ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/01/2021 02:16

E premte e zezë në Spanjë/ 932 të vdekur në 24 orë, kalon Italinë për numrin e të infektuarve

E premte e zezë në Spanjë/ 932 të vdekur në 24 orë, kalon Italinë për numrin e të infektuarve
Spanja ka numëruar 932 të vdekur në 24 orët e fundit. Numri total i vdekjeve ka shkuar në 10.935 që nga fillimi i krizës shëndetësore. Po ashtu, këtë të premte Spanja kaloi Italinë për numrin e të infektuarve. Në ...
VizionPlus | 03-Apr-2020 12:18
Spanja ka numëruar 932 të vdekur në 24 orët e fundit. Numri total i vdekjeve ka shkuar në 10.935 që nga fillimi i krizës shëndetësore. Po ashtu, këtë të premte Spanja kaloi Italinë për numrin e të infektuarve. Në ...

Vdekjet nga Covid-19 në Britani u katërfishuan brenda një jave
Në Britaninë e Madhe, në 24 orët e fundit u regjistruan 569 vdekje të tjera, ndërsa numri i viktimave është katërfishuar në gjashtë ditë, duke shkuar në 2921. Kjo është dita më e keqe sa i përket viktimave në ishull, që ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 21:05
Në Britaninë e Madhe, në 24 orët e fundit u regjistruan 569 vdekje të tjera, ndërsa numri i viktimave është katërfishuar në gjashtë ditë, duke shkuar në 2921. Kjo është dita më e keqe sa i përket viktimave në ishull, që ...

Bilanc i frikshëm: Numri i të prekurve nga koronavirusi në të gjithë botën shënon shifrën 1 milion
Ekspertët kishin paralajmëruar para pak ditësh që sipas statistikave që po paraqiteshin brenda kësaj jave do të kapej shifra e 1 milion të prekurve nga Koroanvirusi. Të vdekur janë 51354 ndërsa të shëruar janë 210191. ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 20:49
Ekspertët kishin paralajmëruar para pak ditësh që sipas statistikave që po paraqiteshin brenda kësaj jave do të kapej shifra e 1 milion të prekurve nga Koroanvirusi. Të vdekur janë 51354 ndërsa të shëruar janë 210191. ...

Mbi 1 milionë të prekur në botë, SHBA e Anglia me shifra të larta vdekjesh
Kjo e enjte ka regjistruar zyrtarisht kalimin e mbi 1 milion të prekurve me koronavirus në mbarë globin. Është një shifër e kaluar në më shumë se 3 muaj që nga koha kur ky virus u shfaq në Hubei të Kinës në muajin ...
VizionPlus | 02-Apr-2020 22:54
Kjo e enjte ka regjistruar zyrtarisht kalimin e mbi 1 milion të prekurve me koronavirus në mbarë globin. Është një shifër e kaluar në më shumë se 3 muaj që nga koha kur ky virus u shfaq në Hubei të Kinës në muajin ...

Itali. 760 të vdekur, 2.477 raste të reja, 1.431 të shëruar
Te dhenat u prezantuan nga drejtori i Emergjencave Civile ne Itali, Angelo Borelli. Numri i pergjithshem i jeteve te humbura shkoi ne13.915 , 760 me shume se nje dite me pare. Te Merkuren rritja kishte qene 727 Gjithsej ...
ikub.al | 02-Apr-2020 18:42
Te dhenat u prezantuan nga drejtori i Emergjencave Civile ne Itali, Angelo Borelli. Numri i pergjithshem i jeteve te humbura shkoi ne13.915 , 760 me shume se nje dite me pare. Te Merkuren rritja kishte qene 727 Gjithsej ...

Britani. 569 viktima dhe 4.200 raste të reja në 24 orët e findit
Kjo eshte dita e tete radhazi qe njeh rritje te numrit te te vdekurve, ndersa 4.244 persona te tjere u diagnostikuan rezultuan pozitive, duke e çuar ne 33.718 numrin total te te prekurve ne kete vend. Sipas Statistikave ...
ikub.al | 02-Apr-2020 16:26
Kjo eshte dita e tete radhazi qe njeh rritje te numrit te te vdekurve, ndersa 4.244 persona te tjere u diagnostikuan rezultuan pozitive, duke e çuar ne 33.718 numrin total te te prekurve ne kete vend. Sipas Statistikave ...

Italisë nuk i ndahet bilanci tragjik: 760 persona humbin jetën brenda ditës nga koronavirusi
Si pasojë e koronavirusit, në Itali kanë ndërruar jetë 760 persona brenda ditës. Të mërkurën numri i viktimave brenda një dite ishte 727. Pra, gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 33 persona më shumë se dje. ...
GazetaTema | 02-Apr-2020 18:17
Si pasojë e koronavirusit, në Itali kanë ndërruar jetë 760 persona brenda ditës. Të mërkurën numri i viktimave brenda një dite ishte 727. Pra, gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 33 persona më shumë se dje. ...

Vazhdon të rritet numri i të vdekurve nga koronavirusi në Spanjë
Rreth 932 të vdekur janë regjistruar vetëm 24 orët e fundit në Spanjë. Numri i pergjithshëm i të vdekurve në Spanjë ka shkuar më shumë se 10,935, gjë që bën Spanjën të renditet e dyta në botë për numrin e të vdekurve ...
Arbresh | 03-Apr-2020 13:08
Rreth 932 të vdekur janë regjistruar vetëm 24 orët e fundit në Spanjë. Numri i pergjithshëm i të vdekurve në Spanjë ka shkuar më shumë se 10,935, gjë që bën Spanjën të renditet e dyta në botë për numrin e të vdekurve ...

Pse në New Orleans vdesin dy herë më shumë njerëz nga Covid-19 sesa në New York?
Në New Orleans, coronavirusi është shumë më vdekjeprurës sesa në pjesën tjetër të Shteteve të Bashkuara, dhe mjekët thonë se shkaku është mbipesha dhe sëmundjet e lidhura me të. “Ne jemi thjesht të sëmurë”, thotë ...
Gazeta Express | 03-Apr-2020 12:31
Në New Orleans, coronavirusi është shumë më vdekjeprurës sesa në pjesën tjetër të Shteteve të Bashkuara, dhe mjekët thonë se shkaku është mbipesha dhe sëmundjet e lidhura me të. “Ne jemi thjesht të sëmurë”, thotë ...

Spanjë, rritet në 10.935 numri i vdekjeve nga COVID-19
Spanjë, në 24 orët e fundit shënohen 932 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), numri i përgjithshëm arrin në 10.935.
Shenja | 03-Apr-2020 12:00
Spanjë, në 24 orët e fundit shënohen 932 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), numri i përgjithshëm arrin në 10.935.

Numri i të infektuarve nga Kovid-19 në botë tashmë është mbi një milion
Në të gjithë botën, 1.000.829 njerëz janë të infektuar me koronavirusin e ri, 51.356 kanë vdekur dhe 210.199 janë shëruar, tregojnë të dhënat e fundit në ueb faqen e “Worldometers”. Shumica janë të infektuar në SHBA, ...
Ina-Online | 03-Apr-2020 11:44
Në të gjithë botën, 1.000.829 njerëz janë të infektuar me koronavirusin e ri, 51.356 kanë vdekur dhe 210.199 janë shëruar, tregojnë të dhënat e fundit në ueb faqen e “Worldometers”. Shumica janë të infektuar në SHBA, ...

Koronavirusi po merr përmasa të frikshme në Turqi
Turqia po hyn vrullshëm mes vendeve më të prekura nga koronavirusi me një numër të prekurish që rritet me mijëra çdo ditë. Vetëm ditën e djeshme, në Turqi janë konstatuar rreth 2 400 raste të reja duke e çuar numrin ...
Indeks Online | 03-Apr-2020 11:06
Turqia po hyn vrullshëm mes vendeve më të prekura nga koronavirusi me një numër të prekurish që rritet me mijëra çdo ditë. Vetëm ditën e djeshme, në Turqi janë konstatuar rreth 2 400 raste të reja duke e çuar numrin ...

Thellohen pasojat e pandemisë
Vazhdon të marrin përmasa gjithnjë e më tragjike pandemia e COVID 19. Numri i jetëve të humbura nga ky virus po rritet çdo ditë e më shumë. Sipas të dhënave zyrtare deri tani në mbarë botën kanë ndërruar jetën 53 mijë ...
RTSH | 03-Apr-2020 10:58
Vazhdon të marrin përmasa gjithnjë e më tragjike pandemia e COVID 19. Numri i jetëve të humbura nga ky virus po rritet çdo ditë e më shumë. Sipas të dhënave zyrtare deri tani në mbarë botën kanë ndërruar jetën 53 mijë ...

Rusi: 601 të infektuar për 24 orë
Në Rusi, gjatë 24 orëve të kaluara, janë raportuar 601 raste të reja me Covid-19. Numri i përgjithshëm i pacientëve në 78 rajone të Rusisë është 4,149, ndërsa 34 kanë vdekur, raporton agjencia ruse e lajmeve TASS, ...
Klan Kosova | 03-Apr-2020 10:33
Në Rusi, gjatë 24 orëve të kaluara, janë raportuar 601 raste të reja me Covid-19. Numri i përgjithshëm i pacientëve në 78 rajone të Rusisë është 4,149, ndërsa 34 kanë vdekur, raporton agjencia ruse e lajmeve TASS, ...

53 mijë të vdekur në mbarë botën, ja 10 vendet me numrin më të lartë të viktimave
Numri i të vdekurve në mbarë botën nga koronavirusi rritet dita ditës. Europa dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë vendet më numrin më të lartë të vdekjeve nga Covid-19. Sipas të dhënave zyrtare deri tani numri i ...
Arbresh | 03-Apr-2020 09:24
Numri i të vdekurve në mbarë botën nga koronavirusi rritet dita ditës. Europa dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë vendet më numrin më të lartë të vdekjeve nga Covid-19. Sipas të dhënave zyrtare deri tani numri i ...

Italia regjistron afër 14 mijë të vdekur, Spanja kalon 10 mijëshen
Coronavirusi ka marrë deri tash më së shumti jetë në Itali. Ky vend evropian regjistron 13 mijë e 915 të vdekur nga ky virus, derisa në botë me fatalitet kanë përfunduar mbi 53 mijë raste, shkruan CNN. Spanja është ...
EkonomiaOnline | 03-Apr-2020 09:24
Coronavirusi ka marrë deri tash më së shumti jetë në Itali. Ky vend evropian regjistron 13 mijë e 915 të vdekur nga ky virus, derisa në botë me fatalitet kanë përfunduar mbi 53 mijë raste, shkruan CNN. Spanja është ...

Italia regjistron afër 14 mijë të vdekur, Spanja kalon 10 mijëshen
Koronavirusi ka marrë deri tash më së shumti jetë në Itali. Ky vend evropian regjistron 13 mijë e 915 të vdekur nga ky virus, derisa në botë me fatalitet kanë përfunduar mbi 53 mijë raste, shkruan CNN, transmeton Klan ...
Klan Kosova | 03-Apr-2020 09:15
Koronavirusi ka marrë deri tash më së shumti jetë në Itali. Ky vend evropian regjistron 13 mijë e 915 të vdekur nga ky virus, derisa në botë me fatalitet kanë përfunduar mbi 53 mijë raste, shkruan CNN, transmeton Klan ...

Rekord/ 1 milion të prekur në gjithë botën nga koronavirusi
Kur nisi në Kinë, askush nuk do e mendonte se COVID-19 do të shkonte në 1 milion të infektuar. Madje parashikimet e para flisnin për rreth 300 mijë të prekur në gjithë botën, por duket se çdo gjë ka kaluar pritshmëritë. ...
Lapsi | 02-Apr-2020 20:31
Kur nisi në Kinë, askush nuk do e mendonte se COVID-19 do të shkonte në 1 milion të infektuar. Madje parashikimet e para flisnin për rreth 300 mijë të prekur në gjithë botën, por duket se çdo gjë ka kaluar pritshmëritë. ...

Covid-19, ja 10 vendet me numrin më të lartë të viktimave
Numri i të vdekurve në mbarë botën nga koronavirusi rritet dita ditës. Europa dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë vendet më numrin më të lartë të vdekjeve nga Covid-19. Sipas të dhënave zyrtare deri tani numri i ...
Aktuale.MK | 03-Apr-2020 09:15
Numri i të vdekurve në mbarë botën nga koronavirusi rritet dita ditës. Europa dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë vendet më numrin më të lartë të vdekjeve nga Covid-19. Sipas të dhënave zyrtare deri tani numri i ...

Shtohen të infektuarit/ Rritet numri në disa qytete
Tre raste të reja me Covid 19 janë identifikuar në qytetin e Elbasanit duke e çuar në 8 numrin total të të prekurve në këtë qytet, mes tyre një i shëruar.
Top Channel | 02-Apr-2020 15:13
Tre raste të reja me Covid 19 janë identifikuar në qytetin e Elbasanit duke e çuar në 8 numrin total të të prekurve në këtë qytet, mes tyre një i shëruar.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved