ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2020 04:51

Merkel foli për marrëveshje në KE për negociatat , Balla: Shqipëria sheh tek Kancelarja një simbol të besimit tek Europa

Merkel foli për marrëveshje në KE për negociatat , Balla: Shqipëria sheh tek Kancelarja një simbol të besimit tek Europa
Kryetari Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ndodhet në Berlin me Kryeministrin Edi Rama, ku u pritën në një takim nga kancelarja gjermane, Angela Merkel. Përmes një postimi në rrjetin social ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 16:23
Kryetari Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ndodhet në Berlin me Kryeministrin Edi Rama, ku u pritën në një takim nga kancelarja gjermane, Angela Merkel. Përmes një postimi në rrjetin social ...

Flet Rama për Top Channel: Me Merkel plan të përbashkët veprimi në shtimin e donatorëve
Pas takimit me kancelaren Angela Merkel kryeministri Edi Rama dha një intervistë për të dërguarin e Top Channel në Berlin Muhamed Veliu.
Top Channel | 27-Jan-2020 16:00
Pas takimit me kancelaren Angela Merkel kryeministri Edi Rama dha një intervistë për të dërguarin e Top Channel në Berlin Muhamed Veliu.

Vizita në Gjermani, Balla: Shqipëria ka tek Kancelarja Merkel një simbol të besimit tek Europa
Kryetari Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ndodhet në Berlin me Kryeministrin Edi Rama, ku u pritën në një takim nga kancelarja gjermanr, Angela Merkel. Përmes një postimi në rrjetin social ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 15:26
Kryetari Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ndodhet në Berlin me Kryeministrin Edi Rama, ku u pritën në një takim nga kancelarja gjermanr, Angela Merkel. Përmes një postimi në rrjetin social ...

Balla: Mirënjohje Merkel për mbështetjen në rrugën e integrimit
Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla falenderoi kancelaren gjermane, Angela Merkel për mbështetjen e dhënë për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Në “Facebook”, Balla tha se Merkel është një simbol ...
VizionPlus | 27-Jan-2020 16:32
Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla falenderoi kancelaren gjermane, Angela Merkel për mbështetjen e dhënë për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Në “Facebook”, Balla tha se Merkel është një simbol ...

Paqe? Meta poston foton e Ramës me Merkel
Si rrallë herë presidenti Meta ka postuar një foto të Ramës në facebook-un e tij.
Top Channel | 27-Jan-2020 14:28
Si rrallë herë presidenti Meta ka postuar një foto të Ramës në facebook-un e tij.

Meta poston foton e Ramës me Merkel: Zbatimi i 9 kushteve të Bundestagut, harta më e sigurt e rrugës europiane të Shqipërisë
Ilir Meta ka reaguar pas konferencës për shtyp që kryeministri Edi Rama mbajti me kancelarin Angela Merkel teksa kjo e fundit shprehu angazhimin e saj për hapjen e negociatave të anëtarësit të vendit tonë me BE. Në një ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 13:47
Ilir Meta ka reaguar pas konferencës për shtyp që kryeministri Edi Rama mbajti me kancelarin Angela Merkel teksa kjo e fundit shprehu angazhimin e saj për hapjen e negociatave të anëtarësit të vendit tonë me BE. Në një ...

‘Do të punojmë për hapjen e negociatave të Shqipërisë’, Meta reagon pas konferencës Rama-Merkel, ja foto që poston
Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas konferencës në Berlin të Ramës me Merkel, ku kjo e fundit shprehu angazhimin e saj për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Meta e përshëndet angazhimin e Merkel si dhe shton se harta ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 13:32
Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas konferencës në Berlin të Ramës me Merkel, ku kjo e fundit shprehu angazhimin e saj për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Meta e përshëndet angazhimin e Merkel si dhe shton se harta ...

Takimi Rama-Merkel, kancelarja: Tërmeti goditje e rëndë, mbështetje për hapjen e negociatave
Pas Italisë, kryeministri Edi Rama mori edhe nga Gjermania mbështetjen si pjesë e konferencës së donatorëve që do mbahet në Bruksel më 17 shkurt për të ndihmuar financiarisht Shqipërinë në kapërcimin e pasojave të ...
ABCNews | 27-Jan-2020 16:19
Pas Italisë, kryeministri Edi Rama mori edhe nga Gjermania mbështetjen si pjesë e konferencës së donatorëve që do mbahet në Bruksel më 17 shkurt për të ndihmuar financiarisht Shqipërinë në kapërcimin e pasojave të ...

Rama i kërkon ndihmë Gjermanisë për rindërtimin zonave të prekura pas tërmetit
Gjermania do të marrë pjesë në konferencën e donatorëve për dëmet e tërmetit që do të zhvillohet më 17 shkurt në Bruksel. Këtë e njoftoi kancelarja gjermane Angela Merkel të hënën paradite në Berlin, para takimit me ...
Telegrafi | 27-Jan-2020 15:26
Gjermania do të marrë pjesë në konferencën e donatorëve për dëmet e tërmetit që do të zhvillohet më 17 shkurt në Bruksel. Këtë e njoftoi kancelarja gjermane Angela Merkel të hënën paradite në Berlin, para takimit me ...

“Do të punojmë për hapjen e negociatave të Shqipërisë”, Meta reagon pas konferencës Rama- Merkel
Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas konferencës në Berlin të Ramës me Merkel, ku kjo e fundit shprehu angazhimin e saj për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Meta e përshëndet angazhimin e Merkel si dhe shton se harta ...
Telegraf | 27-Jan-2020 13:50
Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas konferencës në Berlin të Ramës me Merkel, ku kjo e fundit shprehu angazhimin e saj për çeljen e negociatave me Shqipërinë. Meta e përshëndet angazhimin e Merkel si dhe shton se harta ...

Rama me Merkel: Shqipëria ka për të gjetur mbështetjen e të gjithë miqve për procesin e rindërtimit. Komisioni i ri Evropian, ndihmë për ne dhe rajonin
Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës për shtyp me kancelaren Angela Merkel, vlerësoi ndihmën e Gjermanisë në procesin e rindërtimit të Shqipërisë pas tërmetit të 26 nëntorit. Rama tha se Konferenca e Donatorëve, që ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 13:28
Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës për shtyp me kancelaren Angela Merkel, vlerësoi ndihmën e Gjermanisë në procesin e rindërtimit të Shqipërisë pas tërmetit të 26 nëntorit. Rama tha se Konferenca e Donatorëve, që ...

Meta nxjerr foton e Ramës me Merkel: Faleminderit kancelare
Presidenti Ilir Meta përmes një postimi në rrjetin social ka postuar foton e kryeministrit Edi Rama me kancelaren gjermane Angela Merkel. Në postimin e tij kreu i shtetit ka falenderuar kancelaren për angazhimin e saj ...
VizionPlus | 27-Jan-2020 13:43
Presidenti Ilir Meta përmes një postimi në rrjetin social ka postuar foton e kryeministrit Edi Rama me kancelaren gjermane Angela Merkel. Në postimin e tij kreu i shtetit ka falenderuar kancelaren për angazhimin e saj ...

Merkel: Në mars duam hapjen e negociatave për Shqipërinë
Kancelarja gjermane Angela Merkel pas takimit me kryministrin Edi Rama këtë të hënë është shprehur në takimin e ardhshëm të Këshillit të Evropës në mars të arrijmë një dakordësi për fillimin e negociatave të ...
VizionPlus | 27-Jan-2020 13:43
Kancelarja gjermane Angela Merkel pas takimit me kryministrin Edi Rama këtë të hënë është shprehur në takimin e ardhshëm të Këshillit të Evropës në mars të arrijmë një dakordësi për fillimin e negociatave të ...

Merkel: Shpresojmë në nisjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut në muajin mars
Kancelarja gjermane Angela Merkel, sot deklaroi se do ta forcojë nisjen e bisedimeve për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE, në Samitin e Këshillit të Evropës në mars. “Para se gjithash duam të ...
Telegrafi | 27-Jan-2020 14:20
Kancelarja gjermane Angela Merkel, sot deklaroi se do ta forcojë nisjen e bisedimeve për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE, në Samitin e Këshillit të Evropës në mars. “Para se gjithash duam të ...

Rama merr bekimin e Merkelit kundër KÇK-së: Ligji special shumë shpejt do të futet në fuqi
Kryeministri Edi Rama në një video-mesazh nga Berlini pas takimit me Angela Merkel u shpreh se mori miratimin e kancelares për miratimin e ligjit special kundër krimit të organizuar dhe KÇK-së. “Ajo u shpreh shumë ...
Lexo | 27-Jan-2020 17:16
Kryeministri Edi Rama në një video-mesazh nga Berlini pas takimit me Angela Merkel u shpreh se mori miratimin e kancelares për miratimin e ligjit special kundër krimit të organizuar dhe KÇK-së. “Ajo u shpreh shumë ...

Rama nga Berlini: Në Kosovë nuk duan ta kuptojnë Mini-Shengenin
Pas takimit me kancelaren gjermane Angela Merkel kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dha një intervistë në të cilën foli edhe për Mini-Shengenin dhe kundërshtimin e Prishtinës zyrtare për t’u përfshirë në nismën ...
EkonomiaOnline | 27-Jan-2020 17:14
Pas takimit me kancelaren gjermane Angela Merkel kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dha një intervistë në të cilën foli edhe për Mini-Shengenin dhe kundërshtimin e Prishtinës zyrtare për t’u përfshirë në nismën ...

Zbardhet intervista e kryeministrit Edi Rama për RTSH, lidhur me detajet nga takimi me kancelaren Merkel
Kryeministri, Edi Rama, pas takimit me Angela Merkel sot në Berlin, ka zbardhur detaje nga biseda me kancelaren. Kreu i qeverisë u shpreh se Merkel ishte mjaft mirë e informuar për shifrat e asaj që ka ndodhur në ...
RTSH | 27-Jan-2020 17:10
Kryeministri, Edi Rama, pas takimit me Angela Merkel sot në Berlin, ka zbardhur detaje nga biseda me kancelaren. Kreu i qeverisë u shpreh se Merkel ishte mjaft mirë e informuar për shifrat e asaj që ka ndodhur në ...

Rama tregon temat e bisedës me kancelaren Merkel
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Berlin ku është takuar sot me kancelaren Angela Merkel, para konferencës së donatorëve për tërmetin, e cila pritet të zhvillohet në 17 shkurt. Pas takimit, Rama doli në një konferencë ...
PortaliOnline | 27-Jan-2020 16:55
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Berlin ku është takuar sot me kancelaren Angela Merkel, para konferencës së donatorëve për tërmetin, e cila pritet të zhvillohet në 17 shkurt. Pas takimit, Rama doli në një konferencë ...

Rama në Gjermani: Komisioni i ri Evropian, ndihmë për ne dhe Rajonin
Kryeministri Edi Rama këtë të hënë është takuar me kancelaren gjermane Angela Merkel, ku ka vlerësuar ndihmën e Gjermanisë në procesin e rindërtimit të Shqipërisë pas tërmetit të 26 nëntorit. Në konferëncën e përbashkët ...
VizionPlus | 27-Jan-2020 13:32
Kryeministri Edi Rama këtë të hënë është takuar me kancelaren gjermane Angela Merkel, ku ka vlerësuar ndihmën e Gjermanisë në procesin e rindërtimit të Shqipërisë pas tërmetit të 26 nëntorit. Në konferëncën e përbashkët ...

Rama nga Berlini: Me Merkelin plan të përbashkët veprimi në shtimin e donatorëve
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka dhënë detaje për takimin që ka pasur sot në Berlin me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Ai në një intervistë për Top Channel ka thënë se zyrtarja e lartë gjermane është tërësisht ...
EkonomiaOnline | 27-Jan-2020 16:11
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka dhënë detaje për takimin që ka pasur sot në Berlin me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Ai në një intervistë për Top Channel ka thënë se zyrtarja e lartë gjermane është tërësisht ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved