ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2020 05:54

Qeveria e re në Kosovë, Kurti takohet sot me Mustafën: Optimist për arritjen e marrëveshjes

Qeveria e re në Kosovë, Kurti takohet sot me Mustafën: Optimist për arritjen e marrëveshjes
KOSOVË Kreu i LVV-së, Albin Kurti ka deklaruar se sot do të takohen me të parin e LDK-së, Isa Mustafën. Kurti tha nga Prizreni se takimi i fundit me LDK-në ishte të premten dhe nuk është mbajtur në Prapashticë. Ai ka ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 14:25
KOSOVË Kreu i LVV-së, Albin Kurti ka deklaruar se sot do të takohen me të parin e LDK-së, Isa Mustafën. Kurti tha nga Prizreni se takimi i fundit me LDK-në ishte të premten dhe nuk është mbajtur në Prapashticë. Ai ka ...

Afati nga LDK për koalicion përfundoi, Vjosa Osmani nuk kërkon kryeparlamentarin, Veliu: I qëndrojmë ofertës
KOSOVË Duket se në LDK janë të ndarë përsa i përket koalicionit qeverisës edhe pse afati i përcaktuar nga Isa Mustafa javën e kaluar përfundoi, dhe me gjasa sot duhet të ishte shpallur moskrijimi i koalicionit. Por ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 14:20
KOSOVË Duket se në LDK janë të ndarë përsa i përket koalicionit qeverisës edhe pse afati i përcaktuar nga Isa Mustafa javën e kaluar përfundoi, dhe me gjasa sot duhet të ishte shpallur moskrijimi i koalicionit. Por ...

“I përkushtuar të arrij një marrëveshje për bashkëqeverisje”/ Lideri I LDK-së, takim me Kurtin
Lideri i LDK-së Isa Mustafa thotë se ai beson që do të ketë një takim me kryetarin e LVV-së Albin Kurtin, por ende nuk është caktuar koha e mbajtjes.
Top Channel | 27-Jan-2020 14:02
Lideri i LDK-së Isa Mustafa thotë se ai beson që do të ketë një takim me kryetarin e LVV-së Albin Kurtin, por ende nuk është caktuar koha e mbajtjes.

VV e LDK ende pa marrëveshje, Kurti edhe tetë ditë afat për formimin e Qeverisë
Në mesnatë ka skaduar ultimatumi i kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa për Lëvizjen Vetëvendosje, lidhur me arritjen e koalicionit qeverisës, pas më shumë se tre muaj negociatash të pasuksesshme. Të ...
Telegraf | 27-Jan-2020 16:23
Në mesnatë ka skaduar ultimatumi i kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa për Lëvizjen Vetëvendosje, lidhur me arritjen e koalicionit qeverisës, pas më shumë se tre muaj negociatash të pasuksesshme. Të ...

Kurti e Mustafa në Kuvend, edhe një tentim për marrëveshje
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të tentojnë sërish sot për të arritur një marrëveshje për bashkëqeverisje. Edhe pse nga partitë nuk u konfirmua ora e saktë e takimit, të dy liderët e partive, ...
Telegrafi | 27-Jan-2020 16:45
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të tentojnë sërish sot për të arritur një marrëveshje për bashkëqeverisje. Edhe pse nga partitë nuk u konfirmua ora e saktë e takimit, të dy liderët e partive, ...

Kurti takon Mustafën, pritet finalizimi i marrëveshjes
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës këtë të hënë do të zhvillojnë një tjetër takim në kuadër të negociatave për marrëveshjen e bashkëqeverisjes. Informacionet bëjnë me dije se takimi mes dy liderve, ...
ABCNews | 27-Jan-2020 17:02
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës këtë të hënë do të zhvillojnë një tjetër takim në kuadër të negociatave për marrëveshjen e bashkëqeverisjes. Informacionet bëjnë me dije se takimi mes dy liderve, ...

Mustafa do të takohet me Kurtin, pritet arritja e marrëveshjes
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, këtë të hënë ka konfirmuar se do të zhvillojë një takim me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin. Mustafa është shprehur optimist se marrëveshja me Albin Kurtin mund të arrihet ...
VizionPlus | 27-Jan-2020 13:59
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, këtë të hënë ka konfirmuar se do të zhvillojë një takim me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin. Mustafa është shprehur optimist se marrëveshja me Albin Kurtin mund të arrihet ...

Haxhiu flet për takimin e paralajmëruar Kurti-Mustafa
Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa sot ka paralajmëruar mundësinë e takimit me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Por, anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu tha se ...
Telegrafi | 27-Jan-2020 14:44
Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa sot ka paralajmëruar mundësinë e takimit me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Por, anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu tha se ...

Po ose jo, Veliu: Epilogu i bisedimeve me LVV-në duhet të mbyllet sot
Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu ka thënë se ka gjasa që sot të ketë takim në mes kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa dhe liderit të LVV-së, Albin Kurti. Veliu më tej theksoi se çështja e bisedimeve me LVV-në duhet të ...
Telegrafi | 27-Jan-2020 14:07
Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu ka thënë se ka gjasa që sot të ketë takim në mes kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa dhe liderit të LVV-së, Albin Kurti. Veliu më tej theksoi se çështja e bisedimeve me LVV-në duhet të ...

Mustafa para takimit me Kurtin: Shpresoj që të arrijmë sot marrëveshje
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa është nisur për në Kuvend të Kosovës, aty ku për pak fillon takimin me kreun e LV-së, Albin Kurtin, raporton Gazeta Express. Shkurtimisht para mediave, Mustafa i shoqëruar nga nënkryetari i ...
IliriaNews | 27-Jan-2020 17:18
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa është nisur për në Kuvend të Kosovës, aty ku për pak fillon takimin me kreun e LV-së, Albin Kurtin, raporton Gazeta Express. Shkurtimisht para mediave, Mustafa i shoqëruar nga nënkryetari i ...

Edhe një përpjekje për krijimin e koalicionit VV-LDK
Prishtinë, 27 janar 2020 – Liderët e të dy partive, Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, Albin Kurti dhe Isa Mustafa, kanë nisur një takim, me synimin, siç është thënë, për të arritur marrëveshjen ...
Illyriapress | 27-Jan-2020 17:18
Prishtinë, 27 janar 2020 – Liderët e të dy partive, Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, Albin Kurti dhe Isa Mustafa, kanë nisur një takim, me synimin, siç është thënë, për të arritur marrëveshjen ...

Lutfi Haziri: VV udhëheq Qeverinë, LDK – Parlamentin
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri, në ditën e fundit të ultimatumit për Lëvizjen Vetëvendosje lidhur me formimin e koalicionit qeverisës, është deklaruar përmes një postimi në Facebook.
Top Channel | 26-Jan-2020 20:54
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri, në ditën e fundit të ultimatumit për Lëvizjen Vetëvendosje lidhur me formimin e koalicionit qeverisës, është deklaruar përmes një postimi në Facebook.

Edhe një përpjekje për koalicion
Liderët e të dy partive, Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, Albin Kurti dhe Isa Mustafa, kanë nisur një takim në ambientet e Kuvendit të Kosovës, me synimin, siç është thënë, për të arritur ...
Radio Evropa e Lire | 27-Jan-2020 17:18
Liderët e të dy partive, Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, Albin Kurti dhe Isa Mustafa, kanë nisur një takim në ambientet e Kuvendit të Kosovës, me synimin, siç është thënë, për të arritur ...

Zvillohet takimi Kurti-Mustafa
Në takimin e sotëm pritet të vendoset se nëse do të arrihet ose jo koalicioni për bashkëqeverisje në mes të dy subjekteve politike. Para takimit, Isa Mustafa, ka thënë se në takim me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, ...
AlbInfo | 27-Jan-2020 17:18
Në takimin e sotëm pritet të vendoset se nëse do të arrihet ose jo koalicioni për bashkëqeverisje në mes të dy subjekteve politike. Para takimit, Isa Mustafa, ka thënë se në takim me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, ...

Haziri: Në parim, koalicioni me Vetëvendosjen ka ndodhur – po diskutohen vetëm detajet e marrëveshjes
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se në parim, koalicioni me Vetëvendosjen ka ndodhur, por po diskutohen vetëm detajet e marrëveshjes.
Top Channel | 26-Jan-2020 20:54
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se në parim, koalicioni me Vetëvendosjen ka ndodhur, por po diskutohen vetëm detajet e marrëveshjes.

Filloi takimi Kurti-Mustafa
Në Kuvendin e Kosovës ka nisur takimi në mes të kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, njofton Klan Kosova Në takimin e sotëm pritet të vendoset se nëse do ...
Portalb | 27-Jan-2020 17:10
Në Kuvendin e Kosovës ka nisur takimi në mes të kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, njofton Klan Kosova Në takimin e sotëm pritet të vendoset se nëse do ...

Mustafa niset për të takuar Kurtin: Po shkojmë për të bërë marrëveshje
Isa Mustafa lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës është nisur për në takimin që sipas tyre do të jetë i fundit me liderin e VV-së Albin Kurtin. Sipas Mustafës ata janë nisur me qëllimin të arrijnë një marrëveshje, ...
InFokusi | 27-Jan-2020 17:10
Isa Mustafa lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës është nisur për në takimin që sipas tyre do të jetë i fundit me liderin e VV-së Albin Kurtin. Sipas Mustafës ata janë nisur me qëllimin të arrijnë një marrëveshje, ...

Isa Mustafa merr Lutfi Hazirin në “finale” me Vetëvendosjen
Tashmë ka filluar takimi i madh mes kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurtit dhe atij të LDK-së Isa Mustafa. Në këtë takim, Mustafa ka marrë me vete anëtarin e kryesisë së LDK-së dhe kryetarin e Gjilanit, Lufti Hazirin. Në ...
Arbresh | 27-Jan-2020 17:02
Tashmë ka filluar takimi i madh mes kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurtit dhe atij të LDK-së Isa Mustafa. Në këtë takim, Mustafa ka marrë me vete anëtarin e kryesisë së LDK-së dhe kryetarin e Gjilanit, Lufti Hazirin. Në ...

Kurti e Mustafa në Kuvend, edhe një tentim për marrëveshje
Në Kuvendin e Kosovës ka nisur takimi në mes të kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, njofton Klan Kosova. Në takimin e sotëm pritet të vendoset se nëse do ...
Aktuale.MK | 27-Jan-2020 17:02
Në Kuvendin e Kosovës ka nisur takimi në mes të kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, njofton Klan Kosova. Në takimin e sotëm pritet të vendoset se nëse do ...

Fillon takimi Kurti-Mustafa
Ka filluar takimi mes kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Takimi po zhvillohet në mënyrë të fshehtë dhe gazetarët nuk janë lejuar të marrin as pamjet e hyrjes, njofton Klan Kosova. ...
Klan Kosova | 22-Nov-2019 15:06
Ka filluar takimi mes kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Takimi po zhvillohet në mënyrë të fshehtë dhe gazetarët nuk janë lejuar të marrin as pamjet e hyrjes, njofton Klan Kosova. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved