ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/07/2020 04:25

Qeveria e re e Kosovës, LDK ende nuk i ka gati emrat e ministrave

Qeveria e re e Kosovës, LDK ende nuk i ka gati emrat e ministrave
Lidhja Demokratike e Kosovës do të udhëheq me qeverinë e re që pritet të votohet këto ditë. E dalë e dyta nga zgjedhjet e gjashtë tetorit, LDK-ja në krye me Isa Mustafën e ka fituar në Gjykatë Kushtetuese luftën për ...
BalkanWeb | 29-May-2020 16:07
Lidhja Demokratike e Kosovës do të udhëheq me qeverinë e re që pritet të votohet këto ditë. E dalë e dyta nga zgjedhjet e gjashtë tetorit, LDK-ja në krye me Isa Mustafën e ka fituar në Gjykatë Kushtetuese luftën për ...

Abrashi: Nuk do të nxitohemi ta thërrasim seancën e Kuvendit, presim vendimin e plotë të Kushtetueses
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arban Abrashi thotë se kjo parti nuk do ta thirr seancën e Kuvendit pa e pranuar vendimin e plotë të Gjykatës Kushtetuese. Abrashi në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në ...
Telegrafi | 29-May-2020 21:17
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arban Abrashi thotë se kjo parti nuk do ta thirr seancën e Kuvendit pa e pranuar vendimin e plotë të Gjykatës Kushtetuese. Abrashi në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në ...

Nga shoqëria civile kërkojnë që LDK të publikojë marrëveshjen me Listën Serbe para votimit të qeverisë
Marrëveshjet për bashkëqeverisje të LDK-së me AAK-në dhe NISMA-n janë bërë publike, por jo ajo edhe me Listën Serbe. Nga kjo parti janë arsyetuar se marrëveshjet i kanë publikuar vet partnerët e koalicionit të ardhshëm ...
Telegrafi | 29-May-2020 19:47
Marrëveshjet për bashkëqeverisje të LDK-së me AAK-në dhe NISMA-n janë bërë publike, por jo ajo edhe me Listën Serbe. Nga kjo parti janë arsyetuar se marrëveshjet i kanë publikuar vet partnerët e koalicionit të ardhshëm ...

Votimi i Qeverisë Hoti/ Gashi i LDK-së: Vjosa Osmani juriste e përgjegjshme, i respekton vendimet e Kushtetueses
Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi tha se kerkesën për seancë, sa i takon votimit të Qeverisë Hoti do ta bëjnë pas publikimit të plotë të aktvendimit të Gjykatës Kushtetuese.
Top Channel | 29-May-2020 13:30
Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi tha se kerkesën për seancë, sa i takon votimit të Qeverisë Hoti do ta bëjnë pas publikimit të plotë të aktvendimit të Gjykatës Kushtetuese.

Mustafa: Seanca për votimin e qeverisë Hoti të thirret më së largu të hënën
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, kërkon që seanca për votimin e Qeverisë Hoti të thirret nesër, ose më së largu deri të hënën. Mustafa tha se vendimi i Kushtetueses ka qenë ai i prituri dhe se do ...
Shprehja | 30-May-2020 01:07
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, kërkon që seanca për votimin e Qeverisë Hoti të thirret nesër, ose më së largu deri të hënën. Mustafa tha se vendimi i Kushtetueses ka qenë ai i prituri dhe se do ...

A do ta bllokojë VV-ja seancën për votimin e Qeverisë Hoti? Përgjigjet Arbërie Nagavci
Nënkryetarja e Kuvendit, deputete e Vetëvendosjes, Arbërie Nagavci, thotë se janë në pritje të aktgjykimit të plotë të Gjykatës Kushtetuese për të parë veprimet e ardhshme që do të ndërmarrin, porse, ka konfirmuar se do ...
IliriaNews | 30-May-2020 00:38
Nënkryetarja e Kuvendit, deputete e Vetëvendosjes, Arbërie Nagavci, thotë se janë në pritje të aktgjykimit të plotë të Gjykatës Kushtetuese për të parë veprimet e ardhshme që do të ndërmarrin, porse, ka konfirmuar se do ...

A do ta bllokojë VV’ja seancën për votimin e Qeverisë Hoti? Përgjigjet Nagavci
Nënkryetarja e Kuvendit, deputete e Vetëvendosjes, Arbërie Nagavci, thotë se janë në pritje të aktgjykimit të plotë të Gjykatës Kushtetuese për të parë veprimet e ardhshme që do të ndërmarrin, porse, ka konfirmuar se do ...
Gazeta Express | 29-May-2020 23:59
Nënkryetarja e Kuvendit, deputete e Vetëvendosjes, Arbërie Nagavci, thotë se janë në pritje të aktgjykimit të plotë të Gjykatës Kushtetuese për të parë veprimet e ardhshme që do të ndërmarrin, porse, ka konfirmuar se do ...

Abrashi: Nuk do të nxitohemi ta thërrasim seancën e Kuvendit, presim vendimin e plotë të Kushtetueses
Abrashi në RTV Dukagjini thotë se Gjykata Kushtetuese u bazua edhe në praktikat e vendeve tjera kur mori vendim në favor të shumicës parlamentare. “Ky vendim i hap rrugë qeverisë së re”, tha ai. Deputeti i LDK-së thotë ...
Lajminet | 29-May-2020 22:29
Abrashi në RTV Dukagjini thotë se Gjykata Kushtetuese u bazua edhe në praktikat e vendeve tjera kur mori vendim në favor të shumicës parlamentare. “Ky vendim i hap rrugë qeverisë së re”, tha ai. Deputeti i LDK-së thotë ...

Abrashi: Nuk do të nxitohemi ta thërrasim seancën e Kuvendit, presim vendimin e plotë të Kushtetueses
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arban Abrashi thotë se kjo parti nuk do ta thirr seancën e Kuvendit pa e pranuar vendimin e plotë të Gjykatës Kushtetuese. Abrashi në “Debat Plus” në RTV Dukagjini thotë ...
Zeri | 29-May-2020 22:21
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arban Abrashi thotë se kjo parti nuk do ta thirr seancën e Kuvendit pa e pranuar vendimin e plotë të Gjykatës Kushtetuese. Abrashi në “Debat Plus” në RTV Dukagjini thotë ...

LDK premton Qeveri brenda dy ditësh, por nuk i ka caktuar ende emrat e ministrave
Lidhja Demokratike e Kosovës do të udhëheq me qeverinë e re që pritet të votohet këto ditë. E dalë e dyta nga zgjedhjet e gjashtë tetorit, LDK-ja në krye me Isa Mustafën e ka fituar në Gjykatë Kushtetuese luftën për ...
Standard | 29-May-2020 22:01
Lidhja Demokratike e Kosovës do të udhëheq me qeverinë e re që pritet të votohet këto ditë. E dalë e dyta nga zgjedhjet e gjashtë tetorit, LDK-ja në krye me Isa Mustafën e ka fituar në Gjykatë Kushtetuese luftën për ...

Dorëheqja e mundshme e Vjosa Osmanit nuk mund të zvarrisë formimin e qeverisë
Seancën për votimin e qeverisë së re, nuk mund të pengojë dorëheqja e mundshme e kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani. Në rastin e tillë, seanca do të udhëhiqej nga njëri prej nënkryetarëve, pasi në seanca të ...
Telegrafi | 29-May-2020 15:12
Seancën për votimin e qeverisë së re, nuk mund të pengojë dorëheqja e mundshme e kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani. Në rastin e tillë, seanca do të udhëhiqej nga njëri prej nënkryetarëve, pasi në seanca të ...

A do të votohet Qeveria Hoti në javën e ardhshme
Arban Abrashi, anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka deklaruar se si LDK po presin materialet dhe shkresat përcjellëse dhe posa t’i marrin ato nga Gjykata Kushtetuese, do të bëjnë kërkesë për seancën ...
AlbInfo | 29-May-2020 21:56
Arban Abrashi, anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka deklaruar se si LDK po presin materialet dhe shkresat përcjellëse dhe posa t’i marrin ato nga Gjykata Kushtetuese, do të bëjnë kërkesë për seancën ...

Arban ?Abrashi: Qeveria Hoti votohet në javën e ardhshme
Anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arban Abrashi ka deklaruar se si LDK po presin materialet dhe shkresat përcjellëse dhe posa t’i marrin ato nga Gjykata Kushtetuese, do të bëjnë kërkesë për seancën e ...
Arbresh | 29-May-2020 21:45
Anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arban Abrashi ka deklaruar se si LDK po presin materialet dhe shkresat përcjellëse dhe posa t’i marrin ato nga Gjykata Kushtetuese, do të bëjnë kërkesë për seancën e ...

Abrashi: Qeveria Hoti votohet në javën e ardhshme
Abrashi tha se e kanë pritur një vendim të tillë nga Gjykata Kushtetuese, pasi edhe komentet e tyre janë bazuar në Kushtetutë dhe praktikat e vendeve tjera. “Është një aktvendim që është përputhje me Kushtetutën që i ...
Lajminet | 29-May-2020 21:23
Abrashi tha se e kanë pritur një vendim të tillë nga Gjykata Kushtetuese, pasi edhe komentet e tyre janë bazuar në Kushtetutë dhe praktikat e vendeve tjera. “Është një aktvendim që është përputhje me Kushtetutën që i ...

Abrashi: Nuk do të nxitohemi ta thërrasim seancën e Kuvendit
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arban Abrashi thotë se kjo parti nuk do ta thirr seancën e Kuvendit pa e pranuar vendimin e plotë të Gjykatës Kushtetuese. Abrashi në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në ...
EkonomiaOnline | 29-May-2020 21:20
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arban Abrashi thotë se kjo parti nuk do ta thirr seancën e Kuvendit pa e pranuar vendimin e plotë të Gjykatës Kushtetuese. Abrashi në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në ...

?Abrashi: Qeveria Hoti votohet në javën e ardhshme
Anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arban Abrashi ka deklaruar se si LDK po presin materialet dhe shkresat përcjellëse dhe posa t’i marrin ato nga Gjykata Kushtetuese, do të bëjnë kërkesë për seancën e ...
Indeks Online | 29-May-2020 21:17
Anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arban Abrashi ka deklaruar se si LDK po presin materialet dhe shkresat përcjellëse dhe posa t’i marrin ato nga Gjykata Kushtetuese, do të bëjnë kërkesë për seancën e ...

LDK nis përgatitjet për mbajtjen e seancës (VIDEO)
Saktësisht 12 orë, pas shpalljes së vendimit nga Gjykata Kushtetuese, erdhi në parti. Isa Mustafa si kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës u konsultua me bashkëpartiakë e partnerë koalicioni, se çka të veprohet ...
Medial | 29-May-2020 21:03
Saktësisht 12 orë, pas shpalljes së vendimit nga Gjykata Kushtetuese, erdhi në parti. Isa Mustafa si kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës u konsultua me bashkëpartiakë e partnerë koalicioni, se çka të veprohet ...

Shoqëria civile kërkon që LDK-ja të publikojë marrëveshjen me Listën Serbe para votimit të qeverisë
Nga kjo parti janë arsyetuar se marrëveshjet i kanë publikuar vet partnerët e koalicionit të ardhshëm dhe se ajo vet nuk ka publikuar asnjë marrëveshje. Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi ka thënë se sot ...
Lajminet | 29-May-2020 20:35
Nga kjo parti janë arsyetuar se marrëveshjet i kanë publikuar vet partnerët e koalicionit të ardhshëm dhe se ajo vet nuk ka publikuar asnjë marrëveshje. Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi ka thënë se sot ...

Gashi: Do të kërkojmë seancë për Qeverinë Hoti sapo ta kemi zyrtarisht aktgjykimin nga Kushtetuesja
Shefi i Grupit Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka thënë se seanca e Kuvendit të Kosovës do të mbahet në kohën më të shkurtër të mundshme sapo të kenë edhe zyrtarisht vendimin e Gjykatës ...
Telegrafi | 29-May-2020 13:48
Shefi i Grupit Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka thënë se seanca e Kuvendit të Kosovës do të mbahet në kohën më të shkurtër të mundshme sapo të kenë edhe zyrtarisht vendimin e Gjykatës ...

Çfarë ndodh me Qeverinë Hoti nëse Vjosa Osmani jep dorëheqje
Seancën për votimin e qeverisë së re, nuk mund të pengojë dorëheqja e mundshme e kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani. Në rastin e tillë, seanca do të udhëhiqej nga njëri prej nënkryetarëve, pasi në seanca të ...
Ina-Online | 29-May-2020 18:20
Seancën për votimin e qeverisë së re, nuk mund të pengojë dorëheqja e mundshme e kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani. Në rastin e tillë, seanca do të udhëhiqej nga njëri prej nënkryetarëve, pasi në seanca të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved