ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2020 05:12

Parashikimi i motit për sot, 28 Janar 2020

Parashikimi i motit për sot, 28 Janar 2020
Sa i takon temperaturave ato do te vijojne te jene relativisht te larta, veçanerisht ne ekstremitetet e uleta, nderkohe qe ato te mesdites do te mbeten te pandryshueshme. Sipas zonave ato te jene: Ne zonat malore nga ...
ikub.al | 28-Jan-2020 08:35
Sa i takon temperaturave ato do te vijojne te jene relativisht te larta, veçanerisht ne ekstremitetet e uleta, nderkohe qe ato te mesdites do te mbeten te pandryshueshme. Sipas zonave ato te jene: Ne zonat malore nga ...

Reshjet e shiut nuk përfundojnë, SHMU: Në alpe do ketë dhe dëborë, temperaturat arrijnë deri 16 gradë
Shërbimi Metreologjik Ushtarak ka publikuar sot parashikimin e motit për ditët në vijim. Sipas SHMU do të ketë sërish reshje shiu dhe gjatë ditës së mërkurë, por temperaturat do të vijojnë të jenë normale dhe nuk do ...
Telegraf | 28-Jan-2020 14:03
Shërbimi Metreologjik Ushtarak ka publikuar sot parashikimin e motit për ditët në vijim. Sipas SHMU do të ketë sërish reshje shiu dhe gjatë ditës së mërkurë, por temperaturat do të vijojnë të jenë normale dhe nuk do ...

Mos dilni pa çadra, ja deri kur do të vazhdojnë reshjet e shiut
Edhe sot do të vazhdojnë reshjet e shiut në vendin tonë. Reshjet herë pas here do të jenë në formë e shtërngatave, ndërsa në zonat e thella malore do ketë reshje dëbore. Sipas parashikimeve moti i paqëndrueshëm do ...
Top Channel | 28-Jan-2020 08:13
Edhe sot do të vazhdojnë reshjet e shiut në vendin tonë. Reshjet herë pas here do të jenë në formë e shtërngatave, ndërsa në zonat e thella malore do ketë reshje dëbore. Sipas parashikimeve moti i paqëndrueshëm do ...

Diell dhe temperatura të ulëta, ky është parashikimi i motit për sot
Sot vendi ynë do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh por që mundësitë pë reshje janë të pakta duke bërë që të rikthehet sërish moti i thatë pas një dite me reshje.
Top Channel | 28-Jan-2020 07:56
Sot vendi ynë do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh por që mundësitë pë reshje janë të pakta duke bërë që të rikthehet sërish moti i thatë pas një dite me reshje.

Mos dilni pa çadra, ja deri kur do të vazhdojnë reshjet e shiut
Edhe sot do të vazhdojnë reshjet e shiut në vendin tonë. Reshjet herë pas here do të jenë në formë e shtërngatave, ndërsa në zonat e thella malore do ketë reshje dëbore. Sipas parashikimeve moti i paqëndrueshëm do ...
Telegraf | 28-Jan-2020 08:40
Edhe sot do të vazhdojnë reshjet e shiut në vendin tonë. Reshjet herë pas here do të jenë në formë e shtërngatave, ndërsa në zonat e thella malore do ketë reshje dëbore. Sipas parashikimeve moti i paqëndrueshëm do ...

Moti, e martë 28 janar 2019
Vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet kryesisht i vranët me intervale të shkurtra e lokale kthjellimi. Parashikohen reshje shiu të herë pas hershme me intensitet të ...
VizionPlus | 28-Jan-2020 08:32
Vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet kryesisht i vranët me intervale të shkurtra e lokale kthjellimi. Parashikohen reshje shiu të herë pas hershme me intensitet të ...

Komunikacioni në Maqedoni, mjegull në disa akse rrugore
Për shkak të mjegullës dukshmëria është zvogëluar deri 40 metra, sot në mëngjes në aksin rrugor nga fshati Lisec drejtë Kodrës së Diellit dhe në qafën malore Strazhë ku dukshmëria është zvogëluar deri 80 metra. Nga NP ...
Telegrafi | 13-Dec-2019 08:24
Për shkak të mjegullës dukshmëria është zvogëluar deri 40 metra, sot në mëngjes në aksin rrugor nga fshati Lisec drejtë Kodrës së Diellit dhe në qafën malore Strazhë ku dukshmëria është zvogëluar deri 80 metra. Nga NP ...

Komunikacioni në Maqedoni, mjegull në disa akse rrugore
Komunikacioni nëpër rrugët e Maqedonisë së Veriut zhvillohet pa ndalesa. Mjegull ka në Shkup, Tetovë, Kumanovë, Shtip, Demir Kapi dhe në Strumicë. LAMM rekomandon vozitje të kujdesshme, përshtatje të shpejtësisë dhe ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 09:52
Komunikacioni nëpër rrugët e Maqedonisë së Veriut zhvillohet pa ndalesa. Mjegull ka në Shkup, Tetovë, Kumanovë, Shtip, Demir Kapi dhe në Strumicë. LAMM rekomandon vozitje të kujdesshme, përshtatje të shpejtësisë dhe ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti në vend do të jetë me vranësira, ndërsa nëpër luginat e vendit do të ketë mjegulla. Do të fryjë një erë e fortë nga drejtimi jugperëndimorë Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -2 deri 4 gradë celsius, ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 08:29
Moti në vend do të jetë me vranësira, ndërsa nëpër luginat e vendit do të ketë mjegulla. Do të fryjë një erë e fortë nga drejtimi jugperëndimorë Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -2 deri 4 gradë celsius, ...

Moti në Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se ditëve në vijim mbi rajon do të depërtojnë fusha të presionit të ulët nga Atlantiku, që sjellin më shumë vranësira dhe kushte për reshje të dobëta shiu. Me ...
Telegrafi | 28-Jan-2020 08:22
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se ditëve në vijim mbi rajon do të depërtojnë fusha të presionit të ulët nga Atlantiku, që sjellin më shumë vranësira dhe kushte për reshje të dobëta shiu. Me ...

Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët, që nga nesër
Menduat se përfundoi situata me reshje në vend? Beni durim, e merrni masat duke mbajtur cadrat me vete. Sherbimi Meteorologjik Ushtarak raporton sot se duke nisur nga dita e neserme reshjet e shiut parashikohen të ...
Lexo | 28-Jan-2020 14:44
Menduat se përfundoi situata me reshje në vend? Beni durim, e merrni masat duke mbajtur cadrat me vete. Sherbimi Meteorologjik Ushtarak raporton sot se duke nisur nga dita e neserme reshjet e shiut parashikohen të ...

Moti i keq në Kukës/ ARRSH: Pastrohen akset rrugore nga inertet
Në qarkun e Kukësit janë pastruar akset rrugore nga inertet e rëna në rrugë, për shkak të motit të keq me reshje shiu. Kompanitë e kontraktuara për mirëmbajtjen e rrugëve kanë qenë në gatishmëri të plotë dhe kanë ...
Lexo | 28-Jan-2020 14:20
Në qarkun e Kukësit janë pastruar akset rrugore nga inertet e rëna në rrugë, për shkak të motit të keq me reshje shiu. Kompanitë e kontraktuara për mirëmbajtjen e rrugëve kanë qenë në gatishmëri të plotë dhe kanë ...

Komunikacioni në Maqedoni, mjegull në disa akse rrugore
Komunikacioni nëpër rrugët e Maqedonisë së Veriut zhvillohet pa ndalesa. Mjegull ka në Shkup, Tetovë, Kumanovë, Shtip, Demir Kapi dhe në Strumicë. LAMM rekomandon vozitje të kujdesshme, përshtatje të shpejtësisë dhe ...
Albportali | 28-Jan-2020 11:14
Komunikacioni nëpër rrugët e Maqedonisë së Veriut zhvillohet pa ndalesa. Mjegull ka në Shkup, Tetovë, Kumanovë, Shtip, Demir Kapi dhe në Strumicë. LAMM rekomandon vozitje të kujdesshme, përshtatje të shpejtësisë dhe ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti në vend do të jetë me vranësira, ndërsa nëpër luginat e vendit do të ketë mjegulla. Do të fryjë një erë e fortë nga drejtimi jugperëndimorë Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -2 deri 4 gradë celsius, ...
Republika | 28-Jan-2020 11:02
Moti në vend do të jetë me vranësira, ndërsa nëpër luginat e vendit do të ketë mjegulla. Do të fryjë një erë e fortë nga drejtimi jugperëndimorë Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -2 deri 4 gradë celsius, ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti në vend do të jetë me vranësira, ndërsa nëpër luginat e vendit do të ketë mjegulla. Do të fryjë një erë e fortë nga drejtimi jugperëndimorë Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -2 deri 4 gradë celsius, ...
Albportali | 28-Jan-2020 11:02
Moti në vend do të jetë me vranësira, ndërsa nëpër luginat e vendit do të ketë mjegulla. Do të fryjë një erë e fortë nga drejtimi jugperëndimorë Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -2 deri 4 gradë celsius, ...

Po vijnë reshjet e borës – Ky është moti për dy ditët e ardhshme
Ditëve në vijim do të depërtojnë fusha të presionit të ulët nga Atlantiku, shkruan Prishtina Weather. Këto pritet të sjellin më shumë vranësira dhe kushte për reshje të dobëta shiu. Po ashtu sipas Prishtina Weather, Me ...
Aktuale.MK | 28-Jan-2020 10:27
Ditëve në vijim do të depërtojnë fusha të presionit të ulët nga Atlantiku, shkruan Prishtina Weather. Këto pritet të sjellin më shumë vranësira dhe kushte për reshje të dobëta shiu. Po ashtu sipas Prishtina Weather, Me ...

Komunikacioni në Maqedoni, mjegull në disa akse rrugore
Komunikacioni nëpër rrugët e Maqedonisë së Veriut zhvillohet pa ndalesa. Mjegull ka në Shkup, Tetovë, Kumanovë, Shtip, Demir Kapi dhe në Strumicë. LAMM rekomandon vozitje të kujdesshme, përshtatje të shpejtësisë dhe ...
Shenja | 28-Jan-2020 10:21
Komunikacioni nëpër rrugët e Maqedonisë së Veriut zhvillohet pa ndalesa. Mjegull ka në Shkup, Tetovë, Kumanovë, Shtip, Demir Kapi dhe në Strumicë. LAMM rekomandon vozitje të kujdesshme, përshtatje të shpejtësisë dhe ...

Paralajmërojnë meteorologët: Në këtë ditë të janarit do të bie borë në Kosovë
Ditëve në vijim do të depërtojnë fusha të presionit të ulët nga Atlantiku, shkruan Prishtina Weather. Këto pritet të sjellin më shumë vranësira dhe kushte për reshje të dobëta shiu. Po ashtu sipas Prishtina Weather, me ...
Gazeta Observer | 28-Jan-2020 09:56
Ditëve në vijim do të depërtojnë fusha të presionit të ulët nga Atlantiku, shkruan Prishtina Weather. Këto pritet të sjellin më shumë vranësira dhe kushte për reshje të dobëta shiu. Po ashtu sipas Prishtina Weather, me ...

Moti javor: Në këtë ditë priten reshje bore në Kosovë
Ditëve në vijim do të depërtojnë fusha të presionit të ulët nga Atlantiku, shkruan Prishtina Weather. Këto pritet të sjellin më shumë vranësira dhe kushte për reshje të dobëta shiu. Po ashtu sipas Prishtina Weather, ...
Zeri | 28-Jan-2020 09:28
Ditëve në vijim do të depërtojnë fusha të presionit të ulët nga Atlantiku, shkruan Prishtina Weather. Këto pritet të sjellin më shumë vranësira dhe kushte për reshje të dobëta shiu. Po ashtu sipas Prishtina Weather, ...

Ja si do të jetë moti sot!
Pjesa e parë e ditës do të karakterizohet nga moti i kthjellët dhe vranësira të lehta në zonat malore. Por duke filluar nga orët e pasdites dhe mbrëmjes, vranësirat do të shtohen kryesisht në veri të vendit duke sjellë ...
Dritare | 28-Jan-2020 09:28
Pjesa e parë e ditës do të karakterizohet nga moti i kthjellët dhe vranësira të lehta në zonat malore. Por duke filluar nga orët e pasdites dhe mbrëmjes, vranësirat do të shtohen kryesisht në veri të vendit duke sjellë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved