ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2020 05:54

Mbi 800 pasgoditje nga 26 nëntori, sizmologu Ormeni: Tërmeti i djeshëm, jo lidhje me Turqinë

Mbi 800 pasgoditje nga 26 nëntori, sizmologu Ormeni: Tërmeti i djeshëm, jo lidhje me Turqinë
Mbi 800 tërmete kanë rënë që pas 26 nëntorit. Edhe ai i të martës, sipas sizmologut Rrapo Ormeni, është në vazhdën e pasgoditjeve te tij. Ai shton se tashmë njerëzit duhet të mësohen me këto lëkundje sizmike, pasi vendi ...
GazetaTema | 29-Jan-2020 12:49
Mbi 800 tërmete kanë rënë që pas 26 nëntorit. Edhe ai i të martës, sipas sizmologut Rrapo Ormeni, është në vazhdën e pasgoditjeve te tij. Ai shton se tashmë njerëzit duhet të mësohen me këto lëkundje sizmike, pasi vendi ...

Tërmeti 4.9 ballë, sizmologët: 800 lëkundje që prej 26 nëntorit, duhet të mësohemi
mapo.al Mbi 800 tërmete kanë rënë që pas 26 nëntorit. Edhe ai i të martës, sipas sizmologut Rrapo Ormeni, është në vazhdën e pasgoditjeve te tij. Ai shton se tashmë njerëzit duhet të mësohen me këto lëkundje sizmike, ...
Mapo | 29-Jan-2020 12:36
mapo.al Mbi 800 tërmete kanë rënë që pas 26 nëntorit. Edhe ai i të martës, sipas sizmologut Rrapo Ormeni, është në vazhdën e pasgoditjeve te tij. Ai shton se tashmë njerëzit duhet të mësohen me këto lëkundje sizmike, ...

Tërmeti i fortë që riktheu panikun në Tiranë e Durrës, sizmologu Duni për “News24”: Ishte paslëkundje, njerëzit të mos hyjnë në strukturat e dëmtuara
Sizmologu Llambro Duni foli në një intervistë për gazetarin e “News24” dhe “BalkanWeb” , Osman Stafa, lidhur me tërmetin e fortë të mbrëmjes së kaluar me magnitudë 4.9 të shkallës rihter, shoqëruar nga një tjetër ...
BalkanWeb | 29-Jan-2020 10:55
Sizmologu Llambro Duni foli në një intervistë për gazetarin e “News24” dhe “BalkanWeb” , Osman Stafa, lidhur me tërmetin e fortë të mbrëmjes së kaluar me magnitudë 4.9 të shkallës rihter, shoqëruar nga një tjetër ...

E pabesueshme/ Tërmeti i mbrëmshëm është ndjerë në 10 shtete
Një tërmet me magtnitudë 4.9 i shkallës rihter ka rënë mbrëmë në Shqipëri, më saktë epiqendra ka qenë në Bubq.
Top Channel | 29-Jan-2020 10:51
Një tërmet me magtnitudë 4.9 i shkallës rihter ka rënë mbrëmë në Shqipëri, më saktë epiqendra ka qenë në Bubq.

Tërmeti me magnitudë 4.9 Rihter, Durrësi dhe Lezha zgjohen të zbrazëta, qytetarët i rikthehen normalitetit
Durrësi dhe Lezha, dy qarqe të cilat u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit u ndjenë shumë edhe atë të ditës së djeshme me magnitudë 4.9 të shkallës Rihter. Gazetarja Klodiana Haxhiaj raporton për Balkanweb se qyteti i ...
BalkanWeb | 29-Jan-2020 09:54
Durrësi dhe Lezha, dy qarqe të cilat u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit u ndjenë shumë edhe atë të ditës së djeshme me magnitudë 4.9 të shkallës Rihter. Gazetarja Klodiana Haxhiaj raporton për Balkanweb se qyteti i ...

Tërmeti/ Djali përplas gruan për toke dhe largohet me shpejtësi nga frika
Ditën e djeshme vendi është tronditur nga një tërmet me magnitudë 4.9 i shkallës rihter.
Top Channel | 29-Jan-2020 09:16
Ditën e djeshme vendi është tronditur nga një tërmet me magnitudë 4.9 i shkallës rihter.

IGJEUM publikon të dhënat/ Pas tërmeti të mbrëmshëm kanë rënë 7 të tjerë, i fundit sot në orën 7
Pas tërmetit që ra ditën e djeshme në Durrës ku magnituda ishte 4.9 e shkallës rihter në vend janë ndjerë edhe 7 lëkundje të tjera.
Top Channel | 29-Jan-2020 08:57
Pas tërmetit që ra ditën e djeshme në Durrës ku magnituda ishte 4.9 e shkallës rihter në vend janë ndjerë edhe 7 lëkundje të tjera.

Tërmeti shkakton panik, qytetarët dalin jashtë edhe pse ka mot me shi
Dy tërmete të fuqishme tronditën sërish Shqipërinë, mbrëmjen e së martës. Epiqendra ishte në Durrës dhe forca e këtij tërmeti ka qenë me magnitudë 4.9 të shkallës rihter.
Top Channel | 29-Jan-2020 01:07
Dy tërmete të fuqishme tronditën sërish Shqipërinë, mbrëmjen e së martës. Epiqendra ishte në Durrës dhe forca e këtij tërmeti ka qenë me magnitudë 4.9 të shkallës rihter.

Tërmeti i fortë që riktheu panikun në Tiranë e Durrës, sizmologu Duni: Ishte paslëkundje, njerëzit të mos hyjnë në banesat e dëmtuara
Sizmologu Llambro Duni foli në një intervistë lidhur me tërmetin e fortë të mbrëmjes së kaluar me magnitudë 4.9 të shkallës rihter, shoqëruar nga një tjetër lëkundje me magnitudë 4.1, që riktheu panikun te qytetarët, ...
Telegraf | 29-Jan-2020 11:30
Sizmologu Llambro Duni foli në një intervistë lidhur me tërmetin e fortë të mbrëmjes së kaluar me magnitudë 4.9 të shkallës rihter, shoqëruar nga një tjetër lëkundje me magnitudë 4.1, që riktheu panikun te qytetarët, ...

Lëkundjet e tokës vijojnë/ Sizmiologët: Mos u shqetësoni, janë normale…
Të paktën 5 lëkundje tërmeti të voglë janë regjistruar nga IGJEUM në Shqipëri që nga lëkundja e fortë me magnitudë 4.9 rihter e deri paraditen e kësaj të mërkure. Tërmeti i të martës në mbrëmje me epiqëndër në Bubq të ...
VizionPlus | 29-Jan-2020 10:52
Të paktën 5 lëkundje tërmeti të voglë janë regjistruar nga IGJEUM në Shqipëri që nga lëkundja e fortë me magnitudë 4.9 rihter e deri paraditen e kësaj të mërkure. Tërmeti i të martës në mbrëmje me epiqëndër në Bubq të ...

FOTO/ Në panik nga tërmeti, shqiptarët kalojnë natën nëpër makina, nxjerrin nga shtëpitë dyshekët
Mbrëmjen e djeshme pati sërish lëkundje sizmike në vend, të cilat u ndjenë në Durrës, Tiranë, Kurbin, Fier dhe Elbasan. Shumë qytetarë shqiptarë Qytetarët shqiptarë u alarmuan dhe menjëherë u larguan nga banesat e tyre. ...
Telegraf | 29-Jan-2020 10:23
Mbrëmjen e djeshme pati sërish lëkundje sizmike në vend, të cilat u ndjenë në Durrës, Tiranë, Kurbin, Fier dhe Elbasan. Shumë qytetarë shqiptarë Qytetarët shqiptarë u alarmuan dhe menjëherë u larguan nga banesat e tyre. ...

Tjetër lëkundje tërmeti në vend, IGJEUM nxjerr të dhënat: Ja ku ishte epiqenda dhe si ka lëvizur magnituda
Tre lekundje tërmeti janë regjistruar në orët e para të mengjesit të kësaj të merkure në vendin tonë, ndërkohë që njerezit kanë kaluar një natë mes frikës dhe ankthit. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit ...
Telegraf | 29-Jan-2020 08:57
Tre lekundje tërmeti janë regjistruar në orët e para të mengjesit të kësaj të merkure në vendin tonë, ndërkohë që njerezit kanë kaluar një natë mes frikës dhe ankthit. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit ...

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.7 godet Karaibet, Xhamajkën dhe Kubën
Një tërmet me mangnitudë 7.7 të shkallës rihter është regjistruar sot në Detin e Karaibeve midis Xhamajkës dhe Kubës. Sipas mediave të huaja, epiqendra e tërmetit ishte rreth 73 milje në veri-perëndim të Lucea të ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 23:08
Një tërmet me mangnitudë 7.7 të shkallës rihter është regjistruar sot në Detin e Karaibeve midis Xhamajkës dhe Kubës. Sipas mediave të huaja, epiqendra e tërmetit ishte rreth 73 milje në veri-perëndim të Lucea të ...

Lëkundjet e tërmetit, sizmologu: Ngjarje e zakonshme, aktiviteti sizmik do vijojë
TIRANË Lëkundjet e tërmetit që tronditën sot vendin kanë sjellë panik tek qytetarët por sizmologët thonë se nuk ka asgjë për t’u shqetësuar se pason periudhën postërmetore të 26 nëntorit. Sizmiologu Rexhep Koçi tha në ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 23:08
TIRANË Lëkundjet e tërmetit që tronditën sot vendin kanë sjellë panik tek qytetarët por sizmologët thonë se nuk ka asgjë për t’u shqetësuar se pason periudhën postërmetore të 26 nëntorit. Sizmiologu Rexhep Koçi tha në ...

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.7 godet Karaibet. Lëkundjet e forta ndihen dhe në Xhamajkë
Një tërmet me mangnitudë 7.7 të shkallës rihter është regjistruar sot në Detin e Karaibeve midis Xhamajkës dhe Kubës. Sipas mediave të huaja, epiqendra e tërmetit ishte rreth 73 milje në veri-perëndim të Lucea të ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 23:00
Një tërmet me mangnitudë 7.7 të shkallës rihter është regjistruar sot në Detin e Karaibeve midis Xhamajkës dhe Kubës. Sipas mediave të huaja, epiqendra e tërmetit ishte rreth 73 milje në veri-perëndim të Lucea të ...

A pritet një tërmet i fortë? Përplasje mes sizmiologëve
Tërmeti 4.9 i shkallës Rihter i mbrëmjes së të martës, me epiqendër fshatin Bubq ka rikthyer edhe njëherë pasigurinë dhe frikën tek qytetarët. Pas një qetësie që nga pasgoditjet e zgjatura të tërmetit të 26 nëntorit, ...
ABCNews | 29-Jan-2020 14:37
Tërmeti 4.9 i shkallës Rihter i mbrëmjes së të martës, me epiqendër fshatin Bubq ka rikthyer edhe njëherë pasigurinë dhe frikën tek qytetarët. Pas një qetësie që nga pasgoditjet e zgjatura të tërmetit të 26 nëntorit, ...

Tërmeti 7.7 Richter në Kubë, hapen gropa misterioze në rrugë dhe parqe
Gjatë ditës së djeshme një tërmet me magnitudë 7.7 i shkallës Rihter goditi Kubën duke shkaktuar dëme materiale dhe disa të plagosur. Ndërkohë së fundmi disa foto të shkrepura në Kubë pas tërmetit janë bërë virale për ...
ABCNews | 29-Jan-2020 14:34
Gjatë ditës së djeshme një tërmet me magnitudë 7.7 i shkallës Rihter goditi Kubën duke shkaktuar dëme materiale dhe disa të plagosur. Ndërkohë së fundmi disa foto të shkrepura në Kubë pas tërmetit janë bërë virale për ...

Inxhinierja Bozo “qetëson” qytetarët: Flini të qetë në banesat tuaja, ky tërmet s’dëmton strukturën
Inxhinierja Luljeta Bozo thotë qytetarët duhet të shkojnë në për banesa dhe të flenë të qetë. Sipas saj, tërmeti 4.9 i shkallës rihter është pasgoditje. Inxhinierja kishte një apel për banorët që i kanë banesat të ...
GazetaTema | 28-Jan-2020 23:11
Inxhinierja Luljeta Bozo thotë qytetarët duhet të shkojnë në për banesa dhe të flenë të qetë. Sipas saj, tërmeti 4.9 i shkallës rihter është pasgoditje. Inxhinierja kishte një apel për banorët që i kanë banesat të ...

Frika nga tërmeti rikthehet sërish, ABC News në Bubq aty ku banorët sfidojnë kapriçot e motit në çadra
Paniku dhe frika nga tërmeti është rikthyer përsëri për banorët e Durrësit, Tiranës dhe zonat përreth pasi një tërmet me magnitudë 4.9 rihter është ndjerë në orët e mbrëmjes së djeshme. Kamera e ABC News ka qenë ...
ABCNews | 29-Jan-2020 12:59
Paniku dhe frika nga tërmeti është rikthyer përsëri për banorët e Durrësit, Tiranës dhe zonat përreth pasi një tërmet me magnitudë 4.9 rihter është ndjerë në orët e mbrëmjes së djeshme. Kamera e ABC News ka qenë ...

Tërmeti me magnitudë 4.9 shkakton panik dhe një viktimë në Durrës
Tërmeti i një natë më parë zgjoi edhe njeherë frikën tek qytetarët e Durrësit. Banorët lanë menjeherë banesat, ndërsa thanë për Abc.neës se frika është e madhe. Por termeti u pasua edhe men një ngjarje te rende. Roja ë ...
ABCNews | 29-Jan-2020 12:40
Tërmeti i një natë më parë zgjoi edhe njeherë frikën tek qytetarët e Durrësit. Banorët lanë menjeherë banesat, ndërsa thanë për Abc.neës se frika është e madhe. Por termeti u pasua edhe men një ngjarje te rende. Roja ë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved