ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/09/2020 06:26

Koronavirusi në Kinë, Toyota, Starbucks, McDonald’s, British Airways pezullojnë aktivitetin

Koronavirusi në Kinë, Toyota, Starbucks, McDonald’s, British Airways pezullojnë aktivitetin
Shumë aktivitete të planifikuara për tu zhvilluar në Kinë, përfshirë provat e Kupës së Botës në ski, që do të mbaheshin në muajin shkurt, janë anuluar. Gjithashtu edhe kompania ajrore British Airways ka vendosur të ...
BalkanWeb | 29-Jan-2020 13:33
Shumë aktivitete të planifikuara për tu zhvilluar në Kinë, përfshirë provat e Kupës së Botës në ski, që do të mbaheshin në muajin shkurt, janë anuluar. Gjithashtu edhe kompania ajrore British Airways ka vendosur të ...

Frika nga përhapja e virusit, qeveria britanike do të mbajë në karantinë të gjithë personat që udhëtojnë nga Wuhan
Qindra qytetarë britanikë që janë dërguar nga Wuhan në Britaninë e Madhe të enjten, do të futen në karantinë për dy javë. Kjo vjen pasi British Airways pezulloi të gjitha fluturimet direkte nga territori i Kinës për ...
ABCNews | 29-Jan-2020 14:08
Qindra qytetarë britanikë që janë dërguar nga Wuhan në Britaninë e Madhe të enjten, do të futen në karantinë për dy javë. Kjo vjen pasi British Airways pezulloi të gjitha fluturimet direkte nga territori i Kinës për ...

Virusi kinez po përhapet edhe në zonat e thella rurale
Ndërkohë që autoritetet kineze po përpiqen që të kontrollojnë përhapjen e korona-virusit, vendet e tjera po evakuojnë qytetarët e tyre nga Wuhan. në të njëjtën kohë, shkencëtarët po studiojnë rastin për të mësuar më ...
Dritare | 29-Jan-2020 15:27
Ndërkohë që autoritetet kineze po përpiqen që të kontrollojnë përhapjen e korona-virusit, vendet e tjera po evakuojnë qytetarët e tyre nga Wuhan. në të njëjtën kohë, shkencëtarët po studiojnë rastin për të mësuar më ...

Rritet numri i të vdekurve nga virusi në Kinë
Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë bëri të ditur se nga virusi i ri kanë vdekur 132 njerëz derisa 5.974 raste janë konfirmuar si të infektuar. Rreth 9,200 raste të dyshuara të sëmundjes së frymëmarrjes po ...
GazetaTema | 29-Jan-2020 09:41
Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë bëri të ditur se nga virusi i ri kanë vdekur 132 njerëz derisa 5.974 raste janë konfirmuar si të infektuar. Rreth 9,200 raste të dyshuara të sëmundjes së frymëmarrjes po ...

Rritet numri i vdekjeve nga koronavirusi
Numri i vdekjeve nga shpërthimi i koronavirusit u është rritur në 132, ndërkohë që janë shtuar vendet që po imponojnë kufizime më të forta për udhëtimet drejt Kinës. Të mërkurën, 206 shtetas japonezë u larguan me avion ...
Zeri Amerikes | 29-Jan-2020 14:49
Numri i vdekjeve nga shpërthimi i koronavirusit u është rritur në 132, ndërkohë që janë shtuar vendet që po imponojnë kufizime më të forta për udhëtimet drejt Kinës. Të mërkurën, 206 shtetas japonezë u larguan me avion ...

Shënohen 132 viktima nga koronavirusi, Hong Kongu mbyll kufirin me Kinën
Ka shkuar në 132 numri i viktimave nga koronavirusi në Kinë teksa një vend fqinj i saj si Hong Kongu ka marrë masa drastike duke mbyllur kufirin. Supermarketet në Wuhan, provinca të Kinës apo Azi janë boshatisur për ...
Standard | 29-Jan-2020 13:22
Ka shkuar në 132 numri i viktimave nga koronavirusi në Kinë teksa një vend fqinj i saj si Hong Kongu ka marrë masa drastike duke mbyllur kufirin. Supermarketet në Wuhan, provinca të Kinës apo Azi janë boshatisur për ...

Koronavirusi, në Kinë, tejkalon numrin e të sëmurëve me SARS
Numri i rasteve të konfirmuara të infeksionit koronavirus tejkaloi numrin e personave që vuanin nga epidemia SARS që goditi Kinën në vitin 2003. Sipas Komisionit Kombëtar të Shëndetit Kinez, u konfirmuan 5,974 raste të ...
Indeks Online | 29-Jan-2020 13:06
Numri i rasteve të konfirmuara të infeksionit koronavirus tejkaloi numrin e personave që vuanin nga epidemia SARS që goditi Kinën në vitin 2003. Sipas Komisionit Kombëtar të Shëndetit Kinez, u konfirmuan 5,974 raste të ...

Koronavirusi në Kinë tejkalon numrin e të sëmurëve me SARS
Numri i rasteve të konfirmuara të infeksionit koronavirus tejkaloi numrin e personave që vuanin nga epidemia SARS që goditi Kinën në vitin 2003.
Kosova Press | 29-Jan-2020 13:02
Numri i rasteve të konfirmuara të infeksionit koronavirus tejkaloi numrin e personave që vuanin nga epidemia SARS që goditi Kinën në vitin 2003.

Kina në izolim, kompanitë ajrore i kanë ndalur fluturimet
British Airways ka pezulluar të gjitha fluturimet direkte për dhe nga kina për shkak të epidemisë së koronavirusit. Kjo vjen pasi më herët, foreign Office kishte këshilluar shtetasit britanikë të mos udhëtonin drejt ...
Portalb | 29-Jan-2020 12:06
British Airways ka pezulluar të gjitha fluturimet direkte për dhe nga kina për shkak të epidemisë së koronavirusit. Kjo vjen pasi më herët, foreign Office kishte këshilluar shtetasit britanikë të mos udhëtonin drejt ...

Virusi, Britania anulon fluturimet drejt Kinës
Koronavirusi i ri nga Kina e ka kapërcyer shkallën e infeksionit të virusit të mëparshëm vdekjeprurës, SARS, duke u përhapur në të paktën 6 mijë pacientë e duke u marrë jetën 132 prej tyre. Vende të ndryshme po punojnë ...
Lexo | 29-Jan-2020 11:49
Koronavirusi i ri nga Kina e ka kapërcyer shkallën e infeksionit të virusit të mëparshëm vdekjeprurës, SARS, duke u përhapur në të paktën 6 mijë pacientë e duke u marrë jetën 132 prej tyre. Vende të ndryshme po punojnë ...

Koronavirusi në përhapje: 6,000 të sëmurë, 132 të vdekur, filloi evakuimi i të huajve nga Wuhan-i
Qindra të huaj janë evakuuar nga qyteti kinez Wuhan, qendra e një shpërthimi të një koronavirusi të ri, pasi numri i të vdekurve dhe të infektuarve rritet. Sipas faqes së monitorimit të virusit, deri në këtë kohë janë ...
Tesheshi | 29-Jan-2020 11:21
Qindra të huaj janë evakuuar nga qyteti kinez Wuhan, qendra e një shpërthimi të një koronavirusi të ri, pasi numri i të vdekurve dhe të infektuarve rritet. Sipas faqes së monitorimit të virusit, deri në këtë kohë janë ...

Nga koronavirusi, numri i vdekjeve shkon në 132 persona
Është bërë e ditur se koronavirusi i Wuhan deri më tani ka shkaktuar 132 vdekje, ku rastet e dyshuara arritën në 9,239. 103 persona e kaluan infeksionin pas shtrimit në spital. Në të ashtuquajturën Kina e Madhe, ku ...
AlbInfo | 29-Jan-2020 10:23
Është bërë e ditur se koronavirusi i Wuhan deri më tani ka shkaktuar 132 vdekje, ku rastet e dyshuara arritën në 9,239. 103 persona e kaluan infeksionin pas shtrimit në spital. Në të ashtuquajturën Kina e Madhe, ku ...

SHBA konsideron anulimin e fluturimeve me Kinën, 6000 të infektuar
Infeksionet nga koronavirusi i ri tejkalojnë ato të shkaktuara nga Sarsi. Nga përditësimi i fundit i të dhënave mësohet se epidemia e koronavirusit ka tejkaluar tashmë përhapjen e sindromës së vitit 2003 në Kinë. 5974 ...
Lexo | 29-Jan-2020 10:17
Infeksionet nga koronavirusi i ri tejkalojnë ato të shkaktuara nga Sarsi. Nga përditësimi i fundit i të dhënave mësohet se epidemia e koronavirusit ka tejkaluar tashmë përhapjen e sindromës së vitit 2003 në Kinë. 5974 ...

Australia planifikon t’i vendosë të prekurit nga koronavirusi në një ishull
Qindra shtetas të huaj janë evakuuar nga qyteti kinez Wuhan, qendra e shpërthimit të koronavirusit, pasi u konfirmuan më shumë vdekje dhe raste të reja. Australia po planifikon t’i vendosë në karantine 600 qytetarët e ...
Koha.net | 29-Jan-2020 10:16
Qindra shtetas të huaj janë evakuuar nga qyteti kinez Wuhan, qendra e shpërthimit të koronavirusit, pasi u konfirmuan më shumë vdekje dhe raste të reja. Australia po planifikon t’i vendosë në karantine 600 qytetarët e ...

British Airways pezullon të gjitha fluturimet për në Kinë
British Airways ka pezulluar të gjitha fluturimet e drejtpërdrejta nga Londra për në Republikën Popullore të Kinës. Të gjitha lidhjet ndërpriten me efekt të menjëhershëm. Linjat e tjera ajrore fillimisht u mbështeten te ...
RTSH | 29-Jan-2020 10:02
British Airways ka pezulluar të gjitha fluturimet e drejtpërdrejta nga Londra për në Republikën Popullore të Kinës. Të gjitha lidhjet ndërpriten me efekt të menjëhershëm. Linjat e tjera ajrore fillimisht u mbështeten te ...

Virusi Korona, Australia planifikon t’i vendosë të prekurit në një ishull
Qindra shtetas të huaj janë evakuuar nga qyteti kinez Wuhan, qendra e shpërthimit të koronavirusit, pasi u konfirmuan më shumë vdekje dhe raste të reja. Australia po planifikon t’i vendosë në karantine 600 qytetarët e ...
Portalb | 29-Jan-2020 09:59
Qindra shtetas të huaj janë evakuuar nga qyteti kinez Wuhan, qendra e shpërthimit të koronavirusit, pasi u konfirmuan më shumë vdekje dhe raste të reja. Australia po planifikon t’i vendosë në karantine 600 qytetarët e ...

Koronavirusi vijon të vrasë, 132 viktima dhe mijëra të infektuar
Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë bëri të ditur se nga virusi i ri kanë vdekur 132 njerëz derisa 5.974 raste janë konfirmuar si të infektuar. Rreth 9,200 raste të dyshuara të sëmundjes së frymëmarrjes po ...
VizionPlus | 29-Jan-2020 09:05
Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë bëri të ditur se nga virusi i ri kanë vdekur 132 njerëz derisa 5.974 raste janë konfirmuar si të infektuar. Rreth 9,200 raste të dyshuara të sëmundjes së frymëmarrjes po ...

British Airways pezullon të gjitha udhëtimet me Kinën
Kompania ajrore British Airways ka pezulluar të gjitha fluturimet direkte, për në Kinë dhe nga territori i Kinës, për shkak të shpërthimit të koronavirusit, kanë bërë të ditur nga kompania. Njoftimi vjen pasi Zyra e ...
Alsat-M | 29-Jan-2020 09:41
Kompania ajrore British Airways ka pezulluar të gjitha fluturimet direkte, për në Kinë dhe nga territori i Kinës, për shkak të shpërthimit të koronavirusit, kanë bërë të ditur nga kompania. Njoftimi vjen pasi Zyra e ...

British Airways pezullon të gjitha udhëtimet me Kinën
Kompania ajrore British Airways ka pezulluar të gjitha fluturimet direkte, për në Kinë dhe nga territori i Kinës, për shkak të shpërthimit të koronavirusit, kanë bërë të ditur nga kompania. Njoftimi vjen pasi Zyra e ...
Shprehja | 29-Jan-2020 09:41
Kompania ajrore British Airways ka pezulluar të gjitha fluturimet direkte, për në Kinë dhe nga territori i Kinës, për shkak të shpërthimit të koronavirusit, kanë bërë të ditur nga kompania. Njoftimi vjen pasi Zyra e ...

132 viktima nga koronavirusi, Hong Kongu mbyll kufirin me Kinën, supermarketet boshatisen
Ka shkuar në 132 numri i viktimave nga koronavirusi në Kinë teksa një vend fqinj i saj si Hong Kongu ka marrë masa drastike duke mbyllur kufirin. Supermarketet në Wuhan, provinca të Kinës apo Azi janë boshatisur për ...
Telegraf | 29-Jan-2020 09:04
Ka shkuar në 132 numri i viktimave nga koronavirusi në Kinë teksa një vend fqinj i saj si Hong Kongu ka marrë masa drastike duke mbyllur kufirin. Supermarketet në Wuhan, provinca të Kinës apo Azi janë boshatisur për ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved