ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/07/2020 05:19

Daçiq: S’ka dialog me Kosovën pa heqjen e masave të reciprocitetit

Daçiq: S’ka dialog me Kosovën pa heqjen e masave të reciprocitetit
Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq, duke komentuar vendimin e mbrëmshëm të Qeverisë së Kosovës në detyrë, përmes së cilit ndalohet hyrja në Kosovë për mallrat nga Serbia të cilat nuk e kanë të shënuar në ...
Telegrafi | 31-May-2020 09:50
Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq, duke komentuar vendimin e mbrëmshëm të Qeverisë së Kosovës në detyrë, përmes së cilit ndalohet hyrja në Kosovë për mallrat nga Serbia të cilat nuk e kanë të shënuar në ...

Kosova vendos masa të reja reciprociteti ndaj Serbisë
Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës ka vendosur masa të reja të zbatimit gradual të reciprocitetit ndaj Serbisë. Sipas vendimit masat e vjetra do të vazhdojnë të zbatohen, derisa atyre do t’iu shtohen vazhdimisht ...
Monitor | 31-May-2020 09:45
Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës ka vendosur masa të reja të zbatimit gradual të reciprocitetit ndaj Serbisë. Sipas vendimit masat e vjetra do të vazhdojnë të zbatohen, derisa atyre do t’iu shtohen vazhdimisht ...

Qeveria e Kosovës vendos masa të reja të reciprocitetit ndaj Serbisë
Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës ka vendosur masa të reja të zbatimit gradual të reciprocitetit ndaj Serbisë. Në vendim thuhet se në marrëdhëniet tregtare me Serbinë, ndalohen dokumentet për produktet bujqësore ...
TetovaSot | 31-May-2020 10:00
Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës ka vendosur masa të reja të zbatimit gradual të reciprocitetit ndaj Serbisë. Në vendim thuhet se në marrëdhëniet tregtare me Serbinë, ndalohen dokumentet për produktet bujqësore ...

Këto janë vendimet që mori mbrëmë Qeveria në detyrë
Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës mbrëmë ka zhvilluar mbledhje korresponduese, (mbledhja elektronike). Qeveria në detyrë në mbledhje ka shqyrtuar dhe miratuar dokumente, vendime dhe politika nga fushat e ...
Zeri | 18-Apr-2020 08:51
Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës mbrëmë ka zhvilluar mbledhje korresponduese, (mbledhja elektronike). Qeveria në detyrë në mbledhje ka shqyrtuar dhe miratuar dokumente, vendime dhe politika nga fushat e ...

Qeveria e Kosovës vendos masa të reja të reciprocitetit ndaj Serbisë
Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës ka vendosur masa të reja të zbatimit gradual të reciprocitetit ndaj Serbisë. Në vendim thuhet se në marrëdhëniet tregtare me Serbinë, ndalohen dokumentet për produktet bujqësore ...
Alsat-M | 31-May-2020 09:53
Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës ka vendosur masa të reja të zbatimit gradual të reciprocitetit ndaj Serbisë. Në vendim thuhet se në marrëdhëniet tregtare me Serbinë, ndalohen dokumentet për produktet bujqësore ...

Qeveria e Kosovës vendos masa të reja reciprociteti ndaj Serbisë
Qeveria e Kosovës në detyrë ka mbajtur një mbledhje online në orët e vona të së shtunës, ku ka marrë vendim për të ndryshuar dhe plotësuar vendimin për zbatimin gradual të reciprocitetit, si parim në marrëdhëniet me ...
Shenja | 31-May-2020 09:19
Qeveria e Kosovës në detyrë ka mbajtur një mbledhje online në orët e vona të së shtunës, ku ka marrë vendim për të ndryshuar dhe plotësuar vendimin për zbatimin gradual të reciprocitetit, si parim në marrëdhëniet me ...

Qeveria ndanë mbi 150 mijë euro për Lotarinë e Kosovës
Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e mbajtur të shtunën, ka ndarë mbi 150 mijë euro për punonjësit e Lotarisë së Kosovës Ndarja e mjetëve për punonjësit e Lotarisë së Kosovës, është bërë për pagesën e obligimeve për ...
Zeri | 31-May-2020 08:56
Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e mbajtur të shtunën, ka ndarë mbi 150 mijë euro për punonjësit e Lotarisë së Kosovës Ndarja e mjetëve për punonjësit e Lotarisë së Kosovës, është bërë për pagesën e obligimeve për ...

Qeveria Kurti mban mbledhje në mesnatë, shkarkon edhe një bord
Qeveria e Kosovës në detyrë në mbledhjen e saj të mbajtur mbrëmë ka miratuar vendimin për shkarkimin e bordit të drejtorëve të ndërmarrjes publike, Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Gjakova”, si dhe ka emëruar bordin e ...
BalkanWeb | 31-May-2020 08:11
Qeveria e Kosovës në detyrë në mbledhjen e saj të mbajtur mbrëmë ka miratuar vendimin për shkarkimin e bordit të drejtorëve të ndërmarrjes publike, Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Gjakova”, si dhe ka emëruar bordin e ...

?Qeveria ia jep Lotarisë së Kosovës mbi 150 mijë euro
Qeveria në detyrë e Kosovës mbrëmë ka marrë vendim që t’i ndajë 151,299.95 euro, për pagesën e obligimeve ndaj pagave bruto si dhe kontributit pensional të punëdhënësit për punonjësit e Lotarisë së Kosovës. Sipas ...
Indeks Online | 31-May-2020 08:32
Qeveria në detyrë e Kosovës mbrëmë ka marrë vendim që t’i ndajë 151,299.95 euro, për pagesën e obligimeve ndaj pagave bruto si dhe kontributit pensional të punëdhënësit për punonjësit e Lotarisë së Kosovës. Sipas ...

Qeveria ia jep Lotarisë së Kosovës mbi 150 mijë euro
Qeveria në detyrë e Kosovës, pas shqyrtimit të kërkesës së Lotarisë së Kosovës për ndarjen e mjeteve financiare për pagesën e obligimeve ndaj pagave bruto, si dhe kontributit pensional të punëdhënësit për punonjësit e ...
Medial | 31-May-2020 08:24
Qeveria në detyrë e Kosovës, pas shqyrtimit të kërkesës së Lotarisë së Kosovës për ndarjen e mjeteve financiare për pagesën e obligimeve ndaj pagave bruto, si dhe kontributit pensional të punëdhënësit për punonjësit e ...

Ndahen mbi 150 mijë euro për pagesën e obligimeve për punonjësit e Lotarisë
Qeveria në detyrë mbrëmë ka marrë vendim që të ndajë mjete financiare për pagesën e obligimeve për punonjësit e Lotarisë së Kosovës. Zyra e Kryeministrit ka bërë me dije se janë ndarë mjete financaire në vlerë prej 151 ...
Arbresh | 31-May-2020 08:24
Qeveria në detyrë mbrëmë ka marrë vendim që të ndajë mjete financiare për pagesën e obligimeve për punonjësit e Lotarisë së Kosovës. Zyra e Kryeministrit ka bërë me dije se janë ndarë mjete financaire në vlerë prej 151 ...

Qeveria i jep Lotarisë së Kosovës mbi 150 mijë euro
Qeveria në detyrë e Kosovës, pas shqyrtimit të kërkesës së Lotarisë së Kosovës për ndarjen e mjeteve financiare për pagesën e obligimeve ndaj pagave bruto, si dhe kontributit pensional të punëdhënësit për punonjësit e ...
Telegrafi | 31-May-2020 08:16
Qeveria në detyrë e Kosovës, pas shqyrtimit të kërkesës së Lotarisë së Kosovës për ndarjen e mjeteve financiare për pagesën e obligimeve ndaj pagave bruto, si dhe kontributit pensional të punëdhënësit për punonjësit e ...

Qeveria ia jep Lotarisë së Kosovës mbi 150 mijë euro
Qeveria në detyrë e Kosovës, pas shqyrtimit të kërkesës së Lotarisë së Kosovës për ndarjen e mjeteve financiare për pagesën e obligimeve ndaj pagave bruto, si dhe kontributit pensional të punëdhënësit për punonjësit e ...
Klan Kosova | 31-May-2020 08:21
Qeveria në detyrë e Kosovës, pas shqyrtimit të kërkesës së Lotarisë së Kosovës për ndarjen e mjeteve financiare për pagesën e obligimeve ndaj pagave bruto, si dhe kontributit pensional të punëdhënësit për punonjësit e ...

Ndahen mbi 150 mijë euro për pagesën e obligimeve për punonjësit e Lotarisë
Qeveria në detyrë mbrëmë ka marrë vendim që të ndajë mjete financiare për pagesën e obligimeve për punonjësit e Lotarisë së Kosovës, raporton Express. Zyra e Kryeministrit ka bërë me dije se janë ndarë mjete financaire ...
Gazeta Express | 31-May-2020 08:19
Qeveria në detyrë mbrëmë ka marrë vendim që të ndajë mjete financiare për pagesën e obligimeve për punonjësit e Lotarisë së Kosovës, raporton Express. Zyra e Kryeministrit ka bërë me dije se janë ndarë mjete financaire ...

Ndahen 150 mijë euro për Lotarinë e Kosovës
Sipas njoftimit të Qeverisë, këto mjete financiare janë ndarë për pagesën e obligimeve për periudhën që nga ndalimi i aktivitetit sipas ligjit për ndalimin e lojërave të fatit e deri më 30 prill 2020. “Pas shqyrtimit të ...
Lajminet | 31-May-2020 08:19
Sipas njoftimit të Qeverisë, këto mjete financiare janë ndarë për pagesën e obligimeve për periudhën që nga ndalimi i aktivitetit sipas ligjit për ndalimin e lojërave të fatit e deri më 30 prill 2020. “Pas shqyrtimit të ...

Qeveria vendos masa të reja reciprociteti ndaj Serbisë
Qeveria e Kosovës ka mbajtur një mbledhje online në orët e vona të së shtunës, ku ka marrë vendim për të ndryshuar dhe plotësuar vendimin për zbatimin gradual të reciprocitetit si parim në marrëdhëniet me Serbinë. Sipas ...
Telegrafi | 31-May-2020 08:04
Qeveria e Kosovës ka mbajtur një mbledhje online në orët e vona të së shtunës, ku ka marrë vendim për të ndryshuar dhe plotësuar vendimin për zbatimin gradual të reciprocitetit si parim në marrëdhëniet me Serbinë. Sipas ...

Qeveria mban mbledhje në mesnatë, shkarkon edhe një bord
Qeveria e Kosovës në detyrë në mbledhjen e saj të mbajtur mbrëmë ka miratuar vendimin për shkarkimin e bordit të drejtorëve të ndërmarrjes publike, Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Gjakova”, si dhe ka emëruar bordin e ...
Telegrafi | 31-May-2020 08:01
Qeveria e Kosovës në detyrë në mbledhjen e saj të mbajtur mbrëmë ka miratuar vendimin për shkarkimin e bordit të drejtorëve të ndërmarrjes publike, Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Gjakova”, si dhe ka emëruar bordin e ...

Reciprocitetit ndaj Serbisë i shtohen masa të tjera
Qeveria në detyrë ka njoftuar se gjatë mbledhjes së fundit ka marrë vendim që reciprocitetit ndaj Serbisë t’i shtohen masa të reja reciprociteti. Përmes një komunikate drejtuar mediave, Zyra e Kryeministrit ka bërë me ...
Gazeta Express | 31-May-2020 08:10
Qeveria në detyrë ka njoftuar se gjatë mbledhjes së fundit ka marrë vendim që reciprocitetit ndaj Serbisë t’i shtohen masa të reja reciprociteti. Përmes një komunikate drejtuar mediave, Zyra e Kryeministrit ka bërë me ...

Qeveria vendos masa të reja të reciprocitetit ndaj Serbisë
Në vendim thuhet se në marrëdhëniet tregtare me Serbinë, ndalohen dokumentet për produktet bujqësore dhe industriale që përdorin emra të vendeve që përmbajnë elemente të tjera në kundërshtim me Kushtetutën e Republikës ...
Lajminet | 31-May-2020 08:01
Në vendim thuhet se në marrëdhëniet tregtare me Serbinë, ndalohen dokumentet për produktet bujqësore dhe industriale që përdorin emra të vendeve që përmbajnë elemente të tjera në kundërshtim me Kushtetutën e Republikës ...

Ndryshon vendimi për reciprocitetin tregtar me Serbinë
Qeveria e Kosovës ka mbajtur një mbledhje online në orët e vona të së shtunës, ku ka marrë vendim për të ndryshuar dhe plotësuar vendimin për zbatimin gradual të reciprocitetit si parim në marrëdhëniet me Serbinë. Siç ...
Zeri | 31-May-2020 01:28
Qeveria e Kosovës ka mbajtur një mbledhje online në orët e vona të së shtunës, ku ka marrë vendim për të ndryshuar dhe plotësuar vendimin për zbatimin gradual të reciprocitetit si parim në marrëdhëniet me Serbinë. Siç ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved