ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/07/2020 07:31

“Rama nuk kursen asnjë shpifje”, PD publikon videon kryeministri “ngatërroi” në Moskë Islamin me Bashën

“Rama nuk kursen asnjë shpifje”, PD publikon videon kryeministri “ngatërroi” në Moskë Islamin me Bashën
Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama në Moskë, në konferencën me ministrinë e Jashtëm rus, Serge Lavrov, ku tha se marrëveshja është nënshkruar me minisrin e jashtëm në 2004, i cili ...
BalkanWeb | 27-Feb-2020 11:30
Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama në Moskë, në konferencën me ministrinë e Jashtëm rus, Serge Lavrov, ku tha se marrëveshja është nënshkruar me minisrin e jashtëm në 2004, i cili ...

“S’jemi të detyruar, por kemi zgjedhur…”, ambasadorja amerikane citon kryeministrin Rama
Përmes disa postimeve të njëpasnjëshme në Twitter, ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka cituar pjesëza të fjalimit të kryeministrit Edi Rama gjatë konferencës së djeshme në Moskë me ministrin e jashtëm rus ...
Top Channel | 27-Feb-2020 10:41
Përmes disa postimeve të njëpasnjëshme në Twitter, ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka cituar pjesëza të fjalimit të kryeministrit Edi Rama gjatë konferencës së djeshme në Moskë me ministrin e jashtëm rus ...

Deklaratat e Lavrov, ambasadorja e SHBA publikon korrigjimin e Ramës: “Ne kemi zgjedhur NATO-n dhe BE-në, nuk jemi detyruar”
TIRANË Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Yuri Kim ka publikuar në “Twitter” qëndrimin e kryeministrit Edi Rama gjatë takimit dhe konferencës me ministrin e Jashtëm rus Sergei Lavrov. Kim publikon ...
BalkanWeb | 27-Feb-2020 09:27
TIRANË Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Yuri Kim ka publikuar në “Twitter” qëndrimin e kryeministrit Edi Rama gjatë takimit dhe konferencës me ministrin e Jashtëm rus Sergei Lavrov. Kim publikon ...

Si e raporton “Sputnik”, takimin Rama- Lavrov
Media propagandistike e Kremlinit, “Sputnik”, në filialin e saj ballkanik që e ka në gjuhën serbe, e ka trajtuar në informacion të thatë takimin mes shefit të diplomacisë ruse Sergej Lavrov dhe kryeministrit shqiptar ...
GazetaTema | 27-Feb-2020 10:11
Media propagandistike e Kremlinit, “Sputnik”, në filialin e saj ballkanik që e ka në gjuhën serbe, e ka trajtuar në informacion të thatë takimin mes shefit të diplomacisë ruse Sergej Lavrov dhe kryeministrit shqiptar ...

Rama nis mëngjesin duke cituar Papa Françeskun: Mos kini frikë t’i kërkoni Zotit falje
Prej disa muajsh kryeministri Edi Rama e ka kthyer në një ritual publikimin e ‘Fjalëve të Shenjta” në ‘Facebook’. Mëngjesin e sotëm, ai ka cituar Papa Françeskun duke iu drejtuar të gjithë shqiptarëve, që mos të kenë ...
GazetaTema | 27-Feb-2020 09:41
Prej disa muajsh kryeministri Edi Rama e ka kthyer në një ritual publikimin e ‘Fjalëve të Shenjta” në ‘Facebook’. Mëngjesin e sotëm, ai ka cituar Papa Françeskun duke iu drejtuar të gjithë shqiptarëve, që mos të kenë ...

SHBA, e kënaqur me qendrimet e Ramës në Moskë: I tregoi “vendin” Lavrov-it
SHBA është shprehur e kënaqur me qendrimet e kryeministrit Edi Rama në Moskë. Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, shkruan se ministri i Jashtëm rus është është përpjekur t’i imponohet Ramës, duke thënë se lidhjet e ...
GazetaTema | 27-Feb-2020 09:28
SHBA është shprehur e kënaqur me qendrimet e kryeministrit Edi Rama në Moskë. Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, shkruan se ministri i Jashtëm rus është është përpjekur t’i imponohet Ramës, duke thënë se lidhjet e ...

VIDEO/ Rama ngatërron kohën kur Basha ishte ministër i Jashtëm në konferencën me Lavrov, Vasili: Kur gënjeshtra dhe injoranca bëhen bashkë
Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka publikuar në faqen e tij të ‘Facebook’-ut një video nga konferenca e përbashkët mes kryeministrit Edi Rama sot në Moskë dhe ministrit të Jashtëm rus, Sergei Lavrov, ndërsa kapet ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 23:01
Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka publikuar në faqen e tij të ‘Facebook’-ut një video nga konferenca e përbashkët mes kryeministrit Edi Rama sot në Moskë dhe ministrit të Jashtëm rus, Sergei Lavrov, ndërsa kapet ...

“Krenarë që jemi me NATO-BE”/ Yuri Kim vlerëson Ramën për përgjigjen ndaj Lavrov
Deklaratat e Edi Ramës në Moskë gjatë takimit me kryediplomatin rus Lavrov se Shqipëria ishte krenare për faktin që ndodhet në anën e Perëndimit, kanë marrë vlerësimit edhe të SHBA. Ambasadorja Yuri Kim shkruan se ...
VizionPlus | 27-Feb-2020 10:39
Deklaratat e Edi Ramës në Moskë gjatë takimit me kryediplomatin rus Lavrov se Shqipëria ishte krenare për faktin që ndodhet në anën e Perëndimit, kanë marrë vlerësimit edhe të SHBA. Ambasadorja Yuri Kim shkruan se ...

Rama: Rusia nuk është armiku ynë, shkrirja e marrëdhënieve me Moskën ka kufizimet e veta
Kryeministri Edi Rama gjatë një interviste nga Moska për emisionin ‘Real Story’ deklaroi se Rusia nuk është armiku i Shqipërisë. Teksa u pyet nga gazetari Sokol Balla në lidhje me faktin nëse është e vërtetë që shteti ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 22:16
Kryeministri Edi Rama gjatë një interviste nga Moska për emisionin ‘Real Story’ deklaroi se Rusia nuk është armiku i Shqipërisë. Teksa u pyet nga gazetari Sokol Balla në lidhje me faktin nëse është e vërtetë që shteti ...

Rama: Korsi bashkëpunimi me Rusinë që nuk cenon interesat strategjikë. Rindërtimi? As nuk i kemi kërkuar, as kanë ofruar. Amerikanët s’kanë arsye të…
TIRANË A do të thotë që Rusia i humbi betejat në konkurrueshmërinë me Perëndimin në rajon? Në Shqipëri po thotë kryeministri Edi Rama në një intervistë për “Real Story” në Neës24 nga Moska ku shprehet pro zhvillimit të ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 22:11
TIRANË A do të thotë që Rusia i humbi betejat në konkurrueshmërinë me Perëndimin në rajon? Në Shqipëri po thotë kryeministri Edi Rama në një intervistë për “Real Story” në Neës24 nga Moska ku shprehet pro zhvillimit të ...

Rama: Do ta takoja Vladimir Putinin, procesi i paqes mes Ukrainës e Rusisë është i vështirë
Kryeministri shqiptar Edi Rama, në cilësinë e kryetarit të OSBE i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se do ta takonte Vladimir Putinin, nëse do të ishte një agjendë e tillë takimi. “Ne kemi kërkuar si ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 22:07
Kryeministri shqiptar Edi Rama, në cilësinë e kryetarit të OSBE i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se do ta takonte Vladimir Putinin, nëse do të ishte një agjendë e tillë takimi. “Ne kemi kërkuar si ...

“Ata po shkojnë drejt një tragjedie strategjike”, Rama kritika të forta nga Moska për pushtetarët në Prishtinë
Kryeministri Edi Rama, që ka vizituar Moskën si kryetari i OSBE-së në një prononcim për “Real Story” në News 24 deklaroi se me Lavrovin ka prekur tema të nxehta, që kanë interes edhe për Shqipërinë, siç është Kosova. ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 21:35
Kryeministri Edi Rama, që ka vizituar Moskën si kryetari i OSBE-së në një prononcim për “Real Story” në News 24 deklaroi se me Lavrovin ka prekur tema të nxehta, që kanë interes edhe për Shqipërinë, siç është Kosova. ...

“Lavrov u fut vetë në temë për Kosovën”, Rama nga Moska: S’ka gabim më të madh se t’i ikësh dialogut, e bëjnë humbësit. Asnjëherë s’kam qenë për pazar për territoret
RUSI Kryeministri Edi Rama ka qenë i ftuar i Sokol Ballës sot në “Real Story” në News24 teksa çështja kryesore për të cilën ka folur ka qenë Kosova. Intervista është zhvilluar në Moskë, ky Rama ndodhet si kryetar në ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 21:35
RUSI Kryeministri Edi Rama ka qenë i ftuar i Sokol Ballës sot në “Real Story” në News24 teksa çështja kryesore për të cilën ka folur ka qenë Kosova. Intervista është zhvilluar në Moskë, ky Rama ndodhet si kryetar në ...

Rama nga Moska, kritika të forta për Prishtinën zyrtare: Po shkojnë drejt një tragjedie strategjike. Nëse refuzojnë dhe idetë e aleatëve historikë, është vetëvrasëse
Kryeministri Edi Rama, që ka vizituar Moskën si kryetari i OSBE-së. P ër “Real Story” ne News 24 Rama deklaroi se me Lavrovin ka prekur tema të nxehta, që kanë interes edhe për Shqipërinë, siç është Kosova. Rama ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 22:04
Kryeministri Edi Rama, që ka vizituar Moskën si kryetari i OSBE-së. P ër “Real Story” ne News 24 Rama deklaroi se me Lavrovin ka prekur tema të nxehta, që kanë interes edhe për Shqipërinë, siç është Kosova. Rama ...

“Serbia duhet ta njohë Kosovën”, Rama tregon detajet në takimin me Lavrov: Faktori shqiptar duhet të nxisë dialogun
Kryeministri i vendit Edi Rama, që ndodhet në Moskë në cilësinë e kryetarit të OSBE në një prononcim për emisionin “Real Story” në News 24 ka treguar detaje nga takimi që kishte me ministrin e jashtëm rus Sergei Lavrov. ...
BalkanWeb | 26-Feb-2020 21:16
Kryeministri i vendit Edi Rama, që ndodhet në Moskë në cilësinë e kryetarit të OSBE në një prononcim për emisionin “Real Story” në News 24 ka treguar detaje nga takimi që kishte me ministrin e jashtëm rus Sergei Lavrov. ...

“S’jemi të detyruar, por kemi zgjedhur…”, ambasadorja amerikane citon kryeministrin Rama
Përmes disa postimeve të njëpasnjëshme në Twitter, ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka cituar pjesëza të fjalimit të kryeministrit Edi Rama gjatë konferencës së djeshme në Moskë me ministrin e jashtëm rus ...
Telegrafi | 27-Feb-2020 10:32
Përmes disa postimeve të njëpasnjëshme në Twitter, ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka cituar pjesëza të fjalimit të kryeministrit Edi Rama gjatë konferencës së djeshme në Moskë me ministrin e jashtëm rus ...

“Diskutimi për ndarjen e Kosovës, absurd”, Rama nga Moska: U gatua në një kuzhinë katunareske. Ja çfarë shfrytëzojnë disa ‘heronj’ si Ramushi apo Iliri
Kryeministri Edi Rama mohon të jetë përfshirë në diskutime për ndarjen e Kosovës. Gjatë një interviste për “Top Story” nga Moska ku ndodhet për vizitë si kreu i OSBE-së, theksoi se ide të tilla janë gatuar në kuzhinë e ...
GazetaTema | 26-Feb-2020 21:34
Kryeministri Edi Rama mohon të jetë përfshirë në diskutime për ndarjen e Kosovës. Gjatë një interviste për “Top Story” nga Moska ku ndodhet për vizitë si kreu i OSBE-së, theksoi se ide të tilla janë gatuar në kuzhinë e ...

Audicionet në “Take Me Out Albania” vazhdojnë, djemtë më të mëdhenj në moshë kanë shansin të gjejnë dashurinë!
Ndërkohë që audicione të dyta për vajzat të “Take Me Out Albania” u zhvilluan sot në studio e Top Channel në Kashar, ato fillestare vazhdojnë çdo ditë në piramidë në orën 17:00.
Top Channel | 26-Feb-2020 18:47
Ndërkohë që audicione të dyta për vajzat të “Take Me Out Albania” u zhvilluan sot në studio e Top Channel në Kashar, ato fillestare vazhdojnë çdo ditë në piramidë në orën 17:00.

Ramës nuk i del e keqja me liderët e Kosovës: “Dritë-shkurtër për dialogun me Serbinë”
Ditën e sotme kryeministri Edi Rama, që ka vizituar Moskën si kryetari i OSBE-së në një intervistë për “Real Story” nuk la pa kritikuar liderët në Prishtinë, duke i quajur dritë-shkurtër, për dialogun Kosovë – Serbi ...
Telegraf | 26-Feb-2020 22:16
Ditën e sotme kryeministri Edi Rama, që ka vizituar Moskën si kryetari i OSBE-së në një intervistë për “Real Story” nuk la pa kritikuar liderët në Prishtinë, duke i quajur dritë-shkurtër, për dialogun Kosovë – Serbi ...

Deklaratat e Lavrov/ Yuri Kim publikon korrigjimin e Ramës: Ne kemi zgjedhur NATO-n dhe BE-në, nuk jemi detyruar
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Yuri Kim ka publikuar në “Twitter” qëndrimin e kryeministrit Edi Rama gjatë takimit dhe konferencës me ministrin e Jashtëm rus Sergei Lavrov. Kim publikon ...
Lapsi | 27-Feb-2020 09:38
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Yuri Kim ka publikuar në “Twitter” qëndrimin e kryeministrit Edi Rama gjatë takimit dhe konferencës me ministrin e Jashtëm rus Sergei Lavrov. Kim publikon ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved