ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2020 05:54

Caktohet ekipi negociator i Kosovës për marrëveshjen për hekurudhat

Caktohet ekipi negociator i Kosovës për marrëveshjen për hekurudhat
Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, sot ka autorizuar përfaqësuesit e MIT që të jenë pjesë e negociatave për marrëveshjen e mundshme për hekurudhat me Serbinë.
Top Channel | 27-Jan-2020 11:52
Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, sot ka autorizuar përfaqësuesit e MIT që të jenë pjesë e negociatave për marrëveshjen e mundshme për hekurudhat me Serbinë.

Përfundon takimi për hekurudhat Kosovë-Serbi
Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë u takuan të hënën në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Berlin me ambasadorin Richard Grenell, i dërguar i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi. Zyrtarët biseduan për ...
Telegrafi | 27-Jan-2020 13:04
Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë u takuan të hënën në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Berlin me ambasadorin Richard Grenell, i dërguar i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi. Zyrtarët biseduan për ...

Grenell: Normalizimi i marrëdhënieve Kosovë-Serbi përmes ekonomisë, punës dhe prosperitetit
Ambasadori amerikan Richard Grenell ka deklaruar se ShBA dëshiron që Kosova dhe Serbia të përqëndrohen në ekonomi, punë dhe prosperitet, si një mënyrë e efektshme për normalizimin e marrëdhënieve midis tyre. Duke ...
ABCNews | 27-Jan-2020 14:33
Ambasadori amerikan Richard Grenell ka deklaruar se ShBA dëshiron që Kosova dhe Serbia të përqëndrohen në ekonomi, punë dhe prosperitet, si një mënyrë e efektshme për normalizimin e marrëdhënieve midis tyre. Duke ...

Ka mbaruar takimi Kosovë-Serbi për hekurudhat, nuk ka detaje nëse u arrit diqka
Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë u takuan të hënën në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Berlin me ambasadorin Richard Grenell, i dërguar i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi. Zyrtarët biseduan për ...
PortaliOnline | 27-Jan-2020 16:32
Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë u takuan të hënën në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Berlin me ambasadorin Richard Grenell, i dërguar i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi. Zyrtarët biseduan për ...

Linja hekurudhore Kosovë-Serbi, Lekaj jep detaje të negociatave në Berlin (VIDEO)
Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, ka dhënë detaje të takimit që u zhvillua sot në Berlin, ku u negociua për detajet e marrëveshjes për të hapur trafikun hekurudhor ndërmjet Kosovës dhe ...
Medial | 27-Jan-2020 15:46
Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, ka dhënë detaje të takimit që u zhvillua sot në Berlin, ku u negociua për detajet e marrëveshjes për të hapur trafikun hekurudhor ndërmjet Kosovës dhe ...

Linja hekurudhore Kosovë-Serbi, Lekaj jep detaje të negociatave në Berlin (VIDEO)
Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, ka dhënë detaje të takimit që u zhvillua sot në Berlin, ku u negociua për detajet e marrëveshjes për të hapur trafikun hekurudhor ndërmjet Kosovës dhe ...
Klan Kosova | 27-Jan-2020 15:33
Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, ka dhënë detaje të takimit që u zhvillua sot në Berlin, ku u negociua për detajet e marrëveshjes për të hapur trafikun hekurudhor ndërmjet Kosovës dhe ...

Kosova dhe Serbia diskutuan për rihapjen e linjës hekurudhore
Ekipet teknike të Kosovës dhe Serbisë, zhvilluan të hënën një takim në Berlin për të rihapur linjën hekurudhore ndërmjet tyre. Diskutimet për një marrëveshje të re për linjën hekurudhore ndërmjet Kosovës e Serbisë, ...
Zeri Amerikes | 27-Jan-2020 15:06
Ekipet teknike të Kosovës dhe Serbisë, zhvilluan të hënën një takim në Berlin për të rihapur linjën hekurudhore ndërmjet tyre. Diskutimet për një marrëveshje të re për linjën hekurudhore ndërmjet Kosovës e Serbisë, ...

Rikthimi i linjës hekurudhore Prishtinë-Beograd – 333 kilometra dhe 9 lokomotiva në Kosovë, ndërsa 3,739 kilometra dhe mbi 300 lokomotiva në Serbi
Pas dy dekadave, në ambasadën amerikane në Berlin, në prezencën e të dërguarit special të presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell është nënshkruar marrëveshja me kompaninë gjermane Lutfhansa, ...
Telegrafi | 27-Jan-2020 11:30
Pas dy dekadave, në ambasadën amerikane në Berlin, në prezencën e të dërguarit special të presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell është nënshkruar marrëveshja me kompaninë gjermane Lutfhansa, ...

Përfundon takimi për hekurudhat midis Kosovës dhe Serbisë
Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë u takuan të hënën në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Berlin me ambasadorin Richard Grenell, i dërguar i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi. Zyrtarët biseduan për ...
Shprehja | 27-Jan-2020 13:46
Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë u takuan të hënën në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Berlin me ambasadorin Richard Grenell, i dërguar i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi. Zyrtarët biseduan për ...

Përfundon takimi për hekurudhat midis Kosovës dhe Serbisë
Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë u takuan të hënën në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Berlin me ambasadorin Richard Grenell, i dërguar i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi. Zyrtarët biseduan për ...
Alsat-M | 27-Jan-2020 13:43
Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë u takuan të hënën në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Berlin me ambasadorin Richard Grenell, i dërguar i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi. Zyrtarët biseduan për ...

Përfundon takimi në Berlin për hekurudhat, zyra e Grenell nuk jep detaje rreth bisedimeve
Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë u takuan të hënën në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Berlin me ambasadorin Richard Grenell, i dërguar i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi. Zyrtarët biseduan për ...
Arbresh | 27-Jan-2020 13:17
Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë u takuan të hënën në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Berlin me ambasadorin Richard Grenell, i dërguar i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi. Zyrtarët biseduan për ...

Kryhet takimi në Berlin për hekurudhat, zyra e Grenellit nuk jep ende detaje çfarë ka ndodhur
Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë u takuan të hënën në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Berlin me ambasadorin Richard Grenell, i dërguar i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi. Zyrtarët biseduan për ...
Gazeta Express | 27-Jan-2020 12:56
Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë u takuan të hënën në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Berlin me ambasadorin Richard Grenell, i dërguar i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi. Zyrtarët biseduan për ...

Berlin, përfundon takimi për linjën hekurudhore Kosovë-Serbi
Ka përfunduar takimi në Berlin për rihapjen e trafikut hekurudhor midis Kosovës dhe Serbisë. Sipas Tanjug, ky takim i organizuar nga ambasadori Richard Grennel ka zgjatur më shumë se tre orë, transmeton Klan Kosova. ...
Zeri | 27-Jan-2020 12:56
Ka përfunduar takimi në Berlin për rihapjen e trafikut hekurudhor midis Kosovës dhe Serbisë. Sipas Tanjug, ky takim i organizuar nga ambasadori Richard Grennel ka zgjatur më shumë se tre orë, transmeton Klan Kosova. ...

Përfundon takimi për hekurudhat midis Kosovës dhe Serbisë
Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë u takuan të hënën në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Berlin me ambasadorin Richard Grenell, i dërguar i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi. Zyrtarët biseduan për ...
Radio Evropa e Lire | 27-Jan-2020 12:53
Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë u takuan të hënën në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Berlin me ambasadorin Richard Grenell, i dërguar i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi. Zyrtarët biseduan për ...

Përfundon takimi për hekurudhat midis Kosovës dhe Serbisë
Zyrtarët biseduan për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit. Zyrtari për media i Grenellit, Dick Custin, konfirmoi për Radion Evropa e Lirë se takimi ka përfunduar, porse, tash për tash, nuk ka ...
Lajminet | 27-Jan-2020 12:46
Zyrtarët biseduan për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit. Zyrtari për media i Grenellit, Dick Custin, konfirmoi për Radion Evropa e Lirë se takimi ka përfunduar, porse, tash për tash, nuk ka ...

Berlin, përfundon takimi për linjën hekurudhore Kosovë-Serbi
Ka përfunduar takimi në Berlin për rihapjen e trafikut hekurudhor midis Kosovës dhe Serbisë. Sipas Tanjug, ky takim i organizuar nga ambasadori Richard Grennel ka zgjatur më shumë se tre orë, transmeton Klan Kosova. ...
Klan Kosova | 27-Jan-2020 12:41
Ka përfunduar takimi në Berlin për rihapjen e trafikut hekurudhor midis Kosovës dhe Serbisë. Sipas Tanjug, ky takim i organizuar nga ambasadori Richard Grennel ka zgjatur më shumë se tre orë, transmeton Klan Kosova. ...

Kosova cakton negociatorët për marrëveshjen hekurudhore me Serbinë
Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, të hënën ka autorizuar përfaqësuesit e MIT që të jenë pjesë e negociatave për marrëveshjen e mundshme për hekurudhat me Serbinë. Sipas njoftimit, ...
Telegrafi | 27-Jan-2020 10:43
Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, të hënën ka autorizuar përfaqësuesit e MIT që të jenë pjesë e negociatave për marrëveshjen e mundshme për hekurudhat me Serbinë. Sipas njoftimit, ...

Berlin, përfundon takimi për linjën hekurudhore Kosovë-Serbi
Ka përfunduar takimi në Berlin për rihapjen e trafikut hekurudhor midis Kosovës dhe Serbisë. Sipas Tanjug, ky takim i organizuar nga ambasadori Richard Grennel ka zgjatur më shumë se tre orë. Ende nuk dihen detajet e ...
EkonomiaOnline | 27-Jan-2020 12:41
Ka përfunduar takimi në Berlin për rihapjen e trafikut hekurudhor midis Kosovës dhe Serbisë. Sipas Tanjug, ky takim i organizuar nga ambasadori Richard Grennel ka zgjatur më shumë se tre orë. Ende nuk dihen detajet e ...

Në Berlin po zhvillohet takimi për hekurudhat Kosovë-Serbi
Në Berlin, po zhvillohet takimi për linjën hekurudhore mes Kosovës dhe Serbisë, i inicuar nga i dërguari i Amerikës në bisedimet Prishtinë-Beograd, Richard Grenell, raporton Tanjug. Ministri në detyrë i Infrastrukturës ...
Klan Kosova | 27-Jan-2020 12:29
Në Berlin, po zhvillohet takimi për linjën hekurudhore mes Kosovës dhe Serbisë, i inicuar nga i dërguari i Amerikës në bisedimet Prishtinë-Beograd, Richard Grenell, raporton Tanjug. Ministri në detyrë i Infrastrukturës ...

Delegacioni kosovar i cilëson diskutimet për hekurudhat në Berlin – si të mira
Përfaqësues të institucioneve të Republikës së Kosovës janë takuar sot në Ambasadën Amerikane në Berlin me homologët e tyre serbë, për të biseduar për mundësinë e hapjes së korridorit hekurudhor Prishtinë-Beograd. Në ...
Klan Kosova | 27-Jan-2020 12:05
Përfaqësues të institucioneve të Republikës së Kosovës janë takuar sot në Ambasadën Amerikane në Berlin me homologët e tyre serbë, për të biseduar për mundësinë e hapjes së korridorit hekurudhor Prishtinë-Beograd. Në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved