ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/09/2020 04:03

Rrëzohet qeveria Kurti, reagon kreu i LDK Isa Mustafa

Rrëzohet qeveria Kurti, reagon kreu i LDK Isa Mustafa
Kreu i LDK, Isa Mustafa ka reaguar pas rrëzimit të qeverisë Kurti. Mustafa ka thënë se Kosova ka ardhur në një situatë ku i vihen sanksione nga aleati kryesor i saj. Përveç kësaj, ai shton se mocioni është shtyrë edhe ...
Telegraf | 25-Mar-2020 23:44
Kreu i LDK, Isa Mustafa ka reaguar pas rrëzimit të qeverisë Kurti. Mustafa ka thënë se Kosova ka ardhur në një situatë ku i vihen sanksione nga aleati kryesor i saj. Përveç kësaj, ai shton se mocioni është shtyrë edhe ...

A do përjashtohet Vjosa Osmani nga LDK? Flet Isa Mustafa
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. “Nuk mund të them se jemi të kënaqur, por as që jemi të ...
Lapsi | 25-Mar-2020 23:59
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. “Nuk mund të them se jemi të kënaqur, por as që jemi të ...

Mustafa: Nuk do t' tërheqi ministrat e LDK-së nga detyrat në Qeveri
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t'i tërheq njëanshëm ministrat dhe zëvendësministrat e LDK-së nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje, raporton "Zëri.info". Ai përmes një shkrimi në......
Zeri | 26-Mar-2020 09:06
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se nuk do t'i tërheq njëanshëm ministrat dhe zëvendësministrat e LDK-së nga detyrat e tyre në Qeverinë në dorëheqje, raporton "Zëri.info". Ai përmes një shkrimi në......

Mustafa: Nuk e përjashtojmë askënd, nuk e përjashtojmë as Vjosën
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. Ai ka shtuar se VV ende e ka mandatarin të cilit duhet të ...
IliriaNews | 26-Mar-2020 01:45
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. Ai ka shtuar se VV ende e ka mandatarin të cilit duhet të ...

Mustafa: Nuk do ta përjashtojmë Osmanin, do të ulemi të bisedojmë…
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka deklaruar se Vjosa Osmanin nuk do të përjashtohet nga partia. Mustafa theksoi se nuk është e natyrshme që njerëzit brenda LDK-së të jenë me LDK-në dhe të votojnë në kundërshtim me ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 00:50
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka deklaruar se Vjosa Osmanin nuk do të përjashtohet nga partia. Mustafa theksoi se nuk është e natyrshme që njerëzit brenda LDK-së të jenë me LDK-në dhe të votojnë në kundërshtim me ...

Isa Mustafa tregon se a do ta përjashtojnë Vjosa Osmanin nga LDK
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë ka thënë se mbetet që të zhvillojnë një diskutim të brendshëm se si disa deputetë të partisë së tij votojnë kundër qëndrimeve të LDK-së. “Nuk është e natyrshme se si brenda LDK-së të ...
Gazeta Observer | 25-Mar-2020 23:56
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë ka thënë se mbetet që të zhvillojnë një diskutim të brendshëm se si disa deputetë të partisë së tij votojnë kundër qëndrimeve të LDK-së. “Nuk është e natyrshme se si brenda LDK-së të ...

Mustafa tregon si u shkarkua Nekibe Kelmendi nga Hashim Thaçi
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, në emisionin Pressing të T7, ka sqaruar situatën se si në të vërtetë u shkarkua Nekibe Kelmendi, në atë kohë ministre e Qeverisë Thaçi. Kreu i LDK’së, gjithashtu ...
Zeri | 25-Mar-2020 23:41
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, në emisionin Pressing të T7, ka sqaruar situatën se si në të vërtetë u shkarkua Nekibe Kelmendi, në atë kohë ministre e Qeverisë Thaçi. Kreu i LDK’së, gjithashtu ...

A do të përjashtohet nga LDK-ja, Vjosa Osmani? Përgjigjet Isa Mustafa
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. Ai ka shtuar se VV ende e ka mandatarin të cilit duhet të ...
TetovaSot | 25-Mar-2020 23:36
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. Ai ka shtuar se VV ende e ka mandatarin të cilit duhet të ...

Mustafa: Nuk e përjashtojmë askënd, nuk e përjashtojmë as Vjosën
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. Ai ka shtuar se VV ende e ka mandatarin të cilit duhet të ...
Shenja | 25-Mar-2020 23:36
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. Ai ka shtuar se VV ende e ka mandatarin të cilit duhet të ...

Isa Mustafa: Mirë që u votua mocioni, seanca tregoi se kemi dallime me VV-në
Pas rrëzimit të qeverisë Kurti ka folur edhe kryetari i LDK-së, Isa Mustafa. Mustafa ka thënë se Kosova ka ardhur në një situatë ku i vihen sanksione nga aleati kryesor i saj. Ai ka thënë se mocioni është shtyrë edhe ...
EkonomiaOnline | 25-Mar-2020 23:35
Pas rrëzimit të qeverisë Kurti ka folur edhe kryetari i LDK-së, Isa Mustafa. Mustafa ka thënë se Kosova ka ardhur në një situatë ku i vihen sanksione nga aleati kryesor i saj. Ai ka thënë se mocioni është shtyrë edhe ...

Mustafa: Nuk e përjashtojmë askënd, nuk e përjashtojmë as Vjosën
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. Ai ka shtuar se VV ende e ka mandatarin të cilit duhet të ia mundësojë presidenti për ...
Arbresh | 25-Mar-2020 23:35
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. Ai ka shtuar se VV ende e ka mandatarin të cilit duhet të ia mundësojë presidenti për ...

Isa Mustafa: Mirë që u votua mocioni, e pamundur të vazhdonim tutje!
Pas votimit të mocionit të LDK-së, ku edhe me shumicë votash u votua për rrëzimin e qeverisë Kurti, kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka dhënë komentet e tij të para. Përmes linjes telefononike, ne Presssing ai ka thënë që ...
Indeks Online | 25-Mar-2020 23:35
Pas votimit të mocionit të LDK-së, ku edhe me shumicë votash u votua për rrëzimin e qeverisë Kurti, kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka dhënë komentet e tij të para. Përmes linjes telefononike, ne Presssing ai ka thënë që ...

Bulliqi i VV-së: Shteti po minohet nga disa profiterë politikë
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi ka adresuar akuza të rënda ndaj ish-ministrit të Punëve e të Brendshme dhe Administratës Publike, Agim Veliu. Ai tha se LDK-ja për t’ia ruajtur karrigen atij, po ...
Telegrafi | 25-Mar-2020 20:22
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi ka adresuar akuza të rënda ndaj ish-ministrit të Punëve e të Brendshme dhe Administratës Publike, Agim Veliu. Ai tha se LDK-ja për t’ia ruajtur karrigen atij, po ...

Mustafa tregon si u shkarkua Nekibe Kelmendi nga Hashim Thaçi
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, në emisionin Pressing të T7, ka sqaruar situatën se si në të vërtetë u shkarkua Nekibe Kelmendi, në atë kohë ministre e Qeverisë Thaçi. Kreu i LDK’së, gjithashtu ...
Gazeta Express | 25-Mar-2020 23:35
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, në emisionin Pressing të T7, ka sqaruar situatën se si në të vërtetë u shkarkua Nekibe Kelmendi, në atë kohë ministre e Qeverisë Thaçi. Kreu i LDK’së, gjithashtu ...

Isa Mustafa tregon se a do ta përjashtojnë Vjosa Osmanin nga LDK
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë ka thënë se mbetet që të zhvillojnë një diskutim të brendshëm se si disa deputetë të partisë së tij votojnë kundër qëndrimeve të LDK-së. “Nuk është e natyrshme se si brenda LDK-së të ...
Indeks Online | 25-Mar-2020 23:29
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë ka thënë se mbetet që të zhvillojnë një diskutim të brendshëm se si disa deputetë të partisë së tij votojnë kundër qëndrimeve të LDK-së. “Nuk është e natyrshme se si brenda LDK-së të ...

Mustafa: Nuk e përjashtojmë askënd, nuk e përjashtojmë as Vjosën
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. Ai ka shtuar se VV ende e ka mandatarin të cilit duhet të ...
Zeri | 25-Mar-2020 23:29
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. Ai ka shtuar se VV ende e ka mandatarin të cilit duhet të ...

A do të përjashtohet Vjosa Osmani nga LDK?- Flet Isa Mustafa
‘’Nuk mund të them se jemi të kënaqur por as që jemi të zhgënjyer. Nuk mund të themi se nuk ëshstë pritur pasi e kemi themeluar këtë qeveri për të punuar dhe forcuar shtetin. Mund të them se gjatë rrugës ka pasur ...
Lajminet | 25-Mar-2020 23:27
‘’Nuk mund të them se jemi të kënaqur por as që jemi të zhgënjyer. Nuk mund të themi se nuk ëshstë pritur pasi e kemi themeluar këtë qeveri për të punuar dhe forcuar shtetin. Mund të them se gjatë rrugës ka pasur ...

Flet Isa Mustafa: Më mirë që u votua mocioni, seanca tregoi që kemi dallime me VV-në
Pas rrëzimit të qeverisë Kurti ka folur edhe kryetari i LDK-së, Isa Mustafa. Mustafa ka thënë se Kosova ka ardhur në një situatë ku i vihen sanksione nga aleati kryesor i saj, shkruan lajmi.net. Ai ka thënë se mocioni ...
Shenja | 25-Mar-2020 23:26
Pas rrëzimit të qeverisë Kurti ka folur edhe kryetari i LDK-së, Isa Mustafa. Mustafa ka thënë se Kosova ka ardhur në një situatë ku i vihen sanksione nga aleati kryesor i saj, shkruan lajmi.net. Ai ka thënë se mocioni ...

Reagon Mustafa pas rrëzimit të Qeverisë
Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se mocioni për rrëzimin e Qeverisë Kurti ishte i pritshëm shkaku i mospajtimeve ndërmjet LDK-së dhe VV-së. Në një intervistë për T7, Mustafa ka deklaruar se ...
AlbInfo | 25-Mar-2020 23:24
Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se mocioni për rrëzimin e Qeverisë Kurti ishte i pritshëm shkaku i mospajtimeve ndërmjet LDK-së dhe VV-së. Në një intervistë për T7, Mustafa ka deklaruar se ...

Mustafa: Nuk e përjashtojmë askënd, nuk e përjashtojmë as Vjosën
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. Ai ka shtuar se VV ende e ka mandatarin të cilit duhet të ...
Gazeta Express | 25-Mar-2020 23:24
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ndasitë ishin të thella brenda koalicionit dhe se ishte e nevojshme të votohet mocioni. Ai ka shtuar se VV ende e ka mandatarin të cilit duhet të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved