ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/09/2020 02:47

Strategjia e BE-së kundër pandemisë, nuk është e plotë pa Ballkanin

Strategjia e BE-së kundër pandemisë, nuk është e plotë pa Ballkanin
Raportuesi i Parlamentit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Tonino Picula, theksoi rëndësinë që Bashkimit Evropian të ndihmojë financiarisht vendet e Ballkanit Perëndimor në krizën e shkaktuar nga shpërthimi i virusit ...
GazetaTema | 26-Mar-2020 15:07
Raportuesi i Parlamentit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Tonino Picula, theksoi rëndësinë që Bashkimit Evropian të ndihmojë financiarisht vendet e Ballkanit Perëndimor në krizën e shkaktuar nga shpërthimi i virusit ...

Maqedoni: BE kërkon mënyra që dhurata prej 50 milionë eurove të dedikohet për krizën me coronavirusin
Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë i BE-së Oliver Varhelyi, sot përmes një letre e ka informuar kryeministrin Oliver Spasovski, se tashmë ka dhënë instruksione që katër milionë euro nga instrumentet e BE-së ...
Telegrafi | 26-Mar-2020 10:11
Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë i BE-së Oliver Varhelyi, sot përmes një letre e ka informuar kryeministrin Oliver Spasovski, se tashmë ka dhënë instruksione që katër milionë euro nga instrumentet e BE-së ...

BE-ja ndan rreth 70 milionë euro ndihmë për Kosovën, në luftën kundër Coronavirusit
Në luftën kundër koronavirusit dhe me pasojat socio-ekonomike nga kjo krizë, Bashkimi Evropian do të ndihmojë Kosovën me rreth 70 milionë euro. Në lidhje me këtë, Komisioneri i BE-së për fqinjësi dhe zgjerim Oliver ...
EkonomiaOnline | 26-Mar-2020 18:30
Në luftën kundër koronavirusit dhe me pasojat socio-ekonomike nga kjo krizë, Bashkimi Evropian do të ndihmojë Kosovën me rreth 70 milionë euro. Në lidhje me këtë, Komisioneri i BE-së për fqinjësi dhe zgjerim Oliver ...

Picula: Strategjia e BE-së kundër pandemisë, nuk është e plotë pa Ballkanin
Raportuesi i Parlamentit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Tonino Picula, theksoi rëndësinë që Bashkimit Evropian të ndihmojë financiarisht vendet e Ballkanit Perëndimor në krizën e shkaktuar nga shpërthimi i virusit ...
Medial | 26-Mar-2020 18:12
Raportuesi i Parlamentit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Tonino Picula, theksoi rëndësinë që Bashkimit Evropian të ndihmojë financiarisht vendet e Ballkanit Perëndimor në krizën e shkaktuar nga shpërthimi i virusit ...

BE: 50 milionë eurot për COVID -19 nuk janë kredi, por grante
Ambasadori i BE, Luigi Soreca qartësoi se 50 mln eurot e dhëna për të përballuar situatën me koronavirusin nuk janë kredi, por grantë, transmeton OraNews . Në një komunikim me qytetarët, diplomati evropian tha se ...
Portalb | 26-Mar-2020 18:09
Ambasadori i BE, Luigi Soreca qartësoi se 50 mln eurot e dhëna për të përballuar situatën me koronavirusin nuk janë kredi, por grantë, transmeton OraNews . Në një komunikim me qytetarët, diplomati evropian tha se ...

Varhelyi, letër Ramës: BE do të përfshijë Shqipërinë në iniciativat e saj në përgjigje të pandemisë COVID-19
Komisioni Europian ka publikuar letrën që Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi i ka dërguar Kryeministrit Edi Rama lidhur me mbështetjen që Bashkimi Europian i dha Shqipërisë për të kaluar krizën COVID-19. Më ...
GazetaTema | 25-Mar-2020 19:45
Komisioni Europian ka publikuar letrën që Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi i ka dërguar Kryeministrit Edi Rama lidhur me mbështetjen që Bashkimi Europian i dha Shqipërisë për të kaluar krizën COVID-19. Më ...

Rreth 70 milionë euro ndihmë për Kosovën nga BE-ja, në luftën kundër koronavirusit
Në luftën kundër koronavirusit dhe me pasojat socio-ekonomike nga kjo krizë, Bashkimi Evropian do të ndihmojë Kosovën me rreth 70 milionë euro. Në lidhje me këtë, Komisioneri i BE-së për fqinjësi dhe zgjerim Oliver ...
Indeks Online | 26-Mar-2020 18:06
Në luftën kundër koronavirusit dhe me pasojat socio-ekonomike nga kjo krizë, Bashkimi Evropian do të ndihmojë Kosovën me rreth 70 milionë euro. Në lidhje me këtë, Komisioneri i BE-së për fqinjësi dhe zgjerim Oliver ...

Borrel bisedon me Ramën, Bashkimi Evropian do të vazhdojë të qëndrojë pranë Shqipërisë
Përfaqësuesi i Lartë, Zëvendës – Presidenti Josep Borrell foli të enjten me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Zoti Borrell përsëriti kënaqësinë e tij të madhe për vendimin e Këshillit për të hapur negociatat e ...
RTSH | 26-Mar-2020 17:21
Përfaqësuesi i Lartë, Zëvendës – Presidenti Josep Borrell foli të enjten me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Zoti Borrell përsëriti kënaqësinë e tij të madhe për vendimin e Këshillit për të hapur negociatat e ...

Soreca ofron garanci: Milionat për rindërtimin nuk preken nga Corona
Luigi Soreca, ambasadori BE-së në Shqipëri, dha garanci se fondet e akorduara për tërmetin nga konferenca e donëtorëve nuk do të preken edhe pas luftës së shpallur nga Corona. “ Fondet për tërmetin nuk do të preken! Të ...
Tesheshi | 26-Mar-2020 17:19
Luigi Soreca, ambasadori BE-së në Shqipëri, dha garanci se fondet e akorduara për tërmetin nga konferenca e donëtorëve nuk do të preken edhe pas luftës së shpallur nga Corona. “ Fondet për tërmetin nuk do të preken! Të ...

Ndihma për Shqipërinë, Soreca: 50 mln eurot e BE-së për Covid-19 grante, jo kredi
Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca, është shprehur se 50 mln eurot e dhëna nga unioni për Shqipërinë nuk janë kredi, por grant. Në një konferencë ku i është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, Soreca deklaroi se ...
Gazeta Express | 26-Mar-2020 17:02
Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca, është shprehur se 50 mln eurot e dhëna nga unioni për Shqipërinë nuk janë kredi, por grant. Në një konferencë ku i është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, Soreca deklaroi se ...

Bujar Osmani: Ne nuk punuam për datë për fillimin e negociatave me BE-në, por për vendim
Është i rëndësishëm komponenti politik, ndërsa ky është vendim për fillim të negociatave, të tjerat janë aspekte teknike të procesit. Tek ne gjithë kohën ishte një perceptim i gabueshëm se ne punojmë për datë për ...
Telegrafi | 25-Mar-2020 21:25
Është i rëndësishëm komponenti politik, ndërsa ky është vendim për fillim të negociatave, të tjerat janë aspekte teknike të procesit. Tek ne gjithë kohën ishte një perceptim i gabueshëm se ne punojmë për datë për ...

“Fondet e tërmetit nuk do të preken”, ambasadori i BE: 50 milionë eurot për koronavirusin nuk janë kredi por grante
Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka siguruar se fondet e premtuara nga Konferenca e Donatorëve nuk do të preken për shkak të situatës me koronavirusi. Po ashtu Soreca konfirmoi se as 50 milionë eurot për koronavirusin në ...
AlMaKos | 26-Mar-2020 16:59
Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka siguruar se fondet e premtuara nga Konferenca e Donatorëve nuk do të preken për shkak të situatës me koronavirusi. Po ashtu Soreca konfirmoi se as 50 milionë eurot për koronavirusin në ...

Brukseli 50 mln euro për COVID-19, ambasadori Soreca: Fondi për tërmetin s’preket
Dy ditë më parë BE-ja akordoi 50 mln euro për Shqipërinë, për përballimin e luftës kundër përhapjes së koronavirusit. I pyetur nëse kjo shumë është grant apo kredi, ambasadori i BE-së e sqaroi: “Unë e kam thënë edhe dje ...
RTSH | 26-Mar-2020 16:56
Dy ditë më parë BE-ja akordoi 50 mln euro për Shqipërinë, për përballimin e luftës kundër përhapjes së koronavirusit. I pyetur nëse kjo shumë është grant apo kredi, ambasadori i BE-së e sqaroi: “Unë e kam thënë edhe dje ...

BE-ja 50 mln euro për COVID-19, Soreca: S’janë kredi, grant! Fondi për tërmetin s’preket
Dy ditë më parë BE-ja akordoi 50 mln euro për Shqipërinë në përballimin e luftës kundër përhapjes së koronavirusit, por i pyetur nëse kjo shumë është grant apo kredi, ambasadori i BE-së e sqaroi qartë. “Unë e kam thënë ...
Lajmi i Fundit | 26-Mar-2020 16:53
Dy ditë më parë BE-ja akordoi 50 mln euro për Shqipërinë në përballimin e luftës kundër përhapjes së koronavirusit, por i pyetur nëse kjo shumë është grant apo kredi, ambasadori i BE-së e sqaroi qartë. “Unë e kam thënë ...

‘’Fondet për Rindërtimin nuk do të preken’’, Soreca: 50 milionë eurot për koronavirusin nuk janë kredi por grante, shumica e tyre për ekonominë dhe biznesin
Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka siguruar se fondet e premtuara nga Konferenca e Donatorëve nuk do të preken për shkak të situatës me koronavirusi. Po ashtu Soreca konfirmoi se as 50 milionë eurot për koronavirusin në ...
Medial | 26-Mar-2020 16:50
Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka siguruar se fondet e premtuara nga Konferenca e Donatorëve nuk do të preken për shkak të situatës me koronavirusi. Po ashtu Soreca konfirmoi se as 50 milionë eurot për koronavirusin në ...

Picula: Është e rëndësishme që t’iu ndihmohet vendeve të Ballkanit Perëndimor
Raportuesi i Parlamentit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Tonino Picula, theksoi se në një situatë të krizës globale të shkaktuar nga koronavirusi i ri, është me rëndësi që Bashkimi Evropian t’iu ndihmojë ...
Televizioni Koha | 26-Mar-2020 14:54
Raportuesi i Parlamentit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Tonino Picula, theksoi se në një situatë të krizës globale të shkaktuar nga koronavirusi i ri, është me rëndësi që Bashkimi Evropian t’iu ndihmojë ...

Strategjia e BE-së kundër pandemisë, nuk është e plotë pa Ballkanin, thotë eurodeputeti Picula
Raportuesi i Parlamentit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Tonino Picula, theksoi rëndësinë që Bashkimit Evropian të ndihmojë financiarisht vendet e Ballkanit Perëndimor në krizën e shkaktuar nga shpërthimi i virusit ...
Radio Evropa e Lire | 26-Mar-2020 13:37
Raportuesi i Parlamentit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Tonino Picula, theksoi rëndësinë që Bashkimit Evropian të ndihmojë financiarisht vendet e Ballkanit Perëndimor në krizën e shkaktuar nga shpërthimi i virusit ...

Osmani: Vendimi për fillimin e negociatave me BE-në është fitore e madhe, sepse 15 vite nuk arritëm ta fitojmë
Zëvendëskryeministri përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani vlerëson se vendi ynë ka realizuar fitore të madhe me atë që ka marrë vendim për fillimin e negociatave me BE-në, diçka që, siç thotë, 15 vite nuk ka ...
TetovaSot | 26-Mar-2020 13:34
Zëvendëskryeministri përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani vlerëson se vendi ynë ka realizuar fitore të madhe me atë që ka marrë vendim për fillimin e negociatave me BE-në, diçka që, siç thotë, 15 vite nuk ka ...

Osmani: Vendimi për fillimin e negociatave me BE-në është fitore e madhe, sepse 15 vite nuk arritëm ta fitojmë
Shkup, 26 mars 2020 (MEDIAL) – Zëvendëskryeministri përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani vlerëson se vendi ynë ka realizuar fitore të madhe me atë që ka marrë vendim për fillimin e negociatave me BE-në, diçka ...
Medial | 26-Mar-2020 13:25
Shkup, 26 mars 2020 (MEDIAL) – Zëvendëskryeministri përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani vlerëson se vendi ynë ka realizuar fitore të madhe me atë që ka marrë vendim për fillimin e negociatave me BE-në, diçka ...

Osmani: Vendimi për fillimin e negociatave me BE-në është fitore e madhe, sepse 15 vite nuk arritëm ta fitojmë
Shkup, 26 mars – Zëvendëskryeministri përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani vlerëson se vendi ynë ka realizuar fitore të madhe me atë që ka marrë vendim për fillimin e negociatave me BE-në, diçka që, siç thotë, ...
Koha.mk | 26-Mar-2020 13:21
Shkup, 26 mars – Zëvendëskryeministri përgjegjës për Çështje Evropiane, Bujar Osmani vlerëson se vendi ynë ka realizuar fitore të madhe me atë që ka marrë vendim për fillimin e negociatave me BE-në, diçka që, siç thotë, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved