ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/07/2020 07:25

Skënder Kapiti: Gjykata Kushtetuese në Kosovë nuk mund të dalë kundër legjitimitetit demokratik

Skënder Kapiti: Gjykata Kushtetuese në Kosovë nuk mund të dalë kundër legjitimitetit demokratik
Nga Skënder S.KAPITI Gjykata Kushtetuese në shqyrtimin e dekretit të Presidentit të Kosovës është para një sprove të madhe në lidhje me dy parime ekzistenciale për demokracinë: me parimin e proceduralizmit ...
Telegraf | 27-May-2020 21:03
Nga Skënder S.KAPITI Gjykata Kushtetuese në shqyrtimin e dekretit të Presidentit të Kosovës është para një sprove të madhe në lidhje me dy parime ekzistenciale për demokracinë: me parimin e proceduralizmit ...

?Haradinaj: Kushtetuesja do t’u japë mundësi partive të tjera
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, është shprehur i bindur se Gjykata Kushtetuese do t'i jap mundësi edhe partive te tjera për krijimin e qeverisë.
Top Channel | 27-May-2020 12:51
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, është shprehur i bindur se Gjykata Kushtetuese do t'i jap mundësi edhe partive te tjera për krijimin e qeverisë.

Thaçi: Kurti po frikëson dhe shantazhon opinionin publik, mediat e opinionistët, por unë nuk frikësohem
Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi ka akuzuar kryeministrin në detyrë për frikësim dhe shantazhim të opinionit publik, mediave dhe ambasadave të huaja. Thaçi në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka bërë ...
Telegrafi | 27-May-2020 22:14
Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi ka akuzuar kryeministrin në detyrë për frikësim dhe shantazhim të opinionit publik, mediave dhe ambasadave të huaja. Thaçi në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka bërë ...

Thaçi: Të zotohemi të gjithë se do të pranojmë vendimin e Gjykatës Kushtetuese
Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi ka thënë se të gjithë duhet të zotohen të respektojnë vendimet e Gjykatës Kushtetuese. Thaçi në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se nuk ka ndonjë opinion për ...
Telegrafi | 27-May-2020 21:55
Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi ka thënë se të gjithë duhet të zotohen të respektojnë vendimet e Gjykatës Kushtetuese. Thaçi në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se nuk ka ndonjë opinion për ...

Nagavci: Demonstrimi i nesërm si pasojë e presionit të qytetarëve, duan ta ruajnë ndryshimin që u bë me 6 tetor
Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci thotë se tubimi i nesërm i organizuar nga Vetëvendosje ka ardhur si pasojë e presionit të qytetarëve për ruajtjen e rendit demokratik. Nagavci në “Debat Plus” me Ermal ...
Telegrafi | 27-May-2020 21:20
Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci thotë se tubimi i nesërm i organizuar nga Vetëvendosje ka ardhur si pasojë e presionit të qytetarëve për ruajtjen e rendit demokratik. Nagavci në “Debat Plus” me Ermal ...

Haradinaj flet për protestat e Lëvizjes Vetëvendosje: Pushteti proteston, ky është absurdi më i madh
Lideri i AAK-së dhe ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka deklaruar se Lëvizja Vetëvendosje nuk mund t’ia imponojë vendit zgjidhjet politike përmes protestave. Ai ka thënë se protestat e paralajmëruara për ...
Telegrafi | 27-May-2020 21:11
Lideri i AAK-së dhe ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka deklaruar se Lëvizja Vetëvendosje nuk mund t’ia imponojë vendit zgjidhjet politike përmes protestave. Ai ka thënë se protestat e paralajmëruara për ...

Çeku: Nuk pranojmë vendime nga Gjykata Kushtetuese nëse ajo përzihet në kompetencat e Kuvendit
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hajrulla Çeku, ka folur për mundësinë që kjo parti të pranojë çfarëdo vendimi që del nga Gjykata Kushtetuese për dekretin e Presidentit Thaçi. Çeku në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në ...
Telegrafi | 27-May-2020 20:54
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hajrulla Çeku, ka folur për mundësinë që kjo parti të pranojë çfarëdo vendimi që del nga Gjykata Kushtetuese për dekretin e Presidentit Thaçi. Çeku në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në ...

“Vetëvendosje” rinis protestat/ Kurti: Tubimi nuk ka të bëjë me lehtësirat e pandemisë
Megjithese ende ne drejtim te qeverise, Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit do te nise protestat ne Prishtine. Sipas kesaj partie nuk behet fjale per nje proteste te mirefillte, por do te jete nje prove se si mund te ...
VizionPlus | 27-May-2020 15:41
Megjithese ende ne drejtim te qeverise, Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit do te nise protestat ne Prishtine. Sipas kesaj partie nuk behet fjale per nje proteste te mirefillte, por do te jete nje prove se si mund te ...

Thaçi: Kurti, Abazi dhe Sveçla fikën kamerat dhe vizituan dhomën e përgjimeve në PTK për tri ditë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se kryeministri në detyrë i vendit, Albin Kurti, zv. kryeministri i tij, Haki Abazi dhe ushtruesi i detyrës së ministrit të Ministrisë së Punëve të Brendshme, Xhelal Svecla, ...
IliriaNews | 28-May-2020 00:59
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se kryeministri në detyrë i vendit, Albin Kurti, zv. kryeministri i tij, Haki Abazi dhe ushtruesi i detyrës së ministrit të Ministrisë së Punëve të Brendshme, Xhelal Svecla, ...

Thaçi: nëse e kërkon Gjykata Kushtetuese, unë do të jap edhe dorëheqje
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka paralajmëruar se mund të japë dorëheqje nga posti i tij si shef i shtetit. Thaçi ka thënë se do të veprojë në përputhje me vendimin që do ta marrë Gjykata Kushtetuese e vendit, ...
IliriaNews | 28-May-2020 00:48
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka paralajmëruar se mund të japë dorëheqje nga posti i tij si shef i shtetit. Thaçi ka thënë se do të veprojë në përputhje me vendimin që do ta marrë Gjykata Kushtetuese e vendit, ...

Nuk digjet shteti për pushtet!
hkruan: Florim Zeqa Shkrimin e sotëm do e filloj me një rrëfim interesant, se si dy fëmijë të moshës 3-4 vjeçare duke lozur në shtëpi, me të dëgjuar në radio këngën “Qysh e don shoqnija, flakë le të kallet shpija”, për ...
TetovaSot | 28-May-2020 00:09
hkruan: Florim Zeqa Shkrimin e sotëm do e filloj me një rrëfim interesant, se si dy fëmijë të moshës 3-4 vjeçare duke lozur në shtëpi, me të dëgjuar në radio këngën “Qysh e don shoqnija, flakë le të kallet shpija”, për ...

Thaçi: Nëse e kërkon Gjykata Kushtetuese, unë do të jap edhe dorëheqje
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka paralajmëruar se mund të japë dorëheqje nga posti i tij si shef i shtetit. Thaçi ka thënë se do të veprojë në përputhje me vendimin që do ta marrë Gjykata Kushtetuese e vendit, ...
TetovaSot | 27-May-2020 23:45
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka paralajmëruar se mund të japë dorëheqje nga posti i tij si shef i shtetit. Thaçi ka thënë se do të veprojë në përputhje me vendimin që do ta marrë Gjykata Kushtetuese e vendit, ...

Abazi: Thaçi është rrenc dhe njeri i poshtër
Zëvendskryeminsitri i qeverisë në detyrë të Kosovës, Haki Abazi, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka ofenduar rëndë presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin. “Thaçi është rrenc dhe njeri i poshtër”, ka ...
Gazeta Express | 27-May-2020 23:34
Zëvendskryeminsitri i qeverisë në detyrë të Kosovës, Haki Abazi, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka ofenduar rëndë presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin. “Thaçi është rrenc dhe njeri i poshtër”, ka ...

Thaçi: Nuk është fundi i botës nëse Kushtetuesja kërkon dorëheqjen time
Presidenti Hashim Thaçi, ka komentuar për vendimin në pritje të Gjykatës Kushtetuese, në lidhje me dekretimin e Avdullah Hotit për kryeministër të ri. I pyetur në Tv Dukagjini disa herë se çka do të bënte, a do të jepte ...
Zeri | 27-May-2020 23:17
Presidenti Hashim Thaçi, ka komentuar për vendimin në pritje të Gjykatës Kushtetuese, në lidhje me dekretimin e Avdullah Hotit për kryeministër të ri. I pyetur në Tv Dukagjini disa herë se çka do të bënte, a do të jepte ...

Thaçi: Kurti, Abazi dhe Sveçla fikën kamerat dhe vizituan dhomën e përgjimeve në PTK për tri ditë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se kryeministri në detyrë i vendit, Albin Kurti, zv. kryeministri i tij, Haki Abazi dhe ushtruesi i detyrës së ministrit të Ministrisë së Punëve të Brendshme, Xhelal Svecla, ...
Arbresh | 27-May-2020 22:43
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se kryeministri në detyrë i vendit, Albin Kurti, zv. kryeministri i tij, Haki Abazi dhe ushtruesi i detyrës së ministrit të Ministrisë së Punëve të Brendshme, Xhelal Svecla, ...

Thaçi: Kurti, Abazi dhe Sveçla fikën kamerat dhe vizituan dhomën e përgjimeve në PTK për tri ditë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se kryeministri në detyrë i vendit, Albin Kurti, zv. kryeministri i tij, Haki Abazi dhe ushtruesi i detyrës së ministrit të Ministrisë së Punëve të Brendshme, Xhelal Svecla, ...
Gazeta Express | 27-May-2020 22:35
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se kryeministri në detyrë i vendit, Albin Kurti, zv. kryeministri i tij, Haki Abazi dhe ushtruesi i detyrës së ministrit të Ministrisë së Punëve të Brendshme, Xhelal Svecla, ...

Thaçi flet për mundësinë e dorëheqjes: Jeta ime nuk është në zyrën e presidentit!
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka folur rreth asaj nëse do të japë dorëheqje nëse Kushtetuesja evidenton shkelje rreth dekretit të tij për mandatarin. Në emisionin Debat Plus, ai tha se do të respektojë vendimin e ...
Indeks Online | 27-May-2020 22:30
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka folur rreth asaj nëse do të japë dorëheqje nëse Kushtetuesja evidenton shkelje rreth dekretit të tij për mandatarin. Në emisionin Debat Plus, ai tha se do të respektojë vendimin e ...

Thaci: Nëse e kërkon Gjykata Kushtetuese, unë do të jap edhe dorëheqje
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka paralajmëruar se mund të japë dorëheqje nga posti i tij si shef i shtetit. Thaçi ka thënë se do të veprojë në përputhje me vendimin që do ta marrë Gjykata Kushtetuese e vendit, ...
Gazeta Express | 27-May-2020 22:29
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka paralajmëruar se mund të japë dorëheqje nga posti i tij si shef i shtetit. Thaçi ka thënë se do të veprojë në përputhje me vendimin që do ta marrë Gjykata Kushtetuese e vendit, ...

Thaçi: Të zotohemi të gjithë se do të pranojmë vendimin e Gjykatës Kushtetuese
Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi ka thënë se të gjithë duhet të zotohen të respektojnë vendimet e Gjykatës Kushtetuese. Thaçi në “Debat Plus ka thënë se nuk ka ndonjë opinion për vendimin e mundshëm të Gjykatës ...
Arbresh | 27-May-2020 22:11
Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi ka thënë se të gjithë duhet të zotohen të respektojnë vendimet e Gjykatës Kushtetuese. Thaçi në “Debat Plus ka thënë se nuk ka ndonjë opinion për vendimin e mundshëm të Gjykatës ...

Thaçi:Ju jeni të frikësuar nga Kurti, që shtynë njerëzit në vetëvrasje e vrasje siç ndodhi me studentin në karantinë
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi është deklaruar përsëri lidhur me vendimin që pritet të marrë Gjykata Kushtetuese lidhur me qeverisjen e vendit. Thaçi tha se sa i përket këtij vendimi që pritet të nxirret nga ...
Indeks Online | 27-May-2020 22:09
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi është deklaruar përsëri lidhur me vendimin që pritet të marrë Gjykata Kushtetuese lidhur me qeverisjen e vendit. Thaçi tha se sa i përket këtij vendimi që pritet të nxirret nga ...

123...>>

Lajmet Kryesore

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved