ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/01/2021 01:26

VIDEO: Publikohen pamjet e rrëzimit të avionit dhe biseda e fundit e pilotit

VIDEO: Publikohen pamjet e rrëzimit të avionit dhe biseda e fundit e pilotit
Mediat e huaja kanë publikuar bisedat e fundit të kullës së kontrollit dhe pilotit të avionit që u rrëzua në Pakistan. Në bisedën mes tyre në radio, dëgjohet piloti teksa i shpreh kullës së kontrollit shqetësimin për ...
GazetaTema | 22-May-2020 22:11
Mediat e huaja kanë publikuar bisedat e fundit të kullës së kontrollit dhe pilotit të avionit që u rrëzua në Pakistan. Në bisedën mes tyre në radio, dëgjohet piloti teksa i shpreh kullës së kontrollit shqetësimin për ...

Dalin pamjet/ Si u përplas avioni me 91 persona në bord në një zonë të banuar në Pakistan, ka të mbijetuar!
Dalin pamjet ku tregohet si u rrëzua avioni i Pakistanit në qytetin Karachi. Sipas “Daily Mail”, avioni ku ndodheshin 91 pasagjerë, po fluturonte nga Lahore në aeroportin ndërkombëtar Jinnah. Fotografitë e shpërndara në ...
Telegraf | 22-May-2020 22:58
Dalin pamjet ku tregohet si u rrëzua avioni i Pakistanit në qytetin Karachi. Sipas “Daily Mail”, avioni ku ndodheshin 91 pasagjerë, po fluturonte nga Lahore në aeroportin ndërkombëtar Jinnah. Fotografitë e shpërndara në ...

Avioni bie mbi lagje, pasagjeri nxirret i gjallë nga rrënojat
Një menaxher banke dhe të paktën një pasagjer tjetër u nxorën të gjallë nga rrënojat e një avioni Airbus A320, që u rrëzua në Pakistan sot, duke vrarë të paktën 100 persona. Video tregon momentin kur presidenti i një ...
Telegraf | 22-May-2020 18:02
Një menaxher banke dhe të paktën një pasagjer tjetër u nxorën të gjallë nga rrënojat e një avioni Airbus A320, që u rrëzua në Pakistan sot, duke vrarë të paktën 100 persona. Video tregon momentin kur presidenti i një ...

Rrëfimi i të mbijetuarit të rrëzimit të aeroplanit në Pakistan: Gjithë çka mund të shihja ishte zjarr dhe britma (VIDEO)
Një nga të mbijetuarit e rrëzimit të aeroplanit të së premtes në qytetin pakistanez të Karaçit ka përshkruar përvojën e tij, duke thënë se gjithçka që mund të shihte “ishte zjarr”. Pasagjeri Muhamed Zubair ishte njëri ...
Klan Kosova | 23-May-2020 09:51
Një nga të mbijetuarit e rrëzimit të aeroplanit të së premtes në qytetin pakistanez të Karaçit ka përshkruar përvojën e tij, duke thënë se gjithçka që mund të shihte “ishte zjarr”. Pasagjeri Muhamed Zubair ishte njëri ...

Pakistan, u rrit në 80 numri i të vdekurve nga rrëzimi i avionit (FOTO-GALERI)
Të paktën 80 njerëz, përfshirë gra dhe fëmijë, kanë humbur jetën pasi një aeroplan i kompanisë ajrore Pakistan International Airlines (PIA) me 99 pasagjerë dhe anëtarë të ekuipazhit u rrëzua në qytetin Karaçi, njoftuan ...
Portalb | 23-May-2020 00:55
Të paktën 80 njerëz, përfshirë gra dhe fëmijë, kanë humbur jetën pasi një aeroplan i kompanisë ajrore Pakistan International Airlines (PIA) me 99 pasagjerë dhe anëtarë të ekuipazhit u rrëzua në qytetin Karaçi, njoftuan ...

VIDEO/ Avioni bie mbi lagje duke shkaktuar të paktën 100 viktima, por presidenti i një banke nxirret i gjallë nga rrënojat
Një menaxher banke dhe të paktën një pasagjer tjetër u nxorën të gjallë nga rrënojat e një avioni Airbus A320, që u rrëzua në Pakistan sot, duke vrarë të paktën 100 persona. Video tregon momentin kur presidenti i një ...
Standard | 23-May-2020 00:35
Një menaxher banke dhe të paktën një pasagjer tjetër u nxorën të gjallë nga rrënojat e një avioni Airbus A320, që u rrëzua në Pakistan sot, duke vrarë të paktën 100 persona. Video tregon momentin kur presidenti i një ...

Publikohen pamjet e rrëzimit të avionit dhe biseda e fundit e pilotit (VIDEO)
Mediat e huaja kanë publikuar bisedat e fundit të kullës së kontrollit dhe pilotit të avionit që u rrëzua në Pakistan. Në bisedën mes tyre në radio, dëgjohet piloti teksa i shpreh kullës së kontrollit shqetësimin për ...
TetovaSot | 22-May-2020 22:18
Mediat e huaja kanë publikuar bisedat e fundit të kullës së kontrollit dhe pilotit të avionit që u rrëzua në Pakistan. Në bisedën mes tyre në radio, dëgjohet piloti teksa i shpreh kullës së kontrollit shqetësimin për ...

Dalin pamjet, momenti tragjik kur rrëzohet aeroplani me qindra njerëz në të
Të paktën 38 persona janë vrarë pasi një aeroplan është rrëzuar në qytetin jugor pakistanez të Karaçi, sipas Ministrit të Shëndetësisë Azra Fazal. Drejtori i Përgjithshëm i kompanisë ajrore tha se fluturimi nga Lahore ...
Indeks Online | 22-May-2020 22:08
Të paktën 38 persona janë vrarë pasi një aeroplan është rrëzuar në qytetin jugor pakistanez të Karaçi, sipas Ministrit të Shëndetësisë Azra Fazal. Drejtori i Përgjithshëm i kompanisë ajrore tha se fluturimi nga Lahore ...

Rrëzohet aeroplani në Karaçi, mbi 100 të vdekur (VIDEO)
Së pari iu duhet t’i shuajnë flakët. E më pas ekipet e shpëtimit i nxjerrin trupat e viktimave të aeroplanit pakistanez i cili u rrëzua në mes të ndërtesave të banimit në këtë lagje të varfër të Karaçit. Avioni që ...
Klan Kosova | 22-May-2020 20:53
Së pari iu duhet t’i shuajnë flakët. E më pas ekipet e shpëtimit i nxjerrin trupat e viktimave të aeroplanit pakistanez i cili u rrëzua në mes të ndërtesave të banimit në këtë lagje të varfër të Karaçit. Avioni që ...

Rrëzohet avioni në Pakistan/ 99 persona në bord, piloti njoftoi për probleme teknike
Një aeroplan me 91 pasagjerë dhe 8 anëtarë të ekuipazhit, është rrëzuar në qytetin Karaçi në Pakistan. Vetëm pak minuta pasi humbi nga radarët, mjeti fluturues i cili ishte nisur nga qyteti Lahore, u përplas në një zonë ...
VizionPlus | 22-May-2020 14:57
Një aeroplan me 91 pasagjerë dhe 8 anëtarë të ekuipazhit, është rrëzuar në qytetin Karaçi në Pakistan. Vetëm pak minuta pasi humbi nga radarët, mjeti fluturues i cili ishte nisur nga qyteti Lahore, u përplas në një zonë ...

Aksident tragjik ajror në Pakistan. Aeroplani përplaset mbi çatitë e banesave
Një Airbus A-320 i transportuesit të flamurit pakistanez, Pakistan International Airlines (Pia), në fluturim nga Lahore u rrëzua pranë aeroportit në Karaçi, raporton agjensia Ani, me 91 pasagjerë dhe 7 anëtarë të ...
ScanTv | 22-May-2020 17:44
Një Airbus A-320 i transportuesit të flamurit pakistanez, Pakistan International Airlines (Pia), në fluturim nga Lahore u rrëzua pranë aeroportit në Karaçi, raporton agjensia Ani, me 91 pasagjerë dhe 7 anëtarë të ...

Nuk ka të mbijetuar nga rrëzimi i aeroplanit në Pakistan, humbin jetën 107 persona
Aeroplani Airbus A320 i aviokompanisë pakistaneze që transportonte më shumë se 100 pasagjerë, sot është rrëzuar në një zonë të banuar në Karachi, ku si pasojë kanë humbur jetën të gjithë që ishin brenda fluturakes. ...
TetovaSot | 22-May-2020 16:28
Aeroplani Airbus A320 i aviokompanisë pakistaneze që transportonte më shumë se 100 pasagjerë, sot është rrëzuar në një zonë të banuar në Karachi, ku si pasojë kanë humbur jetën të gjithë që ishin brenda fluturakes. ...

Nuk ka të mbijetuar nga rrëzimi i aeroplanit në Pakistan, humbin jetën 107 persona
Aeroplani Airbus A320 i aviokompanisë pakistaneze që transportonte më shumë se 100 pasagjerë, sot është rrëzuar në një zonë të banuar në Karachi, ku si pasojë kanë humbur jetën të gjithë që ishin brenda fluturakes. ...
Arbresh | 22-May-2020 15:34
Aeroplani Airbus A320 i aviokompanisë pakistaneze që transportonte më shumë se 100 pasagjerë, sot është rrëzuar në një zonë të banuar në Karachi, ku si pasojë kanë humbur jetën të gjithë që ishin brenda fluturakes. ...

Publikohen pamjet e tmerrshme nga momenti i rrëzimit të aeroplanit në Pakistan
Aeroplani Airbus A320 i aviokompanisë pakistaneze që transportonte më shumë se 100 pasagjerë, sot është rrëzuar në një zonë të banuar në Karachi, ku si pasojë kanë humbur jetën të gjithë që ishin brenda fluturakes. ...
Lajminet | 22-May-2020 15:28
Aeroplani Airbus A320 i aviokompanisë pakistaneze që transportonte më shumë se 100 pasagjerë, sot është rrëzuar në një zonë të banuar në Karachi, ku si pasojë kanë humbur jetën të gjithë që ishin brenda fluturakes. ...

Pakistan: Rrëzohet një aeroplan me 100 persona në bord
Një aeroplan me mbi 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistani, thanë zyrtarët e aviacionit. “Ne po përpiqemi të konfirmojmë numrin e pasagjerëve, por fillimisht bëhet fjalë për 99 pasagjerë dhe ...
AlbInfo | 22-May-2020 15:20
Një aeroplan me mbi 100 persona në bord është rrëzuar në qytetin Karaçi të Pakistani, thanë zyrtarët e aviacionit. “Ne po përpiqemi të konfirmojmë numrin e pasagjerëve, por fillimisht bëhet fjalë për 99 pasagjerë dhe ...

Vdesin të gjithë pasagjerët e aeroplanit të rrëzuar në Pakistan
Kryebashkiaku i Karachi thotë se një aeroplan pasagjerësh pakistanez që transportonte 107 pasagjerë dhe ekuipazh dhe që i përkisnin Pakistan International Airlines të drejtuar nga shteti është rrëzuar, duke vrarë të ...
Lajminet | 22-May-2020 15:09
Kryebashkiaku i Karachi thotë se një aeroplan pasagjerësh pakistanez që transportonte 107 pasagjerë dhe ekuipazh dhe që i përkisnin Pakistan International Airlines të drejtuar nga shteti është rrëzuar, duke vrarë të ...

FOTO/ Rrëzohet aeroplani me 99 persona në bord në Pakistan
Një aeroplan në Pakistan është rrëzuar në Karaci pas një fluturimi në Lahore, thanë zyrtarët e Aviacionit. Avioni, i cili raportohej se transportonte rreth 99 pasagjerë dhe tetë individë si ekuipazh, ishte duke ...
BalkanWeb | 22-May-2020 13:29
Një aeroplan në Pakistan është rrëzuar në Karaci pas një fluturimi në Lahore, thanë zyrtarët e Aviacionit. Avioni, i cili raportohej se transportonte rreth 99 pasagjerë dhe tetë individë si ekuipazh, ishte duke ...

Nuk ka të mbijetuar nga rrëzimi i aeroplanit në Pakistan, humbin jetën 107 persona
Aeroplani Airbus A320 i aviokompanisë pakistaneze që transportonte më shumë se 100 pasagjerë, sot është rrëzuar në një zonë të banuar në Karachi, ku si pasojë kanë humbur jetën të gjithë që ishin brenda fluturakes. ...
Medial | 22-May-2020 15:09
Aeroplani Airbus A320 i aviokompanisë pakistaneze që transportonte më shumë se 100 pasagjerë, sot është rrëzuar në një zonë të banuar në Karachi, ku si pasojë kanë humbur jetën të gjithë që ishin brenda fluturakes. ...

Pakistan, një avion rrëzohet mbi Karaçi të paktën 100 viktima
Një aeroplan i “Pakistanit International Airlines” që transportonte më shumë se 100 njerëz është rrëzuar në qytetin jugor të Karaçit. Sipas Ministrisë së Aviacionit në Pakistan avioni kishte 99 pasagjerë dhe tetë ...
RTSH | 22-May-2020 14:36
Një aeroplan i “Pakistanit International Airlines” që transportonte më shumë se 100 njerëz është rrëzuar në qytetin jugor të Karaçit. Sipas Ministrisë së Aviacionit në Pakistan avioni kishte 99 pasagjerë dhe tetë ...

Pakistan, rrëzohet një aeroplan pasagjerësh
Një aeroplan i kompanisë ajrore “Pakistan International Airlines” me mbi 90 pasagjerë në bord është rrëzuar në jug të Pakistanit në qytetin Karachi, transmeton Anadolu Agency (AA). Duke cituar zyrtarë të vendit, mediat ...
Shenja | 22-May-2020 14:33
Një aeroplan i kompanisë ajrore “Pakistan International Airlines” me mbi 90 pasagjerë në bord është rrëzuar në jug të Pakistanit në qytetin Karachi, transmeton Anadolu Agency (AA). Duke cituar zyrtarë të vendit, mediat ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved