ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/07/2020 07:47

“Mund të marr kosto për këtë që po them”, Duka kundër Bashës: S’jemi në një linjë me të, nuk ka vullnet të ndryshojë sistemin. I shkel syrin Ramës

“Mund të marr kosto për këtë që po them”, Duka kundër Bashës: S’jemi në një linjë me të, nuk ka vullnet të ndryshojë sistemin. I shkel syrin Ramës
Aleati i PD-së, kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, ka dalë kundër liderit të opozitës, Lulzim Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për të ndryshuar sistemin. Në emisionin ‘Repolitix’, Duka tha se PS-PD e ...
GazetaTema | 26-May-2020 22:24
Aleati i PD-së, kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, ka dalë kundër liderit të opozitës, Lulzim Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për të ndryshuar sistemin. Në emisionin ‘Repolitix’, Duka tha se PS-PD e ...

Rudina Hajdari: Marrëveshje mes mazhorancës dhe opozitës jashtëparlamentare, të dyfishojnë buxhetin e partive
Bashkëkryetarja në komisionin e reformës zgjedhore, Rudina Hajdari u shpreh në A2 se, në tryezën e së martës të reformës zgjedhore, ka pasur një dakordësi mes mazhorancës dhe opozitës jashtë parlamentare për dyfishim të ...
GazetaTema | 26-May-2020 21:36
Bashkëkryetarja në komisionin e reformës zgjedhore, Rudina Hajdari u shpreh në A2 se, në tryezën e së martës të reformës zgjedhore, ka pasur një dakordësi mes mazhorancës dhe opozitës jashtë parlamentare për dyfishim të ...

Ish-kreu i KQZ-së: Ju sqaroj se çfarë ndodh nëse nuk ndryshohet sistemi zgjedhor edhe këtë herë
Ish kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Kristaq Kume ka folur në emisionin “Pasdite me Xhaxhiun” në lidhje me Reformën Zgjedhore. Kume theksoi se ajo që kanë arritur palët politike ditën e sotme gjatë mbledhjes së ...
GazetaTema | 26-May-2020 21:13
Ish kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Kristaq Kume ka folur në emisionin “Pasdite me Xhaxhiun” në lidhje me Reformën Zgjedhore. Kume theksoi se ajo që kanë arritur palët politike ditën e sotme gjatë mbledhjes së ...

Gjiknuri: Nuk ka më kohë për ndryshimin e sistemit zgjedhor
Bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri deklaroi se nuk ka më kohë fizike për të diskutuar dhe vendosur për ndryshim të sistemit zgjedhor, ashtu siç këmbëngul Rudina Hajdari. Gjiknuri tha për ...
VizionPlus | 26-May-2020 20:08
Bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri deklaroi se nuk ka më kohë fizike për të diskutuar dhe vendosur për ndryshim të sistemit zgjedhor, ashtu siç këmbëngul Rudina Hajdari. Gjiknuri tha për ...

Tre kompromise për “Zgjedhoren”/ “OK” financimit, kuotës gjinore e periudhës elektorale
Pas 3 ore diskutimesh grupi i negociatoreve per reformen zgjedhore ka gjetur ne parim konsensusin per 3 ceshtje; financimin e partive, kuoten gjinore dhe periudhen zgjedhore. Mazhoranca dhe opozita kane rene dakord qe ...
VizionPlus | 26-May-2020 19:24
Pas 3 ore diskutimesh grupi i negociatoreve per reformen zgjedhore ka gjetur ne parim konsensusin per 3 ceshtje; financimin e partive, kuoten gjinore dhe periudhen zgjedhore. Mazhoranca dhe opozita kane rene dakord qe ...

Flet ish-kreu i KQZ-së Kristaq Kume: Nëse nuk ndryshojmë Sistemin Zgjedhor, nuk do të kemi demokraci funksionale
Ish kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Kristaq Kume gjatë një interviste televizive foli në lidhje me Reformën Zgjedhore. Kume theksoi se ajo që kanë arritur palët politike ditën e sotme ngjatë mbledhjes së ...
Telegraf | 26-May-2020 18:58
Ish kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Kristaq Kume gjatë një interviste televizive foli në lidhje me Reformën Zgjedhore. Kume theksoi se ajo që kanë arritur palët politike ditën e sotme ngjatë mbledhjes së ...

Gjiknuri: Ndryshimi i sistemit zgjedhor nuk mund të bëhet brenda 31 majit
Bashkëkryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri, ka konfirmuar edhe njëherë, se ndryshim sistemi zgjedhor brenda 31 majit nuk do të ketë, duke dalë edhe njëherë kundër propozimit danez të ...
Telegraf | 26-May-2020 18:35
Bashkëkryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri, ka konfirmuar edhe njëherë, se ndryshim sistemi zgjedhor brenda 31 majit nuk do të ketë, duke dalë edhe njëherë kundër propozimit danez të ...

Hajdari: Basha të mos bëjë pazare me Ramën, duhet ndryshim i sistemit zgjedhor
Demokratja Rudina Hajdari, që në tryezën e reformës zgjedhore përfaqëson opozitën parlamentare, kërkoi nga kreu i PD që të mbështesë propozimet e tyre. Në një deklaratë për mediat pas përfundimit të mbledhjes së ...
VizionPlus | 26-May-2020 17:23
Demokratja Rudina Hajdari, që në tryezën e reformës zgjedhore përfaqëson opozitën parlamentare, kërkoi nga kreu i PD që të mbështesë propozimet e tyre. Në një deklaratë për mediat pas përfundimit të mbledhjes së ...

Hajdari: Propozova ligjin për referendumet, Basha mos shkojë në krahët e Ramës
Rudina Hajdari shprehu rezerva për fashën e re të zgjedhjeve që palët arritën dakordësi, pasi sipas saj, kështu i mbyllet dera diasporës.
Top Channel | 26-May-2020 14:55
Rudina Hajdari shprehu rezerva për fashën e re të zgjedhjeve që palët arritën dakordësi, pasi sipas saj, kështu i mbyllet dera diasporës.

“Ligj për referendumet dhe ndryshim sistemi”, Hajdari thirrje Bashës: Mos u rikthe në krahët e Ramës, nuk është koha më për pazare
Deputetja Rudina Hajdari në një deklaratë për median tregoi dy propozimet që bëri në Këshillin Politik për Reformën Zgjedhore, duke i mëshuar ndryshimit të sistemit zgjedhor dhe ligjit që propozoi për referendum. ...
GazetaTema | 26-May-2020 15:01
Deputetja Rudina Hajdari në një deklaratë për median tregoi dy propozimet që bëri në Këshillin Politik për Reformën Zgjedhore, duke i mëshuar ndryshimit të sistemit zgjedhor dhe ligjit që propozoi për referendum. ...

Rudina Hajdari kundër kompromisit maxhorancë-opozitë për financimin dhe periudhën zgjedhore: Ranë dakord të dyfishojnë buxhetin për partitë
Përfaqësuesja e opozitës parlamentare në tryezën e Reformës Zgjedhore, Rudina Hajdari, doli kundër kompromisit të mazhorancës dhe opozitës jashtëparlamentare për këtë reformë. Pas mbledhjes së tryezës, Hajdari tha se PS ...
BalkanWeb | 26-May-2020 14:49
Përfaqësuesja e opozitës parlamentare në tryezën e Reformës Zgjedhore, Rudina Hajdari, doli kundër kompromisit të mazhorancës dhe opozitës jashtëparlamentare për këtë reformë. Pas mbledhjes së tryezës, Hajdari tha se PS ...

Bylykbashi: Dakordësi për 3 pika, siguria e votës sfida në vijim
Përfaqësuesit e Opozitës në Këshillin Politik, thanë se pati një dakordësimin për periudhën zgjedhore, 15 prill-15 maj, dhe 15 tetor-15 nëntor, çka sipas Bylykbashit është një mundësi e madhe që të marrin pjesë sa më ...
Telegraf | 26-May-2020 15:20
Përfaqësuesit e Opozitës në Këshillin Politik, thanë se pati një dakordësimin për periudhën zgjedhore, 15 prill-15 maj, dhe 15 tetor-15 nëntor, çka sipas Bylykbashit është një mundësi e madhe që të marrin pjesë sa më ...

PS-PD arrijnë konsensus për tri propozime, zgjedhjet nuk do të mbahen më në qershor
Nisi me debat e përfundoi me jo pak konsensus mbledhja e këshillit politik. Palët arritën dakordësinë për tre çështje të propozuara më herët nga opozita; financim miks të partive politike, mbajtjen e zgjedhjeve jo më në ...
Telegrafi | 26-May-2020 19:36
Nisi me debat e përfundoi me jo pak konsensus mbledhja e këshillit politik. Palët arritën dakordësinë për tre çështje të propozuara më herët nga opozita; financim miks të partive politike, mbajtjen e zgjedhjeve jo më në ...

Vasili dhe Bylykbashi në një mendje me Gjiknurin: Patëm debate por u dakordësuam, tani të diskutojmë
Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili pas përfundimit të mbledhjes për Reformën Zgjedhore konfirmuan deklaratën e Damian Gjiknurit për çështjet në të cilat palët ranë dakord. Bylykbashi tha se “Pati debate, por u kaluan”. ...
GazetaTema | 26-May-2020 14:47
Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili pas përfundimit të mbledhjes për Reformën Zgjedhore konfirmuan deklaratën e Damian Gjiknurit për çështjet në të cilat palët ranë dakord. Bylykbashi tha se “Pati debate, por u kaluan”. ...

Gjiknuri tregon 3 pikat ku u arrit kompromis me opozitën: Reforma mund të zgjasë dhe përtej 31 majit
Bashkëkryetari i Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri në një prononcim për mediat pas mbledhjes së Këshillit Politik tregoi se palët kishin rënë dakord për disa nga pikat e propozuara nga opozita. “ Pati debate por dhe ...
GazetaTema | 26-May-2020 14:47
Bashkëkryetari i Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri në një prononcim për mediat pas mbledhjes së Këshillit Politik tregoi se palët kishin rënë dakord për disa nga pikat e propozuara nga opozita. “ Pati debate por dhe ...

“Po ju tregoj se ç’ndodhi aty brenda”/ Rudina Hajdari: Ranë dakord për çështje fare pa rëndësi, erdhën aty si ato vajzat që japin motin….
Rudina Hajdari pas deklaratës së Damian Gjiknurit, Oerd Bylbashit dhe Petrit Vasilit, nuk duk se ishte aq e kënaqur sa palët e pëmendura.
Top Channel | 26-May-2020 14:41
Rudina Hajdari pas deklaratës së Damian Gjiknurit, Oerd Bylbashit dhe Petrit Vasilit, nuk duk se ishte aq e kënaqur sa palët e pëmendura.

“Zgjedhjet nuk do të bëhen në qershor”, Gjiknuri tregon pikat ku u arrit kompromis me opozitën
Bashkëkryetari i Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri në një prononcim për mediat pas mbledhjes së Këshillit Politik tregoi se palët kishin rënë dakord për disa nga pikat e propozuara nga opozita. “Ishte një mbledhje e ...
GazetaTema | 26-May-2020 14:41
Bashkëkryetari i Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri në një prononcim për mediat pas mbledhjes së Këshillit Politik tregoi se palët kishin rënë dakord për disa nga pikat e propozuara nga opozita. “Ishte një mbledhje e ...

Bylykbashi e Vasili informojnë për tryezën: Tre çështjet e diskutuara sot jo më të rëndësishmet. Duhet të garantojmë mbrojtjen e zgjedhësit shqiptar. Deri më 31 maj duam të…
TIRANË Përfaqësuesit e opozitës jashtëparlamentare Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili kanë folur pas tryezës së Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Ata informuan për tre çështje të diskutuara, për periudhat ...
BalkanWeb | 26-May-2020 14:39
TIRANË Përfaqësuesit e opozitës jashtëparlamentare Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili kanë folur pas tryezës së Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Ata informuan për tre çështje të diskutuara, për periudhat ...

Gjiknuri: Ndryshimi i sistemit zgjedhor nuk mund të bëhet brenda 31 majit
Bashkëkryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri, ka konfirmuar edhe njëherë, se ndryshim sistemi zgjedhor brenda 31 majit nuk do të ketë, duke dalë edhe njëherë kundër propozimit danez të ...
Lapsi | 26-May-2020 18:21
Bashkëkryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri, ka konfirmuar edhe njëherë, se ndryshim sistemi zgjedhor brenda 31 majit nuk do të ketë, duke dalë edhe njëherë kundër propozimit danez të ...

Damian Gjiknuri: Duam sistemin zgjedhor aktual, ‘danezi’ sjell destabilitet politik
Anëtari i Këshillit Politik të reformës zgjedhore, Damian Gjiknuri në një intervistë për ‘Ilva Now’ në Euronews Albania, ka folur për konsensusin e arritur sot me opozitën për disa çështje të reformës zgjedhore. Ai tha ...
Standard | 27-May-2020 00:43
Anëtari i Këshillit Politik të reformës zgjedhore, Damian Gjiknuri në një intervistë për ‘Ilva Now’ në Euronews Albania, ka folur për konsensusin e arritur sot me opozitën për disa çështje të reformës zgjedhore. Ai tha ...

123...>>

Lajmet Kryesore

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved