ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/09/2020 02:07

Fjalimi i Vjosa Osmanit ‘shkund’ deputetët: Deklarohem kundër mocionit, përpara LDK-së përfaqësoj zërin e qytetarëve

Fjalimi i Vjosa Osmanit ‘shkund’ deputetët: Deklarohem kundër mocionit, përpara LDK-së përfaqësoj zërin e qytetarëve
Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani nga LDK ka rikonfirmuar qëndrimin e saj kundër partisë së saj, e cila po kërkon rrëzimin e Qeverisë “Kurti”. Me anë të një fjalimi të fortë dhe me fjalë të goditura, Osmani ka ...
Telegraf | 25-Mar-2020 23:38
Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani nga LDK ka rikonfirmuar qëndrimin e saj kundër partisë së saj, e cila po kërkon rrëzimin e Qeverisë “Kurti”. Me anë të një fjalimi të fortë dhe me fjalë të goditura, Osmani ka ...

Vjosa Osmani kundër rrëzimit të qeverisë: Kemi një kontratë me “VV”, koha të përqëndrohemi tek pandemia
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës njëkohësisht përfaqësuese e LDK, Vjosa Osmani deklaroi nga foltorja e kuvendit se do të votojë kundër mocionit të mosbesimit të Qeverisë “Kurti”. “Ky në fakt është një fjalim që asnjëherë ...
VizionPlus | 25-Mar-2020 22:54
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës njëkohësisht përfaqësuese e LDK, Vjosa Osmani deklaroi nga foltorja e kuvendit se do të votojë kundër mocionit të mosbesimit të Qeverisë “Kurti”. “Ky në fakt është një fjalim që asnjëherë ...

Shkarkimi i Albin Kurtit, Vjosa Osmani e LDK: Pse dola kundër mocionit për rrëzimin e Qeverisë
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, njëkohësisht nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani është ndër politikanet që guxuan të ‘dalin kundër rrymës’ dhe të votojnë kundër mocionit për rrëzimin e Qeverisë ...
Politiko | 26-Mar-2020 07:49
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, njëkohësisht nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani është ndër politikanet që guxuan të ‘dalin kundër rrymës’ dhe të votojnë kundër mocionit për rrëzimin e Qeverisë ...

Kështu e pritën fqinjët Vjosa Osmanin pas seancës për rrëzimin e Qeverisë
Pas përfundimit të seancës së Kuvendit, kryetaren e legjislativit e ka pritur një befasi e këndshme. Në hyrje të banesës, gjegjësisht në lift e kanë falënderuar banorët. “Mesazhi i sontëm nga banorët për Vjosën te lifti ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 07:17
Pas përfundimit të seancës së Kuvendit, kryetaren e legjislativit e ka pritur një befasi e këndshme. Në hyrje të banesës, gjegjësisht në lift e kanë falënderuar banorët. “Mesazhi i sontëm nga banorët për Vjosën te lifti ...

Një lule dhe një falënderim, në derën e liftit të banesës për Vjosa Osmanin
Nisi në orën 12:00, ndërsa përfundoi pak minuta para mesnatës . Me shumicë votash, sot në seancën e mocionit të LDK-së, u votua për rrëzimin e qeverisë Kurti. Krejt në fund të fjalimeve, kryeparlamentarja Vjosa Osmani ...
Gazeta Observer | 26-Mar-2020 00:26
Nisi në orën 12:00, ndërsa përfundoi pak minuta para mesnatës . Me shumicë votash, sot në seancën e mocionit të LDK-së, u votua për rrëzimin e qeverisë Kurti. Krejt në fund të fjalimeve, kryeparlamentarja Vjosa Osmani ...

Osmani: Në politikë sikurse edhe në jetë duhet ta paguash çmimin e parimit
Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani në seancën e jashtëzakonshme para votimit të mocionit të votëbesimit, tha se ajo do të votonte kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti. Veprimet e pamatura politike që sot ndikojnë në ...
Ina-Online | 26-Mar-2020 00:22
Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani në seancën e jashtëzakonshme para votimit të mocionit të votëbesimit, tha se ajo do të votonte kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti. Veprimet e pamatura politike që sot ndikojnë në ...

Vjosa Osmanit i lihet një mesazh në ashensorin e banesës (Foto)
Pas fjalimit të saj në Kuvendin e Kosovës dhe pas votimit kundër për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti dikush ia ka lënë një porosi Vjosa Osmanit. Në mesazh shkruhet shkurt “Faleminderit Vjosa”. Këtë e ka bërë ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 00:15
Pas fjalimit të saj në Kuvendin e Kosovës dhe pas votimit kundër për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti dikush ia ka lënë një porosi Vjosa Osmanit. Në mesazh shkruhet shkurt “Faleminderit Vjosa”. Këtë e ka bërë ...

Vjosa Osmani kundër rrëzimit të Albin Kurtit: Pse nuk po e tradhtoj LDK-në
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës dhe njëkohësisht nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani foli publikisht kundër rrëzimit të qeverisë së Albin Kurtit. Ajo tha se po mbante një fjalim për të cilin “tha ...
Lapsi | 25-Mar-2020 22:50
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës dhe njëkohësisht nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani foli publikisht kundër rrëzimit të qeverisë së Albin Kurtit. Ajo tha se po mbante një fjalim për të cilin “tha ...

Pas përfundimit të seancës, Vjosa Osmanin e pret një befasi e këndshme (foto)
Pas përfundimit të seancës së Kuvendit, kryetaren e legjislativit e ka pritur një befasi e këndshmez Në hyrje të banesës, gjegjësisht në lift e kanë falënderuar banorët. “Mesazhi i sontëm nga banorët për......
Zeri | 26-Mar-2020 00:15
Pas përfundimit të seancës së Kuvendit, kryetaren e legjislativit e ka pritur një befasi e këndshmez Në hyrje të banesës, gjegjësisht në lift e kanë falënderuar banorët. “Mesazhi i sontëm nga banorët për......

Një lule dhe një falënderim, në derën e liftit të banesës për Vjosa Osmanin
Nisi në orën 12:00, ndërsa përfundoi pak minuta para mesnatës. Me shumicë votash, sot në seancën e mocionit të LDK-së, u votua për rrëzimin e qeverisë Kurti. Krejt në fund të fjalimeve, kryeparlamentarja Vjosa Osmani iu ...
Indeks Online | 26-Mar-2020 00:07
Nisi në orën 12:00, ndërsa përfundoi pak minuta para mesnatës. Me shumicë votash, sot në seancën e mocionit të LDK-së, u votua për rrëzimin e qeverisë Kurti. Krejt në fund të fjalimeve, kryeparlamentarja Vjosa Osmani iu ...

Vjosa Osmani e pafuqishme brenda LDK-së, vetëm dy deputetë përkrah saj në kundërshtimin e mocionit
Kështu, Vjosa Osmani është një eksponent i fuqishëm politik i dalë nga zgjedhjet e 6 tetorit, por një gjë e tillë nuk është reflektim edhe brenda partisë së saj, shkruan . Osmani e cila ishte kandidate e Lidhjes ...
Lajminet | 26-Mar-2020 00:05
Kështu, Vjosa Osmani është një eksponent i fuqishëm politik i dalë nga zgjedhjet e 6 tetorit, por një gjë e tillë nuk është reflektim edhe brenda partisë së saj, shkruan . Osmani e cila ishte kandidate e Lidhjes ...

Osmani: Nuk e votoj asnjë mocion që e kthen PAN-in në qeveri
Prishtinë, 25 mars 2020 – Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, votoi kundër mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë ‘Kurti’. Para se të votohej, zonja Osmani, e cila është edhe nënkryetare e Lidhjes Demokratike ...
Illyriapress | 25-Mar-2020 23:44
Prishtinë, 25 mars 2020 – Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, votoi kundër mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë ‘Kurti’. Para se të votohej, zonja Osmani, e cila është edhe nënkryetare e Lidhjes Demokratike ...

Osmani: Në politikë sikurse edhe në jetë duhet ta paguash çmimin e parimit
Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani në seancën e jashtëzakonshme para votimit të mocionit të votëbesimit, tha se ajo do të votonte kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti. Veprimet e pamatura politike që sot ndikojnë në ...
Shprehja | 25-Mar-2020 23:24
Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani në seancën e jashtëzakonshme para votimit të mocionit të votëbesimit, tha se ajo do të votonte kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti. Veprimet e pamatura politike që sot ndikojnë në ...

Osmani: Në politikë sikurse edhe në jetë duhet ta paguash çmimin e parimit
Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani në seancën e jashtëzakonshme para votimit të mocionit të votëbesimit, tha se ajo do të votonte kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti. Veprimet e pamatura politike që sot ndikojnë në ...
Alsat-M | 25-Mar-2020 23:21
Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani në seancën e jashtëzakonshme para votimit të mocionit të votëbesimit, tha se ajo do të votonte kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti. Veprimet e pamatura politike që sot ndikojnë në ...

Osmani: S’e tradhtova LDK’në, nuk e votoj asnjë mocion që e kthen PAN’in në qeveri
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës dhe njëkohësisht nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbajtur një fjalim për të cilin tha se nuk do të donte ta mbante. Ajo e bindur tha se nuk do të voton ...
Gazeta Monitor | 25-Mar-2020 23:15
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës dhe njëkohësisht nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbajtur një fjalim për të cilin tha se nuk do të donte ta mbante. Ajo e bindur tha se nuk do të voton ...

Fjalimi i plotë i kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmanit, rreth mocionit të mosbesimit
Në prag se të votohej për rrëzimin e Qeverisë Kurti, fjalën e ka marrë kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani. Më poshtë është fjalimi i plotë i saj: Të dashur qytetarë të Republikës së Kosovës! Ky është fjalimi që nuk do ...
Koha.net | 25-Mar-2020 23:12
Në prag se të votohej për rrëzimin e Qeverisë Kurti, fjalën e ka marrë kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani. Më poshtë është fjalimi i plotë i saj: Të dashur qytetarë të Republikës së Kosovës! Ky është fjalimi që nuk do ...

Mesazhi i vajzës së Nekibe Kelmendit: Mos e votoni mocionin, mos na detyroni t’i lëmë edhe varret e të ikim
Gjatë ditës së sotme në Kuvendin e Kosovës u diskutua për një letër të shkruar nga Kosovare Kelmendi vajza e avokatit Bajram Kelmendi dhe ish-nënkryetares së LDK-së, Nekibe Kelmendi. Përpos kësaj, vajza e tyre avokatja ...
Gazeta Observer | 25-Mar-2020 22:47
Gjatë ditës së sotme në Kuvendin e Kosovës u diskutua për një letër të shkruar nga Kosovare Kelmendi vajza e avokatit Bajram Kelmendi dhe ish-nënkryetares së LDK-së, Nekibe Kelmendi. Përpos kësaj, vajza e tyre avokatja ...

Vjosa Osmani godet LDK-në: Ky mocion është kundër vullnetit të qytetarëve
Kryeparlamentarja e Kosovës dhe njëkohësisht nënkryetare e partisë, Vjosa Osmani ka folur në seancën ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti. Osmani është shprehur se rrëzimi i qeverisë në këtë ...
Aktuale.MK | 25-Mar-2020 22:41
Kryeparlamentarja e Kosovës dhe njëkohësisht nënkryetare e partisë, Vjosa Osmani ka folur në seancën ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti. Osmani është shprehur se rrëzimi i qeverisë në këtë ...

Osmani: S’e tradhtova LDK’në, nuk e votoj asnjë mocion që e kthen PAN’in në qeveri
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës dhe njëkohësisht nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbajtur një fjalim për të cilin tha se nuk do të donte ta mbante. Ajo e bindur tha se nuk do të voton ...
Gazeta Express | 25-Mar-2020 22:39
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës dhe njëkohësisht nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbajtur një fjalim për të cilin tha se nuk do të donte ta mbante. Ajo e bindur tha se nuk do të voton ...

Mesazhi i vajzës së Nekibe Kelmendit: Mos e votoni mocionin, mos na detyroni t’i lëmë edhe varret e të ikim
Gjatë ditës së sotme në Kuvendin e Kosovës u diskutua për një letër të shkruar nga Kosovare Kelmendi vajza e avokatit Bajram Kelmendi dhe ish-nënkryetares së LDK-së, Nekibe Kelmendi. Përpos kësaj, vajza e tyre avokatja ...
Indeks Online | 25-Mar-2020 22:39
Gjatë ditës së sotme në Kuvendin e Kosovës u diskutua për një letër të shkruar nga Kosovare Kelmendi vajza e avokatit Bajram Kelmendi dhe ish-nënkryetares së LDK-së, Nekibe Kelmendi. Përpos kësaj, vajza e tyre avokatja ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved