ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/09/2020 05:58

Greqia njeh patentat shqiptare/ Parlamenti grek miraton me debate marrëveshjen me shqipërinë

Greqia njeh patentat shqiptare/ Parlamenti grek miraton me debate marrëveshjen me shqipërinë
Parlamenti grek ka debatuar dhe votuar mëngjesin e së mërkurës në parim, për gjithë nenet në veçanti dhe tërësi të projekt ligjit"Ratifikimi i Marrëveshjes midis Republikës Greke dhe Republikës së Shqipërisë për njohjen ...
Top Channel | 29-Jan-2020 14:56
Parlamenti grek ka debatuar dhe votuar mëngjesin e së mërkurës në parim, për gjithë nenet në veçanti dhe tërësi të projekt ligjit"Ratifikimi i Marrëveshjes midis Republikës Greke dhe Republikës së Shqipërisë për njohjen ...

Patentat/ ‘Dritë jeshile’ nga Greqia, ratifikon marrëveshjen me Shqipërinë
Parlamenti grek ka ratifikuar marrëveshjen për njohjen e ndërsjellë të lejeve të drejtimit mes Shqipërisë dhe Greqisë.
Top Channel | 29-Jan-2020 12:40
Parlamenti grek ka ratifikuar marrëveshjen për njohjen e ndërsjellë të lejeve të drejtimit mes Shqipërisë dhe Greqisë.

Lajm i mirë: Parlamenti grek ratifikon marrëveshjen për njohjen e ndërsjellë të lejeve të drejtimit
Ish ministri i Jashtëm Ditmir Bushati jep lajmin e mirë. Parlamenti grek ratifikoi marrëveshjen për njohjen e ndërsjellë të lejeve të drejtimit mes Shqipërisë dhe Greqisë. Të dashur motra dhe vëllezër, Parlamenti grek ...
Telegraf | 29-Jan-2020 13:29
Ish ministri i Jashtëm Ditmir Bushati jep lajmin e mirë. Parlamenti grek ratifikoi marrëveshjen për njohjen e ndërsjellë të lejeve të drejtimit mes Shqipërisë dhe Greqisë. Të dashur motra dhe vëllezër, Parlamenti grek ...

Greqia ratifikon marrëveshjen e patentave, Bushati: Lehtëson jetën e shqiptarëve
mapo.al Paramenti grek ratifikon marrëveshjen për njohjen e lejeve të drejtimit mes Greqisë dhe Shqipërisë. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ish-ministri i Jashtëm i cili ishte edhe nismëtari i kësaj marrëveshje përmes ...
Mapo | 29-Jan-2020 12:18
mapo.al Paramenti grek ratifikon marrëveshjen për njohjen e lejeve të drejtimit mes Greqisë dhe Shqipërisë. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ish-ministri i Jashtëm i cili ishte edhe nismëtari i kësaj marrëveshje përmes ...

Greqia jep “OK”, ratifikohet marrëveshja për njohjen e patentave me Shqipërinë
Parlamenti grek ka ratifikuar marrëveshjen për njohjen e patentave me Shqipërinë. Vendimi është marrë ditën e sotme dhe iu jep të drejtë të gjithë qytetarëve shqiptarë dhe grekë të përdorin patentat në të dyja vendet. ...
BalkanWeb | 29-Jan-2020 12:10
Parlamenti grek ka ratifikuar marrëveshjen për njohjen e patentave me Shqipërinë. Vendimi është marrë ditën e sotme dhe iu jep të drejtë të gjithë qytetarëve shqiptarë dhe grekë të përdorin patentat në të dyja vendet. ...

Greqia ratifikon marrëveshjen e patentave me Shqipërinë, Bushati: Lehtëson jetën e qytetarëve shqiptarë
Paramenti grek ratifikon marrëveshjen për njohjen e lejeve të drejtimit mes Greqisë dhe Shqipërisë. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ish-ministri i Jashtëm i cili ishte edhe nismëtari i kësaj marrëveshje përmes dialogut ...
BalkanWeb | 29-Jan-2020 12:10
Paramenti grek ratifikon marrëveshjen për njohjen e lejeve të drejtimit mes Greqisë dhe Shqipërisë. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ish-ministri i Jashtëm i cili ishte edhe nismëtari i kësaj marrëveshje përmes dialogut ...

Ish-ministri i Jashtëm Bushati jep lajmin: Greqia njeh patentat shqiptare
Ish-minsitri i Jashtëm Ditmir Bushati njoftoi ratifikimin nga parlamenti grek për njohjen e ndërsjelltë të patentave me Shqipërinë. Pikë e negociatëve mes Tiranës e Athinës, ato që dikur Bushati drejtonte, i ka takuar ...
Tesheshi | 29-Jan-2020 15:19
Ish-minsitri i Jashtëm Ditmir Bushati njoftoi ratifikimin nga parlamenti grek për njohjen e ndërsjelltë të patentave me Shqipërinë. Pikë e negociatëve mes Tiranës e Athinës, ato që dikur Bushati drejtonte, i ka takuar ...

Greqia njeh patentat shqiptare, Parlamenti miraton ligjin
Parlamenti grek ratifikoi marrëveshjen për njohjen e ndërsjellë të lejeve të drejtimit mes Shqipërisë dhe Greqisë, pas marrëveshjes së firmosur që në 11 maj 2018. Pas ketij vendimi një patentë shqiptare mund të ...
Lajmi i Fundit | 29-Jan-2020 14:34
Parlamenti grek ratifikoi marrëveshjen për njohjen e ndërsjellë të lejeve të drejtimit mes Shqipërisë dhe Greqisë, pas marrëveshjes së firmosur që në 11 maj 2018. Pas ketij vendimi një patentë shqiptare mund të ...

Lajm i mirë për shqiptarët që jetojnë në Greqi
Cakaj shpjegon se nëpërmjet kësaj marrëveshjeje, qytetarët shqiptarë nuk do të kenë të nevojshme të kryejnë procedurat për pajisjen me leje drejtimi greke, duke kursyer kështu kohë dhe para. Gjithashtu, kjo marrëveshje, ...
AlbInfo | 29-Jan-2020 14:21
Cakaj shpjegon se nëpërmjet kësaj marrëveshjeje, qytetarët shqiptarë nuk do të kenë të nevojshme të kryejnë procedurat për pajisjen me leje drejtimi greke, duke kursyer kështu kohë dhe para. Gjithashtu, kjo marrëveshje, ...

Njohja e patentave shqiptare në Greqi/ Cakaj: Një lajm i mirë për diplomacinë dhe për qytetarët tanë që jetojnë atje
Parlamenti grek ratifikoi sot marrëveshjen për njohjen e ndërsjellë të lejeve të drejtimit mes Shqipërisë dhe Greqisë. Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj e ka cilësuar këtë si një tjetër lajm ...
Lexo | 29-Jan-2020 14:02
Parlamenti grek ratifikoi sot marrëveshjen për njohjen e ndërsjellë të lejeve të drejtimit mes Shqipërisë dhe Greqisë. Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj e ka cilësuar këtë si një tjetër lajm ...

Ratifikohet marrëveshja për njohjen e ndërsjellë të lejeve të drejtimit mes Shqipërisë e Greqisë
Parlamenti i Greqisë ka ratifikuar marrëveshjen për njohjen e ndërsjellë të lejeve të drejtimit mes Shqipërisë e Greqisë, ka bërë të ditur ministri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj. Në një postim në ...
Koha.net | 29-Jan-2020 13:58
Parlamenti i Greqisë ka ratifikuar marrëveshjen për njohjen e ndërsjellë të lejeve të drejtimit mes Shqipërisë e Greqisë, ka bërë të ditur ministri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj. Në një postim në ...

Parlamenti grek i hap “dritën jeshile” marrëveshjes, njihen patentat shqiptare në Greqi
Parlamenti grek miratoi sot marrëveshjen për njohjen e ndërsjellë të lejeve të drejtimit mes Shqipërisë dhe Greqisë, pas marrëveshjes së firmosur që në 11 maj 2018. Kjo do të thotë se me një patentë shqiptare mund të ...
GazetaTema | 29-Jan-2020 12:06
Parlamenti grek miratoi sot marrëveshjen për njohjen e ndërsjellë të lejeve të drejtimit mes Shqipërisë dhe Greqisë, pas marrëveshjes së firmosur që në 11 maj 2018. Kjo do të thotë se me një patentë shqiptare mund të ...

Cakaj me lajm të mirë për shqiptarët, që jetojnë në Greqi
Parlamenti grek ka ratifikuar ditën e sotme njohjen e ndërsjellë të lejeve të drejtimit midis Shqipërisë dhe Greqisë. Lajmin e ka bërë të ditur, ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, në një ...
Gazeta Observer | 29-Jan-2020 13:58
Parlamenti grek ka ratifikuar ditën e sotme njohjen e ndërsjellë të lejeve të drejtimit midis Shqipërisë dhe Greqisë. Lajmin e ka bërë të ditur, ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, në një ...

Patentat shqiptare njihen në Greqi/ Parlamenti ratifikon marrëveshjen
Parlamenti grek ratifikoi marrëveshjen për njohjen e ndërsjellë të patentave mes Shqipërisë dhe Greqisë. Lajmi u bë publik edhe nga ish Ministri për Punët e Jashtme dhe Europën, Ditmir Bushati. Në këtë mënyrë të gjithë ...
VizionPlus | 29-Jan-2020 12:12
Parlamenti grek ratifikoi marrëveshjen për njohjen e ndërsjellë të patentave mes Shqipërisë dhe Greqisë. Lajmi u bë publik edhe nga ish Ministri për Punët e Jashtme dhe Europën, Ditmir Bushati. Në këtë mënyrë të gjithë ...

Njohja e patentë shoferëve, Cakaj: Lajm i mirë për shqiptarët që jetojnë në Greqi
Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, e ka vlerësuar si lajm të mirë për diplomacinë e Shqipërisë dhe shqiptarët që jetojnë në Greqi ratifikimin e marrëveshjes për njohjen e ...
Klan Kosova | 29-Jan-2020 13:58
Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, e ka vlerësuar si lajm të mirë për diplomacinë e Shqipërisë dhe shqiptarët që jetojnë në Greqi ratifikimin e marrëveshjes për njohjen e ...

Cakaj me lajm të mirë për shqiptarët, që jetojnë në Greqi
Parlamenti grek ka ratifikuar ditën e sotme njohjen e ndërsjellë të lejeve të drejtimit midis Shqipërisë dhe Greqisë. Lajmin e ka bërë të ditur, ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, në një ...
Indeks Online | 29-Jan-2020 13:35
Parlamenti grek ka ratifikuar ditën e sotme njohjen e ndërsjellë të lejeve të drejtimit midis Shqipërisë dhe Greqisë. Lajmin e ka bërë të ditur, ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, në një ...

Patentat shqiptare do të njihen edhe në Greqi! Një vit e gjysmë pas nënshkrimit, parlamenti grek miraton marrëveshjen
1 vit e gjysmë nga nënshkrimi i marrëveshjes për njohjen e patentave shqiptare në Greqi, parlamenti grek ka miratuar dokumentin, duke i hapurr rrugën zbatimit të saj. Referuar dokumentit të firmosur në vitin 2018, ...
ScanTv | 29-Jan-2020 13:09
1 vit e gjysmë nga nënshkrimi i marrëveshjes për njohjen e patentave shqiptare në Greqi, parlamenti grek ka miratuar dokumentin, duke i hapurr rrugën zbatimit të saj. Referuar dokumentit të firmosur në vitin 2018, ...

Greqi, ratifikohet marrëveshja për njohjen e patentave me Shqipërinë
Parlamenti grek ka ratifikuar marrëveshjen për njohjen e patentave me Shqipërinë. Vendimi është marrë ditën e sotme dhe iu jep të drejtë të gjithë qytetarëve shqiptarë dhe grekë të përdorin patentat në të dyja vendet. ...
Lapsi | 29-Jan-2020 12:28
Parlamenti grek ka ratifikuar marrëveshjen për njohjen e patentave me Shqipërinë. Vendimi është marrë ditën e sotme dhe iu jep të drejtë të gjithë qytetarëve shqiptarë dhe grekë të përdorin patentat në të dyja vendet. ...

Greqia njeh patentë shoferët e Shqipërisë
Parlamenti grek ratifikoi sot marrëveshjen për njohjen e ndërsjellë të lejeve të drejtimit mes Shqipërisë dhe Greqisë, pas marrëveshjes së firmosur që në 11 maj 2018. Kjo do të thotë se me një patentë shqiptare ...
Zeri | 29-Jan-2020 13:02
Parlamenti grek ratifikoi sot marrëveshjen për njohjen e ndërsjellë të lejeve të drejtimit mes Shqipërisë dhe Greqisë, pas marrëveshjes së firmosur që në 11 maj 2018. Kjo do të thotë se me një patentë shqiptare ...

Greqia njeh patentë shoferët e Shqipërisë
Kjo do të thotë se me një patentë shqiptare mund të udhëtohet lehtësisht në Greqi, pa dashur të marrësh patentë ndërkombëtare, dhe anasjelltas edhe për grekët që vijnë në Shqipëri. Kjo vlen për të gjithë ata shqiptarë ...
Lajminet | 29-Jan-2020 13:00
Kjo do të thotë se me një patentë shqiptare mund të udhëtohet lehtësisht në Greqi, pa dashur të marrësh patentë ndërkombëtare, dhe anasjelltas edhe për grekët që vijnë në Shqipëri. Kjo vlen për të gjithë ata shqiptarë ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved