ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/07/2020 05:45

Shtyrja e këstit të kredive deri më 31 gusht, BSH: Kemi marrë masa lehtësuese për një sistem të sigurt bankar

Shtyrja e këstit të kredive deri më 31 gusht, BSH: Kemi marrë masa lehtësuese për një sistem të sigurt bankar
Banka e Shqipërisë mori sot vendimin që të shtyhen këstet e kredive deri më datë 31 gusht 2020. Ky vendim është bërë me dije nga ana e kryeministrit Edi Rama. Banka e Shqipërisë, me anë të një lajmërimi, shprehet se ...
BalkanWeb | 28-May-2020 17:57
Banka e Shqipërisë mori sot vendimin që të shtyhen këstet e kredive deri më datë 31 gusht 2020. Ky vendim është bërë me dije nga ana e kryeministrit Edi Rama. Banka e Shqipërisë, me anë të një lajmërimi, shprehet se ...

Banka e Shqipërisë vendos shtyrjen e kësteve të kredisë deri më 31 gusht 2020
Banka e Shqipërisë vendos shtyrjen këstet e kredive deri më datë 31 gusht 2020. Përmes një lajmërimi, BSH shprehet se janë marrë masa lehtësuese si për sistemin bankar më të sigurt, ashtu edhe për t’ju ofruar më shumë ...
Lapsi | 28-May-2020 19:30
Banka e Shqipërisë vendos shtyrjen këstet e kredive deri më datë 31 gusht 2020. Përmes një lajmërimi, BSH shprehet se janë marrë masa lehtësuese si për sistemin bankar më të sigurt, ashtu edhe për t’ju ofruar më shumë ...

Shtyrja e këstit të kredive, Banka e Shqipërisë jep detaje: Ja çfarë përfitoni…
TIRANË- Banka e Shqipërisë bën me dije se ka marrë vendimin për pezullimit e përkohshëm të pagesës së kësteve të kredive deri në 31 gusht 2020.
Top Channel | 28-May-2020 17:57
TIRANË- Banka e Shqipërisë bën me dije se ka marrë vendimin për pezullimit e përkohshëm të pagesës së kësteve të kredive deri në 31 gusht 2020.

Pezullimi i përkohshëm i pagesës së kësteve të kredive, Banka e Shqipërisë detajon vendimin
Banka e Shqipërisë bëri të ditur se ka marrë vendimin për pezullimit e përkohshëm të pagesës së kësteve të kredive deri në 31 gusht 2020. Me anë të një reagimi për mediat, BSH ka sqaruar edhe marrëveshjen e firmosur ...
RTSH | 28-May-2020 19:49
Banka e Shqipërisë bëri të ditur se ka marrë vendimin për pezullimit e përkohshëm të pagesës së kësteve të kredive deri në 31 gusht 2020. Me anë të një reagimi për mediat, BSH ka sqaruar edhe marrëveshjen e firmosur ...

Banka e Shqipërisë nxjerr udhëzimet e reja për kreditë. Shtyhen këstet për të dëmtuarit nga kriza e COVID-19
Banka e Shqipërisë ka bërë një tjetër rishikim të marrëdhënieve kreditore në Bankat e nivelit të dytë duke nxjerrë disa udhëzime të reja që prekin të gjithë kredimarrësit, aftësia paguese e të cilëve është dëmtuar nga ...
ScanTv | 28-May-2020 18:57
Banka e Shqipërisë ka bërë një tjetër rishikim të marrëdhënieve kreditore në Bankat e nivelit të dytë duke nxjerrë disa udhëzime të reja që prekin të gjithë kredimarrësit, aftësia paguese e të cilëve është dëmtuar nga ...

Banka e Shqipërisë miraton masat për shtyrjen e kësteve të kredive deri më 31 gusht 2020
TIRANË, 28 maj /MEDIAL/ Pagesat e kësteve të kredive do të mund të shtyhen edhe me tre muaj të tjera, nëse klienti bie dakord me bankën, duke arritur në një total shtyrjeje prej 6 muajsh. Në muajin mars dhe prill të ...
Medial | 28-May-2020 18:41
TIRANË, 28 maj /MEDIAL/ Pagesat e kësteve të kredive do të mund të shtyhen edhe me tre muaj të tjera, nëse klienti bie dakord me bankën, duke arritur në një total shtyrjeje prej 6 muajsh. Në muajin mars dhe prill të ...

Shtyrja e kësteve të kredive, Banka e Shqipërisë jep detajet
Kryeministri Edi Rama njoftoi se Banka e Shqipërisë do të shty sërish afatin e shlyerjes së kredive për individët apo bizneset që kanë pasur probleme për shkak të situatës së krijuar nga COVID-19. Tashmë Banka e ...
AlMaKos | 28-May-2020 18:29
Kryeministri Edi Rama njoftoi se Banka e Shqipërisë do të shty sërish afatin e shlyerjes së kredive për individët apo bizneset që kanë pasur probleme për shkak të situatës së krijuar nga COVID-19. Tashmë Banka e ...

Shtyrja e këstit të kredive me 3 muaj, Banka e Shqipërisë sqarim: çfarë duhet të dini
Banka e Shqipërisë mori sot vendimin që të shtyhen këstet e kredive deri më datë 31 gusht 2020. Lajmi u dha nga kryeministri Edi Rama në një postim në Facebook. Nga ana e saj, Banka e Shqipërisë, shprehet se janë marrë ...
Politiko | 28-May-2020 18:26
Banka e Shqipërisë mori sot vendimin që të shtyhen këstet e kredive deri më datë 31 gusht 2020. Lajmi u dha nga kryeministri Edi Rama në një postim në Facebook. Nga ana e saj, Banka e Shqipërisë, shprehet se janë marrë ...

Rama firmos vendimin me Bankën e Shqipërisë, shtyhen sërish me tre muaj këstet e kredive
Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka njoftuar se ka firmosur sot me Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko vendimin për shtyrjen tremujore të kësteve të kredive deri në 31 gusht 2020. Lajmi u publikua nga shefi ...
Zeri | 28-May-2020 18:23
Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka njoftuar se ka firmosur sot me Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko vendimin për shtyrjen tremujore të kësteve të kredive deri në 31 gusht 2020. Lajmi u publikua nga shefi ...

Shtyrja e këstit të kredive deri më 31 gusht, Banka e Shqipërisë jep detajet
Banka e Shqipërisë ka njoftuar detajet për vendimin e bërë publik këtë të enjte nga kryeministri, i cili tha se këstet e kredive do të shtyhen edhe më tutje, deri më datë 31 gusht të këtij viti. Njoftimi i Bankës së ...
Gazeta Express | 28-May-2020 18:14
Banka e Shqipërisë ka njoftuar detajet për vendimin e bërë publik këtë të enjte nga kryeministri, i cili tha se këstet e kredive do të shtyhen edhe më tutje, deri më datë 31 gusht të këtij viti. Njoftimi i Bankës së ...

Kriza nga pandemia, Ahmetaj: Shpresojmë të arrijmë konverengjencën para 2020-2023. Rindërtimi, furnizim me karburant për ekonomikë shqiptare
TIRANË Ministri për Rindërtimit dhe situatën e COVID-19 Arben Ahmetaj deklaroi në një lidhje ‘skype’ në Neës24 se shpreson që ekonomia shqiptarë të arrijë fazën e parakrizës para vitit 2022-2023. Ahmetaj foli dhe për ...
BalkanWeb | 28-May-2020 16:35
TIRANË Ministri për Rindërtimit dhe situatën e COVID-19 Arben Ahmetaj deklaroi në një lidhje ‘skype’ në Neës24 se shpreson që ekonomia shqiptarë të arrijë fazën e parakrizës para vitit 2022-2023. Ahmetaj foli dhe për ...

BSH miraton masat që mundësojnë shtyrjen e kësteve të kredisë edhe për 3 muaj
Në muajin mars dhe prill të këtij viti, në kuadër të gjendjes së rënduar për vendin, ekonominë shqiptare dhe në veçanti për sistemin bankar dhe institucionet e tjera financiare, si rrjedhojë e situatës pandemike COVID ...
Monitor | 28-May-2020 17:57
Në muajin mars dhe prill të këtij viti, në kuadër të gjendjes së rënduar për vendin, ekonominë shqiptare dhe në veçanti për sistemin bankar dhe institucionet e tjera financiare, si rrjedhojë e situatës pandemike COVID ...

Rama: Shtyhet sërish kësti i kredive
Me anë të një postimi në Facebook, kryeministri shqiptar Edi Rama ka bërë të ditur se e ka nënshkruar marrëveshjen me Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë për të shtyrë deri në fund të muajit gusht këstet e kredive. ...
EkonomiaOnline | 28-May-2020 18:11
Me anë të një postimi në Facebook, kryeministri shqiptar Edi Rama ka bërë të ditur se e ka nënshkruar marrëveshjen me Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë për të shtyrë deri në fund të muajit gusht këstet e kredive. ...

Rama: Shtyhet sërish kësti i kredive
Me anë të një postimi në Facebook, kryeministri shqiptar Edi Rama ka bërë të ditur se e ka nënshkruar marrëveshjen me Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë për të shtyrë deri në fund të muajit gusht këstet e kredive. ...
Klan Kosova | 28-May-2020 18:06
Me anë të një postimi në Facebook, kryeministri shqiptar Edi Rama ka bërë të ditur se e ka nënshkruar marrëveshjen me Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë për të shtyrë deri në fund të muajit gusht këstet e kredive. ...

Rama firmos vendimin me Bankën e Shqipërisë, shtyhen sërish me tre muaj këstet e kredive
Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka njoftuar se ka firmosur sot me Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko vendimin për shtyrjen tremujore të kësteve të kredive deri në 31 gusht 2020. Lajmi u publikua nga shefi ...
Telegrafi | 28-May-2020 17:39
Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka njoftuar se ka firmosur sot me Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko vendimin për shtyrjen tremujore të kësteve të kredive deri në 31 gusht 2020. Lajmi u publikua nga shefi ...

“Shpërthen” Salianji: Rama vetëm vjedh dhe zhvat, duhet shporrur!
Ish-deputeti i PD, Ervin Salianji kërkoi largimin e menjëhershëm të kryeministrit Edi Rama. Arsye për ta bërë këtë, sipas tij, është fakti se kreu i qeverisë vetëm vjedh qytetarët dhe u jep lekë oligarkëve. “Edhe gjatë ...
VizionPlus | 28-May-2020 16:34
Ish-deputeti i PD, Ervin Salianji kërkoi largimin e menjëhershëm të kryeministrit Edi Rama. Arsye për ta bërë këtë, sipas tij, është fakti se kreu i qeverisë vetëm vjedh qytetarët dhe u jep lekë oligarkëve. “Edhe gjatë ...

Shtyrja e pagesës së kësteve të kredive, Banka e Shqipërisë jep detaje: Ja çfarë përfitoni
Banka e Shqipërisë ka sqaruar marrëveshjen e firmosur mes Guvernatorit Gent Sejko dhe Kryeministrit Edi Rama. Në një njoftim për mediat, BSH bën me dije se ka marrë vendimin për pezullimit e përkohshëm të pagesës së ...
Gazeta Dita | 28-May-2020 17:51
Banka e Shqipërisë ka sqaruar marrëveshjen e firmosur mes Guvernatorit Gent Sejko dhe Kryeministrit Edi Rama. Në një njoftim për mediat, BSH bën me dije se ka marrë vendimin për pezullimit e përkohshëm të pagesës së ...

Rama firmos vendimin me Bankën e Shqipërisë, shtyhen sërish me tre muaj këstet e kredive
Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka njoftuar se ka firmosur sot me Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko vendimin për shtyrjen tremujore të kësteve të kredive deri në 31 gusht 2020. Lajmi u publikua nga shefi ...
EkonomiaOnline | 28-May-2020 17:45
Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka njoftuar se ka firmosur sot me Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko vendimin për shtyrjen tremujore të kësteve të kredive deri në 31 gusht 2020. Lajmi u publikua nga shefi ...

Kriza nga pandemia, Ahmetaj: Shpresojmë të arrijmë konverengjencën para 2023
Lajmi i Fundit Kriza nga pandemia, Ahmetaj: Shpresojmë të arrijmë konverengjencën para 2023 TIRANË Ministri për Rindërtimit dhe situatën e COVID-19 Arben Ahmetaj deklaroi se shpreson që ekonomia shqiptarë të arrijë ...
Lajmi i Fundit | 28-May-2020 16:46
Lajmi i Fundit Kriza nga pandemia, Ahmetaj: Shpresojmë të arrijmë konverengjencën para 2023 TIRANË Ministri për Rindërtimit dhe situatën e COVID-19 Arben Ahmetaj deklaroi se shpreson që ekonomia shqiptarë të arrijë ...

Shtyhen sërish me tre muaj këstet e kredive
Kryeministri Edi Rama njoftoi një marrëveshje të arritur me Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko për shtyrjen e kësteve të kredive. Me anë të një postimi në “Facebook”, Rama deklaroi se shtyrja do të jetë ...
VizionPlus | 28-May-2020 16:04
Kryeministri Edi Rama njoftoi një marrëveshje të arritur me Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko për shtyrjen e kësteve të kredive. Me anë të një postimi në “Facebook”, Rama deklaroi se shtyrja do të jetë ...

12

Lajmet Kryesore

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved