ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2020 04:51

Ministrja Xhaçka pret ambasadoren e SHBA: Do të fuqizojmë bashkëpunimin në fushën e Mbrojtjes

Ministrja Xhaçka pret ambasadoren e SHBA: Do të fuqizojmë bashkëpunimin në fushën e Mbrojtjes
Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka pritin sot në një takim, ambasadoren e sapoemëruar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim. Ky ishte takimi i parë zyrtar i ministres së Mbrojtjes me ambasadoren e re ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 14:35
Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka pritin sot në një takim, ambasadoren e sapoemëruar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim. Ky ishte takimi i parë zyrtar i ministres së Mbrojtjes me ambasadoren e re ...

Integrimi dhe tërmeti, Meta takon ambasadorin e ri të Luksemburgut: Mirëpresim investimet nga vendi juaj
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti në një takim Ambasadorin e ri të Luksemburgut në Shqipëri, Philippe Donckel, me rastin e paraqitjes së letrave kredenciale. Presidenti Meta vlerësoi marrëdhëniet shumë të mira ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 14:04
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti në një takim Ambasadorin e ri të Luksemburgut në Shqipëri, Philippe Donckel, me rastin e paraqitjes së letrave kredenciale. Presidenti Meta vlerësoi marrëdhëniet shumë të mira ...

Ambasadori i Luksemburgut i paraqet Letrat Kredenciale Presidentit Meta
Presidenti, Ilir Meta priti në një takim Ambasadorin e ri të Luksemburgut në Shqipëri, Philippe Donckel, me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale.
Top Channel | 28-Jan-2020 13:50
Presidenti, Ilir Meta priti në një takim Ambasadorin e ri të Luksemburgut në Shqipëri, Philippe Donckel, me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale.

Xhaçka takon Yuri Kim: Fat për ne, që SHBA përfaqësohen në Shqipëri me një zonjë si Ambasadorja
Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka pritur sot Ambasadoren e SHBA në Shqipëri, Yuri Kim.
Top Channel | 28-Jan-2020 13:46
Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka pritur sot Ambasadoren e SHBA në Shqipëri, Yuri Kim.

Xhaçka pret në takim ambasadoren e re, Yuri Kim: Fat për ne që SHBA përfaqësohen në Shqipëri me një zonjë të këtij kalibri, bashkëpunimi me Pentagonin do fuqizohet
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka pritur sot në takim Ambasadoren e sapoemëruar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim. Përmes një postimi në ‘Facebook’, ajo është shprehur e lumtur që ashtu si në ...
GazetaTema | 28-Jan-2020 13:23
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka pritur sot në takim Ambasadoren e sapoemëruar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim. Përmes një postimi në ‘Facebook’, ajo është shprehur e lumtur që ashtu si në ...

Cakaj takon Yuri Kim: SHBA-të partner i pazëvendësueshëm për Shqipërinë
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti në një takim kortezie Ambasadoren e sapoemëruar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, znj.Yuri Kim.
Top Channel | 28-Jan-2020 12:22
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti në një takim kortezie Ambasadoren e sapoemëruar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, znj.Yuri Kim.

Ambasadori i Luksemburgut, Sh.T.Z Philippe Donckel i paraqet Letrat Kredenciale Presidentit Meta
Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta priti në një takim Ambasadorin e ri të Luksemburgut në Shqipëri, Sh.T.Z Philippe Donckel, me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale. Presidenti Meta vlerësoi marrëdhëniet ...
Telegraf | 28-Jan-2020 13:50
Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta priti në një takim Ambasadorin e ri të Luksemburgut në Shqipëri, Sh.T.Z Philippe Donckel, me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale. Presidenti Meta vlerësoi marrëdhëniet ...

Cakaj takon ambasadoren Yuri Kim: SHBA, partner i pazëvendësueshëm politik e strategjik për Shqipërinë!
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti në një takim kortezie Ambasadoren e sapoemëruar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim. Kryediplomati Cakaj, në një reagim në ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 11:58
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti në një takim kortezie Ambasadoren e sapoemëruar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim. Kryediplomati Cakaj, në një reagim në ...

Cakaj takon Yuri Kim: SHBA-të partner i pazëvendësueshëm për Shqipërinë
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti në një takim kortezie Ambasadoren e sapoemëruar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, znj. Yuri Kim. Kryediplomati Cakaj në një postim në ...
GazetaTema | 28-Jan-2020 12:01
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti në një takim kortezie Ambasadoren e sapoemëruar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, znj. Yuri Kim. Kryediplomati Cakaj në një postim në ...

Cakaj takon Yuri Kim: SHBA-të partner i pazëvendësueshëm për Shqipërinë
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti në një takim kortezie Ambasadoren e sapoemëruar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim. Kryediplomati Cakaj në një postim në ...
VizionPlus | 28-Jan-2020 12:22
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti në një takim kortezie Ambasadoren e sapoemëruar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim. Kryediplomati Cakaj në një postim në ...

Gjenerata “Sami Frashëri”/ Betohen diplomatët e rinj, Cakaj dhe Pacolli: Diplomacia shqiptare në një moment historik
Nën kujdesin e Ministrit në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, u zhvillua, në ambientet e Ministrisë për Evropën dhe Punët e Jashtme, ceremonia e Aktit të Betimit të gjeneratës 2019 të diplomatëve, të ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 17:03
Nën kujdesin e Ministrit në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, u zhvillua, në ambientet e Ministrisë për Evropën dhe Punët e Jashtme, ceremonia e Aktit të Betimit të gjeneratës 2019 të diplomatëve, të ...

Mbroni lirinë e medias, të nderuar ambasadorë!
Analizë nga Frank Shkreli, ish-drejtor i VOA-s për Euro-Azinë: Ambasadorja fuqiplotë e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim, paraqet letrat kredenciale Presidentit, Ilir Meta. Znj. ambasadore, uroj që lirinë e medias dhe ...
Telegraf | 28-Jan-2020 09:40
Analizë nga Frank Shkreli, ish-drejtor i VOA-s për Euro-Azinë: Ambasadorja fuqiplotë e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim, paraqet letrat kredenciale Presidentit, Ilir Meta. Znj. ambasadore, uroj që lirinë e medias dhe ...

Betohen diplomatët e rinj/ Cakaj: Diplomacia shqiptare në një moment historik
Nëntë diplomatë të rinj, të pagëzuar me emrin gjenerata “Sami Frashëri”, u betuan këtë të hënë në Ministrinë e Jashtme. Të pranishëm në ceremoni ishin ministri i Jashtëm në detyreë, Gent Cakaj dhe homologu i tij ...
VizionPlus | 27-Jan-2020 18:00
Nëntë diplomatë të rinj, të pagëzuar me emrin gjenerata “Sami Frashëri”, u betuan këtë të hënë në Ministrinë e Jashtme. Të pranishëm në ceremoni ishin ministri i Jashtëm në detyreë, Gent Cakaj dhe homologu i tij ...

Flet Yuri Kim për herë të parë si ambasadore, mesazhi në shqip: Ne jemi ende me ju, krahë për krahë
Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim mbajti fjalën e parë publike në marrjen e detyrës së saj.
Top Channel | 27-Jan-2020 14:28
Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim mbajti fjalën e parë publike në marrjen e detyrës së saj.

Xhaçka takim me ambasadoren Kim: Fuqizim i bashkëpunimit në fushën e sigurisë
Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, priti sot në takimin e saj të parë zyrtar, pas prezantimit të letrave të saj kredenciale, Ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në Shqipëri, Yuri Kim. Xhaçka shprehet se ...
Lexo | 28-Jan-2020 14:58
Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, priti sot në takimin e saj të parë zyrtar, pas prezantimit të letrave të saj kredenciale, Ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në Shqipëri, Yuri Kim. Xhaçka shprehet se ...

Një ditë pasi paraqiti letrat kredenciale te Meta, Yuri Kim takon ministrat e parë të qeverisë
Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka zhvilluar sot takime me ministrat e qeverisë shqiptare, një ditë pasi paraqiti në presidencë letrat kredenciale. Zyrtarja e lartë amerikane u takua sot me ministrin e Jashtëm në Detyrë, ...
Politiko | 28-Jan-2020 13:23
Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka zhvilluar sot takime me ministrat e qeverisë shqiptare, një ditë pasi paraqiti në presidencë letrat kredenciale. Zyrtarja e lartë amerikane u takua sot me ministrin e Jashtëm në Detyrë, ...

Cakaj takon Yuri Kim: SHBA-të partner i pazëvendësueshëm për Shqipërinë
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti në një takim kortezie Ambasadoren e sapoemëruar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, znj.Yuri Kim. Kryediplomati Cakaj në një postim në ...
Lexo | 28-Jan-2020 12:23
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti në një takim kortezie Ambasadoren e sapoemëruar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, znj.Yuri Kim. Kryediplomati Cakaj në një postim në ...

Cakaj takon Yuri Kim: SHBA-të partner i pazëvendësueshëm për Shqipërinë
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti në një takim kortezie Ambasadoren e sapoemëruar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim. Kryediplomati Cakaj në një postim në ...
Shenja | 28-Jan-2020 12:23
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti në një takim kortezie Ambasadoren e sapoemëruar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim. Kryediplomati Cakaj në një postim në ...

“Drejtësia fokusi kryesor i SHBA”: Yuri Kim merr zyrtarisht detyrën
Entuziazmin për të marrë detyrën e re si ambasadore e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim nuk i’a ndalën reshjet e shiut. Pasi i dorëzoi letrat kredenciale, Presidentit të Republikës, Ilir Meta, diplomatja amerikane foli ...
ABCNews | 27-Jan-2020 17:36
Entuziazmin për të marrë detyrën e re si ambasadore e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim nuk i’a ndalën reshjet e shiut. Pasi i dorëzoi letrat kredenciale, Presidentit të Republikës, Ilir Meta, diplomatja amerikane foli ...

SHBA, partner i pazëvendësueshëm politik e strategjik për Shqipërinë
Cakaj priti sot në takim ambasadoren Kim, me të cilën diskutoi hollësisht mbi angazhimet e Shqipërisë për çeljen e negociatave, kryesimin e OSBE-së dhe marrjen e vendit jo të përhershëm në Këshillin e Sigurimit në 2022. ...
Lajminet | 28-Jan-2020 12:23
Cakaj priti sot në takim ambasadoren Kim, me të cilën diskutoi hollësisht mbi angazhimet e Shqipërisë për çeljen e negociatave, kryesimin e OSBE-së dhe marrjen e vendit jo të përhershëm në Këshillin e Sigurimit në 2022. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved