ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/09/2020 06:52

Plani i Trump për Lindjen e Mesme, Palestina e kundërshton: Është komplot, Jeruzalemi nuk është në shitje

Plani i Trump për Lindjen e Mesme, Palestina e kundërshton: Është komplot, Jeruzalemi nuk është në shitje
Palestina e ka hedhur poshtë planin e Trump për lindjen e mesme si një zgjidhje për konfliktin shumëvjeçar Izrael- Palestinë. Palestinezët kanë dalë në marshim ditën e sotme duke e quajtur ‘dita e zemërimit’ ndërkohë ...
BalkanWeb | 29-Jan-2020 13:39
Palestina e ka hedhur poshtë planin e Trump për lindjen e mesme si një zgjidhje për konfliktin shumëvjeçar Izrael- Palestinë. Palestinezët kanë dalë në marshim ditën e sotme duke e quajtur ‘dita e zemërimit’ ndërkohë ...

Turqia kundër planit të Donald Trump: Palestina nuk blihet me para
Ministria e Jashtme e Turqisë njoftoi sonte se i ashtuquajturi plani i paqes në Lindjen e Mesme ka lindur i vdekur. Kjo, sapo Trump e shpalli atë në Shtëpinë e Bardhë, krejt njëanshmërisht, vetëm me Benjanim Netanjahun ...
GazetaTema | 29-Jan-2020 14:17
Ministria e Jashtme e Turqisë njoftoi sonte se i ashtuquajturi plani i paqes në Lindjen e Mesme ka lindur i vdekur. Kjo, sapo Trump e shpalli atë në Shtëpinë e Bardhë, krejt njëanshmërisht, vetëm me Benjanim Netanjahun ...

Izrael-Palestinë, historia dhe përpjekjet për zgjidhjen e një konflikti 70-vjeçar
Marrëdhëniet izraelito-palestineze janë një histori lufte të vazhdueshme që e ka origjinën në mesin e shekullit XX. Përpjekje të shumta janë bërë për ta zgjidhur konfliktin, si pjesë e procesit të paqes ...
GazetaTema | 29-Jan-2020 13:32
Marrëdhëniet izraelito-palestineze janë një histori lufte të vazhdueshme që e ka origjinën në mesin e shekullit XX. Përpjekje të shumta janë bërë për ta zgjidhur konfliktin, si pjesë e procesit të paqes ...

“Marrëveshja e Shekullit” nga Trump dhe Netanyahu, Shejhu i Az’har-it: Ç’poshtërim për muslimanët dhe arabët
“Personaliteti dhe identiteti ynë si arabë dhe muslimanë nuk do të thotë asgjë. Identiteti ynë dhe pavarësia jonë janë zhdukur sepse ne nuk qeverisim ose vendosim për çështje që na shqetësojnë”, tha Shejhu i ...
GazetaTema | 29-Jan-2020 13:12
“Personaliteti dhe identiteti ynë si arabë dhe muslimanë nuk do të thotë asgjë. Identiteti ynë dhe pavarësia jonë janë zhdukur sepse ne nuk qeverisim ose vendosim për çështje që na shqetësojnë”, tha Shejhu i ...

Palestinezë kundër “Planit të Paqes” së Trump: Jeruzalemi nuk ka dalë në shitje
Përpjekjet e Uashingtonit për sigurimin e paqes në lindjen e mesme duket se kanë shkaktuar efekt të kundërt në rajon, duke u kritikuar si të njëanshme. Të martën, presidenti Donald Trump në një deklaratë të përbashkët ...
VizionPlus | 29-Jan-2020 14:27
Përpjekjet e Uashingtonit për sigurimin e paqes në lindjen e mesme duket se kanë shkaktuar efekt të kundërt në rajon, duke u kritikuar si të njëanshme. Të martën, presidenti Donald Trump në një deklaratë të përbashkët ...

Plani i paqes nga Donald Trump, ”Lidhja Arabe” thërret takim urgjent
Më 1 shkurt ”Lidhja Arabe” do të mbajë një takim urgjent në nivel ministror për të diskutuar të ashtuquajturin planin e paqes për Lindjen e Mesme të propozuar nga presidenti i SHBA-së, Donald Trump. Agjencia palestineze ...
GazetaTema | 29-Jan-2020 12:22
Më 1 shkurt ”Lidhja Arabe” do të mbajë një takim urgjent në nivel ministror për të diskutuar të ashtuquajturin planin e paqes për Lindjen e Mesme të propozuar nga presidenti i SHBA-së, Donald Trump. Agjencia palestineze ...

Donald Trump “fyen” palestinezët, plani i paqes orientohet më shumë nga interesat e Izraelit
Nga Rainer Sollich Kanë kaluar disa dekada dhe konflikti mes Izraelit dhe palestinezëve ka mbetur i pazgjidhur. As luftërat, atentatet rebelimet popullore, dhe as iniciativat ndërkombëtare, marrëveshjet e paqes apo ...
GazetaTema | 29-Jan-2020 12:00
Nga Rainer Sollich Kanë kaluar disa dekada dhe konflikti mes Izraelit dhe palestinezëve ka mbetur i pazgjidhur. As luftërat, atentatet rebelimet popullore, dhe as iniciativat ndërkombëtare, marrëveshjet e paqes apo ...

Plani i paqes së Trumpit për Lindjen e Afërt: Shansi i shekullit?
Presidenti amerikan paraqiti në Uashington planin e paqes për Lindjen e Afërt, që parashikon zgjidhjen me dy shtete. Por kritikët thonë, se presidenti mban shumë më tepër anën e Izraelit. Plani i paqes për Lindjen e ...
GazetaTema | 29-Jan-2020 09:13
Presidenti amerikan paraqiti në Uashington planin e paqes për Lindjen e Afërt, që parashikon zgjidhjen me dy shtete. Por kritikët thonë, se presidenti mban shumë më tepër anën e Izraelit. Plani i paqes për Lindjen e ...

Ushtria izraelite do të dërgojë ushtarë shtesë në Luginën e Jordanit
Para shpalosjes së të ashtuquajturit plan i paqes të cilin presidenti i SHBA-së Donald Trump e ka përgatitur me pretendimin e “gjetjes së zgjidhjes” për çështjen mes Palestinës dhe Izraelit, ushtria izraelite vendosi të ...
BalkanWeb | 29-Jan-2020 07:02
Para shpalosjes së të ashtuquajturit plan i paqes të cilin presidenti i SHBA-së Donald Trump e ka përgatitur me pretendimin e “gjetjes së zgjidhjes” për çështjen mes Palestinës dhe Izraelit, ushtria izraelite vendosi të ...

Netanyahu do të vizitojë Rusinë për mbështetje për të ashtuquajturën “Marrëveshja e Shekullit”
KUDS Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, do të udhëtojë nga Washingtoni në Rusi për të kërkuar mbështetje për planin paqësor të Lindjes së Mesme, i ashtuquajtur “marrëveshja e shekullit”, që ndërlidhet me dhënien ...
BalkanWeb | 29-Jan-2020 06:59
KUDS Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, do të udhëtojë nga Washingtoni në Rusi për të kërkuar mbështetje për planin paqësor të Lindjes së Mesme, i ashtuquajtur “marrëveshja e shekullit”, që ndërlidhet me dhënien ...

Bruksel, BE: Të angazhuar për të negociuar zgjidhjen me dy shtete
Bashkimi Europian ripohoi sot angazhimin e tij të fortë në favor të një zgjidhjeje të negociuar dhe të zbatueshme me dy shtete, menjëherë pasi Donald Trump prezantoi një plan paqeje për Lindjen e Mesme shumë të ...
BalkanWeb | 29-Jan-2020 06:22
Bashkimi Europian ripohoi sot angazhimin e tij të fortë në favor të një zgjidhjeje të negociuar dhe të zbatueshme me dy shtete, menjëherë pasi Donald Trump prezantoi një plan paqeje për Lindjen e Mesme shumë të ...

Trump publikon planin për Lindjen e Mesme: Zgjidhja me dy shtete
Presidenti amerikan Donald Trump bëri sot publik planin e paqes në Lindjen e Mesme duke bërë thirrje për një zgjidhje me dy shtete. Plani i presidentit amerikan për Lindjen e Mesme parashikon Jeruzalemin Lindor si ...
BalkanWeb | 29-Jan-2020 06:18
Presidenti amerikan Donald Trump bëri sot publik planin e paqes në Lindjen e Mesme duke bërë thirrje për një zgjidhje me dy shtete. Plani i presidentit amerikan për Lindjen e Mesme parashikon Jeruzalemin Lindor si ...

Carl Bildt: Millosheviqi do ta donte për Kosovën një zgjidhje si atë të Trumpit për Lindjen e Mesme
Plani për paqe në Lindjen e Mesme i presidentit amerikan, Donald Trump, po kundërshtohet dhe në arenën ndërkombëtare. Ish-kryeministri suedez, Carl Bildt, njëherësh dhe ish-ndërmjetësues i Bashkimit Europian për ...
EkonomiaOnline | 29-Jan-2020 14:52
Plani për paqe në Lindjen e Mesme i presidentit amerikan, Donald Trump, po kundërshtohet dhe në arenën ndërkombëtare. Ish-kryeministri suedez, Carl Bildt, njëherësh dhe ish-ndërmjetësues i Bashkimit Europian për ...

Carl Bildt: Millosheviqi do ta donte për Kosovën një zgjidhje si atë të Trumpit për Lindjen e Mesme
Plani për paqe në Lindjen e Mesme i presidentit amerikan, Donald Trump, po kundërshtohet dhe në arenën ndërkombëtare. Ish-kryeministri suedez, Carl Bildt, njëherësh dhe ish-ndërmjetësues i Bashkimit Europian për ...
Koha.net | 29-Jan-2020 14:52
Plani për paqe në Lindjen e Mesme i presidentit amerikan, Donald Trump, po kundërshtohet dhe në arenën ndërkombëtare. Ish-kryeministri suedez, Carl Bildt, njëherësh dhe ish-ndërmjetësues i Bashkimit Europian për ...

Trump: Nëse nuk do ta shkarkoja, Bolton-i do ta fillonte Luftën e Gjashtë Botërore
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka sulmuar me fjalë ish-këshilltarin për siguri kombëtare, John Bolton, duke thënë se ai do ta fillonte luftën e gjashtë botërore, nëse nuk do ta kishte shkarkuar nga ...
Gazeta Express | 29-Jan-2020 14:45
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka sulmuar me fjalë ish-këshilltarin për siguri kombëtare, John Bolton, duke thënë se ai do ta fillonte luftën e gjashtë botërore, nëse nuk do ta kishte shkarkuar nga ...

Koment: Donald Trump fyen palestinezët
Plani i paqes së Donald Trumpit orientohet më shumë nga interesat e Izraelit, pretendimet e palestinezëve nuk luajnë ndonjë rol të madh. Një zgjidhje e tillë nuk premton asgjë të mirë, mendon Rainer Sollich. Kanë kaluar ...
Indeks Online | 29-Jan-2020 14:11
Plani i paqes së Donald Trumpit orientohet më shumë nga interesat e Izraelit, pretendimet e palestinezëve nuk luajnë ndonjë rol të madh. Një zgjidhje e tillë nuk premton asgjë të mirë, mendon Rainer Sollich. Kanë kaluar ...

DW: Me planin e paqes Trumpi fyen palestinezët
Plani i paqes së Donald Trumpit orientohet më shumë nga interesat e Izraelit, pretendimet e palestinezëve nuk luajnë ndonjë rol të madh. Një zgjidhje e tillë nuk premton asgjë të mirë, mendon Rainer Sollich. Kanë kaluar ...
Koha.mk | 29-Jan-2020 14:08
Plani i paqes së Donald Trumpit orientohet më shumë nga interesat e Izraelit, pretendimet e palestinezëve nuk luajnë ndonjë rol të madh. Një zgjidhje e tillë nuk premton asgjë të mirë, mendon Rainer Sollich. Kanë kaluar ...

Donald Trump publikon planin për paqen izraelito-palestineze
Presidenti Donald Trump publikoi të martën planin e tij të paqes Izraelito-Palestinez, gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë me Kryeministrin e Izraelit Benjamin Netanjahu. Plani është rezultat i një pune tre vjeçare të ...
GazetaTema | 28-Jan-2020 21:37
Presidenti Donald Trump publikoi të martën planin e tij të paqes Izraelito-Palestinez, gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë me Kryeministrin e Izraelit Benjamin Netanjahu. Plani është rezultat i një pune tre vjeçare të ...

Plani për Lindjen e Mesme, Kushner: Palestinezët u treguan budallenj
Jared Kushner, këshilltari i lartë në Shtëpinë e Bardhë dhe një prej arkitekteve të planit të paqes për Lindjen e Mesme, tha se palestinezët po tregoheshin budallenj duke e refuzuar planin, pa marrë kohën e nevojshme ...
Indeks Online | 29-Jan-2020 13:50
Jared Kushner, këshilltari i lartë në Shtëpinë e Bardhë dhe një prej arkitekteve të planit të paqes për Lindjen e Mesme, tha se palestinezët po tregoheshin budallenj duke e refuzuar planin, pa marrë kohën e nevojshme ...

DW: Me planin e paqes Trumpi fyen palestinezët
Plani i paqes së Donald Trumpit orientohet më shumë nga interesat e Izraelit, pretendimet e palestinezëve nuk luajnë ndonjë rol të madh. Një zgjidhje e tillë nuk premton asgjë të mirë, mendon Rainer Sollich. Kanë kaluar ...
Koha.net | 29-Jan-2020 13:44
Plani i paqes së Donald Trumpit orientohet më shumë nga interesat e Izraelit, pretendimet e palestinezëve nuk luajnë ndonjë rol të madh. Një zgjidhje e tillë nuk premton asgjë të mirë, mendon Rainer Sollich. Kanë kaluar ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved