ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/07/2020 07:49

Në Kosovë: Të enjten hapen xhamitë dhe kishat, ndërron orari i kufizimit të lëvizjes

Në Kosovë: Të enjten hapen xhamitë dhe kishat, ndërron orari i kufizimit të lëvizjes
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia në një konferencë për media, bashkë me drejtuesit e komuniteteve fetare në Kosovë, ka njoftuar për lehtësimin e disa masave kufizuese, që janë në fuqi prej kohësh për shkak ...
Monitor | 25-May-2020 20:16
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia në një konferencë për media, bashkë me drejtuesit e komuniteteve fetare në Kosovë, ka njoftuar për lehtësimin e disa masave kufizuese, që janë në fuqi prej kohësh për shkak ...

MSH prezanton masat lehtësuese – aheng në Pejë (VIDEO)
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka mbajtur sot një konferencë për media, me ç’rast i ka prezantuar masat e reja lehtësuese për parandalimin e përhapjes së pandemisë Covid-19. Ai ka bërë të ditur se nga ...
Klan Kosova | 25-May-2020 22:29
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka mbajtur sot një konferencë për media, me ç’rast i ka prezantuar masat e reja lehtësuese për parandalimin e përhapjes së pandemisë Covid-19. Ai ka bërë të ditur se nga ...

Të enjten hapen objektet fetare dhe do të ndryshojë orari i lëvizjes
Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia, bashkë me kreun e Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiun Naim Tërnava, kreun e Ipeshkvisë së Kosovës, Imzot Dodë Gjergji, drejtorin e IKSHPK-së, Naser Ramadani dhe drejtoreshën e ...
Zeri | 25-May-2020 21:36
Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia, bashkë me kreun e Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiun Naim Tërnava, kreun e Ipeshkvisë së Kosovës, Imzot Dodë Gjergji, drejtorin e IKSHPK-së, Naser Ramadani dhe drejtoreshën e ...

Këshilltari i Thaçit: Arben Vitia është një lodër në duart e Albin Kurtit
Qeveria e Kosovës ka vendosur që nga data 28 maj të lehtësoj masat kundër coronavirusit. Do të ketë lëvizje nga 5 i mëngjesit deri në ora 21:00, ndërkaq xhamitë dhe kishat do të hapen me masa mbrojtëse. Këtë lëvizje e ...
Indeks Online | 25-May-2020 21:08
Qeveria e Kosovës ka vendosur që nga data 28 maj të lehtësoj masat kundër coronavirusit. Do të ketë lëvizje nga 5 i mëngjesit deri në ora 21:00, ndërkaq xhamitë dhe kishat do të hapen me masa mbrojtëse. Këtë lëvizje e ...

Këshilltari i Thaçit thotë se Vitia është bërë një lodër e Kurtit, orarin e lëvizjes e quan përshtatje për “ekstremistët” e VV-së
Siç njoftoi sot ministri në detyrë i shëndetësisë, Arben Vitia, do të ketë lëvizje nga 5 i mëngjesit deri në ora 21:00, ndërkaq xhamitë dhe kishat do të hapen me masa mbrojtëse. Por, kritika të ashpra për këtë ka dhënë ...
Lajminet | 25-May-2020 20:57
Siç njoftoi sot ministri në detyrë i shëndetësisë, Arben Vitia, do të ketë lëvizje nga 5 i mëngjesit deri në ora 21:00, ndërkaq xhamitë dhe kishat do të hapen me masa mbrojtëse. Por, kritika të ashpra për këtë ka dhënë ...

Prej të enjtes do të fillojë lehtësimi i masave për karantinën, orën policore dhe xhamitë në Kosovë
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thënë në një konferencë për media, se nga e enjtja qytetarët do të mund të lëvizin pa asnjë kufizim për 16 orë në ditë, nga 5:00 deri më 21:00, transmeton Koha.net Po ...
Portalb | 25-May-2020 20:35
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thënë në një konferencë për media, se nga e enjtja qytetarët do të mund të lëvizin pa asnjë kufizim për 16 orë në ditë, nga 5:00 deri më 21:00, transmeton Koha.net Po ...

Xhamitë hapen më 28 maj, por këto masa kërkohet të respektohen
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia në një konferencë për media, bashkë me drejtuesit e komuniteteve fetare në Kosovë, ka njoftuar për lehtësimin e disa masave kufizuese, që janë në fuqi prej kohësh për shkak ...
Arbresh | 25-May-2020 20:35
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia në një konferencë për media, bashkë me drejtuesit e komuniteteve fetare në Kosovë, ka njoftuar për lehtësimin e disa masave kufizuese, që janë në fuqi prej kohësh për shkak ...

Hapen objektet fetare, hiqen kufizimet e lëvizjes (VIDEO)
Megjithatë në luftën kundër virusit Covid-19, definicioni i dritës në fund të tunelit, po duket real. Kosova ka shënuar edhe ditën e dytë radhazi pa asnjë të rezultuar pozitiv me koronavirus. Këtë e bëri të ditur vet ...
Medial | 25-May-2020 20:33
Megjithatë në luftën kundër virusit Covid-19, definicioni i dritës në fund të tunelit, po duket real. Kosova ka shënuar edhe ditën e dytë radhazi pa asnjë të rezultuar pozitiv me koronavirus. Këtë e bëri të ditur vet ...

Hapen objektet fetare, hiqen kufizimet e lëvizjes (VIDEO)
Megjithatë në luftën kundër virusit Covid-19, definicioni i dritës në fund të tunelit, po duket real. Këtë e bëri të ditur vet Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia, i cili bashkë me klerikët fetar paralajmëruan zbutjen e ...
Klan Kosova | 25-May-2020 20:30
Megjithatë në luftën kundër virusit Covid-19, definicioni i dritës në fund të tunelit, po duket real. Këtë e bëri të ditur vet Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia, i cili bashkë me klerikët fetar paralajmëruan zbutjen e ...

Xhamitë do të hapen më 28 maj, por këto masa kërkohet të respektohen
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia në një konferencë për media, bashkë me drejtuesit e komuniteteve fetare në Kosovë, ka njoftuar për lehtësimin e disa masave kufizuese, që janë në fuqi prej kohësh për shkak ...
Indeks Online | 25-May-2020 20:27
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia në një konferencë për media, bashkë me drejtuesit e komuniteteve fetare në Kosovë, ka njoftuar për lehtësimin e disa masave kufizuese, që janë në fuqi prej kohësh për shkak ...

Në fund të majit mbyllet karantina në konvikte
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thënë se deri në fund të majit do të mbyllet karantina në Qendrën e Studentëve në Prishtinë. Ai ka prezantuar lehtësimin e mëtejmë të masave, ndërsa ka thënë se prej 28 ...
Arbresh | 25-May-2020 20:00
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thënë se deri në fund të majit do të mbyllet karantina në Qendrën e Studentëve në Prishtinë. Ai ka prezantuar lehtësimin e mëtejmë të masave, ndërsa ka thënë se prej 28 ...

Nga data 28 maj hiqen kufizimet në lëvizje tërë ditën
Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot për masa të reja lehtësuese në lëvizje dhe hapje të shoqërisë pas uljes së rrezikut nga pandemia e Covid-19. Më poshtë mund të lexoni adresimin e Ministrit Arben Vitia para ...
PortaliOnline | 25-May-2020 19:47
Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot për masa të reja lehtësuese në lëvizje dhe hapje të shoqërisë pas uljes së rrezikut nga pandemia e Covid-19. Më poshtë mund të lexoni adresimin e Ministrit Arben Vitia para ...

Në fund të majit mbyllet karantina në konvikte
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thënë se deri në fund të majit do të mbyllet karantina në Qendrën e Studentëve në Prishtinë. Ai ka prezantuar lehtësimin e mëtejmë të masave, ndërsa ka thënë se prej 28 ...
Gazeta Express | 25-May-2020 19:31
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thënë se deri në fund të majit do të mbyllet karantina në Qendrën e Studentëve në Prishtinë. Ai ka prezantuar lehtësimin e mëtejmë të masave, ndërsa ka thënë se prej 28 ...

Kosovë, nga e enjtja lehtësim masash kufizuese në Kosovë
Autoritetet në Kosovë paralajmëruan të hënën lehtësime të reja të masave kufizuese që ishin vendosur për shkak të pandemisë së COVID-19. Ministri i Shëndetësisë në detyrë, Arben Vitia në një konferencë për gazetarë tha ...
Zeri Amerikes | 25-May-2020 19:28
Autoritetet në Kosovë paralajmëruan të hënën lehtësime të reja të masave kufizuese që ishin vendosur për shkak të pandemisë së COVID-19. Ministri i Shëndetësisë në detyrë, Arben Vitia në një konferencë për gazetarë tha ...

Nga e enjtja, lëvizje pa kufizime nga ora 05-21, hapen edhe objektet fetare
Faza e tretë e lehtësimit të masave do të nisë disa ditë më herët seç ishte planifikuar. Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thënë në një konferencë për media, se nga e enjtja qytetarët do të mund të ...
EkonomiaOnline | 25-May-2020 19:22
Faza e tretë e lehtësimit të masave do të nisë disa ditë më herët seç ishte planifikuar. Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thënë në një konferencë për media, se nga e enjtja qytetarët do të mund të ...

Nga 28 maji hapen objektet fetare në Kosovë, ndryshon edhe orari i lëvizjes për qytetarët
Ministri në detyrë i Shëndetësisë së Kosovës Arben Vitia në një konferencë për media ka folur për fazën e re të lehtësimit të masave kundër përhapjes së koronavirusit. Ai ka bërë të ditur se nga 28 maji do të ndryshojë ...
Shprehja | 25-May-2020 19:17
Ministri në detyrë i Shëndetësisë së Kosovës Arben Vitia në një konferencë për media ka folur për fazën e re të lehtësimit të masave kundër përhapjes së koronavirusit. Ai ka bërë të ditur se nga 28 maji do të ndryshojë ...

Nga 28 maji hapen objektet fetare në Kosovë, ndryshon edhe orari i lëvizjes për qytetarët
Ministri në detyrë i Shëndetësisë së Kosovës Arben Vitia në një konferencë për media ka folur për fazën e re të lehtësimit të masave kundër përhapjes së koronavirusit. Ai ka bërë të ditur se nga 28 maji do të ndryshojë ...
Alsat-M | 25-May-2020 19:11
Ministri në detyrë i Shëndetësisë së Kosovës Arben Vitia në një konferencë për media ka folur për fazën e re të lehtësimit të masave kundër përhapjes së koronavirusit. Ai ka bërë të ditur se nga 28 maji do të ndryshojë ...

Kosova bën hapin e madh, lëvizja e qytetarëve nga ora 05 – 21, hapen edhe objektet fetare dhe vendime tjera
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thënë në një konferencë për media, se nga e enjtja qytetarët do të mund të lëvizin pa asnjë kufizim për 16 orë në ditë, nga 5:00 deri më 21:00. Po ashtu, ai ka thënë se ...
Ina-Online | 25-May-2020 19:08
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thënë në një konferencë për media, se nga e enjtja qytetarët do të mund të lëvizin pa asnjë kufizim për 16 orë në ditë, nga 5:00 deri më 21:00. Po ashtu, ai ka thënë se ...

Nuk ka ende vendim për hapje të kufijve, sot 93 testime negative
Ai ka lënë të kuptohet se kufijtë mund të hapen shpejtë, njëjtë si kafiteritë dhe bizneset tjera gastronomike. Vitia ka treguar se trendi pozitiv po vazhdon dhe se 93 testimet e para të bëra të hënën nuk kanë dhënë ...
Lajminet | 25-May-2020 19:08
Ai ka lënë të kuptohet se kufijtë mund të hapen shpejtë, njëjtë si kafiteritë dhe bizneset tjera gastronomike. Vitia ka treguar se trendi pozitiv po vazhdon dhe se 93 testimet e para të bëra të hënën nuk kanë dhënë ...

Vitia flet për hapjen e kufijve dhe heqjen e karantinës
Ministri në detyrë i Shëndetësisë i Kosovës, Arben Vitia në një konferencë për media ka treguar se nga dita e enjte do të hapen objektet fetare dhe do të rritet lëvizja e qytetarëve, derisa ka folur edhe për hapjen e ...
AlbInfo | 25-May-2020 19:06
Ministri në detyrë i Shëndetësisë i Kosovës, Arben Vitia në një konferencë për media ka treguar se nga dita e enjte do të hapen objektet fetare dhe do të rritet lëvizja e qytetarëve, derisa ka folur edhe për hapjen e ...

123

Lajmet Kryesore

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved