ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2020 04:12

Rritet numri i viktimave nga koronavirusi, 80 të vdekur dhe 2300 të infektuar

Rritet numri i viktimave nga koronavirusi, 80 të vdekur dhe 2300 të infektuar
Bilanci zyrtar i viktimave nga koronavirusi ka shkuar në 80 të vdekur dhe më shumë se 2300 raste të infektuar të konfirmuar në të gjithë Kinën. Autoritetet e Hubei, epiqendra e virusit, raportojnë sot për 24 viktima të ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 09:29
Bilanci zyrtar i viktimave nga koronavirusi ka shkuar në 80 të vdekur dhe më shumë se 2300 raste të infektuar të konfirmuar në të gjithë Kinën. Autoritetet e Hubei, epiqendra e virusit, raportojnë sot për 24 viktima të ...

Shkon në 80 numri i të vdekurve nga virusi në Kinë
Autoritetet kineze kanë thënë se aftësia e shpërndarjes së një koronavirusi është duke u rritur, teksa është raportuar që 80 persona kanë vdekur dhe më shumë se 2,700 persona janë infektuar në Kinë. Ministri kinez i ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 10:17
Autoritetet kineze kanë thënë se aftësia e shpërndarjes së një koronavirusi është duke u rritur, teksa është raportuar që 80 persona kanë vdekur dhe më shumë se 2,700 persona janë infektuar në Kinë. Ministri kinez i ...

Çfarë dihet deri më tani për virusin Korona?
Një shpjegim bazuar në raportet e shkencëtarëve në redaksitë e mediave gjermane dhe zvicerane. Si quhet virusi? Organizata Botërore e Shëndetësisë deri më tani flet për virusin «2019-nCoV». Virusi i përket familjes së ...
GazetaTema | 27-Jan-2020 09:44
Një shpjegim bazuar në raportet e shkencëtarëve në redaksitë e mediave gjermane dhe zvicerane. Si quhet virusi? Organizata Botërore e Shëndetësisë deri më tani flet për virusin «2019-nCoV». Virusi i përket familjes së ...

Alarm botëror, njoftohet rasti i katërt me koronavirus në SHBA
Në SHBA autoritetet kanë identifikuar një tjetër person të prekur nga koronavirusi gjë që e çon në katër numrin e amerikanëve të prekur nga virusi vdekjeprurës. Dy rastet më të fundit janë identifikuar në Kaliforni dhe ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 08:13
Në SHBA autoritetet kanë identifikuar një tjetër person të prekur nga koronavirusi gjë që e çon në katër numrin e amerikanëve të prekur nga virusi vdekjeprurës. Dy rastet më të fundit janë identifikuar në Kaliforni dhe ...

Kina fillon zhvillimin e një vaksine kundër koronavirusit
Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Fatkeqësive (CDC) në Kinë ka filluar të zhvillojë një vaksinë kundër epidemisë së koronavirusit të ri të përhapur me shpejtësi në vend. Siç raporton gazeta “South China Morning ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 06:02
Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Fatkeqësive (CDC) në Kinë ka filluar të zhvillojë një vaksinë kundër epidemisë së koronavirusit të ri të përhapur me shpejtësi në vend. Siç raporton gazeta “South China Morning ...

Konfirmohet rasti i tretë me koronavirusin kinez në SHBA
Pas qyteteve Chicago dhe Washington, rasti i koronavirusit të ri është regjistruar edhe në rajonin e Kalifornisë në SHBA. Qendra amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) në SHBA konfirmoi se në ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 00:02
Pas qyteteve Chicago dhe Washington, rasti i koronavirusit të ri është regjistruar edhe në rajonin e Kalifornisë në SHBA. Qendra amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) në SHBA konfirmoi se në ...

Australia konfirmon rastet e para të koronarovirusit
Koronarovirusi është paraqitur tek 4 persona në Australi të cilët së voni kishin vizituar Kinën, ku edhe është përhapur ky virus, deklaruan autoritetet zyrtare. Tre burra të moshës 53,42 dhe 35 vjecare u lajmëruan në ...
BalkanWeb | 26-Jan-2020 21:56
Koronarovirusi është paraqitur tek 4 persona në Australi të cilët së voni kishin vizituar Kinën, ku edhe është përhapur ky virus, deklaruan autoritetet zyrtare. Tre burra të moshës 53,42 dhe 35 vjecare u lajmëruan në ...

Bota në alarm, shkon në 80 numri i viktimave nga koronavirusi
Ka shkuar në 80 numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kinë. Mediat e huaja bëjnë me dije se se përveç viktimave deri më tani janë konfirmuar m ë shumë se 2,700 raste të prekur nga koronavirusi. Deri ...
VizionPlus | 27-Jan-2020 08:58
Ka shkuar në 80 numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kinë. Mediat e huaja bëjnë me dije se se përveç viktimave deri më tani janë konfirmuar m ë shumë se 2,700 raste të prekur nga koronavirusi. Deri ...

Alarmi i autoriteteve kineze: Koronavirusi mund të bëhet më i fortë
Komisioni i Shëndetit Kombëtar në Kinë bëri të ditur se aftësia e koronavirusit për t’u përhapur është fuqizuar dhe do vazhdojë të rritet, ndërkohë që thuajse 2,000 persona në Kinë janë infektuar dhe 56 kanë mbetur të ...
GazetaTema | 26-Jan-2020 20:32
Komisioni i Shëndetit Kombëtar në Kinë bëri të ditur se aftësia e koronavirusit për t’u përhapur është fuqizuar dhe do vazhdojë të rritet, ndërkohë që thuajse 2,000 persona në Kinë janë infektuar dhe 56 kanë mbetur të ...

Shkon në 80 numri i viktimave në Kinë, mbi 2700 të prekur nga Koronavirusi
Ka shkuar në 80 numri i viktimave në Kinë për shkak të virusit vdekjeprurës ndërsa mbi 2700 njerëz të tjerë janë të prekur nga Koronavirusi. Virusi mund të përhapet përpara se të shfaqet ndonjë simptomë, thanë të dielën ...
Telegraf | 27-Jan-2020 08:38
Ka shkuar në 80 numri i viktimave në Kinë për shkak të virusit vdekjeprurës ndërsa mbi 2700 njerëz të tjerë janë të prekur nga Koronavirusi. Virusi mund të përhapet përpara se të shfaqet ndonjë simptomë, thanë të dielën ...

Alarmi: Në SHBA njoftohet rasti i tretë me koronavirus
Në SHBA autoritetet kanë identifikuar një tjetër person të prekur nga koronavirusi gjë që e çon në tre numrin e amerikanëve të prekur nga virusi vdekjeprurës. Lajmi u njoftua nga Agjencia e Shëndetit Publik në ...
GazetaTema | 26-Jan-2020 17:49
Në SHBA autoritetet kanë identifikuar një tjetër person të prekur nga koronavirusi gjë që e çon në tre numrin e amerikanëve të prekur nga virusi vdekjeprurës. Lajmi u njoftua nga Agjencia e Shëndetit Publik në ...

Uashingtoni përgatitet të evakuojë shtetasit amerikanë nga Wuhani
Departamenti i Shtetit njoftoi të dielën se do të evakuojë personelin e konsullatës amerikane në Wuhan dhe se do të ofrojë një numër të kufizuar vendesh për qytetarët amerikanë në një avion që do të niset nga ky qytet ...
GazetaTema | 26-Jan-2020 16:20
Departamenti i Shtetit njoftoi të dielën se do të evakuojë personelin e konsullatës amerikane në Wuhan dhe se do të ofrojë një numër të kufizuar vendesh për qytetarët amerikanë në një avion që do të niset nga ky qytet ...

Virusi misterioz, qytetet kineze të goditura nga infeksioni
Koronavirusi ka goditur deri tani 25 provinca kineze. Janë qytet të ndryshme që kanë marrë masa ekstreme, duke ndaluar lëvizjen e qytetarëve të tyre, për të bërë të munduar përhapjen më shumë të virusit. Së bashku me ...
BalkanWeb | 26-Jan-2020 14:34
Koronavirusi ka goditur deri tani 25 provinca kineze. Janë qytet të ndryshme që kanë marrë masa ekstreme, duke ndaluar lëvizjen e qytetarëve të tyre, për të bërë të munduar përhapjen më shumë të virusit. Së bashku me ...

Kina në “betejë” me koronarovirusin që po përhapet me shpejtësi
Infeksioni i njohur si koronarovirus është duke shënuar përhapje të madhe dhe pritet të ketë rritje të rasteve, ka deklaruar të dielën Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë. Rreth 2,000 persona në Kinë janë prekur me ...
GazetaTema | 26-Jan-2020 15:42
Infeksioni i njohur si koronarovirus është duke shënuar përhapje të madhe dhe pritet të ketë rritje të rasteve, ka deklaruar të dielën Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë. Rreth 2,000 persona në Kinë janë prekur me ...

Nga erdhi koronavirusi? Pikëpyetjet rreth origjinës së sëmundjes së re
Ndërsa Kina dhe shtete të tjera në botë janë në alarm për shkak të shpërthimit të koronavirusit, që u ka marrë jetën dhjetra njerëzve dhe mijëra të tjerë janë të infektuar, pikëpyetje të mëdha janë ngritur për origjinën ...
VizionPlus | 26-Jan-2020 19:43
Ndërsa Kina dhe shtete të tjera në botë janë në alarm për shkak të shpërthimit të koronavirusit, që u ka marrë jetën dhjetra njerëzve dhe mijëra të tjerë janë të infektuar, pikëpyetje të mëdha janë ngritur për origjinën ...

SHBA, Shkon në tre numri i personave të prekur nga koronavirusi
Virusi që ka prekur Kinën, ka fillluar të përhapet edhe në vende të tjera. Autoritetet në SHBA kanë identifikuar një tjetër person të prekur.Numri i amerikanëve të prekur shkon në tre. Këtë lajm e ka bërë të ditur ...
Telegraf | 26-Jan-2020 18:51
Virusi që ka prekur Kinën, ka fillluar të përhapet edhe në vende të tjera. Autoritetet në SHBA kanë identifikuar një tjetër person të prekur.Numri i amerikanëve të prekur shkon në tre. Këtë lajm e ka bërë të ditur ...

SHBA, konfirmohet rasti i tretë me koronavirusin kinez
Një tjetër person është identifikuar i prekur nga koronavirusi në SHBA duke e çuar në tre numrin e personave të infektuar. Lajmi është bërë i ditur nga Agjencia e Shëndetit Publik në Kaliforni, ku ka bërë më dije se ...
VizionPlus | 26-Jan-2020 18:12
Një tjetër person është identifikuar i prekur nga koronavirusi në SHBA duke e çuar në tre numrin e personave të infektuar. Lajmi është bërë i ditur nga Agjencia e Shëndetit Publik në Kaliforni, ku ka bërë më dije se ...

Disa pamje që tregojne se si duket tregu i gjësë së gjallë në Wuhan, qytetin e koronavirusit
Kina dyshohet të jetë një nga vatrat e burimit të virusit ngjitës koronavirus, i cili deri më tani ka shkaktuar dhjetëra viktima e shumë të tjerë janë infektuar. Dyshohet se kafshët janë burimi kyesor i përhapjes së ...
ABCNews | 27-Jan-2020 13:39
Kina dyshohet të jetë një nga vatrat e burimit të virusit ngjitës koronavirus, i cili deri më tani ka shkaktuar dhjetëra viktima e shumë të tjerë janë infektuar. Dyshohet se kafshët janë burimi kyesor i përhapjes së ...

Rritet bilanci: 81 viktima nga koronavirusi në Kinë
Ka shkuar në 81 numri i viktimave nga virusi vdekjeprurës në Kinë. Mësohet se 76 prej tyre në provincën e Hubei, kurse numri i të infektuarve është rritur në 2744, nga të cilët mbi 1400 vetëm në provincën Wuhan. ...
ABCNews | 27-Jan-2020 08:50
Ka shkuar në 81 numri i viktimave nga virusi vdekjeprurës në Kinë. Mësohet se 76 prej tyre në provincën e Hubei, kurse numri i të infektuarve është rritur në 2744, nga të cilët mbi 1400 vetëm në provincën Wuhan. ...

Kina fillon zhvillimin e një vaksine kundër koronavirusit
Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Fatkeqësive (CDC) në Kinë ka filluar të zhvillojë një vaksinë kundër epidemisë së koronavirusit të ri të përhapur me shpejtësi në vend, transmeton Anadolu Agency (AA). Siç ...
GazetaTema | 26-Jan-2020 13:06
Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Fatkeqësive (CDC) në Kinë ka filluar të zhvillojë një vaksinë kundër epidemisë së koronavirusit të ri të përhapur me shpejtësi në vend, transmeton Anadolu Agency (AA). Siç ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved