrasjes së George Floyd. Protesta gjithëpërfshirëse janë ...
EkonomiaOnline | 31-May-2020 09:48
Nëpër qytetet përgjatë tërë SHBA-ve është urdhëruar orë policore si përpjekje për të ndalur përplasjet e dhunshme në mes protestuesve dhe policisë për shkak të vrasjes së George Floyd. Protesta gjithëpërfshirëse janë ...

Një i vrarë e dy të plagosur në Indianapolis, së paku 25 qytete nën orë policore
Protestat kundër vrasjes së afrikano-amerikanit George Floyd kanë vazhduar edhe në orët e para të së dielës në Shtetet e Bashkuara. Një person është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur në Indianapolis. Lajmin për sulmin ...
Shenja | 31-May-2020 09:19
Protestat kundër vrasjes së afrikano-amerikanit George Floyd kanë vazhduar edhe në orët e para të së dielës në Shtetet e Bashkuara. Një person është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur në Indianapolis. Lajmin për sulmin ...

Vrasja e 46-vjeçarit në SHBA, del autopsia: Përjashtohet asfiksimi ose mbytja, reagojnë familjarët
SHBA Dali rezultatet e autopsisë së 46-vjeçarit me ngjyrë në SHBA, i cili ndërroi jetë duke kërkuar ndihmë, teksa një oficer policie e shtriu në tokë dhe i bllokoi frymëmarrjen duke i vendosur gjurin në qafë. “Nuk ka ...
BalkanWeb | 30-May-2020 10:15
SHBA Dali rezultatet e autopsisë së 46-vjeçarit me ngjyrë në SHBA, i cili ndërroi jetë duke kërkuar ndihmë, teksa një oficer policie e shtriu në tokë dhe i bllokoi frymëmarrjen duke i vendosur gjurin në qafë. “Nuk ka ...

Irani reagon ndaj vrasjes së Floyd-it në ShBA: Po i çoni dëm qytetarët tuaj
Irani i ka kritikuar Shtetet e Bashkuara për vdekjen e afrikano-amerikanit George Floyd në duart e policisë. Ky rast ka nxitur protesta të dhunshme në disa pjesë të ShBA-së. “Disa mendojnë se jetët e personave me ngjyrë ...
Gazeta Express | 31-May-2020 09:18
Irani i ka kritikuar Shtetet e Bashkuara për vdekjen e afrikano-amerikanit George Floyd në duart e policisë. Ky rast ka nxitur protesta të dhunshme në disa pjesë të ShBA-së. “Disa mendojnë se jetët e personave me ngjyrë ...

Polici që ngriti në këmbë dhe ndezi Amerikën, “tradhtohet” edhe nga e shoqja
Derek Chauvin është kthyer në njeriun më të urryer në SHBA këto ditë, pas publikimit të një video ku ai i vendoste këmbën në fyt amerikanit me ngjyrë, George Floyd, duke shkaktuar vdekjen e tij. Video shkaktoi zemërim ...
GazetaTema | 30-May-2020 10:37
Derek Chauvin është kthyer në njeriun më të urryer në SHBA këto ditë, pas publikimit të një video ku ai i vendoste këmbën në fyt amerikanit me ngjyrë, George Floyd, duke shkaktuar vdekjen e tij. Video shkaktoi zemërim ...

Foto/ ‘Molotov, gaz lotsjellës dhe plumba gome’- vazhdojnë demostratat për vrasjen e George Floyd.
Vazhdojnë përplasjet mes protestuesve dhe policisë në shumë qytete të Shteteve të Bashkuara të Amerikës pas vdekjes së George Floyd. Për të shpërndarë protestuesit, policia ka përdorur gaz lotsjellës dhe plumba gome, ...
IliriaNews | 31-May-2020 09:05
Vazhdojnë përplasjet mes protestuesve dhe policisë në shumë qytete të Shteteve të Bashkuara të Amerikës pas vdekjes së George Floyd. Për të shpërndarë protestuesit, policia ka përdorur gaz lotsjellës dhe plumba gome, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved