ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2020 06:33

VV-LDK, sot takim me ambasadorët e Quint-it

VV-LDK, sot takim me ambasadorët e Quint-it
Kur kanë mbetur edhe një javë deri në skadimin e afatit kushtetues për paraqitjen e kabinetit të ri qeveritar përpara Kuvendit të Kosovës nga i mandatuari për kryeministër Albin Kurti, ende nuk ka marrëveshje për ...
Top Channel | 28-Jan-2020 09:12
Kur kanë mbetur edhe një javë deri në skadimin e afatit kushtetues për paraqitjen e kabinetit të ri qeveritar përpara Kuvendit të Kosovës nga i mandatuari për kryeministër Albin Kurti, ende nuk ka marrëveshje për ...

Shpresa e koalicionit qeverisës tek ndërkombëtarët, takimi i radhës Kurti- Mustafa në prani të ambasadorëve të huaj
KOSOVË Pa marrëveshje ka përfunduar edhe takimi i së hënës mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike. I radhës do të mbahet të martën, por me prezencën edhe të ambasadorëve të SHBA, BE, Italisë, Gjermanisë, ...
BalkanWeb | 28-Jan-2020 07:31
KOSOVË Pa marrëveshje ka përfunduar edhe takimi i së hënës mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike. I radhës do të mbahet të martën, por me prezencën edhe të ambasadorëve të SHBA, BE, Italisë, Gjermanisë, ...

Ndarja e “hiseve” në Kosovë, sot futen në lojë ndërkombëtarët
Këtë të martë do të ketë një përpjekje të fundit për një marrëveshje të mundshme për koalicion qeverisës mes VV dhe LDK. Pas takimit jo rezultativ ditën e hënë në mbrëmje, përpjekjen finale për të formuar qeverinë në ...
VizionPlus | 28-Jan-2020 08:48
Këtë të martë do të ketë një përpjekje të fundit për një marrëveshje të mundshme për koalicion qeverisës mes VV dhe LDK. Pas takimit jo rezultativ ditën e hënë në mbrëmje, përpjekjen finale për të formuar qeverinë në ...

Krijim i Qeverisë së re, Kurti e Mustafa sot takim me ambasadorët e Quint-it
Kanë mbetur edhe shtatë ditë deri në skadimin e afatit kushtetues për koalicionin qeverisës, ndërsa Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës as pas takimit të mbrëmshëm dhe pas afro tre muajsh negociata nuk ...
Monitor | 28-Jan-2020 10:04
Kanë mbetur edhe shtatë ditë deri në skadimin e afatit kushtetues për koalicionin qeverisës, ndërsa Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës as pas takimit të mbrëmshëm dhe pas afro tre muajsh negociata nuk ...

Kosova drejt qeverisë së QUINT-it? Andoni: Pse VV nuk do të shkojë në zgjedhje të reja
Pas disa takimesh edhe i djeshmi mes Vetëvendosjes dhe LDK-së përfundoi pa një marrëveshje për të formuar qeverinë. Ndërkoë, VV njoftoi se takimi i radhës do të jetë sot me prezencë edhe të ambasadorëve të QUINT-it si ...
ABCNews | 28-Jan-2020 09:23
Pas disa takimesh edhe i djeshmi mes Vetëvendosjes dhe LDK-së përfundoi pa një marrëveshje për të formuar qeverinë. Ndërkoë, VV njoftoi se takimi i radhës do të jetë sot me prezencë edhe të ambasadorëve të QUINT-it si ...

Mësohet koha e takimit mes Vetëvendosjes, LDK-së dhe shteteve të QUINT'it
Me prezencën e ambasadorëve të QUINT-it dhe të shefes së Misionit të Bashkimit Evropian në Prishtinë, do të mbahet sot takimi i radhës në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Gazeta Express ...
Zeri | 28-Jan-2020 11:07
Me prezencën e ambasadorëve të QUINT-it dhe të shefes së Misionit të Bashkimit Evropian në Prishtinë, do të mbahet sot takimi i radhës në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Gazeta Express ...

VV-ja, LDK-ja dhe QUINT-i takohen në orën 17:00, a do ta thyejnë bllokadën diplomatët?
Me prezencën e ambasadorëve të QUINT-it dhe të shefes së Misionit të Bashkimit Evropian në Prishtinë, do të mbahet sot takimi i radhës në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Gazeta Express ...
Gazeta Express | 28-Jan-2020 11:07
Me prezencën e ambasadorëve të QUINT-it dhe të shefes së Misionit të Bashkimit Evropian në Prishtinë, do të mbahet sot takimi i radhës në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Gazeta Express ...

KONFIRMOHET: Takimi i QUIN-it me VV-në dhe LDK-në mbahet në këtë orë
Krerët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës pritet që gjatë ditës së sotme të zhvillojnë një takim me ambasadorët e QUINT-it dhe shefen e BE-së në Kosovë. Indeksonline mëson se takimi do të ...
Albportali | 28-Jan-2020 10:55
Krerët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës pritet që gjatë ditës së sotme të zhvillojnë një takim me ambasadorët e QUINT-it dhe shefen e BE-së në Kosovë. Indeksonline mëson se takimi do të ...

Takimi i QUIN-it me VV-në dhe LDK-në mbahet në këtë orë
Krerët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës pritet që gjatë ditës së sotme të zhvillojnë një takim me ambasadorët e QUINT-it dhe shefen e BE-së në Kosovë. Indeksonline mëson se takimi do të ...
Gazeta Observer | 28-Jan-2020 10:55
Krerët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës pritet që gjatë ditës së sotme të zhvillojnë një takim me ambasadorët e QUINT-it dhe shefen e BE-së në Kosovë. Indeksonline mëson se takimi do të ...

A do të sjellë rezultate përfshirja e vendeve të Kuintit në negociatat LVV e LDK
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk po mund të merren vesh për formimin e koalicionit qeverisës. Çështja për të cilën nuk po pajtohen të dyja partitë, ishte njëherë posti i Presidentit, e më pas ...
TetovaSot | 28-Jan-2020 10:53
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk po mund të merren vesh për formimin e koalicionit qeverisës. Çështja për të cilën nuk po pajtohen të dyja partitë, ishte njëherë posti i Presidentit, e më pas ...

KONFIRMOHET: Takimi i QUIN-it me VV-në dhe LDK-në mbahet në këtë orë
Krerët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës pritet që gjatë ditës së sotme të zhvillojnë një takim me ambasadorët e QUINT-it dhe shefen e BE-së në Kosovë. Indeksonline mëson se takimi do të ...
Indeks Online | 28-Jan-2020 10:31
Krerët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës pritet që gjatë ditës së sotme të zhvillojnë një takim me ambasadorët e QUINT-it dhe shefen e BE-së në Kosovë. Indeksonline mëson se takimi do të ...

A do të sjellë rezultate përfshirja e vendeve të Kuintit në negociatat LVV e LDK
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk po mund të merren vesh për formimin e koalicionit qeverisës. Çështja për të cilën nuk po pajtohen të dyja partitë, ishte njëherë posti i Presidentit, e më pas ...
Gazeta Observer | 28-Jan-2020 10:14
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk po mund të merren vesh për formimin e koalicionit qeverisës. Çështja për të cilën nuk po pajtohen të dyja partitë, ishte njëherë posti i Presidentit, e më pas ...

Asnjë informacion se kur do të mbahet takimi i LVV’së dhe LDK’së me ambasdorët e Quint-it
Për tu krijuar një marrëveshje e cila do të formonte qeverinë, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratikë ende nuk po mund të dakordohen. Edhe pse kanë kaluar më shumë se 100 ditë që nga zgjedhjet e 6 tetorit, Kosova ...
InFokusi | 28-Jan-2020 10:10
Për tu krijuar një marrëveshje e cila do të formonte qeverinë, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratikë ende nuk po mund të dakordohen. Edhe pse kanë kaluar më shumë se 100 ditë që nga zgjedhjet e 6 tetorit, Kosova ...

VV-LDK, sot takim me ambasadorët e Quint-it
Kur kanë mbetur edhe një javë deri në skadimin e afatit kushtetues për paraqitjen e kabinetit të ri qeveritar përpara Kuvendit të Kosovës nga i mandatuari për kryeministër Albin Kurti, ende nuk ka marrëveshje për ...
Aktuale.MK | 28-Jan-2020 09:56
Kur kanë mbetur edhe një javë deri në skadimin e afatit kushtetues për paraqitjen e kabinetit të ri qeveritar përpara Kuvendit të Kosovës nga i mandatuari për kryeministër Albin Kurti, ende nuk ka marrëveshje për ...

VV-LDK, sot takim me ambasadorët e Quint-it
Kur kanë mbetur edhe një javë deri në skadimin e afatit kushtetues për paraqitjen e kabinetit të ri qeveritar përpara Kuvendit të Kosovës nga i mandatuari për kryeministër Albin Kurti, ende nuk ka marrëveshje për ...
Albportali | 28-Jan-2020 09:52
Kur kanë mbetur edhe një javë deri në skadimin e afatit kushtetues për paraqitjen e kabinetit të ri qeveritar përpara Kuvendit të Kosovës nga i mandatuari për kryeministër Albin Kurti, ende nuk ka marrëveshje për ...

VV-LDK, sot takim me ambasadorët e Quint-it
Kur kanë mbetur edhe një javë deri në skadimin e afatit kushtetues për paraqitjen e kabinetit të ri qeveritar përpara Kuvendit të Kosovës nga i mandatuari për kryeministër Albin Kurti, ende nuk ka marrëveshje për ...
Ina-Online | 28-Jan-2020 09:34
Kur kanë mbetur edhe një javë deri në skadimin e afatit kushtetues për paraqitjen e kabinetit të ri qeveritar përpara Kuvendit të Kosovës nga i mandatuari për kryeministër Albin Kurti, ende nuk ka marrëveshje për ...

LVV dhe LDK sot takim me ndërmjetësimin e ndërkombëtarëve, edhe një tentim për arritjen e marrëveshjes për koalicion
Kanë mbetur edhe tetë ditë deri në skadimin e afatit kushtetues për koalicionin qeverisës, ndërsa Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës as pas takimit të mbrëmshëm dhe pas afro tre muajsh negociata nuk ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 07:12
Kanë mbetur edhe tetë ditë deri në skadimin e afatit kushtetues për koalicionin qeverisës, ndërsa Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës as pas takimit të mbrëmshëm dhe pas afro tre muajsh negociata nuk ...

VV-LDK, sot takim me ambasadorët e Quint-it
Kur kanë mbetur edhe një javë deri në skadimin e afatit kushtetues për paraqitjen e kabinetit të ri qeveritar përpara Kuvendit të Kosovës nga i mandatuari për kryeministër Albin Kurti, ende nuk ka marrëveshje për ...
Lexo | 28-Jan-2020 09:19
Kur kanë mbetur edhe një javë deri në skadimin e afatit kushtetues për paraqitjen e kabinetit të ri qeveritar përpara Kuvendit të Kosovës nga i mandatuari për kryeministër Albin Kurti, ende nuk ka marrëveshje për ...

VV-LDK, sot takim me ambasadorët e Quint-it
Kur kanë mbetur edhe një javë deri në skadimin e afatit kushtetues për paraqitjen e kabinetit të ri qeveritar përpara Kuvendit të Kosovës nga i mandatuari për kryeministër Albin Kurti, ende nuk ka marrëveshje për ...
Portalb | 28-Jan-2020 09:07
Kur kanë mbetur edhe një javë deri në skadimin e afatit kushtetues për paraqitjen e kabinetit të ri qeveritar përpara Kuvendit të Kosovës nga i mandatuari për kryeministër Albin Kurti, ende nuk ka marrëveshje për ...

Veliu: Takimin me QUINT-in e kërkoi Vetëvendosje, jo LDK
Lëvizja Vetëvendosje, pas takimit të sotëm me LDK-në, që nuk rezultoi me arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje, ka paralajmëruar se këto dy subjekte politike nesër do të kenë një takim të përbashkët me ambasadorët ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 00:02
Lëvizja Vetëvendosje, pas takimit të sotëm me LDK-në, që nuk rezultoi me arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje, ka paralajmëruar se këto dy subjekte politike nesër do të kenë një takim të përbashkët me ambasadorët ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved