ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/09/2020 06:34

Samiti Parlamenti Evropian – Ballkani Perëndimor, Balla publikon deklaratën perfundimtare. Firmosin Kosova edhe Serbia

Samiti Parlamenti Evropian – Ballkani Perëndimor, Balla publikon deklaratën perfundimtare. Firmosin Kosova edhe Serbia
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka publikuar deklaratën përfundimtare të Samitit Parlamenti Evropian – Ballkani Perëndimor që u zhvillua në Bruksel gjatë ditës së djeshme. Deklarata e ...
BalkanWeb | 29-Jan-2020 13:00
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka publikuar deklaratën përfundimtare të Samitit Parlamenti Evropian – Ballkani Perëndimor që u zhvillua në Bruksel gjatë ditës së djeshme. Deklarata e ...

“BE të mbështesë prespektivën europiane të Ballkanit”, Balla publikon deklaratën perfundimtare të samitit të PE. Firmosin Kosova edhe Serbia
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka publikuar deklaratën përfundimtare të Samitit Parlamenti Evropian – Ballkani Perëndimor që u zhvillua në Bruksel gjatë ditës së djeshme. DEKLARATË E ...
GazetaTema | 29-Jan-2020 13:06
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka publikuar deklaratën përfundimtare të Samitit Parlamenti Evropian – Ballkani Perëndimor që u zhvillua në Bruksel gjatë ditës së djeshme. DEKLARATË E ...

Hapja e negociatave/ PE thirrje Këshillit Evropian: Mos e vononi procesin, Ballkani i duhet BE-së
Kryetari i Grupit të PS-së, Taulant Balla publikoi deklaratën e plotë të Parlamentit Evropian, ku i bëhet thirrje Këshillit të Evropës që të japë një mesazh politik të qartë dhe pozitiv në lidhje me hapjen e negociatave ...
VizionPlus | 29-Jan-2020 13:15
Kryetari i Grupit të PS-së, Taulant Balla publikoi deklaratën e plotë të Parlamentit Evropian, ku i bëhet thirrje Këshillit të Evropës që të japë një mesazh politik të qartë dhe pozitiv në lidhje me hapjen e negociatave ...

Metodologjia e re rrit shanset për çeljen e negociatave, Dedja: Vëzhgim më të rreptë për Shqipërinë
Brukseli i ka dhënë shpresë të re qeverive të vendeve që pretendojnë hapjen e negociatave në një kohë më të afërt përmes një metodologjie të re të negoccimit me Bashkimin Europian. Sokol Dedja, zëvendësministër në ...
ABCNews | 29-Jan-2020 15:24
Brukseli i ka dhënë shpresë të re qeverive të vendeve që pretendojnë hapjen e negociatave në një kohë më të afërt përmes një metodologjie të re të negoccimit me Bashkimin Europian. Sokol Dedja, zëvendësministër në ...

KE-ja i jep ‘dritë jeshile’ Shqipërisë për negociatat në samitin gjatë muajit mars
Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka deklaruar se “drita jeshile” për hapjen e negociatave pritet pas publikimit të metodologjisë së re të zgjerimit, e cila nga ana tjetër pritet të kënaqë ...
Telegrafi | 29-Jan-2020 13:47
Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka deklaruar se “drita jeshile” për hapjen e negociatave pritet pas publikimit të metodologjisë së re të zgjerimit, e cila nga ana tjetër pritet të kënaqë ...

Xhaferi nënshkroi deklaratën e përbashkët të kryetarëve të parlamenteve nga vendet e Ballkanit Perëndimor
Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi në Bruksel merr pjesë në Samitin e kryetarëve të parlamenteve nga vendet e Ballkanit Perëndimor dhe të Parlamentit Evropian, që organizohet nën patronazhin e ...
Telegrafi | 29-Jan-2020 13:44
Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi në Bruksel merr pjesë në Samitin e kryetarëve të parlamenteve nga vendet e Ballkanit Perëndimor dhe të Parlamentit Evropian, që organizohet nën patronazhin e ...

Balla takon presidentin e PES, Stanishev: BE të mbajë premtimin dhe të hapë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
BRUKSEL Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla gjatë qëndrimit në Bruksel zhvilloi një takim me Presidentin e Partisë Socialiste Europiane (PES), Sergei Stanishev. Gjatë takimit Balla dhe Stanishev ...
BalkanWeb | 29-Jan-2020 10:10
BRUKSEL Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla gjatë qëndrimit në Bruksel zhvilloi një takim me Presidentin e Partisë Socialiste Europiane (PES), Sergei Stanishev. Gjatë takimit Balla dhe Stanishev ...

Konjufca në Bruksel: Është zhgënjyese për qytetarët të jemi vendi i vetëm i izoluar në Evropë
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca po merr pjesë në Samitin e kryetarëve të parlamenteve të Ballkanit Perëndimor, që po mbahet në Bruksel. Konjufca në një fjalim para pjesëmarrësve të këtij samiti tha se ...
Telegrafi | 29-Jan-2020 13:22
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca po merr pjesë në Samitin e kryetarëve të parlamenteve të Ballkanit Perëndimor, që po mbahet në Bruksel. Konjufca në një fjalim para pjesëmarrësve të këtij samiti tha se ...

Stanishev: BE të mbajë premtimin dhe të hapë negociatat me Shqipërinë
Presidenti i Partisë Socialiste Europiane (PES), Sergei Stanishev, në një takim në Bruksel me Sekretarin e Përgjithshëm të Partisë Socialiste, Taulant Balla, rikonfirmoi edhe njëherë qëndrimin e fortë të PES, se ...
GazetaTema | 29-Jan-2020 10:51
Presidenti i Partisë Socialiste Europiane (PES), Sergei Stanishev, në një takim në Bruksel me Sekretarin e Përgjithshëm të Partisë Socialiste, Taulant Balla, rikonfirmoi edhe njëherë qëndrimin e fortë të PES, se ...

Eurodeputetët mesazh Ballkanit: Mos ndalni ritmin e reformave për integrimin në BE
Mos ndalni ritmin e reformave të integrimit europian. Ky është mesazhi që eurodeputetët e komisionit të punëve të jashtme të Parlamentit Europian u kanë përcjellur kryetarëve të parlamenteve të Ballkanit në Bruksel. ...
ABCNews | 29-Jan-2020 13:50
Mos ndalni ritmin e reformave të integrimit europian. Ky është mesazhi që eurodeputetët e komisionit të punëve të jashtme të Parlamentit Europian u kanë përcjellur kryetarëve të parlamenteve të Ballkanit në Bruksel. ...

Konjufca: Kosova mbahet e izoluar padrejtësisht
Bruksel, 29 janar 2020 – Kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca, shprehu përkushtimin e Kosovës për integrim në strukturat evropiane dhe theksoi progresin e shtetit e të shoqërisë kosovare për zhvillim e ...
Illyriapress | 29-Jan-2020 15:52
Bruksel, 29 janar 2020 – Kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca, shprehu përkushtimin e Kosovës për integrim në strukturat evropiane dhe theksoi progresin e shtetit e të shoqërisë kosovare për zhvillim e ...

Samiti PE – Ballkani Perëndimor: KE të mbështesë perspektivën evropiane të rajonit
Bruksel, 29 janar 2020 – Në përfundim të Samitit të kryetarëve të parlamenteve të vendeve të Ballkanit Perëndimor, i cili u mbajt në Bruksel, në organizim të Presidentit të Parlamentit Evropian, David Maria Sassoli, ...
Illyriapress | 29-Jan-2020 15:52
Bruksel, 29 janar 2020 – Në përfundim të Samitit të kryetarëve të parlamenteve të vendeve të Ballkanit Perëndimor, i cili u mbajt në Bruksel, në organizim të Presidentit të Parlamentit Evropian, David Maria Sassoli, ...

Konjufca: Kosova e gatshme të intensifikojë angazhimin drejt rrugës evropiane
Gjatë takimit me Franz u diskutua në detaje lidhur me mundësitë e bashkëpunimit parlamentar ndërmjet Kuvendit të Kosovës dhe Parlamentit Evropian. Me këtë rast u vu në pah rëndësia e këtij bashkëpunimi dhe përkrahja e ...
Lajminet | 29-Jan-2020 15:28
Gjatë takimit me Franz u diskutua në detaje lidhur me mundësitë e bashkëpunimit parlamentar ndërmjet Kuvendit të Kosovës dhe Parlamentit Evropian. Me këtë rast u vu në pah rëndësia e këtij bashkëpunimi dhe përkrahja e ...

“Shengeni ballkanik”, Balla: Bashkimi Europian, 1.2 miliardë euro në mbështetje të bashkëpunimit rajonal
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla deklaron se vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të mësojnë nga historia e Bashkimit Europian, nga ideja e parë e deri tek ajo çfarë prezanton sot BE, në ...
GazetaTema | 28-Jan-2020 20:02
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla deklaron se vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të mësojnë nga historia e Bashkimit Europian, nga ideja e parë e deri tek ajo çfarë prezanton sot BE, në ...

Deklarata e Samitit të Brukselit: BE të mbështesë perspektivën europiane të vendeve të Ballkanit Perëndimor
Parlamenti Europian dhe drejtuesit e parlamenteve të Ballkanit Perëndimor i kanë bërë thirrje dje Këshillit Europian që të vazhdojë të mbështesë perspektivën europiane të Ballkanit Perëndimor, bazuar në përmbushjen e ...
Lexo | 29-Jan-2020 15:22
Parlamenti Europian dhe drejtuesit e parlamenteve të Ballkanit Perëndimor i kanë bërë thirrje dje Këshillit Europian që të vazhdojë të mbështesë perspektivën europiane të Ballkanit Perëndimor, bazuar në përmbushjen e ...

“Kush është kundër Shengenit Ballkanik se kupton integrimin”, Balla: Vetëpërjashtimi nga nisma rajonale nuk e ndihmon Kosovën
Pasi mori lajmin e mirë nga Parlamenti Europian se në mars do të vendoset dritë jeshile për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për çeljen e negociatave, kreu i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla vjen me një ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 19:26
Pasi mori lajmin e mirë nga Parlamenti Europian se në mars do të vendoset dritë jeshile për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për çeljen e negociatave, kreu i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla vjen me një ...

Konjufca: Kosova është e gatshme që të marr përgjegjësi dhe të intensifikoj angazhimin e saj drejt rrugës evropiane
Në ditën e dytë të vizitës së tij në Bruksel, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, takoi udhëheqësin e Delegacionit për Marrëdhënie me Bosnje-Hercegovinën dhe Kosovën në Parlamentin Evropian z. ...
EkonomiaOnline | 29-Jan-2020 15:21
Në ditën e dytë të vizitës së tij në Bruksel, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, takoi udhëheqësin e Delegacionit për Marrëdhënie me Bosnje-Hercegovinën dhe Kosovën në Parlamentin Evropian z. ...

Konjufca: Kosova e gatshme të intensifikojë angazhimin drejt rrugës evropiane
Në ditën e dytë të vizitës së tij në Bruksel, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, takoi udhëheqësin e delegacionit për Marrëdhënie me Bosnje-Hercegovinën dhe Kosovën në Parlamentin Evropian Romeo Franz dhe ...
Kosova Press | 29-Jan-2020 15:15
Në ditën e dytë të vizitës së tij në Bruksel, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, takoi udhëheqësin e delegacionit për Marrëdhënie me Bosnje-Hercegovinën dhe Kosovën në Parlamentin Evropian Romeo Franz dhe ...

Publikohet Deklarata Përfundimtare e Samiti PE – Ballkani Perëndimor, firmosin Kosova edhe Serbia
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka publikuar Deklaratën Përfundimtare të Samitit Parlamenti Evropian – Ballkani Perëndimor që u zhvillua në Bruksel gjatë ditës së djeshme. Deklarata e ...
Koha.net | 29-Jan-2020 14:48
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka publikuar Deklaratën Përfundimtare të Samitit Parlamenti Evropian – Ballkani Perëndimor që u zhvillua në Bruksel gjatë ditës së djeshme. Deklarata e ...

“BE të mbështesë prespektivën europiane të Ballkanit”, Balla publikon deklaratën perfundimtare të samitit të PE. Firmosin Kosova edhe Serbia
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka publikuar deklaratën përfundimtare të Samitit Parlamenti Evropian – Ballkani Perëndimor që u zhvillua në Bruksel gjatë ditës së djeshme. DEKLARATË E ...
Lexo | 29-Jan-2020 14:28
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka publikuar deklaratën përfundimtare të Samitit Parlamenti Evropian – Ballkani Perëndimor që u zhvillua në Bruksel gjatë ditës së djeshme. DEKLARATË E ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved